MIUI 7.5.4 Dodana opcja „Od zmierzchu do świtu” w Trybie czytania Dodatkowe informacje w prognozie pogody w aplikacji Pogoda ROM MIUIPolska dla Xiaomi MI6. TWRP: sagit Aktualizacja dla HM3/HMNote3PRO/HMNote3SE Aby zainstalować aktualizację należy uruchomić telefon kombinacją przycisków w TWRP > Install Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0 Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera. Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22: Usunąć wzór lub kod blokady ekranu Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1* Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje * – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*: Mi4c (libra): POBIERZ Mi4s (z libra): POBIERZ MiNote Pro (leo): POBIERZ * – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej. Aktualizacja Mi5/MiMAX do Androida 7.0 Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu Android 7.0 na Mi5/MiMAX/MiMAX Pro należy: Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji:
Mi5: POBIERZ
MiMAX (hydrogen): POBIERZ
MiMAX Pro (helium): POBIERZ przez fastboot flash recovery twrp.img Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE   Jak skalibrować OIS w MI5? Instalacja poprawki wg tego poradnika Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy? Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ Instalacja na MIPAD MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik. ROOT Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj Dodatki MIUIPolska Paczka dodatków MIUIPolska zawiera: Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts) Nową klawiaturę Xperia Samouczek MIUIPolska Aplikację MiCenter Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Lut 2017 Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ * – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków. **- Android 4.4 nie jest już wspierany Polecane aplikacje MIUI MiPilot 5.3.5: POBIERZ MiFit: Google Play Autoryzacje: POBIERZ Samouczek MIUIPolska (z Google Play) Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„. Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj: