ZduneX25

MIUI 7.5.4

Recommended Posts

U mnie na tym samym tel.po aktualizacji, CDA  normalnie pokazuje pełne ikonki filmów - przeglądarka Chrome
Zobacz ustawienia przeglądarki

Na stronie jest ok. Tylko w aplikacji CDA player poznikały i na messenger emotikony te duże też nie widoczne....

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, amnesia napisał:

Na mi5 występuje jakiś problem z BT, w czasie odtwarzania piosenek przez Spotify lubi przerywać. Z tego co pamiętam to przy poprzedniej aktualce parę osób też narzekało na ten problem. Na 7.4.20 problem nie występował.

Potwierdzam ten problem na Mi5sPlus od kilku wersji, włącznie z obecną. Można to jakoś naprawić ?

Edited by jacyj23

6 godzin temu, amnesia napisał:

Na mi5 występuje jakiś problem z BT, w czasie odtwarzania piosenek przez Spotify lubi przerywać. Z tego co pamiętam to przy poprzedniej aktualce parę osób też narzekało na ten problem. Na 7.4.20 problem nie występował.

Spotify nie jest wyjątkiem, inne apki też przerywają, chociażby Endomondo. Spróbuj "założyć kłódkę" na aplikację, u mnie to pomogło.

Jak wygląda sytuacja z baterią w Mi Note i Mi Note Pro...?

Bateria jak na razie oki , bez większych problemów. Ale przez ten bug bt na wcześniejsze Romie szybciej bateria leciała z włączonym bt i miband. Najlepsze aktu na mi note pod względem chyba wszystkiego ( tak też bateria najlepiej trzymała) to wrześniowe 2016. Eh trzeba będzie się cofnąć chyba albo zrezygnować z miband. A nie wiesz czy miui 9 obejmie mi note?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Nie wiem dlaczego w changelogu nie pojawiają się również nowe aplikacje, jak np. mikredyty, miwebview, wydajność.

Może i one nie są istotne dla naszego regionu, ale warto wiedzieć, że są, co robią i co gdzie wysyłają.

[mention=28803]festina2[/mention] [mention=4637]mayday79[/mention] [mention=9509]wojti99[/mention] [mention=25858]Voltron[/mention] [mention=12834]Zexon72[/mention]
Prośba, czy możecie sprawdzić czy Alipaczka w trybie nocnym poziomo sprawia problem z belką?

Przygasza belkę.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Czy u was też w sieci Play po przełączeniu się na zasięg roamingu krajowego nie wyświetla już R i Play (T-Mobile), tylko samo Play, tak jakby to była sieć macierzysta? 

Tak ale wystarczy włączyć tryb dzienny w alipaczce, w trybie pionowym i to zniknie przygaszenie.Czarny pasek po trybie nocnym w poziomie.0baf2bf93a7c80e26ef03e67cabfd7e3.jpg
Tu po zabiegu w pionie w trybie dziennym
c28c7ba3e20ae84c06cbbd284f680d4a.jpg

No to tutaj był pies pogrzebany. Jak Ty na to wpadłeś? Teraz wszystko działa rewelacyjnie.

• Like 2

Nie wiedzialem, że taki błąd istnieje :-) do teraz jak przeczytałem wasze pytania, zrobiłem test i się pojawił ten ciemny pasek i musiałem próbować aby go zlikwidować i pomyślałem, że taki zabieg to wyczyści i okazało się, że tak się stało :-) trzeba błąd dokładnie opisać i wrzucić na miui.com

A możesz to dokładnie opisać co trzeba zrobić żeby nie była przyciemniona?

Wysłane z MI 5 Pro Black

U mnie każda apka powoduje przyciemnienie po odpaleniu w poziomie ale wrócić się nie da pomaga tylko restart

Wysłane z MI 5 Pro Black

Czy u was też w sieci Play po przełączeniu się na zasięg roamingu krajowego nie wyświetla już R i Play (T-Mobile), tylko samo Play, tak jakby to była sieć macierzysta? 

Nie, wszystko jest jak powinno. R w kółku i jaka sieć (inna niż play)

RN3Pro + Tapatalk

U mnie każda apka powoduje przyciemnienie po odpaleniu w poziomie ale wrócić się nie da pomaga tylko restart

Wysłane z MI 5 Pro Black

A jak wyłączysz tryb ciemny w Alipaczce?

14 godzin temu, MD13 napisał:

Bateria jak na razie oki , bez większych problemów. Ale przez ten bug bt na wcześniejsze Romie szybciej bateria leciała z włączonym bt i miband. Najlepsze aktu na mi note pod względem chyba wszystkiego ( tak też bateria najlepiej trzymała) to wrześniowe 2016. Eh trzeba będzie się cofnąć chyba albo zrezygnować z miband.emoji26.png A nie wiesz czy miui 9 obejmie mi note?

Czyli wszystko wskazuje na to, że jednak za radą @Acida, trzeba będzie zdecydować się na Mi Note Pro. Bug bluetooth w Mi Note, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie załatany, a który dotyczy pośrednio zużycia baterii; brak wsparcia (dalszego)...

Niestety nie wiem jakie telefony mają otrzymać MIUI 9.

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Czyli wszystko wskazuje na to, że jednak za radą @Acida, trzeba będzie zdecydować się na Mi Note Pro. Bug bluetooth w Mi Note, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie załatany, a który dotyczy pośrednio zużycia baterii; brak wsparcia (dalszego)...

Niestety nie wiem jakie telefony mają otrzymać MIUI 9.

Na tej aktu BT ciągnie baterię aż miło. Czyli wracam do wrześniowych aktu i jak mi note dostanie miui 9 to wtedy spróbuję. Jeśli.......

A tak się zastanawiam to jak tak podchodzą do tego modelu to po jakiego czorta wypuszczają dalej aktu na niego? to bez sensu przecież .

A ja mam kolejny nietypowy problem z Redmi Pro na który pewnie nie znajdzie się lekarstwo.

Mianowicie po kilku godzinach od włączenia telefonu pada kompletnie ping. Nie mam odpowiedzi na pingi wysyłane z telefonu na np. onet.pl oraz ping puszczany na ip telefonu pozostaje bez odpowiedzi. Pomaga jedynie restart telefonu. Nie znalazłem jak na razie żadnej przyczyny która mogłaby to powodować, ani po jakim dokładnie czasie się to dzieje. Również nie wiem dokładnie od którego softu się to zaczęło, na pewno było już w 7.4.27 i jest w obecnym 7.4.5. Kiedyś nie było z tym problemu.

Ping mi się często przydaje w pracy więc dobrze byłoby znaleźć rozwiązanie tego problemu. Dodam że również aplikacje ze sklepu który korzystają z ICMP do pingowania nie działają wtedy.

Telefon po paru godzinach od włączenia:

Screenshot_2017-05-07-16-31-27-856_jackpal.androidterm.thumb.png.81260ff2b8f8b5cad70988464d529774.pngScreenshot_2017-05-07-16-34-02-541_jackpal.androidterm.thumb.png.9f31a3411160db085053769a101c7acb.png

I świeżo zrestartowany:

Screenshot_2017-05-07-16-37-01-282_jackpal.androidterm.thumb.png.abce34bd39c173621443c68ffd43ee0b.png

Edited by @[email protected]

19 godzin temu, Szurek napisał:

Panowie, nic lepszego niż 6.11.10 obecnie nie ma. Mówię obecnie, bo niewiadomo co pokaże MIUI 9.

Ja wróciłem do 6.9.22 dla mojego Mi4 najlepszy jak do tej pory, testowałem wydania z tego roku i wszystko guzik warte, najpierw GPS zaczął co chwilę rozłączać, Chrome zaczeło się wykrzaczać, bateria też lipa w niektórych wydaniach jak już miałem 20% to już musiałem szukać ładowarki bo ze 3 godziny to było max.

• Like 1

Na RMNote 3 MTK po instalacji najnowszego softu przestała działać synchronizacja z Google. Sklep się nie ładuje a Gmail nie pobiera nowych maili 

Znając życie moje szczęście i tylko u mnie :P

2 godziny temu, mirecki napisał:

Ja wróciłem do 6.9.22 dla mojego Mi4 najlepszy jak do tej pory, testowałem wydania z tego roku i wszystko guzik warte, najpierw GPS zaczął co chwilę rozłączać, Chrome zaczeło się wykrzaczać, bateria też lipa w niektórych wydaniach jak już miałem 20% to już musiałem szukać ładowarki bo ze 3 godziny to było max.

A ten 6.9.22 ma belkę rozsuwaną w dół ( tak jak aktualnie jest) , czy przewijaną ?

A ten 6.9.22 ma belkę rozsuwaną w dół ( tak jak aktualnie jest) , czy przewijaną ?

Przecież to sobie sam ustawiasz czy chcesz przewijają czy przesuwaną

Wysłane MI 5 by Tapatalka

Nie o tym MD13 mówił. Wcześniej była jednoliniowa belka ala Samsung.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Cześć wszystkim,

bardzo proszę o weryfikację problemu - otóż jak podłączam telefon, na całą noc do ładowarki, to w nocy, po jakimś czasie sam się wyłącza. Dzieje się tak tylko, kiedy tel jest ładowany, czy dokładniej pozostawiony podpięty do ładowarki przez dłuższy okres...

Spotkaliście się z takim problem u siebie ? 

Problem ten dotyczy zarówno tego romu, jak i dwóch/trzech wstecz...

Nie miałem ani razu takiego przypadku, na żadnym romie.

Hmmm może to przez zamienna baterie NOHON... Ale nie słyszałem o takim przypadku...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Chyba śmiało mogę już powiedzieć, że ta wersja z mi5 pro robi dobrą z baterią. Już widać po dwóch ładowaniach.

Chyba śmiało mogę już powiedzieć, że ta wersja z mi5 pro robi dobrą z baterią. Już widać po dwóch ładowaniach.

Czyli na mi5 powinna ta wersja dawać radę?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Co do baterii w MI5 to tragedia totalna, leci jak szalona na najnowszym romie... Telefon często ciepły itp, odradzam stanowczo. Wg użycia procka proces logd oraz com.android.bluetooth ciągną procka.

Co do samego BT na MiNote to na MI5 też pożera strasznie, kiedyś miband + ok 11-12h słuchania po bt potrafiło zjeść 25-35% przez cały dzień, na obecnym romie po ok 8-10h już ładuje a na wcześniejszych po ok 13-14h podłączam bo bateria już ma kilka-kilkanaście % i kilku godzin by nie dotrwała żeby zaraz przed snem podłączyć.

edit

nie, nie daje... ;/

• Like 1

Co do baterii w MI5 to tragedia totalna, leci jak szalona na najnowszym romie... Telefon często ciepły itp, odradzam stanowczo. Wg użycia procka proces logd oraz com.android.bluetooth ciągną procka.

Co do samego BT na MiNote to na MI5 też pożera strasznie, kiedyś miband + ok 11-12h słuchania po bt potrafiło zjeść 25-35% przez cały dzień, na obecnym romie po ok 8-10h już ładuje a na wcześniejszych po ok 13-14h podłączam bo bateria już ma kilka-kilkanaście % i kilku godzin by nie dotrwała żeby zaraz przed snem podłączyć.

edit

nie, nie daje... ;/

Czyli jeśli chciałbym używać miui to póki co zostaje wersja na andku 6.0 6.11.10? Też mam miband I dużo używam bt a kiedyś testowałem właśnie miui chyba 3 wersję temu to telefon za. Cholerę od rana do wieczora nie dał. Rady o. 16 już ładowalem...

@fuxmen właśnie coraz częściej myślę o cofnięciu się do 6.0, przed chwilą znalazłem taki komentarz:

Dnia 6.05.2017 o 02:03, stereo0 napisał:

Co ciekawe ja mając Mi5 siedzę od czerwca na 6.4.21 i mam wideo 4k w 30fps plus bateria trzyma 6-7h włączonego ekranu. Nie aktualizowalem  bo potem to już były żale, że bateria krótko trzyma no i to wideo. (...)

i faktycznie lepiej będzie się cofnąć i po prostu korzystać z telefonu nie myśląc non stop o ładowarce ;p zaraz będzie pół roku i nie zapowiada się chyba żeby coś się miało w końcu zmienić na tym 7.0

• Like 2

@fuxmen właśnie coraz częściej myślę o cofnięciu się do 6.0, przed chwilą znalazłem taki komentarz:
i faktycznie lepiej będzie się cofnąć i po prostu korzystać z telefonu nie myśląc non stop o ładowarce ;p zaraz będzie pół roku i nie zapowiada się chyba żeby coś się miało w końcu zmienić na tym 7.0

Jakiś link do wersji miflash.

Guest
This topic is now closed to further replies.