Skocz do zawartości

TWRP/ROOT/XPOSED global stable 8.2.2.0-8.2.10.0 oraz 9.0.5.0


Lamcza

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób o to pyta i ma jakies problemy wiec napisze to tutaj raz żeby się nie przemęczać :P 

Podam wam linki do plików i opisze co jak w skrócie bo myślę, że na tym etapie już powinniście wiedzieć co robicie. 

Wszytko robicie na własną odpowiedzialność :P

 

Powinniście mieć odblokowany BL

I ogarniać instalacje systemu przez miflash

(Jeśli aktualizujecie system ze starszej globalnej wersji wystarczy opcja z zachowaniem danych.)

http://en.miui.com/a-234.html

 

Oraz wiedzieć jak zainstalować twrp przez fastboot

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

 

 

-Po wgraniu TWRP od razu bootujemy do niego telefon i wgrywamy plik

no-verity-opt-encrypt-5.1.zip zalecam tez zrobic backup skoro juz macie twrp to czemu nie xD

(Zaznaczam tutaj, że do wgrania twrp należy użyć paczki ADB zainstalowanej razem z mi flash, a znajduje się ona  XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android)

-Następnie  uruchamiany tel. sprawdzamy czy wstanie :D  jeśli system wstanie to wracamy do TWRP instalujemy paczkę root

UPDATE-SuperSU-v2.65-20151226141550.zip dla  8.2.2.0-8.2.10.0
(śmieszna sprawa instalacja paczki w tej wersji nie powoduje żadnych błędów  i można ja potem zaktualizować do najnowszej ale wgranie najnowszej od razu buguje wybieranie metody połączenia tel z pc MTP )
 

oraz xposed (oczywiscie jeśli ktos potrzebuje obu)

xposed-v87-sdk23-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20161126.zip  dla  8.2.2.0-8.2.10.0

xposed-v88.2-sdk24-arm64 dla 9.0.5.0

 

-Wipujemy cache i dalvik cache uruchamiamy ponownie ... czekamy instalujemy apke xposed

XposedInstaller_3.1.1.apk dla  8.2.2.0-8.2.10.0

XposedInstaller_by_dvdandroid dla 9.0.5.0

 

 i gotowe.

Sprawdzone na wersjach  8.2.2.0 do 8.2.10.0 oraz 9.0.5.0

 

Link do całej paczki!

Edytowane przez Lamcza
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota,  ja bym dodał od siebie żeby nie wgrywać softu oficjallnego global przez  TWRP bo telefon później wisi na logo mi. Przy odblokowaniu oficjalną  metodą warto pobrać starszą wersję miflashunlockera ja miałem taką MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en bo najnowsza ma jakieś zabezpieczenia no i trzeba wejść przed samym odblokowaniem do developer option i dodać konto. W TWRP należy przeciągnąć suwak żeby móc modyfikować partycję systemową itd. Kolego Lamcza co Ci daje xposed z jakich modułów/opcji korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle, ze jasne jest, iz trzeba wgrac system uzywajac miflasha a tematy odblokowania bl itp to juz sa w poradnikach podalem linki. Jakby ktos nie wiedzial to juz mu napisałes ladnie w 1 poście ;).

Co do xposed na miui w sumie nie trzeba mi tych modolow zbyt wiele ;P 

590b57ca80bcf_5163021944217860240-account_id1.thumb.png.57c6b2656241c396e295cae0930ce06f.png

Ubolewam nad tym ze jeszcze nie zmusilem youtube bacground player do pełnego dzialania... przerywa i wylacza sie po zablokowaniu ekranu chociaz dodalem go do wszytkich mozliwych wyjatkow juz wraz z aplikacja youtuba. 

Edytowane przez Lamcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam problem z Exposed na 8.3, znaczy Exposed i SuperSu mi działa natomiast problem jest z frameworkiem, tutaj o tym napisałem

Korzystałem:
SuperSU-v2.79-201612051815.zip
xposed-v86-sdk23-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160710.zip

i zastanawia mnei czy w tym przypadku odinstalowanie supersu i xposed i zainstalowanie tych wersji podanych przez Ciebie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.2 to najnowszy stable, a wszystkie dev to 8.3.

Tylko 8.3 jest na Androidzie 7.0. dlatego Ci to nie działa. Musiałbyś wrzucić stable na 8.2 to wtedy by działało.

 

Dopiero teraz zauważyłem że jednak to jest Android 6.0... także na nie wiem dlaczego nie działa :D Może musisz zrobić downgrade do 8.2.

 

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak patrzę w notatki do wersji 7.5.4 https://miuipolska.pl/forum/topic/25090-miui-754/?page=1

Cytat

Aktualizacja Mi5/MiMAX do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu Android 7.0 na Mi5/MiMAX/MiMAX Pro należy:

  1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji:
    Mi5: POBIERZ
    MiMAX (hydrogen): POBIERZ
    MiMAX Pro (helium): POBIERZ

Niby piszą o Mi5, nie ma wzmianki o Mi5s czy Mi5s Plus a to niby nowsze modele (następcy?), i nie wiem czy nie muszę pierw zainstalować adroida 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 12:29, GoldSnickers napisał:

8.2 to najnowszy stable, a wszystkie dev to 8.3.

Tylko 8.3 jest na Androidzie 7.0. dlatego Ci to nie działa. Musiałbyś wrzucić stable na 8.2 to wtedy by działało.

 

Dopiero teraz zauważyłem że jednak to jest Android 6.0... także na nie wiem dlaczego nie działa :D Może musisz zrobić downgrade do 8.2.

 

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

 

 

 

 

Najnowszy stable na android 6 to 8.2.5(miui_HMNote4XGlobal_V8.2.5.0.MCFMIDL_5a12ae39c1_6.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza rozwiej moje wątpliwości jeśli możesz ;) Wrzuciłeś jeden pliczek, który jako pierwszy mamy wgrać (no-verity-opt-encrypt-5.1.zip), co on właściwie robi ? W tutorialu jest, żeby zrobić wipe->format data i yes, nie wyczyści to przypadkiem wszystkich danych i czy ten pliczek nie odpowiada później za szyfrowanie? 
Kolejna sprawa, to na win 10 ctrl+shift+ppm pozwala mi co najwyżej włączyć powershell... no ale mogę włączyć wiersz poleceń i powiedzmy "cd c:/fastboot" no to też mi ustali katalog główny, więc chyba to wystarczy? Nigdy z fastbootem na telefonach się nie bawiłem więc wolę zadać te parę pytań, bo nie chce mi się systemu stawiać na nowo. No i właśnie to wipe data, tym pliczkiem obchodzimy to czyszczenie i normlanie korzystamy z telefonu? Niby tak wynika z tego co napisałeś, żeby zrobić nandroid backup... ale wolę dopytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoldSnickers

https://androidfilebox.com/miscellaneous/dm-verity-and-forced-encryption-disabler/

Przytrzymujesz shift klikasz prawym i dajesz otwórz wiersz poleceń tutaj. Czy ja ci pisałem coś o wizowaniu data ? Jak przechodzisz ze starszego globala to robisz mi flash z zachowaniem danych, a jak chcesz to zrobić na wersji która jest podana w tytule to po prostu to robisz zaczynając od twrp.

 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś, ale dałeś odnośnik do wgrywania twrp, gdzie jest napisane żeby to zrobić. Stąd pytanie.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal
 

edit: Sam shift dalej chce mi uruchamiać w powershell, także możesz dodać informację dla użytkowników win 10, żeby włączali z start->system->wiersz poleceń, ale muszą włączyć jako administrator, potem wystarczy wpisać cd i ścieżkę gdzie jest fastboot, dalej dokładnie tak jak w poradniku.

Edytowane przez GoldSnickers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie coś jest nie tak, ale tylko powershell mi działa przez którego nie mam opcji uruchomienia wiersza poleceń.


Mam tak samo. Jak wejdziesz w folder w którym chcesz otworzyć okno, wciśnij myszką tam gdzie w oknie masz ścieżkę folderów. Usuń zawartość. Wpisz "cmd" i daj enter.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmm.. a jest sens update'ować ? Jaki changelog ? Podejrzewam, że działa, przynajmniej root i twrp. To nie jest kosmiczna technologia i musieliby naprawdę w systemie pomieszać, żeby root i twrp nie grało w nowszej wersji. Xposed nie używam, to tutaj nie wiem, ale obstawiam taką samą historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakaś odmiana od "bugs fixes"
Nie masz problemu z ładowaniem? Widzę ludzie się skarżą na wolne ładowanie a niektórzy już dostają 2.9.0 o.O znowu wypuszcza kilka wersji jedną po drugiej a potem będzie rollback bo jednak coś nie działa. Ja zostaję na 2.5.0 i poczekaj aż się wezmą za stabilność na poważnie.
Poza tym nie chce mi się znowu wgrywać roota, modów wszystkich, wywalać apek googla i zmieniać dpi systemu ;)

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak telefon był na 10% podłączyłem ładowarkę, teraz jest 17% i pokazuje 2h 36 minut do pełnego naładowania, zobaczymy czy mówi prawdę

EDIT: No i rzeczywiście po ok 2,5h naładował się do pełna. Też macie taki czas ładowania na starszych wersjach?

Edytowane przez Feanaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...