Skocz do zawartości

TWRP/ROOT/XPOSED global stable 8.2.2.0-8.2.10.0 oraz 9.0.5.0


Lamcza

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy wiec na początek się przywitam,  Cześć Wszystkim 

Zakupiłem mojego Redmi 4x Note,  w wersji 3/16GB 

z zamiarem ze apki poprzenoszę na kartę a tu się okazuje ze nie bardzo jest jak

poczytałem forum i na http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=538845&extra=&highlight=installing%2Bapp%2Bto%2Bsd&page=1

znalazłem ze potrzebny do tego root i aplikacja lik2sd

roota nie mam ale apki próbowałem używać i nie jestem do końca przekonany ze to zadziała, 

czy macie jakieś doświadczenia? jesteście w stanie potwierdzić ze po zrobieniu roota jestem w stanie instalować jeśli nie wszystkie to przynajmniej dużą cześć aplikacji na karcie SD ? właściwie chciałbym zrootować tylko po to, wiec zastanawiam się czy jest sens.

 

Edytowane przez m.strus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  chcialbym isc w customowe romy, nie  za bardzo ogarniam cala tematyke, i boje sie napotkanych komplikacji

czyli jesli dobrze zrozumialem chcac jak najmniej ingerowac w telefon powinienem  najpierw sprobwac na moim oryginalnym romie ( MIUI Global 9.0; android 7.0) zrobic root i sprobowac jakiejs aplikacji do zarzadzania przenoszeniem na karte (deiwid63 ktora apke bys polecil)

czy moze odrazu pownienem wgrac rom MIUI Polska, cz tam bedzie cos latwiej instalacje/przenoszenie apek na SD wykombinowac?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zrobisz instruckje dla ogolu uwzgledniajac kompatybilnosc wersji  to moge ja wstawic w 1 poscie z honorami dla twojej osoby  i edytowac tutul  adekwatnie :P a jak bedziesz wrzucał cały rom to załóż temat zeby ludzie miali łatwiej.

Nie pozdrawiam, bo cie nie lubie... 3 raz psize moze tym razme nikt nie usunie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź w poradniku w mojej sygnaturze.

 

Ale odpowiadając: fastboot devices, fastboot flash recovery twoj_plik.img, fastboot boot twoj_plik.img i tyle. robisz format data w TWRP (nie jako komenda, wielu osobom to nie pomagało i trzeba było z poziomu TWRP), zgrywasz ROM na pamięć wewnętrzna i instalujesz bez żadnego wipe. Potem reboot system

 

tapnięte z Redmi 4a

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : ktoś robił roota tą metodą na MIUI 9.0.3.0 ?

Jeśli tak, to czy konieczny jest wipe ?

Siedzę jeszcze na 8.2.10.0 - mam trochę czasu żeby zmienić ROM, tylko nie wiem czy da radę w ten sposób, czy jednak będę musiał przejść na Xiaomi.eu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię root'a. Tylko musisz ściągnąć nowszą paczkę, bo po tej się będzie uruchamiał długo i ostatecznie (o ile się uruchomi) to roota nie będzie. Nie pamiętam tylko skąd wziąłem nowszą paczkę. Zajmuje za dużo, żeby ją dołączyć do wiadomości. Ale moja wersja to 2.82. Pewnie teraz są i nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem panowie. Jak się zainstaluje TWRP to trzeba zostać w trybie fastboot a następnie szybko wcisnąć przycisk POWER (przytrzymać chwile aż się zacznie wyłączać) i następnie POWER->VOLUME UP i wtedy TWRP zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 30.12.2017 at 3:51 PM, TomoS said:

Też to miałem panowie. Jak się zainstaluje TWRP to trzeba zostać w trybie fastboot a następnie szybko wcisnąć przycisk POWER (przytrzymać chwile aż się zacznie wyłączać) i następnie POWER->VOLUME UP i wtedy TWRP zaskoczy.

To rozwiązanie nie działa. 

 

On 30.12.2017 at 12:09 AM, pantinPL said:

Ano fakt. Coś nie chce zadziałać. Ja bym spróbował pobrać jeszcze raz (nawet inne) i bez zmieniania nazw.

Zmiana nazwy nie ma nic do rzeczy ponieważ podczas flashowania plik otrzymuje defaultowo nazwę "recovery.img"

On 29.12.2017 at 11:32 PM, Matf said:

Mam problem z instalacją recovery na moim Xiaomi Redmi Note 4 (Snap 635), nazwa kodowa: mido. Posiadam najnowszy Global Rom. Oto kroki jakie zrobiłem:

1. Odblokowałem bootloader
2. Pobrałem najnowsze twrp (twrp-3.2.1-0-mido.img)
3. Uruchamiam telefon (podłączony do PC) w trybie fastboot
4. Uruchamiam wiersz poleceń i sprawdzam obecność urządzenia komendą: fastboot devices. Jest OK - PC wykrywa.
5. Wpisuję komendę fastboot flash recovery twrp.img i wszystko flashuje, wydaje się być OK.
6. Chcę zrobić reboot do twrp komendą fastboot boot twrp.img. Niby wszystko jest OK, ale telefon się nie bootuje do twrp tylko cały czas widzę królika z napisem fastboot. Muszę przytrzymać przycisk power w telefonie przez kilkanaście sekund, po czym telefon uruchamia się normalnie, ale zamiast twrp cały czas mam mi-recovery.. 

Co robię źle? Już wiele razy to robiłem na innych telefonach i się udawało.. Jakieś pomysły?
 

"powinno" działać ale nie działa. 

Próbujesz wrzucić "stare" TWRP na "nowe" MIUI ze zmienionymi sterownikami od grafiki. TWRP z pierwszego postu w wypadku Redmi Note 4X z MIUI stable V9.2.1.0 oraz z dev 8.2.8 (nie wiem od której wersji są nowe sterowniki). 

Po kilku godzinach szukania po MIUI i XDA znalazłem rozwiązanie!!

 

RedWolf-026-mido.img przeszedł i zainstalowałem MIUI Polska (wcześniej uceglając telefon i odceglając telefon MiFlash Toolem + TestPoint'em).

@mrosi twierdzi że temat był poruszany i wyjaśniony ...chyba jednak nie jeżeli od grudnia nikt nie udzielił odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SephiroT napisał:

@mrosi twierdzi że temat był poruszany i wyjaśniony ...chyba jednak nie jeżeli od grudnia nikt nie udzielił odpowiedzi?

Dlaczego bezczelnie kłamiesz?

Napisałem Tobie w PW, że zakładasz wątki, w których opisujesz swoją indolencję, niedbalstwo i niezapoznanie się z tematyką tego, co masz zamiar zrobić. Że zakładasz śmieciowe wątki. Że kombinujesz z niesprawdzonym TWRP, co w połączeniu z niewiedzą, przybliża Cię do uceglenia telefonu.

To jak było w końcu? Tak jak ja to opisałem, czy tak jak Ty...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, mrosi said:

Dlaczego bezczelnie kłamiesz?

Napisałem Tobie w PW, że zakładasz wątki, w których opisujesz swoją indolencję, niedbalstwo i niezapoznanie się z tematyką tego, co masz zamiar zrobić. Że zakładasz śmieciowe wątki. Że kombinujesz z niesprawdzonym TWRP, co w połączeniu z niewiedzą, przybliża Cię do uceglenia telefonu.

To jak było w końcu? Tak jak ja to opisałem, czy tak jak Ty...?

Zawsze czytam poradniki i się do nich stosuję. Moja wina że TWRP z 2 (między innymi z tego) poradników nie działa bo Xiaomi postanowiło zmienić sterowniki graficzne?

Moja wina że są 2 różne poradniki flashowania Xiaomi eu i ja wybrałem "ten nie właściwy" bo wydawał się pełniejszy i ucegliłem telefon? Ten Acida  jest właściwy.

 

Zgodzę się jedynie z tym że temat można było uznać za śmieciowy bo był ogólnikowy i nie w tym dziale co trzeba. 

napisałem go tylko po to żeby ktoś kto na niego trafi się inie naciął jak ja.

 

W żadnym napotkanym tutaj czy gdzieś indziej poradniku nie spotkałem TWRP działającego na obecnym MIUI który dostałem z telefonem. 

Co innego flashowanie ze starszych wersji + OTA MIUI Polska (tak mam na swoim Redmi Note 4) a co innego przechodzenie z gołego najnowszego Globala który mi sprzedawca wrzucił na Redmi Note 4X.

...ale to ja nie czytam poradników i zabieram się do tematu bez przygotowania.

37 minutes ago, Stanstok said:

Jak bym wiedział wcześniej to bym wrzucił. Standardowy downgrade jest zablokowany. Mogłem od razu miflash'em machnąć jakiś stary MIUI i nie byłoby tematu.

I tak skończyło się MiFlash'em ale w innym kontekście (ucegliłem dziada i musiałem "test point"'a zrobić bo kabel "deep flash" nie zawsze działa z Redmi Note 4X SD).

 

@Lamcza może warto dodać informację że przy najnowszym obecnym MIUI lub w razie czarnego ekranu po bootowaniu recovery pasuje zrobić downgrade MiFlash'em lub użyć RedWolf-026-mido.img lub nowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Stanstok said:

miałeś odblokowany telefon ! bo "wrzucałeś" TWRP a więc szło przełączyć telefon w EDL !?

Przy moim następnym Xiaomi tak zrobię :)

Jak już pisałem, z moim Note 4 nie było żadnych problemów więc i tu się żadnych nie spodziewałem. 

 

Zasugerowałem się tym, że próbowałem zrobić downgrade "standardowo" przez wrzucenie pliku na kartę a taj się nie da ...i w poradnikach (które oczywiście trzeba czytać) zwykle jest "pobierz najnowszy" ROM pod MiFlash'a i link do oficjalnej strony gdzie jest kilka ostatnich wersji MIUI.

 

Ważne że sobie może na około, ale poradziłem i córka ma normalny system a ja mam pełną kontrolę nad jej telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2018 o 17:29, SephiroT napisał:

@Lamcza może warto dodać informację że przy najnowszym obecnym MIUI lub w razie czarnego ekranu po bootowaniu recovery pasuje zrobić downgrade MiFlash'em lub użyć RedWolf-026-mido.img lub nowszy?

 

Lamcza przetestowal do wersji jak w temacie. Teraz sam uzywam nowego global stable i uwazam, ze nie warto go wogole uzywac... nie jest to wydanie udane w zadnym stopniu, bateria mi smiga jak dziki dzieciol na ruskim dopingu ... zdazaly mi sie restarty podczas polaczenia... lepiej zostac na wersji jak w temacie lub isc w jakies miui polska albo dev wersje :P

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Opisze mój problem, Mam Redmi Note 4 Snap z Globalem. Odblokowałem bootloader a potem wgrałem twrp. Niestety, po wykonaniu komendy restart>system w twrp telefon zostaje na logo Mi i nie rusza dalej. Moge wejść w twrp i stąd pytanie. Czy instalować od razu przez recovery rom xiaomi.eu czy muszę przez MiFlasha wgrać china.dev, potem twrp i dopiero xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy plik no-verity-opt-encrypt-5.1.zip (z pierwszego posta) zadziała na innym telefonie? Jestem świadom, że należy wgrać odpowiednie TWRP. Pytanie czy wspomniana metoda zadziała na Redmi 4X (nazwa kodowa santoni zdaje się)? Chciałbym na wspomnianym telefonie zachować Global stable i dorzucić TWRP wraz z Magiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...