Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, don_kamillo napisał:

Ty jesteś jakimś fotografem?

Nie :P  Ale siedzę technicznie w aparatach i po prostu potrafię porównać. Do tego multum recenzji, wideo, porównań itp i można nakreślić pogląd na aparaty w telefonach.

Mi 6 ma dobry, najlepszy aparat z Xiaomi do tej pory i w ciągu dnia niczego zarzucić nie można (ale to żadnemu nie można zarzucić w 2017 roku), po zmroku jest ok, lepiej niż Mi5/Mi5s więc też na plus i da radę. Piętą Achillesa jest natomiast wideo, kiepska jakość, bitrate, brak jakiegokolwiek wpływu na nagrywanie, niestabilne FPS do tego autofocus rodem sprzed 5 lat. I tyle. Tutaj wychodzi klasa aparatu oraz softu.

Przy normalnym użytkowaniu normalna osoba nie wychwyci różnicy, czy ma w ręku Mi 6, Redmi 2 czy S8. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sp4ubw napisał:

@don_kamillo ogólnie aparat w MI6 jest bardzo ok i to najkrótsza recenzja jaką można napisać. Wrzucałem próbki, nawet chyba w tym wątku. Przejrzyj, zobacz sam, będziesz miał zdanie.

 

Widziałem :) Są ok. Niemniej i tak uważam, podobnie jak galakty, że można byłoby wyciągnąć więcej z tego aparatu, jeśli tylko potrafiliby (chcieliby?) napisać lepszy soft i nie wiązałoby się to ze znacznie większymi kosztami (skoro hardware już jest wystarczająco dobry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

Widziałem :) Są ok. Niemniej i tak uważam, podobnie jak galakty, że można byłoby wyciągnąć więcej z tego aparatu, jeśli tylko potrafiliby (chcieliby?) napisać lepszy soft i nie wiązałoby się to ze znacznie większymi kosztami (skoro hardware już jest wystarczająco dobry).

Można na własną rękę podnieść sobie kompresję jpeg. Co do filmów ni dy rydy poprawić, żadna aplikacja nie pozwoli na ingerencję w filmy, bo właściwości siedzą głęboko w plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Można na własną rękę podnieść sobie kompresję jpeg. Co do filmów ni dy rydy poprawić, żadna aplikacja nie pozwoli na ingerencję w filmy, bo właściwości siedzą głęboko w plikach.

Wiem, ściągnąłem aplikację aparatu z 4pda.ru. Ma więcej ustawień.

No siedzą, siedzą, w libsach. Są zbyt niedogotowane ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szymam napisał:

Ja bym się spierał, bo wydaje mi się, że od S6 robi spokojnie lepsze zdjęcia. To do S7 brakuje, ale od S6 jest nieznacznie lepiej.

To spójrz na kolibra na banknocie 10-funtowym:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8507&idPhone2=7079&idCamera3=300310

i na to samo miejsce w próbkach z video:

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=8507&idPhone2=7079

Sorry, ale S6 jest o galaktykę (no pun intended @galakty ) lepszy ! (a mam nowe okulary i widzę super :)

 

Edytowane przez latet
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Pisałem gdzieś niedawno, że Mi6 ma słabą ostrość co widać na porównaniach z innymi tel. po przybliżeniu. 

Te testy z gsmarena nie do końca mnie przekonują, bo to tylko jeden obrazek.

Np. http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone2=6849&idPhone3=8507&idCamera1=300310 Po przybliżeniu tego kolibra widać, że Mi5s Plus jest nawet lepsze od S6 (ale mam stare okulary).

Edytowane przez tryhp3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tryhp3 napisał:

Te testy z gsmarena nie do końca mnie przekonują, bo to tylko jeden obrazek.

Np. http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone2=6849&idPhone3=8507&idCamera1=300310 Po przybliżeniu tego kolibra widać, że Mi5s Plus jest nawet lepsze od S6 (ale mam stare okulary).

Masz stare okulary, więc nie zauważyłeś, że w opisie parametrów tej próbki z Mi5s Plus jest słowo "Stereo" :) To dlatego jest lepsze od S6. Zobacz porównanie z próbką wykonaną tylko jednym obiektywem:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8350&idPhone2=6849&idPhone3=8507

i "właściwa" hierarchia modeli wraca na swoje miejsce :)

O ile wiem, Mi6 nie oferuje takiego typu spożytkowania 2 aparatów, bo oba są kolorowe i do tego mają różne ogniskowe.

Jeśli chodzi o zdjęcia w słabym świetle, to w całej rodzinie Xiaomi nic nie może się nawet próbować równać do trybu Stereo w Mi5s Plus.

Generalnie ja zawsze porównuję przede wszystkim zdjęcia w słabym świetle, bo w dobrym to byle co potrafi zrobić przyzwoite. To tak jak z parasolami - owszem, może je sobie porównywać pod kątem tego, jak ładnie wyglądają w słoneczny dzień, ale prawdziwym testem jest dopiero deszcz ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, latet said:

Masz stare okulary, więc nie zauważyłeś, że w opisie parametrów tej próbki z Mi5s Plus jest słowo "Stereo" :) To dlatego jest lepsze od S6. Zobacz porównanie z próbką wykonaną tylko jednym obiektywem:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8350&idPhone2=6849&idPhone3=8507

i "właściwa" hierarchia modeli wraca na swoje miejsce

Jednak dobre okulary, widziałem to.

Czy coś jest nie tak z trybem Stereo? Jak było i robi lepsze zdjęcia to go wybrałem. Samsung nie ma dwóch obiektywów to jego strata.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tryhp3 napisał:

Czy coś jest nie tak z trybem Stereo? Jak było i robi lepsze zdjęcia to go wybrałem.

Nie mam pojęcia, pewnie jak napisał Galakty, nie działa on tak samo szybko jak tryb cyklopa. Pewnie też są jakieś optyczne efekty uboczne przy robienie zdjęć z bardzo bliska (paralaksa). Hm, to może jeszcze kupię Mi5s+ i potestuję, tylko to chyba nie jest super popularny model i ma nienajepszy stosunek cena/jakość, więc odsprzedanie bez straty może nie być proste...

Wg liczby pobrań najnowszego ROM-u EU, ta popularność wygląda tak:

  • Mi5: 3623
  • Mi5s: 3070
  • Mi6: 1021
  • Mi5s+: 749
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

@latet Mi5s Plus jest za drogi. Po co Ci ten model? Bo minimalnie lepsze zdjęcia w trybie stereo, którego rzadko użyjesz? Filmy nadal są badziewne, bez sensu totalnie.

Po co? No do testów tylko i odsprzedać. Ale właśnie dlatego, że drogi i taki sobie, to sensowne odsprzedanie może nie być łatwe, więc odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 22:18, galakty napisał:

Na szczęście są inne telefony z długą ekspozycją i lepszymi zdjęciami oraz wideo. :) (Pomijam fakt, że te telefony są tańsze od Mi6, a są lepsze). 

Za nówkę Mi6 dałem 1250 zł. Poproszę o informację, który telefon jest lepszy, a tańszy od Mi6. 

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, galakty napisał:

Ja porównuję aktualne ceny z danej dystrybucji i w realnym zasięgu, a nie wyjątek, w promocji, z kuponem i jeszcze cashbackiem. Jakbyś w ten sam sposób dorwał Honora to by wyszło taniej, ale ok, nie chce mi się tłumaczyć.

Honora to ja mam służbowego, 8, i za psem tym można rzucić. W życiu nie miałem nudniejszego, bardziej awaryjnego i ogólnie fatalnego telefonu niż to coś. Muszę to coś używać, bo służbowe. Posiadanie na co dzień tego czegoś wyleczyło mnie całkowicie z chęci posiadania czegokolwiek ze stajni Huawei/Honor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TKN napisał:

Muszę to coś używać, bo służbowe. Posiadanie na co dzień tego czegoś wyleczyło mnie całkowicie z chęci posiadania czegokolwiek ze stajni Huawei/Honor. 

Tak samo jak padnięta płyta w Mi5 wyleczyła mnóstwo ludzi z posiadania Xiaomi. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Tak samo jak padnięta płyta w Mi5 wyleczyła mnóstwo ludzi z posiadania Xiaomi. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Mały przykład. Honor 7 nie dostanie Androida 7, Honor 7 Lite dostał. Juz abstrahując od tego, że nie ma żadnego wsparcia w rozwoju ich nakładki dla flagowca w zasadzie sprzed roku. To ja wolę Xiaomi pod każdym względem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TKN napisał:

Mały przykład. Honor 7 nie dostanie Androida 7, Honor 7 Lite dostał. Juz abstrahując od tego, że nie ma żadnego wsparcia w rozwoju ich nakładki dla flagowca w zasadzie sprzed roku. To ja wolę Xiaomi pod każdym względem. 

 

Jakby te wsparcie i nowy android w Xiaomi coś zmieniało konkretnego... ;) Nie dostał nowego andka i co się stało, telefon do kosza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jackolote napisał:

Albo Huawei P10 i różne RAM'y. Śmiech :D

Ale nikt nie powie, że te RAMy szły w 90% na rynek chiński nie? I nas to nie dotyczy.

I nikt nie wspomni, że w Mi4C są różne ekrany i różne aparaty nie? Redmi 2 to samo. Mi 5 padają płyty i wygina się jak banan. 

Xiaomi tak dba o klientów, że w dużej aktualizacji MIUI8 obcięło OIS i 4k w Mi5, flagowym modelu. No na prawdę, super dba...

Oj ludzie, bądźcie obiektywni, choć trochę... ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Ale nikt nie powie, że te RAMy szły w 90% na rynek chiński nie? I nas to nie dotyczy.

I nikt nie wspomni, że w Mi4C są różne ekrany i różne aparaty nie? Redmi 2 to samo. Mi 5 padają płyty i wygina się jak banan. 

Xiaomi tak dba o klientów, że w dużej aktualizacji MIUI8 obcięło OIS i 4k w Mi5, flagowym modelu. No na prawdę, super dba...

Oj ludzie, bądźcie obiektywni, choć trochę... ;) 

A w budżetowym redmi Note 3 pro 3 producentów ekranu różnice widać gołym okiem po odcieniach,2 producentów czujnika zbliżeniowe i czytnika liń papilarnych(a co do aparatu to też jakoś różnice widać w niektórych sztukach choć nazwa ta sama)ale też o wadliwych sztukach cicho lepiej nie mówić.Ogolnie test na aide przeprowadzić można i sprawdzić czy wszyscy mają to samo.Ale wadliwe sztuki każdej firmie się mogą trafić a i pechowców nie brakuje co nawet 3 sztuki trafia za koleją 

Honor/Huawei p10/honor 9 wybrał bym chyba dla aparatu bo by się raczej po nich nie spodziewał pogorszenia po aktualizacji choć te rzeczywiście są długo przygotowywane lub wcale nie wychodzą.

Ale mi zależy na wydajność a snapdragon vs HiSilicon Kirin 960 wolę amerykański demona mocy bo pewny jest.

emui gorzej radzi sobie z optymalizacją ram niż miui.

Ale w xiaomi odblokuję bootloader i nie tracę gwarancji a do aparatu po instaluje modów i będzie lepiej.

ogólnie nie lubię takiej loteryjki na jakie parametry trafię to nie jest profesjonalne bo zawsze na gorsze trafiam.

jeśli chodzi o dbanie o klienta obie mają jakieś wpadki(stosowanie różnych podzespołów)

subiektywna ocena wygląda tak super parametry na papierku ale z softami różnie bywa ale to też cena.

na Xiaomi też nie ma co chwalić bo wystarczy zobaczyć ile osób instaluje miuipolska,LineageOS ale to trzeba podkreślić to nie jest oficjalne wyprodukowane przez xiaomi pokazuje to ile ma niedociągnięć global(krótko mówiąc zrób to sam bo global nie zawsze odpowiada)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Snajper napisał:

Ale mi zależy na wydajność a snapdragon vs HiSilicon Kirin 960 wolę amerykański demona mocy bo pewny jest.

Za to Kirin 960 ma cholernie mocne GPU. Taki Honor 9 często bije w aplikacjach i grach S8 (niestety nie wiem czy wariant USA czy EU to był).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...