Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zostałem szczęśliwym posiadaczem Mi6. DO niczego specjalnego nie jest mi on potrzebny tylko do normalnego użytkowania i czasami pstryknięcia jakiejś normalnej fotki i jest ok i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń a przesiadłem się z Motoroli Moto G.

 

Dzisiaj otrzymałem komunikat o aktualizacji i z aktualizowałem MIUI wersję 9.0 do wersji 9.2. ( to tak aby było wiadomo co w nim kopałem).

 

Do tej pory jak robiłem zwykłe zdjęcia w pomieszczeniu z lampą to miały  wagę około 1,8 MB.  Dzisiaj jak zrobiłem zdjęcia  takie same zdjęcia to miały wagę nawet ponad 5 MB tak, że nie mogłem ich dodać na forum tematycznym gdzie pisuje bo były za wielkie. ( tryb HDR nie włączany)

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości zdjęć bo na moje potrzeby są ok - mam tylko pytanie i prośbę o pomoc. Co mogłem zepsuć lub przestawić, że te fotki są teraz takie ciężkie i jak powrócić do stanu poprzedniego.

Zależy mi na tym aby zdjęcia miały do 2 MB i to by było najlepiej :)

 

- proszę o jakieś sugestie -

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holly Shit! Foty kosa. VSCO, Snapseed, czy LR?

Mimo wszystko nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że za dużo wymagamy od sensorów.
Google, Samsung, HTC, Sony, LG... wszyscy producencie lepiej wykorzystują możliwości matrycy niż Xiaomi. 
Pewnych rzeczy niestety nie da się przeskoczyć ze względu na ...cenę - wszyscy powyżsi producenci mocno inwestują w rozwój kamer. Xiaomi tak jak np. Meizu, czy Vivo dają po prostu ten soft, który dostarcza im sprzedawca matryc. Dzięki mniejszym nakładom na badania mogą sobie pozwolić na wypuszczanie tańszych urządzeń. Coś za coś. 

Mnie najbardziej wkurza zielona tinta na fotach z matryc w Mi6. Wyglada to jak foty z Nikona ;)

Edytowane przez Lexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexer napisał:

Holly Shit! Foty kosa. VSCO, Snapseed, czy LR?

Mimo wszystko nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że za dużo wymagamy od sensorów.
Google, Samsung, HTC, Sony, LG... wszyscy producencie lepiej wykorzystują możliwości matrycy niż Xiaomi. 
Pewnych rzeczy niestety nie da się przeskoczyć ze względu na ...cenę - wszyscy powyżsi producenci mocno inwestują w rozwój kamer. Xiaomi tak jak np. Meizu, czy Vivo dają po prostu ten soft, który dostarcza im sprzedawca matryc. Dzięki mniejszym nakładom na badania mogą sobie pozwolić na wypuszczanie tańszych urządzeń. Coś za coś. 

Mnie najbardziej wkurza zielona tinta na fotach z matryc w Mi6. Wyglada to jak foty z Nikona ;)

Może ja mam mniejsze wymagania ;) Xiaomi jest młody dajmy mu czas dorośnie :D Obrabiane w LR głównie w HSL box i wrucam troche ziarna (bo lubie ten lekki vintage vibe) No jest ten tint ale do przełknięcia:) Dzięki za komentarz! Na instagramie sukcesywnie bedę wrzucał foty z wyjazdów robione tylko mi6 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis aparatu znalazłem na stronie Play:

Dwa razy więcej frajdy z robienia zdjęć da Ci podwójny główny aparat 12 MPix + 13 MPix. Jedna kamera rejestruje kolory, druga skupia się na czerni i bieli. Inteligentny algorytm łączy je w jeden obraz o wyjątkowej kombinacji głębii i detali. Xiaomi Mi 6 wspomoże Twoje fotograficzne umiejętności technologią PDAF, czyli szybkiego autofokusu z detekcją fazy. Pozwala on robić ostre zdjęcia, nawet gdy obiekty są w ruchu. Nie umknie Ci żadna ulotna chwila!

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z aparatem w xiaomi, dzisiaj robiłem kilkanaście zdjęć białych kartek z wydrukowanym tekstem i przy każdym zdjęciu parząc na wyświetlacz miałem takie same paski jak np skierujemy aparat na monitor.Nawet na zdjęciach widać jakiś paski.Spotkał się ktoś z takim problemem?

IMG_20180201_131721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekpakosh Czyżby Llandudno? ;)

 @blazej203 Na 99% wina oświetlenia, jarzeniówka albo LEDy. 

A co do jakości aparatu w naszym Mi6, to nie rozumiem zupełnie narzekań. Dla mnie to zdecydowanie najlepszy aparat, jaki miałem w telefonie. Przyznaję, że w słabym świetle radzi sobie raczej słabo - ale do robienia zdjęć na urlopie jest świetny. Tryb portretowy jest naprawdę dokładny, i daje bardzo fajne efekty. Żadnych problemów z ostrością, itp. Jak wspominałem już w innym wątku, na ostatnim urlopie odpuściłem sobie nawet zabieranie z hotelu lustrzanki, bo aparat w Mi6 wystarczał mi w 100%. 
Miałem ostatnio okazję porównać zdjęcia z mojego xiaomi ze zdjęciami z galaxy s7 i iphone 7 plus. Dla zwykłego użytkownika trudno je odróżnić, Galaxy S7 minimalnie wygrywa - głównie ze względu na niezłe radzenie sobie w gorszym świetle. W przypadku iphone jest porównywalnie, w kilku przypadkach xiaomi robił nawet sporo lepsze ujęcia - bo iphone robi coś dziwnego z kolorami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalgk wtrącę się w dyskusję o mi6 i jego aparacie chociaż mam mi5;p Żona ma s7edge i on wygrywa w nocy i przy kręceniu filmów bezapelacyjnie, ale zauważyłem, że np w pokoju robiąc 2 takie same fotki s7edge i mi5 to właśnie na mi5 jest więcej szczegółów. Ze zdjęcia mi5 jestem w stanie coś odczytać z tablicy gdzieś tam w tle, a na s7edge jest już tak rozmazane, że jest to niemożliwe xD ogólnie jak mi na jakiś fotkach szczególnie zależy to poprawiam je sobie w snapseed, ale jak dla mnie zdjęcia przyjemniejsze są z mi5. Jest po prostu więcej szczegółów. Teraz w kwietniu będę zmieniał telefon i jak w mi7 nie będzie gorszego aparatu to pozostaje w obozie xiaomi bo strasznie lubię miui. S7edge ma też tendencję do przepalania twarzy i innych takich gdy w pobliżu jest żaróka, a mi5 nie robi takich jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michalgk napisał:

@maciekpakosh Czyżby Llandudno? ;)

 @blazej203 Na 99% wina oświetlenia, jarzeniówka albo LEDy. 

A co do jakości aparatu w naszym Mi6, to nie rozumiem zupełnie narzekań. Dla mnie to zdecydowanie najlepszy aparat, jaki miałem w telefonie. Przyznaję, że w słabym świetle radzi sobie raczej słabo - ale do robienia zdjęć na urlopie jest świetny. Tryb portretowy jest naprawdę dokładny, i daje bardzo fajne efekty. Żadnych problemów z ostrością, itp. Jak wspominałem już w innym wątku, na ostatnim urlopie odpuściłem sobie nawet zabieranie z hotelu lustrzanki, bo aparat w Mi6 wystarczał mi w 100%. 
Miałem ostatnio okazję porównać zdjęcia z mojego xiaomi ze zdjęciami z galaxy s7 i iphone 7 plus. Dla zwykłego użytkownika trudno je odróżnić, Galaxy S7 minimalnie wygrywa - głównie ze względu na niezłe radzenie sobie w gorszym świetle. W przypadku iphone jest porównywalnie, w kilku przypadkach xiaomi robił nawet sporo lepsze ujęcia - bo iphone robi coś dziwnego z kolorami :P

Llandudno ;) Jedno z niewielu miejsc w UK w których mógłbym zamieszkac :)

 

Jeszcze tak właśnie zapytam kto robi zdjęcia w nocy? Ludzie nie wiedzą że dobre zdjęcie i film potrzebuje światła? :) W nocy to tylko długa ekspozycja i manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1.02.2018 at 8:44 PM, blazej203 said:

Witam mam pewien problem z aparatem w xiaomi, dzisiaj robiłem kilkanaście zdjęć białych kartek z wydrukowanym tekstem i przy każdym zdjęciu parząc na wyświetlacz miałem takie same paski jak np skierujemy aparat na monitor.Nawet na zdjęciach widać jakiś paski.Spotkał się ktoś z takim problemem?

IMG_20180201_131721.jpg

Do takich papierów wybierz Skaner w narzędziach, tam jest zakładka Dokument.
Używałem co prawda raz, ale wynik skanowania i zapisany obraz był OK i lepszy niż normalne zdjęcie.
Używam Globala 9.2.2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...