Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze jedna opcja, o której powiedział mi znajomy (nie wymienię z nicku, jak będzie chciał to sam opowie). Opcja jest taka (tu też moje domniemanie), że Xiaomi skopało produkcję i chłodzenie Mi5 (łamanie w pół itp może na to wskazywać, że jakość to mieli gdzieś, a nie w planach) i po prostu telefon nie wyrabia w nagrywaniu 4K. Dlatego zmniejszyli FPS do 26. Tylko, że nagrał sporo filmów i okazało się, że niektóre nawet w pełnym słońcu nagrywały średnio 20 FPS, ze spadkiem do 8 FPS... Może po prostu ten telefon jest kiepski i tyle, a Mi5s nie ma problemu i mu nie zmniejszą klatek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, galakty said:

Jest jeszcze jedna opcja, o której powiedział mi znajomy (nie wymienię z nicku, jak będzie chciał to sam opowie). Opcja jest taka (tu też moje domniemanie), że Xiaomi skopało produkcję i chłodzenie Mi5

15 hours ago, tryhp3 said:

Możliwe, że przy niektórych partiach urządzeń przy 30 klatkach, występowały jakieś problemy ze stabilnością czy przegrzewaniem i dlatego załatano to po macoszemu.

 

15 hours ago, tryhp3 said:

Albo nie umiesz czytać, albo masz problemy ze rozumieniem czytanego tekstu, albo ci się nudzi. 

 

Wszystko się powoli wyjaśnia. A już myślałem, że jesteś złośliwy...

 

1 hour ago, miklo said:

Ja mam pojęcie. I to nie jest bloker. Po prostu nie chcą.

Możliwe. Wszystko zależy od skali firmy. Dla małej firmy nie byłby to problem. Paradoksalnie z doświadczenia wiem, że w dużej nikt takimi rzeczami się nie przejmuje. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DominikMIUI napisał:

No mi5s jest cały metalowy więc tam cały telefon to radiator :)

Tak czy inaczej 4k jest bezuzyteczne gdyż obraz jest przyblizony o 1.3 i ma dużo artefaktów. Fps to najmniejszy problem chyba...

Podniesienie bitrate trochę by pomogło, niestety tylko jedna aplikacja była w stanie to zrobić i w dodatku nagrywała okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tryhp3 napisał:

Możliwe. Wszystko zależy od skali firmy. Dla małej firmy nie byłby to problem. Paradoksalnie z doświadczenia wiem, że w dużej nikt takimi rzeczami się nie przejmuje. 

No właśnie widzimy, że się tym nie przejmują i dlatego marudzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się porównanie na GSM Arena. Na różnych zdjęciach i ustawieniach widać, że Mi 6 to połączenie Mi5 z Mi5S, czyli dobrego sensora (mi5s ma lepszy aparat od mi5 bez względu na to ile osób temu zaprzecza) oraz OIS. Zarówno w dobrym jak i złym świetle wypada znaaaacznie lepiej od Mi5, a do tego ma stabilizację. 

Próbka filmu na dobrym poziomie, nieco lepiej, ale bez szału, jest ok.

Teraz tylko poczekać na rzetelny test wideo na Youtube (te co teraz są to żart, a nie testy).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

Zwróćcie uwagę na parametry ekspozycji. Ładnie Xiaomi oszukuje nie? :)

Co Ty masz z tym oszukiwaniem w każdym temacie? Ciągle że oszukuje ISO to, ISO tamto... Liczy się efekt, a nie jakieś "oszustwa ISO" niczym afera Amber Gold.

Ja tu oszustwa nie widzę, jest wysokie ISO, jest szum. Podkreśliłem tylko postęp między flagowcami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz z tym oszukiwaniem w każdym temacie? Ciągle że oszukuje ISO to, ISO tamto... Liczy się efekt, a nie jakieś "oszustwa ISO" niczym afera Amber Gold.
Ja tu oszustwa nie widzę, jest wysokie ISO, jest szum. Podkreśliłem tylko postęp między flagowcami.

No i o to chodzi. Tak na prawdę nie jest to wcale wysokie ISO. Xiaomi tak podaje, żeby usprawiedliwić szum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, miklo napisał:


No i o to chodzi. Tak na prawdę nie jest to wcale wysokie ISO. Xiaomi tak podaje, żeby usprawiedliwić szum.

Cooooo :D 

Szum = wysokie ISO. Nikogo nie oszukują... Szum się nie bierze z niczego, tylko właśnie z ISO.

Ty sądzisz, że aparaty od Xiaomi mają duży szum i przez to w sofcie aparatu specjalnie ustawiają wyższe wartości żeby to usprawiedliwić? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, tylko tak wychodzi z porównań. Xiaomi raportuje różnicę w ekspozycji o ponad 1EV. Sprzęt ponoć mają od Sony. Także w oszustwo sprzętu nie wierzę. Pada więc na Xiaomi.

Zobacz moje porówniane. Zobacz to, co tutaj sam wkleiłeś. Popatrz na inne porównania. Xiaomi ZAWSZE rżnie na ISO. Jak nie robisz porównania, tylko test samego XIaomi, to owszem - wysokie ISO, szum, normalka. Dopiero po konfrontacji widać, że to nie jest wysokie ISO, tylko Xiaomi taki kit puszcza w EXIF.

To nic nowego. Kiedyś - za czasów Canona 20D i Nikona D70 - to Nikon tak oszukiwał. Miał szumiący sensor i żeby zniwelować nieco "efekt prasowy" oszukiwał o około 1/3EV. Wyszło to w testach porównawczych i była chryja. Tyle, że w świecie komórek mało kto na to patrzy.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Powiedzmy, że masz rację. Co to zmienia dla normalnego użytkownika kupującego Mi 6? Nadal jest lepszy od Mi 5, jest postęp, nadal jest gorszy od S7, bo inaczej być nie może (fizyki nie oszukasz). Więc? 

W zasadzie to jestem zdanie ze lepiej piętnować i wytykac takie oszustwa. I najlepiej uswiadamiac ludzi.

Bo od malego klamstewka droga niedaleka do innych, wiekszych klamstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawliko napisał:

W zasadzie to jestem zdanie ze lepiej piętnować i wytykac takie oszustwa. I najlepiej uswiadamiac ludzi.

Bo od malego klamstewka droga niedaleka do innych, wiekszych klamstw.

Obcięcie FPS w 4K przeszło bez echa, a myślisz że ludzie o jakieś ISO będą piętnować...? Poza tym nasze gadanie Chińczyki mają głęboko, liczy się tylko rynek chiński i indyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, galakty napisał:

Powiedzmy, że masz rację. Co to zmienia dla normalnego użytkownika kupującego Mi 6? Nadal jest lepszy od Mi 5, jest postęp, nadal jest gorszy od S7, bo inaczej być nie może (fizyki nie oszukasz). Więc? 

Mam rację, bo to wychodzi z porównań i pomiarów. Po prostu. Tylko uświadamiam. Żeby nie było, że daje radę na wysokim ISO. To nie jest wysokie ISO po prostu :) Odkłamanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miklo napisał:

Mam rację, bo to wychodzi z porównań i pomiarów. Po prostu. Tylko uświadamiam. Żeby nie było, że daje radę na wysokim ISO. To nie jest wysokie ISO po prostu :) Odkłamanie. 

Musiałbyś wziąć identyczne sensory i identyczną optykę, wtedy masz dowód. Sprawdzanie z G3 czy G4 nie ma sensu bo jest zbyt wiele różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :D Robisz w tych samych warunkach zdjęcie tymi samymi aparatami i widzisz, jakie są parametry ekspozycji. Nic więcej nie trzeba. Co ma do tego sensor? Czy jest sensor taki, czy śmaki, czy klisza po prostu, czy inny materiał światłoczuły - parametry ekspozycji są obiektywne. Jest pewna ilość światła, jest przysłona, jest czułość. I koniec. Jeśli więc porównujesz (sprawdzałem też z Cannon 5d2 i Samsung J5) kilka aparatów w tych samych warunkach i wszystkie poza jednym raportują zbliżone zapotrzebowanie na światło, to który oszukuje? Kilka, czy ten jeden? Mogę też wziąć kurde światłomierz (bo mam) i on określi parametry ekspozycji. Bez jakiegokolwiek aparatu. I wyjdzie to samo.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 11:58, galakty napisał:

Dlatego wrzuciłem porównanie, że Mi 6 jest lepszy od Mi 5 i Mi5s i tyle w temacie. Wolę oszustwo na ISO niż na wolniejszej pamięci jak w S8...

Największy skok jakości kamery między Mi5 a Mi6 dotyczy filmów kręconych w rozdzielczości 1080p. Wynika to z tego, że Mi5 ma 16Mpix, a Mi6 12Mpix. Im mniej Mpix tym lepsze filmy 1080p.

Tutaj to widać jak na dłoni:

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300308&idCamera2=300398&idCamera3=300289

W 4K różnica jest mała.

Pytanie: jak wygląda FPS 1080p w Mi6?

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Z tyłu pewnie 29-30 FPS, z przodu dropi do 12-15 FPS.

Pytanie powinno brzmieć, jak FPS wygląda po intensywnym nagrywaniu w 4K :) 

Pytań mam więcej, np. jaki typ korzyści z dual-camera występuje w tym telefonie?

OIS wydaje się znacznie lepiej działać niż w Mi5, sądząc po tym:

https://www.youtube.com/watch?v=gsIa30KHRJA

(fragment od 9:40)

ale potem jednak (13:00) widać, że nie jest on wystarczająco dobry do filmowania.

Z przedniej kamerki raczej nie dropi w dobrym świetle - (13:37), ale dropi dramatycznie w gorszym (dalej).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, dave said:

Teleobiektyw to właśnie ten o wąskim kącie więc nie ma mowy o panoramach ;)

Ale zdaje się profesjonaliści, chyba robią takim obiektywem panoramy, na zasadzie sklejania zdjęć? Czy coś pomieszałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, RedXII said:

Ale nie telefonem z ręki. 

Na lumie mam taką appke https://www.microsoft.com/en-us/store/p/lumia-panorama/9wzdncrfhx4s#

Ona podpowiada jak masz robić zdjęcia do sklejki i potem skleja. Jak zrobisz dokładnie nie zobaczysz miejsca sklejki?

Z tego co patrzę na Androida też są takie appki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tryhp3 napisał:

Na lumie mam taką appke https://www.microsoft.com/en-us/store/p/lumia-panorama/9wzdncrfhx4s#

Ona podpowiada jak masz robić zdjęcia do sklejki i potem skleja. Jak zrobisz dokładnie nie zobaczysz miejsca sklejki?

Z tego co patrzę na Androida też są takie appki.

Jak widzę apka taka sama jak w większości tel z androidem, czyli skleja panoramę w jednym poziomie. Zdjęcie, obok zdjęcia w osi X. 

Czyli jak zastosujesz obiektyw z dwa razy większą ogniskową (zoom 2x) to zrobisz tylko połowę kadru. Z zdjęć z tej apki wybierz odbicie, czy drzewa.

Tak stosuję się teleobiektywy, ale np z głowicą wyposażoną w silnik krokowy o zadanym skoku (np. http://www.vr24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=192&Itemid=159&lang=pl), itd. itd.

Telefon jest narzędziem uniwersalnym i nie zastąpi narzędzia profesjonalnego stworzonego do konkretnego celu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Drugi aparat jest do bezstratnego zoomu i do efektu bokeh. Ale warto pamiętać, że OIS jest tylko w jednym aparacie toteż przy zoomie trzeba liczyć się z brakiem stabilizacji.

Szkoda, bo przy dłuższej ogniskowej OIS bardziej by się przydał. No ale ok, koszty produkcji.

Trudniej zrozumieć, dlaczego tym drugim aparatem nie można filmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...