Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

Oczywiście, że tknięte. Tak jak każde zdjęcie robione czymkolwiek. To co zrobisz to materiał do obróbki. Ważne, że da się z tego zrobić coś do pokazania. 

Troche nie fair, w sumie nawet zdjecie z Nokii 3310 zrobisz na bostwo ;)

Edytowane przez flither
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, flither napisał:

Troche nie fair, w sumie nawet zdjecie z Nokii 3310 zrobisz na bostwo ;)

On tylko pobawił się filtrami, poziomami, kontrastem itp itd. Nie dodał nagle jakości do zdjęcia.

Przede wszystkim dobre zdjęcie to dobry fotograf, nawet z kubka po kawie zrobi dzieło sztuki. Potem jest sprzęt. (wideo to inna sprawa, bo tu kuleje xiaomi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Nawet modelki nie dostają surówki. :-) Poza tym nie mam już. Zostawiam tylko pliki wynikowe, tak jak nie trzymam rawow, za wyjątkiem konkursów.

Aparat to tylko narzędzie, mi6 pozwala zrobić coś i opublikować ale wymaga to chwili obróbki. Dalej pozostanę przy DSLR, a telefon będzie na zapas i raczej do imprez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miklo napisał:

Jak ruszam z gromadką dzieci na plażę, to mam tyle tobołków, że lustrzanka jest ostatnia na liście do zabrania :) Mam full frame i stałki, zabieram na wakacje, ale nie zabieram ze sobą wszędzie, bo bym musiał być postury Pudziana i robić spacer farmera, zamiast spacer ojca z dziećmi.

Fajne :) Tknięte postprocessem? Wygląda na tykane :)

To prawda, ale jak się chce mieć tą jakość to trzeba się wysilić. A co do plaży i zdjęć w dzień. To akurat różnicy dużej nie ma, czy Ty weźmiesz starą cyfrówkę kieszonkową czy telefon. Jak Wywołasz do albumu to i tak różnicy nie zauważysz, a moim zdaniem klasyczna fotka i tak robi najlepsze wrażenie ;)

 

10 godzin temu, latet napisał:

Troszkę wyobraźni, wysiłku i zrozumiesz. Podpowiem:

  1. Telefon różni się tym od innych sprzętów że zawsze się go ma przy sobie.
  2. Zdjęcia (w tym dobre,ciekawe, ważne, bezcenne) powstają czasem w zupełnie nieoczekiwanym momencie i okolicznościach, a nie tylko tam, gdzie się z góry wie, że trzeba zabrać cięższy sprzęt.
  3. Dla niektórych osób zdjęcia są bardzo ważne.

Dodaj te trzy składowe do siebie, a Twoje zrozumienie "osób którzy tak płaczą nad jakością aparatu" powinno wzrosnąć :)

 

1. Zgadzam się ale, nikt tak naprawdę nie broni Koledze wydać tych 3k na s8 będą rewelacyjne fotki :) 

2. To prawda czasem tak jest... Ale pytanie czy nawiązując do pkt 3. Skoro zdjęcia są tak bardzo ważne, czy jaki kolwiek telefon spełni Twoje oczekiwania, bo miewam wrażenie że nie. A tak jak już nawiązywałem wyżej, przy fotografii papierowej 30x40, mega telefonu nie trzeba mieć. Tylko dobrą rękę i oko ;)

Jak dostanę telefon to z miłą chęcią porównam trochę fotek z innymi słuchawkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, flither napisał:

OK, rozumim ;)  ale nie kazdy ma obsluge paintshopa w malym palcu. Zdjecie piekne, ale jednak chcialbym zobaczyc oryginalna fotke

Ale co to jest oryginalna fotka? Nie ma czegoś takiego w przypadku fotografii cyfrowej. Wszystko, na co ostatecznie patrzymy to efekt działania algorytmów zamieniających ciąg danych (RAW) na jedną z niemal nieskończonej liczby możliwych interpretacji. Dlaczego prymitywna automatyczna, często po protu błędna interpretacja wbudowanego w sprzęt algorytmu generującego pierwszy JPG miałaby nosić miano "oryginalnego zdjęcia"? To jest raczej tylko szybka podglądówka. Oryginalne zdjęcie z prawdziwego zdarzenia trzeba sobie dopiero zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sp4ubw napisał:

Heh. Nawet modelki nie dostają surówki. :-) Poza tym nie mam już. Zostawiam tylko pliki wynikowe, tak jak nie trzymam rawow, za wyjątkiem konkursów.

Aparat to tylko narzędzie, mi6 pozwala zrobić coś i opublikować ale wymaga to chwili obróbki. Dalej pozostanę przy DSLR, a telefon będzie na zapas i raczej do imprez.

Btw. RAW w natywnej apce MIUI jest? Czy tylko w zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty Już to robiłem, nie ma różnicy. Z moich dociekań wynika coś takiego:

Spoiler

Jakość zdjęć:

bardzo dobra - 98%

normalna - 94%

niska - 87%

 

Zmieniłem też w pliku kamery na wartości 100 (x64) w każdym trybie i jest to ignorowane, dalej są takie wielkości jak w spojlerze.

 

Link do programu, którym można sprawdzać poziom kompresji plików JPG:

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tam coś takiego:

Cytat

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
    <integer name="hide_priority_in_system_settings">0</integer>
    <integer name="targe_sdk_version">23</integer>
    <integer name="high_jpeg_quality">100</integer>
</resources>

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8915291b5f5f90579a440ab2e0590c4c.jpga10134ce5b30c84491720a1291700b8a.jpg

 

jest coś nie tak z moim mi6 aparatem albo to wina softu bo porównuje zdjęcia z Mi5 i owszem mi6 mam z bliska bardziej doświetlone sceny i bardziej szczegółowe ale zdjęcia dalekich obiektow przybliżone na dwa stukniecia ekranu są tragiczne w mi6 jakby interpolacja z 2mpix na 12mpix

na przybliżeniu jak tanie chińskie gowno za 40 dolarów

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

 

6c8f57a61532ce2c2e66dcc64bdceac2.jpg

 

???

 

Jestem na china stable official ustawienia Aparatu systemowe mi6

 

 

 https://mega.nz/#!YDJyGDIJ!Wv1kmT-u8tzNUhIQYp9UHSLIiIbxV1wzg5UZ-A9YQVo

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:

W Mi6 to chyba nie jest już w smali. Widziałem poziomy jakości w integers.xml.

@sp4ubw Do poszczególnych jakości tak, ale ogólna kompresja która ma znaczący wpływ na jakość jest w smali i jest na 0x57. O tych mniejszych nawet nie mówię bo to 2-3% tylko, bez znaczenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, pawel.sierzant.h said:

a to się wybiera? robię na x1. x2 jest tak samo.

No to dziwne, że jest tak samo, w teorii, różne obiektywy powinny przy przybliżenia zrobionego zdjęcia pokazać różnicę.\

 

 

Pojawiły się Mi6 za 380$ do końca czerwca, z darmową wysyłką i bez VAT.-> https://gizchina.com.pl/2017/06/24/kupon-xiaomi-mi6-niz-1500-zl-innych-promocji-tomtop/

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne, że jest tak samo, w teorii, różne obiektywy powinny przy przybliżenia zrobionego zdjęcia pokazać różnicę.\
 
 
Pojawiły się Mi6 za 380$ do końca czerwca, z darmową wysyłką i bez VAT.-> https://gizchina.com.pl/2017/06/24/kupon-xiaomi-mi6-niz-1500-zl-innych-promocji-tomtop/

Niezła cena. Patrzę planeta plus udziela 5% Cashback na ten sklep

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fens napisał:


Niezła cena. Patrzę planeta plus udziela 5% Cashback na ten sklep

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ktoś zna ten sklep, zaufany? Cena fajna i zwrot -5% od ceny netto ;)

Wracając do tematu, te zbliżenia wyglądają słabo ... :-(

 

Edytowane przez Padre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szymam napisał:

No cóż, wstydu nie ma. Zdecydowanie na plus zdjęcia i filmy w słabym świetle w Mi6 (po drugiej stronie bardzo słaby autofocus w OnePlus 5). Jedyne co mi nie siedzi to ostrość i to element zdecydowanie do poprawki.

Zdjęcia z tej trójki Honor ma najlepszy i nic tego nie zmieni (fizyki nie oszukasz, do tego dodaj soft). No i tutaj są same JPEG, a w Honorze możesz odpalić RAW i wtedy konkurencja się chowa niestety...

Filmy w Mi 6 są najlepsze, bo ma OIS i dużą optykę. Chociaż autofocus jest tragiczny i co chwilę gubi ostrość. W Honorze jest stały, dzięki pomocy laserowego pomiaru.

Generalnie jest ok, ale należy pamiętać że OnePlus ma gorszy aparat od poprzednika, a Honor nie ma OIS, za to w 1080p ma jedną z najlepszych EIS.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty Jak już pisałem z RAW umie korzystać mniej niż 1% ludzkości. Ostatnio pisałeś, że po wielogodzinnej analizie testów to Honor jest o klasę lepszy od Mi6. 

Co chwile piszesz, że on ma monochromatyczną matrycę i w nocy jest the best. Ale przecież na tym teście wyraźnie widać, że ta matryca mu nic nie daje (w prawie każdej recenzji jest o tym), zresztą autor tego filmu mówi że the best w nocy jest Mi6. Poza tym stabilizacja w OP5 i Honor jest taka, że od patrzenia to mnie brzuch boli (serio). Co do łapania fokusa na filmach to w miejscu gdzie filmuje oświetlony most, to w Honorze i OP5 on nie działa, nie wspominając już o wcześniej wspomnianej stabilizacji. 

Moim zdaniem jedyny plus Honora to dobra ostrość jak jest dobre światło i zrobi się duże przybliżenie zrobionego zdjęcia. Wtedy widać, że sobie radzi lepiej od konkurentów.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umiem korzystać z RAW-ow i robię to każdego dnia z dobrymi efektami, ale jedyne RAW-y z telefonów, jakie miałem na warsztacie, pochodziły z Mi5 i nie nadawały się do niczego – to co mogłem z nich wyciągnąć było gorsze od JPG z telefonu. Może dla mojego oprogramowania były one zbyt egzotyczne.

W tym filmie z testami, który wkleiłem wyżej, większość zdjęć i filmów jest porównywana side-by-side, trzy na raz na ekranie. To jednak jest znaczne "zmniejszenie" i trudno w takim formacie sensownie oceniać np. szumy w nocy.

@tryhp3 - wiem, co masz na myśli pisząc o bólu brzucha od patrzenia na efekty stabilizacji EIS w tych próbkach. Z kolei od patrzenia na to, co robi OIS w Mi5 to mi wariuje błędnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Jak widać poprawili OIS względem Mi6.

Podsumowując chińczyki.

Brak OIS to:

- OP5

- Honor 9

- Nubia z17 (choć tu źródła nie są precyzyjne, ale na testach widać, że stabilizacja działa kiepsko)

Jeszcze zostaje Meizu Pro 7 którego mają pokazać w piątek, z tego co wiadomo z przecieków ma mieć tą samą matryce i optykę z takim światłem jak Mi6. Ale biorąc pod uwagę, że tam będzie MediaTek, słabsza bateria i soft globalny na który są narzekania, nie będzie to raczej hit.

Podsumowując chińczyk nie prędko zrobi pogromce Samsunga S8, no chyba że chińczyk z Taiwanu (HTC 11 - chociaż tutaj przy aparacie na poziomie S8 stabilizacja jest średnia). 

 

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...