ZduneX25

MIUI 7.5.4

Recommended Posts

10 godzin temu, witek_77 napisał:

hej. Mam pytanie. Czy jeżeli obecnie korzystam z 7.5.4 to mam najnowsze firmware w fonie ? Chodzi mi o to czy update miui PL przez twrp z każdym razem upgraduje firmware ? Chce najnowszego lineage znowu na testy zrobić i nie wiem czy mam flashować osobno firmware czy miui PL to zrobiło.

Flashując Linage, musisz wgrać firmware osobno, inaczej nie pójdzie ;) 

A na poważnie, zupełnie nie rozumiem pytania. Chcesz najnowsze MIUI, to wgrywasz 7.5.4. Chcesz Linage, to wgrywasz Linage. Co Ty tam chcesz jeszcze flashować?

Dnia 10.05.2017 o 20:13, grzegorz.lki napisał:

To ja też tak offtop. Znalazłem ostatnio funkcję jak odpowiadać bezpośrednio z powiadomień w MIUI. Działa tylko na aplikacjach obsługujących reakcje działań bezpośrednio z powiadomień.
Jak mamy powiadomienie to przytrzymujemy je dwoma palcami i rozsuwany w dółf0b24dcfdab1338f83e2bcf83beacb09.jpg18f80ab496416b227e9592ea2d15f14f.jpgb32b42a6404282693087c7bcd34dfdd8.jpg95d3c3408b609e65727bf59b898118c5.jpgcd1ff90a880d50c9e3917421867a125a.jpg0759b6ad777b055291e9a973c7090e70.jpg

====
Wysłane z MI 5 by Tapatalk

Przecież ta funkcja jest staraaa... i działa od androida 4.4? Trzeba dwoma palcami albo na dół albo "rozszczypnąć" tak jak byś chciał powiększyć ekran np w przeglądarce czy galerii. Jedyny problem na MIUI jest taki że pomimo tego że w powiadomieniach jest miejsca od cholery to domyślnie powiadomienia są pomniejszone a nie powiększone jak na wszystkich innych telefonach, ja jakoś przywykłem do że wszystko trzeba powiększać ;p

Da się naprawić jakoś oglądanie filmików na pełnym ekranie na przeglądarce Xiaomi? 
Był już taki post wcześniej, ale rozwiązania brak.

Chciałbym zainstalować ten system co wyjdzie od nowa, na czysto.

Co wyczyścić, jakie dane?

Da się naprawić jakoś oglądanie filmików na pełnym ekranie na przeglądarce Xiaomi? 
Był już taki post wcześniej, ale rozwiązania brak.
Chciałbym zainstalować ten system co wyjdzie od nowa, na czysto.
Co wyczyścić, jakie dane?

A nie masz tego przycisku? On włącza tryb pełnoekranowy.
a12fef66d381e3fd7fe3a1f34f1c3281.jpg

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

24 minuty temu, don_kamillo napisał:

A nie masz tego przycisku? On włącza tryb pełnoekranowy.
a12fef66d381e3fd7fe3a1f34f1c3281.jpg

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Mam, ale przy pełnym ekranie znika obraz i dźwięk.

Przykładowy film z yt, wygląda to tak:

Screenshot_2017-05-12-10-34-32-186_com.android.browser.thumb.png.e3c17928c52a06b3b6b7c2a1d7c6ece2.png

3 minuty temu, danio_96 napisał:

Mam, ale przy pełnym ekranie znika obraz i dźwięk.

Przykładowy film z yt, wygląda to tak:

A czyściłeś dane przeglądarki?

@don_kamilloNie, chciałbym zainstalować system od nowa. Od dłuższego czasu wgrywam tylko aktualizacje.

Bateria trzyma 5-6h.

Co wyczyścić w TWRP? Wipe system, cache, dalvik, data?

19 minut temu, danio_96 napisał:

@don_kamillo

Co wyczyścić w TWRP?

W twrp nic, dane przeglądarki, czy ustawienia, aplikacje, znajdziesz przeglądarkę i tam wyczyść. Tylko nie wiem czy to pomoże.

27 minut temu, danio_96 napisał:

@FromWP Chodziło mi o system

Jak system ten sam lub nowszy, to żadnego wipe nie musisz robić, a w żadnym wypadku systemu. Jak chcesz na czysto to po prostu wipe bez wchodzenia w zaawansowane opcje czyli zwkłe factory reset. 

• Like 1

@FromWPCo masz na myśli?

Z poziomu ustawień się nie da, po restarcie wszystkie dane są. 

Z TWRP? Tam gdzie trzeba wpisać "yes"?

1 minutę temu, danio_96 napisał:

@FromWPCo masz na myśli?

Z poziomu ustawień się nie da, po restarcie wszystkie dane są. 

Z TWRP? Tam gdzie trzeba wpisać "yes"?

Z poziomu ustawień to reset samej przeglądarki miał być.

Jak chcesz zrobić wipe w twrp to wchodzisz po prostu w wipe i przesuwasz na dole suwak. To wszystko co z wipe jest z reguły potrzebne (nawet tak to jest opisane w samym twrp).

8 minut temu, danio_96 napisał:

Ok, a więc zrobię jeszcze raz i zainstaluje ponownie 7.5.11

Ale chyba niepotrzebnie tracisz czas, nic to nie pomoże. Sprawdziłem na Redmi 3s i też jest czarny ekran w stockowej po włączeniu trybu pełnoekranowego w YT. Coś pokopali albo promują aplikację YT.

• Like 1

Ale mi chodzi tylko o to, bardziej o baterię :)

Na czystym problem nadal jest, więc do poprawy Xiaomi :-D

Na Virgo też jest błąd stock'owej przeglądarki i YT w trybie pełnoekranowym.

Bateria lepiej niż na 7.5.4 i podobnie jak 7.4.27 - ktoś tu miał rację, ze co druga aktualizacja ma problem ze zużyciem prądu :D 

Dnia 8.05.2017 o 14:51, Czarny77 napisał:

Tylko u mnie nie wyszukuje Netflixa w sklepie na  RMNote 3 pro ?

Dziś czytałem, że to przez root.

Dnia 9.05.2017 o 13:32, Xanth napisał:

Nie tylko. Od ostatniej aktualizacji Netflix przestał być kompatybilny z urządzeniami Xiaomi. Ani na MIUI, ani na LineageOS nie instaluje się ze sklepu, trzeba używać APK Mirror.

https://help.netflix.com/en/node/23939#netflix-in-hd3

X.

5911a883e4735_2017-05-08(1).thumb.png.2d73a85a492c2b8241b947fd370e22f5.png

PS. Czyżby zaczął działać brak certyfikacji?

Proponuję skorzystać z magisk żeby ukryć root i odblokowany bootloader, podobno to jest przyczyną takich niedogodności .

source: https://www.xda-developers.com/netflix-app-currently-unavailable-for-rootedunlocked-users/

No nie wiem. Na S5 mam Lineage (tak samo jak na RN3) z rootem i twrp i jakoś jest zgodny. Różnica jest tylko taka, że S5 jest certyfikowany, a RN3 nie.

X.

Edited by Xanth

Nie rozumiem podałem Ci tę samą informacje z dołączonym linkiem do source a Ty mi napisałeś że to nie to a za chwilę umieszczasz tę samą informacje z pseudoportalu który ma newsy z translatora 🤣🤣🤣

“With our latest 5.0 release, we now fully rely on the Widevine DRM provided by Google; therefore, many devices that are not Google-certified or have been altered will no longer work with our latest app and those users will no longer see the Netflix app in the Play Store.”

31634f911c9309996c719cbb7de2eb2c.jpg

Pisałeś o odblokowanym bootloaderze i roocie, dopiero teraz zwróciłeś uwagę na brak certyfikacji. Dlatego pokazałem palcem ;)

X.

Guest
This topic is now closed to further replies.