Skocz do zawartości

mi5s nie da się zaktualizować w żaden sposób


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie wiedziałem za bardzo jak nazwać ten post ale jest to rozpaczliwe wołanie o pomoc. Zakupiłem już jakiś czas temu mi5s 3/64, jak zauważyłem na początku miał już wgrane miui od MIUI POLSKA, dokładna wersja oprogramowania na zdjęciach.

Postanowiłem go zaktualizować i tu pojawia się problem, przez aktualizator w telefonie nie da się wgrać żadnej wersji systemu począwszy od najnowszego xiaomi.eu poprzez wersje dev i stable (Global i China). Próbowałem przez TWRP ale oczywiście nie wiem co się z nim stało ale nie uruchamia się. To spróbowałem prze MiFlash i co ?! Nie widzi telefonu. 

Czy ktoś mógł by mi pomóc, jestem totalnie zielony w tym temacie, przeczytałem chyba wszystkie wątki na forum ale nic co konkretnie miało by mi pomóc w wgraniu systemu do mojego mi5s, chodzi mi o jakikolwiek inny system czy to będzie xiaomi.eu czy china czy global nie ważne byle coś by się ruszyło w temacie. Z góry dziękuję za pomoc a za wszelkie nieprawidłowości w poście przepraszam i w razie czego poprawię bo tak jak mówię jestem totalnie zielony w temacie i czytając ten post proszę o wzięcie poprawki na to.

Screenshot_2017-05-05-16-07-27-365_com.android.updater.pngScreenshot_2017-05-05-16-07-45-496_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi odblokował(a) ten temat
Dnia 5.05.2017 o 17:16, Nezumi napisał:

Zainstaluj ponownie TWRP.

W takim razie mam pytanie, jestem noob totalny tak, że ponownie proszę wziąć na to poprawkę ale w instrukcji zastanawia mnie kilka rzeczy i jeżeli to możliwe to proszę o wytłumaczenie. Pytania zadałem w nawiasach w miejscach w których nie do końca rozumiem instrukcję.
 

3. Instalacja recovery

      • Instalujemy Fastboot wg FAQ
      • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe ( czy katalog fastboot.exe tworzy się w jakiś sposób sam czy mamy go utworzyć sami ??)
      • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
      • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
      • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
      • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img (rozumiem, że to są komendy jakie mamy wpisać w okienku programu, jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie ??)
      • Na koniec fastboot boot twrp.img
      • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych. (jak przechodzimy do TWRP ?? wyłączając telefon i wchodząc do niego kombinacją klawiszy vol + power, czy robimy to w jakiś sposób z poziomu programu gdzie wpisujemy komendy ??)
      • Jeśli recovery ma chiński język to wg tego filmu zmienimy go na Polski
      • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage

 

Wiem, że dla większości te pytania to oczywisty banał ale dla mnie niestety nie, w związku z tym proszę o pomoc(tak czytałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jak mój przedmówca rożnie jestem początkującym użytkownikiem.

Odnoszę wrażenie że mam identyczny problem.
Moje Mi5s również nie chce się zaktualizować, od momentu jak wgrałem na nie MIUI w wersji 6.12.29.

Po ściągnięciu aktualizacji na telefon przechodzę standardową procedurę.

AKTUALIZACJE > " trzy kropki " > wybieramy aktualizację z dysku > telefon usilnie nad czymś pracuje, po czym uruchamia się ponownie NIE zaktualizowany a sama aktualizacja z pamięci telefonu zostaje usunięta.

Na wyłączonym telefonie po wciśnięciu kombinacji klawiszy " głośność w dół " + " przycisk odblokowania " urządzenie wchodzi w FAST BOOT a nie w TWRP jak powinien.

Rozumiem że procedura naprawcza  jest tak jak mojego przedmówcy.

Czy może istnieje inny ( prostszy ) sposób ?

I czy może wiecie państwo co zrobiłem źle że ponownie muszę instalować MIUI ? Pomoże mi to uniknąć popełnienia tego samego błędu drugi raz.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wykonałam root mojego dmartfona ze względu na syfiasty miui, za instrukcją: http://www.stechguide.com/install-twrp-recovery-and-root-mi5s-mi5s-plus/
Po zainstalowaniu SuperSu zainstalowałam jeszcze aktualizację Miui, którą wgrałam na tel już jakiś czas temu i bezskutecznie próbowałam aktualizować. Wszystko przebiegło cud miód malina, dopóki nie kliknęłam "włącz system od nowa" <czy coś podobnego>. Po 20 minutach zaczęłam się niecierpliwić, ale ok, miało to trochę potrwać. O 22 dalej nic, tyle że komputer wydaje dźwięk "przyłączenia sprzętu". gdzieś między północą, a pierwszą rozkręciłam moją mi5s, wyjęłam baterię, włożyłam na miejsce i... bez zmian. Czy może ma ktoś pomysł co z nią zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jltt napisał:

Wykonałam root mojego dmartfona ze względu na syfiasty miui, za instrukcją: http://www.stechguide.com/install-twrp-recovery-and-root-mi5s-mi5s-plus/
Po zainstalowaniu SuperSu zainstalowałam jeszcze aktualizację Miui, którą wgrałam na tel już jakiś czas temu i bezskutecznie próbowałam aktualizować. Wszystko przebiegło cud miód malina, dopóki nie kliknęłam "włącz system od nowa" <czy coś podobnego>. Po 20 minutach zaczęłam się niecierpliwić, ale ok, miało to trochę potrwać. O 22 dalej nic, tyle że komputer wydaje dźwięk "przyłączenia sprzętu". gdzieś między północą, a pierwszą rozkręciłam moją mi5s, wyjęłam baterię, włożyłam na miejsce i... bez zmian. Czy może ma ktoś pomysł co z nią zrobić?

miflash i instalacja global

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niczego nie mogę wejść, ani przez adb, ani przez naciskanie volumedown+poweron/off, ale bootloader miałam zrobiony, twrp zainstalowane
aktualnie telefon nie reaguje na nic, a to że działa wiem po tym, że właśnie po podłączeniu kablem do laptopa jest ten charakterystyczny dźwięk

edit - miflash go widzi, spróbuję z tym

edit 2. - zainstalowany Global przez miflash, niestety musiałam wyczyścić wszystko, ale aktualnie świeci mi sie mi na ekranie, więc jest postęp :D dziękuję za pomoc i zostawiam dla innych zbłąkanych niedoszłych programistów ;) 

 

Edytowane przez jltt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

[UPdate: Problem rozwiązany. Pomogła zmiana nazwy pliku twrp. (domyślną nazwę zmieniłem na "TWRP") 

Teraz już mam 7.0 na mi5s.]

 

 

witam,

mam problem z moim mi5s. Zakupiłem telefon ok. pazdziernik 2016 wykonałem według poradników zamieszczonych na forum/portalu MiuiPolska instalacje nakładki MiUIPolska. 

Niestety od samego poczatku nie moge uzywac Opcji "Aktualizacja" w Ustawieniach telefonu 1.thumb.png.8b53e470e9ddbf02bda89f656a1f4cae.png[plik nr. 1]. Gdy klikam szukaj aktualizacji nic sie nie dzieje. 

Ponadto gdy chce zainstalowac nowa MiUI Polska (wersja 7.8.17) prawdopodobnie musze najpiwerw zautualizowac mojego androida, prawda? (Mam wersje 6.0 a nakladka wymaga chyba android'a 7.0)2.thumb.png.b1bf469d38c5df75477423316a5c4928.png[ plik nr. 2]

Chciałem ponownie zainstalowac Twrp.img ale program ADB podczas proby wpisania komendy "fastboot boot twrp.img" podaje can not load img.

 

Jakies rady jak zaktualizowac moj mi 5s do wersji MiUI Polska 7.8.17?

Edytowane przez Seraf
problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualizacja nie działa bo Xiaomi.eu nie ma aktualizacji OTA automatycznych tylko ręcznie wygrywasz przez TWRP

2. Wgrywasz najnowsze Xiaomi.eu i masz najnowsza wersje.. wszystko samo się zaktualizuje, wersja androida etc

3. "fastboot boot twrp.img" podaje can not load img.    Coś źle zrobiłeś, zapewne nie umieściłeś TWRP.IMG w odpowiednim miejscu lub masz tam 2 takie pliki lub coś jeszcze innego, wróżką nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na telefonie mialem wgrane miui 9, TWRP, odblokowany bootloader- wszystko. Niestety pewna sytuacja zmusila mnie do flashowania telefonu miflashem do miui 8ileś oczywiscie chcialem zainstalowac TWRP zeby zmienić soft, coś poszło nie tak, TWRP włączyło sie a po próbie rebootu do systemu wyswietlało sie tylko logo Mi. spróbowałem ponownie wgrac TWRP bo oczywiscie chcąc je włączyć na nowo juz go tam nie było, kiedy to sie udalo TWRP w ogóle nie widział romu który przerzucałemm na pamięć telefonu, po czym sytuacja jak poprzednio. Męcząc sie 3/4 nocy jakoś w końcu uruchomiłem telefon (do teraz nie wiem jak mi sie to udało). Aktualnie na moim (8.5.3 po aktualizacji) 8.5.3 jakims cudem odblokowałem bootloader (pisze jakims cudem, ponieważ po mimo wyrażonej zgody wyskakiwał błąd i nic sie nie działo, pare razy w różnych odstępach dni) i chciałbym ponownie spróbować wgrać TWRP tylko boję się że sytuacja sie powtórzy i tym razem magicznie telefon nie włączy sie z systemem na nim a przez miflasha z zablokowanym BL nic nie zrobie. Wiem ze dało sie cos zrobić przez EDL, ale słyszalem ze w styczniu/lutym byly z tym spore problemy i wolę sie upewnić czy wszystko juz dziala? Kolejny problem to taki że misuite w ogóle nie widzi telefonu, czy to normalnie czy w fastboocie i z tym też nie wiem jak sobie poradzić, a wlasnie to chyba przez niego to sie robiło. 

Podsumowując:

Czy ktoś może wiedzieć czym był spowodowany problem z TWRP?

Dlaczego Misuite nie widzi w ogóle mojego telefonu?

Czy w razie uwalenia go ponowanie bedzie jakas opcja przywrócenia go do życia np Edl czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 
posiadam problem z moim telefonem XIaomi MI 5s Plus. Postanowiłem odblokować bootloader i zainstalować miui polska, odblokowanie bootloadera i zainstalowanie twrp poszło bez najmniejszego problemu, lecz gdy postępowałem wg poradnika i zainstalowałem miuipolska mój telefon wpadł w bootloopa. Telefon "wisiał" na logu Mi (niżej była pokazana kłódeczka która sygnalizuje odblokowany bootloader). Robiłem wipe, próbowałem instalować system jeszcze raz, ale efekt był taki sam :/ Musiałem ratować telefon mi flash'em.

Ktoś wie jak to rozwiązać? 
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergmen napisał:

Może trzeba było pobrać rom pod swój telefon? Który instalowales? 

Spokojnie, problemu z wybraniem romu nie mam. Do swojego mi 5s plus pobrałem dokładnie ten ze strony miuipolska: "MIUI: 7.9.21 ANDROID: 7.0 ROM: MI5SPlus KOD: natrium MD5: 965D5CB91D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie- mój Mi5s, rom global stable 8.5.3.0 na którym odblokowalem bootloader i teraz trzeba wgrać twrp-3.1.1-0-capricorn.img a potem moge odrazu najnowsze miui polska wgrać? Pytam się bo naczytałem sie ze jak sie przechodzi na miui 9 to trzeba w jakiś sposób aktulizować bootloader itp żeby bootlopa nie było/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...