Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jawamdame napisał:

Kurcze doradźcie mi6 czy op5 a jeśli mi6 to gdzie kupować?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Na chwilę obecną to bardzo trudne pytanie, gdyż nikt nie ma jeszcze tego telefonu. Mnie osobiście prezentacja OP5 w żaden sposób nie porwała, tak jak i design OP5 który jest żywcem zerżnięty z iPhone 7 Plus ... no ale co kto lubi :)

Ja na twoim miejscu brałbym Mi6 z uwagi na bardzo długie wsparcie jak i świetną specyfikację. OnePlus nie ma w swoim portfolio zbyt dużej ilości urządzeń (raptem 5 telefonów nie licząc OP5), a takie OP1, OP2 i OPX mogą zapomnieć o jakiejkolwiek aktualizacji ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz używam OP3 i jestem zadowolony, przeszkadza mi trochę rozmiar dlatego skłaniam się ku MI6 ale znów boję się że w miui np będę miał problemy z synchronizacją kalendarzy kilku kont Google czy brakiem spójności designu ikon czy aplikacji pod czystego androida.... Lubię jak wszystko jest spójne

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nocne z MI5 i MI6, filmy nocne z AF ciągłym i ręcznym z MI5 i MI6 oraz zdjęcia dzienne z MI6 - pod słońce z pokazaniem flary, szerki kąt, wąski kąt, rozmycie soczewkowe. Kto się interesuje to sam dojdzie, które jakie i z którego modelu :)

Cały folder na mega.nz

Dopiero po zrobieniu zdjęć zobaczyłem, że MI6 miał zdjęte nasycenie na -1, proszę sobie w myślach dociągnąć ten parametr :)

MI6 test

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, jawamdame said:

Kurcze doradźcie mi6 czy op5 a jeśli mi6 to gdzie kupować?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Majster Pirzu będzie miał już w Piątek na testach, ale obecnie narzekał na FB i wygląda, że Xiaomi lepsze ;) 

35 minutes ago, MaxPrime said:

OnePlus nie ma w swoim portfolio zbyt dużej ilości urządzeń (raptem 5 telefonów nie licząc OP5), a takie OP1, OP2 i OPX mogą zapomnieć o jakiejkolwiek aktualizacji ... 

Tym bym się za bardzo nie martwił. OnePlus należy do Oppo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Daję link z moimi filmami i zdjęciami z MI6 jakby ktoś był zainteresowany. W między czasie dziś coś jeszcze dodam
https://drive.google.com/folderview?id=0BwjojJkrf6HqWDFITTc4YTRDcUk


A czy mógłbyś wrzucić zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych, takie po zmroku, ale zrobione bez HDR? W moim Mi4c, zdjęcia robione w nocy z HDR mają dużo więcej ziarna niż te robione bez. Jak robię w zwykłym trybie automatycznym albo w trybie nocny wychodzą całkiem fajnie. Być może w Mi6 bez HDR też okażą się znośne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Tak mi się przypomniało, czasy ręcznej ekspozycji zostały ograniczone w stosunku do MI5 czy MI5S. Teraz wynoszą maksymalnie 1/2s lub 1/4s w zależności od wybranego obiektywu (matrycy).

Takie dziwne posunięcie wg. mnie. 

Coooooo? Żartujesz sobie, błagam. Mi 6 ma naświetlanie 1/2 sekundy? Przecież to kop we własne przyrodzenie z całej siły :o 

Mam nadzieję, że to wina niedorobionego softu i to poprawią w przyszłości... 1/2 sekundy we flagowcu to żart, Redmi mają tyle po odblokowaniu trybu manualnego. Żadnych dobrych zdjęć nocą nie zrobisz, żadnego malowania światłem, gwiazd nocą, nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Ogólnie robienie HDR nocą jest słabe, tutaj jedynie statyw + długie naświetlanie.

Nie jedynie, nie jedynie. Zwłaszcza mając statyw (choć i bez) to warto się pokusić w nocy o serię kilkunastu zdjęć i potem je połączyć w kompie. Fakt, roboty więcej, ale efekt bez porównania lepszy. Szkoda, że tej w sumie prostej sztuczki nie stosują w oprogramowaniu samego telefonu. Nie wiem, czy istnieje taka apka dla Androida, pewnie tak, ale nie znam. Przydałaby się – rezultat osiągałoby się bez pomocy peceta.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Nie jedynie, nie jedynie. Zwłaszcza mając statyw (choć i bez) to warto się pokusić w nocy o serię kilkunastu zdjęć i potem je połączyć w kompie. Fakt, roboty więcej, ale efekt bez porównania lepszy. Szkoda, że tej w sumie prostej sztuczki nie stosują w oprogramowaniu samego telefonu. Nie wiem, czy istnieje taka apka dla Androida, pewnie tak, ale nie znam. Przydałaby się – rezultat osiągałoby się bez pomocy peceta.

Przepraszam, ale po to jest długa ekspozycja, żeby się nie bawić w ręczne łączenie zdjęć. Długa ekspozycja to powinna być normalna funkcja aparatu we flagowcu. Dodatkowo łączeniem zdjęć nie zrobisz kilku efektów, na które pozwala właśnie jedna ekspozycja.

Coraz bardziej mnie Xiaomi zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

Przepraszam, ale po to jest długa ekspozycja, żeby się nie bawić w ręczne łączenie zdjęć.

Gdyby była... No ale skoro jej nie ma, to zostaje łączenie zdjęć. Przy okazji uzyska się lepszy obraz (mniejsze szumy), niż przy zastosowaniu jednej długiej ekspozycji. Fakt, pewny efektów typowych dla długiej ekspozycji się tak nie uzyska, ale za to można uzyskać inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Gdyby była... No ale skoro jej nie ma, to zostaje łączenie zdjęć. Przy okazji uzyska się lepszy obraz (mniejsze szumy), niż przy zastosowaniu jednej długiej ekspozycji. Fakt, pewny efektów typowych dla długiej ekspozycji się tak nie uzyska, ale za to można uzyskać inne.

Na szczęście są inne telefony z długą ekspozycją i lepszymi zdjęciami oraz wideo. :) (Pomijam fakt, że te telefony są tańsze od Mi6, a są lepsze).

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumie Osób którzy tak płaczą nad jakością aparatu. Np. jadąc na wakacje używam telefonu tylko i wyłącznie do selfi. Natomiast jak chcę mieć tą genialną jakość fotek, powiększać, kadrować itp. to zabieram Lustrzankę i z RAWami można już cudować. Czekam aktualnie na Mi6. Ale jeśli słyszę opinie, że to najlepszy aparat dotychczas w Xiaomi, to gdy znajomi zachwycali się jakością fotek w moim starym mi4. To czuję że teraz będzie rewelacja. Ale fakt jak się nie umie robić zdjęć, to i sprzęt za 20 tyś sam tego nie zrobi...

SP4ubw ---> Bardzo ładne zdjęcie, mnie urzekło ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szymam napisał:

Panowie, przecież to jest TELEFON z aparatem, a nie APARAT. Wydaje mi się, że ta dyskusja jest bezcelowa.

Jeśli nie korzystasz z aparatu i nie interesuje Cię jego wydajność, to dyskusja również jest bezcelowa :) 

To forum, polega na dyskusji i wymianie zdań, co Ci w tym przeszkadza?

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muzykalny napisał:

Nigdy nie zrozumie Osób którzy tak płaczą nad jakością aparatu. Np. jadąc na wakacje używam telefonu tylko i wyłącznie do selfi. Natomiast jak chcę mieć tą genialną jakość fotek, powiększać, kadrować itp. to zabieram Lustrzankę i z RAWami można już cudować.

Troszkę wyobraźni, wysiłku i zrozumiesz. Podpowiem:

  1. Telefon różni się tym od innych sprzętów że zawsze się go ma przy sobie.
  2. Zdjęcia (w tym dobre,ciekawe, ważne, bezcenne) powstają czasem w zupełnie nieoczekiwanym momencie i okolicznościach, a nie tylko tam, gdzie się z góry wie, że trzeba zabrać cięższy sprzęt.
  3. Dla niektórych osób zdjęcia są bardzo ważne.

Dodaj te trzy składowe do siebie, a Twoje zrozumienie "osób którzy tak płaczą nad jakością aparatu" powinno wzrosnąć :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, szymam said:

Panowie, przecież to jest TELEFON z aparatem, a nie APARAT. Wydaje mi się, że ta dyskusja jest bezcelowa.

Ja przed zakupem mojej Lumi (to już ponad trzy lata), też uważałem, że trzeba latać z lustrzanką, ale po zakupie okazało się, że jakość jest akceptowalna dla mnie i zapewne nie tylko dla mnie.

 

11 hours ago, galakty said:

Na szczęście są inne telefony z długą ekspozycją i lepszymi zdjęciami oraz wideo. :) (Pomijam fakt, że te telefony są tańsze od Mi6, a są lepsze).

Co masz konkretnie na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat ogolny o mi6, to jest temat o aparacie w Mi6 wiec logiczne ze ludzie tu ponarzekają na niego. Kazdy by chcial za polowe ceny aparat godny flagowca, ale za tą cene sprzęt nie nadaje sie dla kogos, dla kogo aparat jest absolutnym priorytetem. Nie ma takiego chinczyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tryhp3 napisał:

Co masz konkretnie na myśli? 

Jeśli porównujemy sam aparat to Honor 8 go bije, tak, wydajność procesora mniejsza, za to z chińskiej dystrybucji bo z takiej kupujemy możemy go mieć za 1200 zł już. Wideo jest gorsze, tzn nie ma OIS i ma tylko 1080p 30/60fps, ale za to elektroniczna stabilizacja jest cudowna, rodem z Apple.

Ale jeśli chcemy mieć telefon o takiej samej wydajności, z lepszym aparatem, filmami 4K oraz OIS, to... Właśnie w Chinach zadebiutował Honor 9, obecnie można go kupić za 1700 zł ale to drugi dzień jak jest dostępny, wiec na starcie tańszy od Mi 6. Wydajność ta sama, aparat o klasę lepszy, cena niższa - warto się zastanawiać? :) 

Pewnie nawet w Polskiej dystrybucji będzie miał identyczną cenę jak Mi 6 :D

Mi 6 jest dobrym telefonem, z dobrym aparatem, ale jak na swoją cenę 1700 zł z Chin to on kompletnie szału NIE ROBI. I to jest moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, galakty said:

Jeśli porównujemy sam aparat to Honor 8 go bije, tak, wydajność procesora mniejsza, za to z chińskiej dystrybucji bo z takiej kupujemy możemy go mieć za 1200 zł już. Wideo jest gorsze, tzn nie ma OIS i ma tylko 1080p 30/60fps, ale za to elektroniczna stabilizacja jest cudowna, rodem z Apple.

Ale jeśli chcemy mieć telefon o takiej samej wydajności, z lepszym aparatem, filmami 4K oraz OIS, to... Właśnie w Chinach zadebiutował Honor 9, obecnie można go kupić za 1700 zł ale to drugi dzień jak jest dostępny, wiec na starcie tańszy od Mi 6. Wydajność ta sama, aparat o klasę lepszy, cena niższa - warto się zastanawiać? :) 

Pewnie nawet w Polskiej dystrybucji będzie miał identyczną cenę jak Mi 6 :D

Mi 6 jest dobrym telefonem, z dobrym aparatem, ale jak na swoją cenę 1700 zł z Chin to on kompletnie szału NIE ROBI. I to jest moje zdanie.

Cena na starcie bardzo zbliżona.

Honor 9 w podstawowej wersji ma o 2 GB RAMu mniej od Mi6, do tego Kirin to jeszcze nie Snap. 

Znowu wychwalasz aparat Honora/Huawei. Już cię kiedyś prosiłem żebyś mi pokazał porównanie gdzie Mi6 ma klasę gorszy od nich aparat :)

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tryhp3 napisał:

Honor 9 w podstawowej wersji ma o 2 GB RAMu mniej od Mi6, do tego Kirin to jeszcze nie Snap. 

I co z tego, że ma mniej RAMu, jak to nie wpływa na codzienną pracę? Ludzie dali sobie wmówić, że potrzebujemy z roku na rok coraz więcej RAMu, chyba tylko po to, żeby leżał wolny i się marnował... 

Kirin to nie Snap - Kirin 960 jest bardzo dobrym procesorem, w niczym nie ustępuje Snapowi 835, mało tego, Honor 9 mimo mniejszej ilości punktów w Antutu Srutu jest identycznie wydajny co Mi 6, ciekawe? ;) 

2 minuty temu, tryhp3 napisał:

Znowu wychwalasz aparat Honora/Huawei. Już cię kiedyś prosiłem żebyś mi pokazał test gdzie Mi6 ma klasę gorszy od nich aparat

Nie ma takiego filmu ani testu. Powołuję się na kilka/kilkanaście wideo recenzji, materiałów prasowych i np. gsmarena. Dopiero po kilkugodzinnej batalii i analizowaniu materiałów mogę wysnuć taki wniosek. Więc nie podam Tobie odnośnika do takiego testu, bo go nie ma.

Tylko powiem tak na marginesie, że już na samym papierze te sensory są lepsze od Mi 6, a do tego dochodzi ułomność softu Xiaomi, więc sam pomyśl. Huawei'e używają jednocześnie obydwu sensorów, drugi jest mono co zbiera jeszcze więcej światła od pierwszego, soft jest lepiej wykorzystany. To nawet bez testu jest oczywiste.

Może inaczej to ujmę... W zdjęciach Huawei/Honor jest prawie identyczny jak S7, za dnia ma lepsze zdjęcie, w nocy ma nieco gorsze, ale jest blisko. A jak S7 robi zdjęcia każdy wie. Teraz łatwiej?

Jedyny test jaki jest, to Mi 6 vs P10, możesz sobie znaleźć, ale zbyt szczegółowy on nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty Kirin ustępuje technologicznie Snapowi. Snap to 10 nm a Kirin dalej siedzi w 16 nm. 

Jeżeli ktoś poszukuje telefonu na dłużej to woli mieć 2 GB w zapasie. Do tego dostaje drgawek jak chce żeby appka szybko załadowała się mi z RAMu a tego nie robi. 

Co do tej kilkugodzinnej batalii. Jeżeli na pierwszy rzut oka, nie widać że zdjęcia ze zbioru X są gorsze od zdjęć ze zbioru Y. To aparaty nie różnią się klasami...

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tryhp3 napisał:

Co do tej kilkugodzinnej batalii. Jeżeli na pierwszy rzut oka, nie widać że zdjęcia ze zbioru X są gorsze od zdjęć ze zbiory Y. To aparaty nie różnią się klasami...

Tylko powiedz mi kto porównuje jak zapisywane są RAWy i ile z nich można odzyskać... 

Dobra, bo kolejny raz wpadam w wojnę z wiatrakami. Aparat w Mi6 jest cud miód malina, warto kupić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muzykalny napisał:

Nigdy nie zrozumie Osób którzy tak płaczą nad jakością aparatu. Np. jadąc na wakacje używam telefonu tylko i wyłącznie do selfi. Natomiast jak chcę mieć tą genialną jakość fotek, powiększać, kadrować itp. to zabieram Lustrzankę i z RAWami można już cudować. Czekam aktualnie na Mi6. Ale jeśli słyszę opinie, że to najlepszy aparat dotychczas w Xiaomi, to gdy znajomi zachwycali się jakością fotek w moim starym mi4. To czuję że teraz będzie rewelacja. Ale fakt jak się nie umie robić zdjęć, to i sprzęt za 20 tyś sam tego nie zrobi..

Jak ruszam z gromadką dzieci na plażę, to mam tyle tobołków, że lustrzanka jest ostatnia na liście do zabrania :) Mam full frame i stałki, zabieram na wakacje, ale nie zabieram ze sobą wszędzie, bo bym musiał być postury Pudziana i robić spacer farmera, zamiast spacer ojca z dziećmi.

17 godzin temu, sp4ubw napisał:

Tak to wygląda jak w załączniku. Jest bardzo ok.

Sami-01-small-forum1.jpg

Fajne :) Tknięte postprocessem? Wygląda na tykane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...