Skocz do zawartości

Global Stable V8.2.5.0 MALMIDL dla Redmi 3S/Prime


stan48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawiła się aktualizacja Global Stable V8.2.5.0 MALMIDL For Redmi 3S/Prime z informacji podanej na chińskiej stronie wynika iż będzie stopniowo wysyłana.

Link do pobrania: http://bigota.d.miui.com/V8.2.5.0.MALMIDL/miui_HM3SGlobal_V8.2.5.0.MALMIDL_5271576d3b_6.0.zip

przetestowałem i jest ok

Edytowane przez stan48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Global Stable V8.2.5.0 MALMIDL dla Redmi 3S/Prime

Dobry.

Poprawki bezpieczeństwa z 1 marca 2017 r. i "nieproszone" Google Duo. To oprócz możliwości dodania do paska skrótu oszczędzania baterii chyba wszystkie zmiany w tym romie. Jeszcze jakiś oddzielny aktualizator aplikacji systemowych. Trochę  lipton ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no lipa jak na 1.5 GB aktualizacje, ale lepiej działa niż stable xiaomi.eu( w tym bardzo dużo nie działa różnych rzeczy) natomiast jest wolniejszy niż xiaomi dev i global dev. Najlepszy dla tego telefony to xiaomi.eu dev jak ktoś dużo korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poprawili "coś więcej" na poprzednim sofcie po kilku dniach mi się resetował i tracił wszystkie ustawienia dźwięków - wyłączał dźwięk na brak ustawionego dzwonka, po kilku 6-7 godzinach jazdy z włączonym GPS poprostu go wyłączył i trzeba było ręcznie włączyć. Na tym sofcie wszystkie moje problemy znikły aktualizowane z .zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym śpieszę oznajmić że poprawili jeszcze więcej niż się spodziewałem. Testy prowadziłem na 5-ciu redmi 3s z czego dwa miały problem z powrotem do sieci 3G/4G gdy zalogował się do sieci 2G. I ten bug został nareszcie naprawiony. Dobra robota koledzy ze wschodu. Teraz świetnie przełącza się między sieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Findfox napisał:

Teraz świetnie przełącza się między sieciami.

Tyle czasu tych 5-ciu użytkowników z tym przechodzeniem się męczyło? W romach dev poprawili to dawno temu i nikt już o tym nie pamięta. Najnowszy dev 7.5.4 działa bardzo dobrze, ma sporo więcej funkcji i poprawionych błędów. Nawet działa szybkie ładowanie QC3.0 (jak się ma ładowarkę która to obsługuje). Od kilku wydań zero samoczynnych restartów, czy wyłączeń telefonu, a na tym stable 8.2.5 jeszcze się niestety czasami zdarzają. Rom lepszy od poprzedniego i warto aktualizować (jak ktoś ciągle wierzy że stable to naprawdę stable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale mimo wszystko znaczne więcej ludzi korzysta z global stable i to dla nich swietna wiadomość. ( Na xiaomi.eu dev i stable dalej zacina się na sieci 2G).

Zaciekawileś mnie QC.3.0 jaką ładowarkę polecasz ? Chcę to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Findfox napisał:

Zaciekawileś mnie QC.3.0 jaką ładowarkę polecasz ? Chcę to przetestować.

Na global dev ani dev eu/pl nie miałem problemu z tym 2G, tylko że mam wersję z b20, a najczęściej problemy były z chińskimi bez B20. Co do ładowarki to zakupiłem Aukey PA T13, którą mogę polecić i na allego jest za niecałe 70zł. Ma dwa porty usb, jeden z QC3.0 drugi zwykły 5V 3A i certyfikację Qualcomma dla QC3.0. Objętościowo tak dwa razy większa od oryginalnej i mniej się nagrzewa. Pojawia się symbol szybkiego ładowania

qc.thumb.jpg.64aa67dd39566fd56ebf3c702fb079d5.jpg

A tu wartości, to akurat max jaki zarejestrowało, bo to się zmienia w zależności od stanu naładowania, temperatury baterii itd. i z reguły jest to około 6,7- 6,9V i 1,7A

qc2.thumb.jpg.cad53a4665d96a67c52bacda49e7ec44.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem przez OTA system do wersji 8.2.5.0 i po uruchomieniu narzędzia "Czyszczenie" w Panelu sterowania w podsumowaniu pojawiają mi się reklamy!!! 

Na 8.1.1.0 nigdy czegoś takiego nie widziałem. Telefon kupiony w Euro AGD.

Screenshot_2017-05-10-17-09-15-457_com.miui.cleanmaster.png

Screenshot_2017-05-10-20-50-52-741_com.android.settings.png

Edytowane przez przemekkk
Dodanie screen shot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 08:34, Findfox napisał:

Poza tym śpieszę oznajmić że poprawili jeszcze więcej niż się spodziewałem. Testy prowadziłem na 5-ciu redmi 3s z czego dwa miały problem z powrotem do sieci 3G/4G gdy zalogował się do sieci 2G. I ten bug został nareszcie naprawiony. Dobra robota koledzy ze wschodu. Teraz świetnie przełącza się między sieciami.

@Findfox a jakie masz ustawienia trybu sieci na tych telefonach? Podeślij proszę screen. Po aktualizacji robiłeś format telefonu? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie robiłem żadnego formatu.

2. Tryb sieci preferowany LTE.

3. Posiadam sieć Orange.


9f7e1bace426424b1f39a2dc68efc47a.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka




Super, dzięki za szybką odpowiedź. Ja mam NJU (teoretycznie to samo). Wcześniej przy tych samych ustawieniach nie działało? A wiesz może jak to wygląda w ustawieniach "informacje o telefonie"e8750af0e898649d7d544929b0bcd944.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ustawienie standardowo3eb00fd4ab23a9fceb3e62ded306f4ce.jpg

Ok, jeszcze raz dziękuję. Czyli w ustawieniach APN masz tak jak przed aktualizacją, a preferowana sieć jak domyślnie i wszystko działa. No to testujemy.
Poniżej moje ustawienia APN (domyślne)39a03afd749808f545ffb35ffb71c3c5.jpgdf5ce12e3e072e50014ebcd2d9791097.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego, przez kilka dni po aktualizacji telefon ani razu nie zatrzymał się na EDGE i wracał do 4G. Ale od wczoraj znowu jak przełączy się na EDGE to nie wraca. :-(

U mnie testuję od wczoraj i na chwilę obecną działa.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry wątek, ale jeśli tak, to Ci którzy zaktualizowali telefon do wersji 8.2.5.0 możecie się wypowiedzieć na temat aktualizacji? :) Jak z pamięcią RAM, jakością zdjęć, jakością rozmów i trzymaniem baterii? :) (Posiadam Xiaomi Redmi 3s) :) i jeszcze nie zaryzykowalam z aktualizacją :D 

4 godziny temu, darwaj napisał:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień internetu, w punkcie "Tryb uwierzytelniania" proponuję wybrać "PAP" i zrobić restart telefonu.

A można wiedzieć co to daje? Dzięki!

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy dobry wątek, ale jeśli tak, to Ci którzy zaktualizowali telefon do wersji 8.2.5.0 możecie się wypowiedzieć na temat aktualizacji? :) Jak z pamięcią RAM, jakością zdjęć, jakością rozmów i trzymaniem baterii? :) (Posiadam Xiaomi Redmi 3s) :) i jeszcze nie zaryzykowalam z aktualizacją :D 

Jak dla mnie wszystko to bez zmian. Jedyne co zauważyłem to ikonę HD podczas rozmowy (chociaż nie wiem, czy już wcześniej jej nie było)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...