Skocz do zawartości

Brak LTE+


sql

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie XIAOMI REDMI NOTE 4 wersja global (Snapdragon 625). Problem polega na tym iż nie pojawia mi się ikonka 4G+ tylko 4G. Jestem w zasięgu LTE ADVANCED Plusa oraz sieci Play. Nawet przy stacji bazowej nie udaje mi się korzystać z LTE Advanced tych operatorów na ich kartach SIM. Opcja "tryb rozszerzonego 4G LTE. Użyj usługi LTE, by poprawić łączność głosową lub inną (zalecane)" nie wpływa na transmisję danych. Próbowałem oryginalnego softu oraz zmodyfikowanego. Proszę o pomoc co mogę sprawdzić. XIAOMI oficjalnie wspiera LTE cat.6. Karta SIM była wymieniana oraz według operatorów mam taryfę wspierającą LTE Advanced.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja jak wspominałem global czyli wspiera LTE800 (Band20). Snapdragon 625 wspiera LTE cat.6 (w internecie można znaleźć taką informację). Play działa u mnie na częstotliwościach LTE800/LTE1800/LTE2100. Plus na częstotliwościach LTE800/LTE1800. Jak wspominałem operatorzy potwierdzają iż agregacja działa.

Radier widzę że masz taki samo model co ja. Proszę sprawdź na karcie Plusa lub Play czy masz LTE czy LTE+.

Jednocześnie sprawdź czy jesteś w zasięgu Plusa LTE Advanced. W Google wpisujesz zasięg Plus i ważne jest abyś był na terenie gdzie jest turkusowy kolor na mapce.

Dla Play wpiszujesz w Google zasięg Play i wybierasz na mapce zasięg LTE Ultra.

Co do Snapdragona 625 https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/625

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft początkowo oryginalny (najnowsza wersja). Później zmieniony na LineageOs. 

Na oryginalnym także nie dało rady uruchomić agregacji.

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft początkowo oryginalny (najnowsza wersja). Później zmieniony na LineageOs. 
Na oryginalnym także nie dało rady uruchomić agregacji.

Na LOS to samo? Jezeli na 2 roznych softach masz to samo, to albo cos nie gra po stronie operatora, co ja pamietam wykluczyles, albo hardu...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sql napisał:

Radier widzę że masz taki samo model co ja. Proszę sprawdź na karcie Plusa lub Play czy masz LTE czy LTE+.

 
 
 

Musisz odróżnić dwie sprawy. Co innego jest oficjalna specyfikacja Snapa 625, a co innego jego implementacja przez producenta smarfona.

Dla przykładu ani nasz telefon, ani Zenfone 3 ZE520KL (też na snapie 625) nie obsługuje QC 3.0. To samo może dotyczyć categorri modemu LTE.

Kolejny raz posłuże się przykładem Zenfone 3, który na różnych rynkach posiada inną konfigurację:

Data rate

LTE Cat7: UL 100 / DL 300 Mbps (CN version)

LTE Cat6: UL 50 / DL 300 Mbps (TW/JP/HK/PH/SG version)

LTE Cat4: UL 50 / DL 150 Mbps (WW version) - wersja sprzedawana w Europie

DC-HSPA+: UL 5.76 / DL 42 Mbps

HSPA+: UL 5.76 / DL 5.76 Mbps

Pytanie czy W naszym telefonie nie jest podobnie.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LineageOS to samo. Jak wspominałem "Opcja "tryb rozszerzonego 4G LTE. Użyj usługi LTE, by poprawić łączność głosową lub inną (zalecane)" nie wpływa na transmisję danych" nie wpływa na transmisję danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że nikt nie wie jakiej kategorii modem jest w naszym telefonie. Polecam przeczytać ze zrozumieniem przykład na podstawie Zenfone 3 ZE520KL.

 

Jak poprawi się pogoda to przespaceruję się na drugie osiedle bo tam pojawił się nowy BTS z pasmem B20. Zenfone 3 mojej żony w LTE Discovery widzę, że czasami z domu łączy się na tym paśmie. Stanę z w pobliżu nadajnika z obiema słuchawkami i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo tego że Snap 625 wpiera Lte-a to na naszych Redmi go nie ma, na redmi pro tak samo nie było, pomimo tego że helio x20/25 też wspiera. W menu serwisowym typ sieci pokazuje LTE. Na Lenovo p2 na tym samym snapie było tam wskazane LTE,CA ( czyli Carrier agregation)

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja global na 100% z LTE800 (mam także starego Meizu który nie wspiera LTE800 więc mogę nawet w ten sposób potwierdzić że Xiaomi ma LTE800). Napisałem do kogoś z Indii aby podał jaki ma model i soft (ktoś kto tworzy zmodyfikowany soft) gdyż nie rozumiał co chodzi z tym "LTE+" ale napisał mi że na wyświetlaczu pojawia się u niego LTE+ czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, że do agregacji pasm wcale nie jest wymagane pasmo B20.

"Jeśli urządzenie wspiera agregację dwóch zakresów jednocześnie (nie trzech) i jeśli jest się w zasięgu wszystkich częstotliwości LTE w Play, to będą agregowane pasma od tych w najwyższej częstotliwości do najniższej (np. 2600+1800, a dopiero w dalszej kolejności 1800+800 MHz)."

Znalazłem jeszcze listę na Wikipedii, ale widocznie nie dość wiarygodną:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_LTE_Advanced#Xiaomi



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie SIngapurskiej mi.com jest coś takiego:

Cytat

 

Dual SIM use:

When two SIM cards are used simultaneously, the primary SIM can support 4G+/ 4G / 3G / 2G calls and data while the secondary SIM can support 3G calls only.

 

 
 
1

Podobnie na China Mainland:

Cytat

4G+ 全网通

成功设置好拨号卡、上网卡,你就能体验 VoLTE 高清
通话,或理论下行速度高达 300Mbps 的 4G+ 网络,
相比上一代网速提升 1 倍。抢红包快、回微信快、打游
戏快、团购美食快、出行叫车也更快!

 
 
 
Cytat


4G 网络

支持移动、联通、电信4G / 3G / 2G,
支持带内载波聚合的4G+网络

 
 

 

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zeork napisał:

B20 nie jest gwarantem lte+
 

 

Sam to napisałem 5 postów wyżej....

 

Telefon wspiera chiński wariant Intra-Band CA, a u nas potrzebny jest Inter-Band CA.

Wynika to z konfiguracji modemu. Do poprawienia w sofcie czyli pewnie ze strony Xiaomi nigdy. No chyba, że udostępnią kod źródłowy to magicy z XDA poszaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na ostatnią stronę:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/repack-t3598405/page12

Gościu jest z Singapuru, używa sieci https://www.frequencycheck.com/carriers/singtel-singapore

LTE900/1800/2600...

Wersja ze Snapdragonem

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wspierają, bo widziałem tu na forum jakiś screen i miał ktoś lte+ ale kto i jaki telefon, to zabij ale nie pamiętam. No chyba, że widziałem gdzieś,a dopasowałem pod to forum.

Na Mi 5 działa na 100%,ale wiadomo że nie ma B20.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpawel jak wymusić pasmo na tym telefonie ?

Na MTK wiem że jest łatwiej wymusić pasmo a na Snapdragonie nie umiem. 

 

Może Komisarz^Zawada niech poda jaki ma soft.

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Udalo się wymusić pasma tak jak chciałem (bez prądochłonnego GSM1800 oraz UMTS2100 a także LTE2100 w Play gdyż jest u mnie tylko 5 MHz pasma) ale na starszej wersji oprogramowania które podałeś gdyż nowa wersja jest płatna (z abonamentem miesięcznym...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Podobno w katalogu, który widoczny  jest na screenie zamieszczonym  w linku poniżej,  widać jakie kombinacje  CA supportuje dana słuchawka:

 http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=542393&page=1#pid11015612

Możecie rzucić okiem jak to wygląda u Was?  (trzeba mieć roota, aby mieć wjazd do tego katalogu)

Tx from the mountain. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Rozwiązał ktoś ten problem? Mam note 4 global i nie potrafię się zalogować do lte+. Samsung w mojej lokalizacji miał lte +.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Nie działa na tym telefonie 4g+. Ani na globalu ani na xiaomi.eu. W sumie to na zadnym redmi jeszcze nie widziałem Lte-a.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dość dziwne. Mtk x20/25 w Redmi Note 4/ Redmi pro ma modem Cat 6, to samo Snap 625. Ale nigdy oficjalnego info nie widzialem że ma 300Mb/s.
Natomiast Redmi 4x na snapie 435 już niby ma, zobaczymy bo idzie do mnie od Goldwaya. Niby to jest bajer w telefonie średnio potrzebny, ale jak miałem chwilę p10 Lite z Lte-a to generalnie apki 50 MB ściągają się w kilka sekund.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...