Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, DominikMIUI napisał:

Bo nie ma nic ciekawego do kupienia w tej cenie z takim prockiem ekranem i jakością wykonania

Jak ktoś szuka procka, którego nie wykorzysta to tak... Na co dzień wystarczy jakiś Snap 652, ale pogoń za cyferkami i Antutu jest silniejsza ;) 

Właśnie zdekompilowałem aplikację, od cholery plików, może da się coś zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DominikMIUI said:

nie rozumiem ludzi z miui naprawienie aparatu w miui to dosłownie 2 tygodnie dla xiaomi........... ale nie lepiej dodawać co tydzień jakieś tryby wydajności które i tak za 3 tygodnie usuwają.............

Możliwe, że naprawianie jednego może powodować problemy w innym miejscu. Bo istnieje milion innych zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tryhp3 napisał:

Możliwe, że naprawianie jednego może powodować problemy w innym miejscu. Bo istnieje milion innych zależności.

Ekhm. Jeśli jednego dnia telefon nagrywa 30 FPS, a po aktualizacji nagle dostaje 26FPS, to to się nazywa chamstwo, a nie milion innych zależności. Zresztą jeden deweloper od aplikacji kamery FreedCam naprawił to na Mi4C, więc skoro jakiś ludek niezależny to potrafi, to nie ma dla nich wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, galakty said:

Ekhm. Jeśli jednego dnia telefon nagrywa 30 FPS, a po aktualizacji nagle dostaje 26FPS, to to się nazywa chamstwo, a nie milion innych zależności. Zresztą jeden deweloper od aplikacji kamery FreedCam naprawił to na Mi4C, więc skoro jakiś ludek niezależny to potrafi, to nie ma dla nich wytłumaczenia.

Możliwe. 

Ja jestem programistą i jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdzie jakaś zmian spowodowała załamanie się testów jednostkowych, bez której nie wolno oddać ROMu do stable. Na naprawienie potrzeba tydzień, a kierownik mówi, że jest 1 dzień, bo jest opóźnienie w softach dla nowych modeli. Poprawkę robi się najniższym kosztem i tak już zostaje...

Edytowane przez tryhp3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tryhp3 napisał:

Możliwe. 

Ja jestem programistom i jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdzie jakaś zmian spowodowała załamanie się testów jednostkowych, bez której nie wolno oddać ROMu do stable. Na naprawienie potrzeba tydzień, a kierownik mówi, że jest 1 dzień, bo jest opóźnienie w softach dla nowych modeli. 

Rok to chyba wystarczająca ilość czasu by naprawić 5 linijek w bibliotece prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, galakty said:

Rok to chyba wystarczająca ilość czasu by naprawić 5 linijek w bibliotece prawda?

Istnieje niepisana zasada, jak coś działa to lepiej tego nie poprawiać. 

To jest tylko moja hipoteza. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tryhp3 napisał:

Istnieje niepisana zasada, jak coś, działa to lepiej tego nie poprawiać. 

To jest tylko moją hipoteza. 

Nadal nie rozumiesz... Działało 30 FPS, przy MIUI8 zmniejsyzli do 26 FPS. Czemu? Bo weszły NOWE modele jak Mi5s oraz Mi5s Plus, które oczywiście miały 30 FPS bo jakby inaczej... Chcesz więcej FPS? Kup se nowy telefon, ha ha (skośne oczy chińczyka).

Ja tylko czekam na MIUI9, bo chcę kupić Mi5s, ale jak przy nowym systemie mu obetną wideo bo wszedł Mi6, to niestety się pożegnamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:


Nie rozumie tego czekani na miui9 , przecież tam nie poprawią tych błędów czy celowych zabiegów. Przez tyle tego nie poprawili to już możesz zapomnieć o tym w miui9 :-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Ale mogą zepsuć nagrywanie w Mi5s, którego chcę kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

 

Właśnie zdekompilowałem aplikację, od cholery plików, może da się coś zrobić...

I co znalazłeś coś ciekawego?

Przed chwilą, galakty napisał:

Ale mogą zepsuć nagrywanie w Mi5s, którego chcę kupić...

Mi5s jest tragiczne..... Jego stabilizacja to żart 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, galakty said:

Nadal nie rozumiesz... Działało 30 FPS, przy MIUI8 zmniejsyzli do 26 FPS. Czemu? Bo weszły NOWE modele jak Mi5s oraz Mi5s Plus, które oczywiście miały 30 FPS bo jakby inaczej... Chcesz więcej FPS? Kup se nowy telefon, ha ha (skośne oczy chińczyka).

Ja tylko czekam na MIUI9, bo chcę kupić Mi5s, ale jak przy nowym systemie mu obetną wideo bo wszedł Mi6, to niestety się pożegnamy.

Jeszcze raz powtarzam, jestem programistą, pracowałem w kilku firmach, przy różnych projektach i wiem jak to działa.

Jeżeli nie podoba ci się hipoteza o testach jednostkowych i braku czasu, to można sobie wymyślić dowolny inny scenariusz.

Za aparat może, odpowiadać podwykonawca, w umowie może być zapisane, że tylko on może ingerować w soft od aparatu. Potem do rozwiązania problemu, podaje rozwiązanie płatne i bezpłatne...

Opieramy się tylko na hipotezach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

Jeszcze raz powtarzam, jestem programistą, pracowałem w kilku firmach, przy różnych projektach i wiem jak to działa.

Jeżeli nie podoba ci się hipoteza o testach jednostkowych i braku czasu, to można sobie wymyślić dowolny inny scenariusz.

Za aparat może, odpowiadać podwykonawca, w umowie może być zapisane, że tylko on może ingerować w soft od aparatu. Potem do rozwiązania problemu, podaje rozwiązanie płatne i bezpłatne...

Opieramy się tylko na hipotezach.

Nie obchodzi mnie kto ma z czym problem w ich firmie, obchodzi mnie powód dla którego obcięli ramki w 4K, przez co ktoś kto kupił telefon przed zepsuciem obecnie ma pokaz slajdów, a nie płynne wideo.

 

3 minuty temu, DominikMIUI napisał:

I co znalazłeś coś ciekawego?

Mi5s jest tragiczne..... Jego stabilizacja to żart 

Tak, ale tylko tą kompresję, nic więcej.

Mi5s robi lepsze fotki / filmy od Mi5, tylko trzeba umieć to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zeork napisał:


A samsung pluje Ci 10 razy tyle :-D nawet nie wiesz pewnie o wielu sprawach.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Zeork kuźwa ale zobacz z ois się pierdzielili rok ponad a teraz działa miodzio.

I wiem że samsung pluje na mnie spowalniając tel specjalnie itp ale do niego chociaż wrzucasz superstock roma plus camera moda i masz 120mbps w 4k przy UWAGA 30 fps

Edytowane przez DominikMIUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, galakty said:

Nie obchodzi mnie kto ma z czym problem w ich firmie, obchodzi mnie powód dla którego obcięli ramki w 4K, przez co ktoś kto kupił telefon przed zepsuciem obecnie ma pokaz slajdów, a nie płynne wideo.

A mnie nie obchodzi, że Ciebie nie obchodzi...

Ja podałem, moją hipotezę, a ty przez swoją ignorancję i nie wiedzę nie potrafiłeś się nawet do niej odnieść.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

A mnie nie obchodzi, że Ciebie nie obchodzi...

Ja podałem, moją hipotezę, a ty przez swoją ignorancję i nie wiedzę nie potrafiłeś się nawet do niej odnieść.

Przecież Ci napisałem, że bez powodu obcięli klatki bo nowe modele weszły, a Ty mi ze strukturami we firmie wyskakujesz, chłopie... Może jakość JPEGów też ustawili na 87%, a nie 100% bo ktoś im nie pozwolił? Błagam, w 15 minut średnio ogarnięty człowiek to potrafi naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

A mnie nie obchodzi, że Ciebie nie obchodzi...

Ja podałem, moją hipotezę, a ty przez swoją ignorancję i nie wiedzę nie potrafiłeś się nawet do niej odnieść.

Ale to co powiedziałeś jest na 90% prawda moim zdaniem. Tak samo sony od telefonów to nie sony od matryc do telefonów

2 minuty temu, galakty napisał:

Przecież Ci napisałem, że bez powodu obcięli klatki bo nowe modele weszły, a Ty mi ze strukturami we firmie wyskakujesz, chłopie... Może jakość JPEGów też ustawili na 87%, a nie 100% bo ktoś im nie pozwolił? Błagam, w 15 minut średnio ogarnięty człowiek to potrafi naprawić.

Galakty to nie jest tak jak myślisz. Jezeli faktycznie zeork ma rację to za ruszenie czegoś przy aparacie xiaomi by dostało wyrok sądu z odszkodowaniem na kwotę 10milionow i co  wtedy?

I tu juz nie chodzi o to ze to jest prosto naprawić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DominikMIUI napisał:

Galakty to nie jest tak jak myślisz. Jezeli faktycznie zeork ma rację to za ruszenie czegoś przy aparacie xiaomi by dostało wyrok sądu z odszkodowaniem na kwotę 10milionow i co  wtedy?

Ale słuchaj, mnie jako klienta nie interesuje czy pójdą siedzieć, tylko to co dostaję za zarobione pieniądze. 

Ciekawe tylko dlaczego Xiaomi może dostać wyrok, ale inne marki już nie? Taki ZUK, który jest słabszy już może ingerować i mieć lepsze parametry fotek/filmów? Oj ludzie ludzie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, galakty said:

Przecież Ci napisałem, że bez powodu obcięli klatki bo nowe modele weszły, a Ty mi ze strukturami we firmie wyskakujesz, chłopie... Może jakość JPEGów też ustawili na 87%, a nie 100% bo ktoś im nie pozwolił? Błagam, w 15 minut średnio ogarnięty człowiek to potrafi naprawić.

Przecież, ci napisałem, że może być wiele scenariuszy związanych z oprogramowanie. Co z tego, że komuś to może zająć 15 minut. Jak każda zmiana, idzie potem na testy jednostkowe, integracyjne, automatyczne, a przejście wszystkich, może zajmować dużo czasu, lub być drogie itd. Jak nie masz pojęcia o pisaniu oprogramowania to się nie wypowiadaj, bo co kolejna wypowiedź to lepsza...

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tryhp3 napisał:

Przecież, ci napisałem że może wiele scenariuszy związanych z oprogramowanie. Co z tego, że komuś to może zająć 15 minut. Jak każda zmiana, idzie potem na testy jednostkowe, integracyjne, automatyczne, a przejście wszystkich może zajmować dużo, czasu lub być drogie itd. Jak nie masz pojęcia o pisaniu oprogramowania to się nie wypowiadaj, bo co każda wypowiedź to lepsza...

Masz rację, dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeork zuk=\=xiaomi

Może xiaomi poszło w tańszą umowę i tyle.

I to nie powinno wcale dziwić taki hardware za takie pieniądze. Do tego aktualizacje co tydzień.

Albo mam lepszy pomysl.... Kupie iphona 

Nie no zarcik

Edytowane przez DominikMIUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DominikMIUI napisał:

HMMM a gdyby tak pozwać zbiorowo xiaomi że produkt nie spełnia parametrów z reklamy? Przecież pisało 4k 30fps :) a jest 26. Takie 500/1000  podpisów 1000 mi5 jako dowód :)

Pozwac firme w chinach.

Iks dedede.

Tyle ci powiem xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do pokazu slajdów 26 klatek. TV analogowa w USA czy Rosji ma 25 klatek. U nas jest to (było) 30 klatek. Przeciętny użytkownik nie zauważy różnicy. Ba, przeciętny użytkownik nie ma pojęcia co to są klatki, a zmienianie czegoś dla kilku procent świadomych, z punktu widzenia osób decyzyjnych może nie mieć najmniejszego sensu. Możliwe, że przy niektórych partiach urządzeń przy 30 klatkach, występowały jakieś problemy ze stabilnością czy przegrzewaniem i dlatego załatano to po macoszemu.

.

 

Edytowane przez tryhp3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj smartfona do profesjonalnych kamer i telewizorów przystosowanych pod standardy TV... Różnica 26 vs 30 fps na Mi5 jest widoczna gołym okiem.

https://www.youtube.com/watch?v=Hn_5a-s0Mgo - 27 fps

https://www.youtube.com/watch?v=ATovdgE7pSg - 27 fps

https://www.youtube.com/watch?v=UkX-hCz6DeI - 30 fps

https://www.youtube.com/watch?v=Yyw1WuS0xYE - 30 fps

Jak nie widzisz różnicy i klatkowania, to się poddaję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, galakty said:

Nie porównuj smartfona do profesjonalnych kamer i telewizorów przystosowanych pod standardy TV... Różnica 26 vs 30 fps na Mi5 jest widoczna gołym okiem.

https://www.youtube.com/watch?v=Hn_5a-s0Mgo - 27 fps

https://www.youtube.com/watch?v=ATovdgE7pSg - 27 fps

https://www.youtube.com/watch?v=UkX-hCz6DeI - 30 fps

https://www.youtube.com/watch?v=Yyw1WuS0xYE - 30 fps

Jak nie widzisz różnicy i klatkowania, to się poddaję...

 

Po pierwsze porównanie natury i miasta nie ma większego sensu, po drugie uwierz, przeciętny zjadacz chleba nie zauważy różnicy, po trzecie ja jak chce to widzę minimalne zmiany w kolorach czy szumach, ale to chyba zboczenie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę złośliwy i powiem, że tam nie ma opcji 26 klatek...

Po raz trzeci powtórzę PRZECIĘTNY. Albo nie umiesz czytać, albo masz problemy ze rozumieniem czytanego tekstu, albo ci się nudzi. 

EDIT: post pod postem, galaktyk dał linka do tego https://frames-per-second.appspot.com/, żebym sobie coś porównał, ale post znikł, pewnie zrozumiał swój błąd. 

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DominikMIUI napisał:

HMMM a gdyby tak pozwać zbiorowo xiaomi że produkt nie spełnia parametrów z reklamy? Przecież pisało 4k 30fps :) a jest 26. Takie 500/1000  podpisów 1000 mi5 jako dowód :)

Czy Twoje posty muszą zajmować połowę strony wątku? Edytować jak widzę potrafisz...

Poza tym, nie pisze się posta po postem. Po to jest właśnie edycja. Proponuję o tym pamiętać...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, DominikMIUI said:

I wiem że samsung pluje na mnie spowalniając tel specjalnie itp

Poszperałem i zauważyłem, że już na starcie są postarzane. Zróbmy pierwszą partię, wyślijmy do recenzentów, a potem kolejne już po kosztach:

http://www.tablety.pl/android/2017-05-01/huawei-p10-pamiec-kontrowersje/

http://www.tablety.pl/apple_ios/2016-10-08/iphone-7-32-gb-wolna-pamiec-flash/

http://www.tablety.pl/android/2017-05-06/samsung-galaxy-s8-ufs-2-0-ufs-2-1/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tryhp3 napisał:

Przecież, ci napisałem, że może być wiele scenariuszy związanych z oprogramowanie. Co z tego, że komuś to może zająć 15 minut. Jak każda zmiana, idzie potem na testy jednostkowe, integracyjne, automatyczne, a przejście wszystkich, może zajmować dużo czasu, lub być drogie itd. Jak nie masz pojęcia o pisaniu oprogramowania to się nie wypowiadaj, bo co kolejna wypowiedź to lepsza...

Ja mam pojęcie. I to nie jest bloker. Po prostu nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...