ZduneX25

MIUI 7.5.4

Recommended Posts

1 godzinę temu, Ari93 napisał:

Co do baterii w MI5 to tragedia totalna, leci jak szalona na najnowszym romie... Telefon często ciepły itp, odradzam stanowczo. Wg użycia procka proces logd oraz com.android.bluetooth ciągną procka.

Co do samego BT na MiNote to na MI5 też pożera strasznie, kiedyś miband + ok 11-12h słuchania po bt potrafiło zjeść 25-35% przez cały dzień, na obecnym romie po ok 8-10h już ładuje a na wcześniejszych po ok 13-14h podłączam bo bateria już ma kilka-kilkanaście % i kilku godzin by nie dotrwała żeby zaraz przed snem podłączyć.

edit

nie, nie daje... ;/

TO może mi5 też już nie wspierają ;)

• Like 1

Czyli na mi5 powinna ta wersja dawać radę?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dla mnie na pewno nie jest gorzej w stosunku do poprzedniej, a może nawet lepiej.

Co do baterii w MI5 to tragedia totalna, leci jak szalona na najnowszym romie... Telefon często ciepły itp, odradzam stanowczo. Wg użycia procka proces logd oraz com.android.bluetooth ciągną procka.
Co do samego BT na MiNote to na MI5 też pożera strasznie, kiedyś miband + ok 11-12h słuchania po bt potrafiło zjeść 25-35% przez cały dzień, na obecnym romie po ok 8-10h już ładuje a na wcześniejszych po ok 13-14h podłączam bo bateria już ma kilka-kilkanaście % i kilku godzin by nie dotrwała żeby zaraz przed snem podłączyć.

edit
nie, nie daje... ;/

Nie zaobserwowałem niczego o czym piszesz. Bluetooth mam włączony non stop, bo korzystam z głośnego w aucie. Trzyma bajerka.

Chcę zrobić czystą instalację softu. Zrobiłem sobie już backup TWRP, ale nie dam rady wszystkich appek skonfigurować od nowa, więc potrzebuję backup aplikacji. Mam dostępny z poziomu androida i z konta Xiaomi. Z doświadczenia - który lepiej się sprawdza? Czy to są te same tylko jeden jest w chmurze, a drugi lokalnie?

18 minut temu, Segor napisał:

Mam dostępny z poziomu androida i z konta Xiaomi. Z doświadczenia - który lepiej się sprawdza? Czy to są te same tylko jeden jest w chmurze, a drugi lokalnie?

Kopia w chmurze Mi nie zachowuje danych aplikacji. Lokalna kopia Mi zachowuje, ale niektóre potrafi zgubić. Mimo wszystko najwięcej odzyskasz z lokalnej kopii Mi. Z poziomu androida, to nie wiem o co chodzi, o kopię Googla?

2 minuty temu, FromWP napisał:

Z poziomu androida, to nie wiem o co chodzi, o kopię Googla?

Chodzi mi o: Ustawienia->Dodatkowe ustawienia->Kopia i kasowanie danych (myślałem że to jest narzędzie Androida, a nie MIUI)

2 minuty temu, Segor napisał:

Chodzi mi o: Ustawienia->Dodatkowe ustawienia->Kopia i kasowanie danych (myślałem że to jest narzędzie Androida, a nie MIUI)

To jest Miui i to chyba najlepsze, lokalne, wszystkie aplikacje zapisze i prawie wszystkie ustawienia.

Dzięki, zatem zaraz wgrywam czysty soft i przywracam wszystko z backupu (no właśnie, czy wszystko? tam będę miał w ogóle coś do wyboru?).

4 minuty temu, Segor napisał:

Dzięki, zatem zaraz wgrywam czysty soft i przywracam wszystko z backupu (no właśnie, czy wszystko? tam będę miał w ogóle coś do wyboru?).

Masz wybór przy robieniu backupu, czy przy przywracaniu to nie pamiętam.

Przy przywracaniu jest wybór, bo wczoraj przywrocilem sobie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

U mnie też jest problem z baterią na Mi5. Jest dopiero 15-ta, a ja już mam 50%. Zwykle dopiero koło 18 po powrocie z pracy miałem właśnie 50-60% baterii. Romy aktualizowałem co 2 tygodnie, dopiero na tym wydaniu coś się popsuło.

Dobra, ROM zgrany, zrobiłem ten podstawowy wipe i niestety nadal GPS ssie... Ktoś konkretnie mi powie co mam wyczyścić, aby GPS zaczął mi działać?
BTW: backup zadziałał średnio - straciłem motyw; blokadę ekranu, ustawienia oszczędzania baterii, ustawienia trybu deweloperskiego; zapamietane BT i WIFI; widget z pulpitu (wraz z mozolną konfiguracją); dane aplikacji: bankowa, dualsim selector; 

Dobra, ROM zgrany, zrobiłem ten podstawowy wipe i niestety nadal GPS ssie... Ktoś konkretnie mi powie co mam wyczyścić, aby GPS zaczął mi działać?
BTW: backup zadziałał średnio - straciłem motyw; blokadę ekranu, ustawienia oszczędzania baterii, ustawienia trybu deweloperskiego; zapamietane BT i WIFI; widget z pulpitu (wraz z mozolną konfiguracją); dane aplikacji: bankowa, dualsim selector; 

Po co robić Wipe jak chcesz cały syf przywrócić spowrotem....? Tak z ciekawości?

Bo potrzebuję tylko naprawić GPS. Wszystko pozostałe mi działa i zakładam, że w backupie nie ma rzeczy odpowiedzialnych za złe działanie GPSu.

• Like 1

Tak nawiasem - od kilku edycji romu obserwuję że mapy Google się po prostu tną. Nie mam zielonego pojęcia jaka to przyczyna, lecz wiem że wcześniej tego na pewno tego nie było. Film tutaj:

Wynik na Mi 5 Pro. Mało dzisiaj telefonu używam, SOT dobry oraz telefon, który ciągnie więcej jak SOT w tym samym czasie...

f264ac654ec5b24995f1ce6af5e203c4.jpg469c281d1ab863db420f7b2fb17c3950.jpga697ed06977a25340e98e2542d9a9f02.jpg

• Like 1

Wynik na Mi 5 Pro. Mało dzisiaj telefonu używam, SOT dobry i taj oraz telefon, który ciągnie więcej jak SOT w tym samym czasie...

f264ac654ec5b24995f1ce6af5e203c4.jpg469c281d1ab863db420f7b2fb17c3950.jpga697ed06977a25340e98e2542d9a9f02.jpg

Kurcze niezłe staty...

@fuxman,

Do tego 3 konta na IMAP z non stop synchro, tapatalk.

Fakt, że przełączam WiFi z danymi jak jestem poza zasięgiem, ale mimo wszystko BT non stop.

Dlatego się dziwię, że ludzie mają takie problemy... To chyba najlepiej trzymająca batkę wersja od początku jak mam ten tel z wersją 8.

• Like 1

@fuxman,

Do tego 3 konta na IMAP z non stop synchro, tapatalk.

Fakt, że przełączam WiFi z danymi jak jestem poza zasięgiem, ale mimo wszystko BT non stop.

Dlatego się dziwię, że ludzie mają takie problemy... To chyba najlepiej trzymająca batkę wersja od początku jak mam ten tel z wersją 8.

Dlatego chyba spróbuję zainstalować ta wersje. Miband używasz? Coś ustawiasz w zarządzaniu Energia? Aplikacjami?

Nie używam miband. W zarządzaniu energią mam wszystko na standardowych ustawieniach prócz 7 apek, które nie idą spać nigdy. Tak samo panelu sterowania itp. BT mam włączony przez ok 8h cały czas. Łączy się z autem oczywiście jak jeżdżę, także nie tak jak z mibandem np.

• Like 1

[mention=29619]Orjon[/mention] Na Rn3pro nie zauważyłem nic takiego. Wszystko płynnie śmiga, a korzystam codziennie.
No właśnie za cholerę nie mogę utrzymać żadnej płynności w mapach. W piątek zainstalowałem Lineage i mapy lecą zdecydowanie lepiej... sprawdzę może jak będę mieć czas jakiś starszy ROM albo po prostu cache wyczyszczę teraz i sprawdzę czy coś jest lepiej, choć wczoraj robiłem full wipe...

edit 17:20 - dalvik i cache wyczyszczone, żadnego rezultatu to nie dało. Chyba jedną z ostatnich wersji gdzie to w miarę w pytkę działało była jakaś z początku kwietnia/końca marca.

Edit 17:52 - reinstalacja apki map pomogła. Wszystko jak na razie działa tak jak dawniej. Po prostu nie nadałem Mapom uprawnień do lokalizacji - bo na razie nie było mi to potrzebne...

Edited by Orjon
dodanie efektu - 17:20

Pierwsza noc na tym sofcie. Wszystko włączone WiFi bt GPS sync z miband itd. W ustawieniach baterii wyłączyłem całkiem optymalizacje. Nie jest źle powiedzial bym bardzo dobrze jak na standby dzisiaj konfiguracja reszty programów i zobaczymy. Póki co soft lata jak rakieta ee1ef372e5f5870c6dfcc8240c6017ba.jpg

16 godzin temu, Segor napisał:

Ktoś konkretnie mi powie co mam wyczyścić, aby GPS zaczął mi działać?

Ktoś coś? Może @Nezumi podpowiesz? Podstawowe czyszczenie z TWRP nie zadziałało.

Ostatnio na GPS pomogła mi zmiana pliku GPS.conf, ze starszej wersji miui.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, bazmaster1 napisał:

Ostatnio na GPS pomogła mi zmiana pliku GPS.conf, ze starszej wersji miui.

A mógłbyś podrzucić tę wersję? Próbowałem już tę z końca wątku: 

Jednak nic to nie zmieniło :/

Edited by Segor

9 minut temu, bazmaster1 napisał:

Jaki telefon?

Mi5. A to ma znaczenie? To nie jest strojenie na rejon?

Która wersja romu 6 jest najlepsza dla naszych mi5. Chodzi mi o działanie wszystkich funkcji i wytrzymałość baterii?

1 godzinę temu, grbrandys napisał:

Która wersja romu 6 jest najlepsza dla naszych mi5. Chodzi mi o działanie wszystkich funkcji i wytrzymałość baterii?

z tego co wszedzie mozna wyczytac to 6.11.10

22 godziny temu, Czarny77 napisał:

Tylko u mnie nie wyszukuje Netflixa w sklepie na  RMNote 3 pro ?

Nie tylko. Od ostatniej aktualizacji Netflix przestał być kompatybilny z urządzeniami Xiaomi. Ani na MIUI, ani na LineageOS nie instaluje się ze sklepu, trzeba używać APK Mirror.

https://help.netflix.com/en/node/23939#netflix-in-hd3

X.

5911a883e4735_2017-05-08(1).thumb.png.2d73a85a492c2b8241b947fd370e22f5.png

PS. Czyżby zaczął działać brak certyfikacji?

Edited by Xanth

3 minuty temu, Lex Luthor napisał:

Na Virgo jest ok

Masz certyfikację?

X.

Guest
This topic is now closed to further replies.