Sign in to follow this  
lg4xhd

mi4LTEcu - pożera baterię w jeden dzień (na róznych romach) po wipe także.

Recommended Posts

Witam.

Od ostatnich 3 aktualizacji romu dla mi4, bateria zaczęła drastycznie być drenowana.

Po nocce "leżenia" potrafi spaść nawet ponad 30%! (wyłączone wifi, dane, gps itp.) Wcześniej było to może ze 2-3% na noc.
Sprawdzałem ostatnie 3 wersje romu od 7.4.20 i dwie niżej.
Było robione full wipe - nic to nie pomaga.

W końcu spróbowałem wgrać starszy rom, który wcześniej działał ok (wersja stable 8.1.6.0). I ku mojemu zaskoczeniu, bateria nadal jest drenowana !!!

Czy to może być jakieś uszkodzenie sprzętowe, czy może bateria już do wymiany (2 lata z haczykiem go mam).

W statystykach baterii największe obciążenie ma "system android" i w szczegółach "utrzymanie aktywności systemu" zabiera po kilka godzin. Czyli w moim rozumieniu, telefon się jakby nie usypia ?

Myślałem z początku, ze to wina romu, bo to po aktualizacji (bodajże to było 7.4.6) zaczęło się dziać.
Ale po zmianie na starsza wersje stable i wykonaniu kilka razy full-wipe, problem nadal istnieje.

W ogóle to przy tej okazji zauważyłem, że zniknęło gdzieś kilka GB miejsca na pamięci wewn. Po zaznaczeniu plików zajmują one dużo mniej niż pokazuje miejsca wolnego.

Pamięć mam 16GB, system pokazuje, że jest 1GB wolnego miejsca. A gdy zaznaczyłem pliki i foldery, to zajęte jest tylko 2GB, czyli wolnego powinno być przynajmniej z 6-7GB. (pliki ukryte i systemowe widoczne).

Po full wipe, to akurat się naprawiło i wskazania są prawidłowe. Ale z baterią problem pozostał.

Czy ktoś ma podobny problem i może go jakoś rozwiązał ? Może bateria się rozkalibrowała ? Może ją od nowa uformować ? Tylko jak to dokładnie się robi ?

Roota brak, bo to system w wersji global.

Kilka miesięcy wcześniej (na dużo starszych romach, jeszcze z 2016 r.) miałem podobny problem na MI3 - lecz ten niedawno samoczynnie ustąpił, bez żadnej ingerencji....(wtf?)

Edited by lg4xhd

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this