Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, MaxPrime napisał:

"po przybliżeniu"

No kur** to zdjęcie ma ładnie wyglądać w całości, czy po przybliżeniu (powiększeniu)??? Serio każdy robi zdjęcia żeby tylko przybliżać to co na nich się znajduje? 

Uprzedzam wypowiedzi typu: "Zrób zdjęcie swoim telefonem i wyświetl je na telewizorze, a zobaczysz jakie to zdjęcie jest niedoskonałe" - Aparat w telefonie to nie lustrzanka ..

Ale fajnie jest mieć ładne zdjęcie po przerzuceniu na kompa. Chyba nie o to chodzi, żeby zdjęcia oglądać wyłącznie na ekranie telefonu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MaxPrime napisał:

"po przybliżeniu"

No kur** to zdjęcie ma ładnie wyglądać w całości, czy po przybliżeniu (powiększeniu)??? Serio każdy robi zdjęcia żeby tylko przybliżać to co na nich się znajduje? 

A jak zrobisz wydruk zdjęcia, np. u fotografa, to też będziesz z lupą siedział i przyglądał się jakie to zdjęcie po przybliżeniu jest niedoskonałe, rozmyte i w ogóle ble?

To co powinno liczyć się w smartphone'owym zdjęciu to:

  • Jakość ogólna w słabych warunkach oświetleniowych;
  • Dobre łapanie ostrości, szczególnie podczas kręcenia wideo (takie rzeczy jednak tylko w Samsungach Galaxy S6/S7/S8, Google Pixel, iPhone'y) - chodzi tu o brak Autofocus Breathing, czyli efektu łapania "czkawki" przez Autofocus podczas całego filmowanego materiału.
  • Dobre odwzorowanie barw, żeby biały nie był żółty przykładowo.

Uprzedzam wypowiedzi typu: "Zrób zdjęcie swoim telefonem i wyświetl je na telewizorze, a zobaczysz jakie to zdjęcie jest niedoskonałe" - Aparat w telefonie to nie lustrzanka ...

Oczywiście osoby, które notorycznie przybliżają zrobione zdjęcia, nie zgodzą się ze mną, no cóż :)

 

Ale się nie denerwuj - złość piękności szkodzi , to tylko porównanie , chyba po to jest forum aby porozmawiać , pomóc i rozwiać wątpliwości , wcześniej pisałem że może jest to winą softu , który posiadam (miui global 8.2|Stabilna (8.2.02 ncamiec)) , czekam na połącznie konta , wtedy odblokuje bootloader , wgram miui polska  i sprawdzę . Lubie Xiaomi ale nie na zabój , mam mi5s i jestm mega zadowolony , a że robie dużo zdjęć w pracy kupiłem mi6 z myślą żę będzie tylko lepiej . Więc jak masz tak się irytować to wypij meliskę może Ci pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zeork napisał:


Nono na fb widać :-D ale napewno nie różnicę mi5s vs mi6 :-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk


Na kompie tez powiekszasz i patrzysz czy widac pryszcza na nosie wyrazniej czy nie? Aha. Dziwnie te foty oglądacie

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Powiększasz na 100% i wtedy widać różnice... Powinno się oglądać w takiej rozdzielczości, w jakiej zostały wykonane, czyli na cropie 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeork napisał:

Na kompie tez powiekszasz i patrzysz czy widac pryszcza na nosie wyrazniej czy nie? Aha. Dziwnie te foty oglądacie

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Lubię szukać niedoskonałości na twarzach. Mogę wtedy komus napsać na fb, że ma wrastający włos i czynię w ten sposób świat trochę lepszym miejscem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

Jezu, a Wy swoje. Jeśli aparat robi 13 mpx, to w takiej rozdzielczości się porównuje zdjęcia, a nie przy 50% przybliżeniu... Oglądając na telefonie to nawet stary F60 robił super zdjęcia...

OIS naprawili, ale te artefakty na niebie :( 

Nie mogę narzekać. Dałem za telefon z podzespołami s7 2 razy mniej... Może naprawią te artefakty w miui 9 jak zatrudnią jakichś speców od aparatów. Generalnie widać kompresję na jednolitych kolorach , i jest to szczególnie widoczne w 4k, w full hd nie jest tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DominikMIUI napisał:

Nie mogę narzekać. Dałem za telefon z podzespołami s7 2 razy mniej... Może naprawią te artefakty w miui 9 jak zatrudnią jakichś speców od aparatów. Generalnie widać kompresję na jednolitych kolorach , i jest to szczególnie widoczne w 4k, w full hd nie jest tak tragicznie.

Wszystkie Xiaomi mają te artefakty na jednolitym kolorze. Taki już soft. Mnie by bardziej denerwowało w 4K, że mam 26 FPS a nie 30 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Wszystkie Xiaomi mają te artefakty na jednolitym kolorze. Taki już soft. Mnie by bardziej denerwowało w 4K, że mam 26 FPS a nie 30 :) 

Ech na codzień mam do porównania moją mi5 z galaxy s8 s6 edge i iphonem 6s/7. Porównywałem sobie jakość zdjęć s8 kolegi z moja mi5 w ciemnej szopie i powiecie że jestem mitomanem ale jest bardzo podobnie z tym że w s8 są za***iste post-procesy gdyż na ekranie widać meeega dużo szumów a po zrobieniu zdjęcia w galerii jest mega odszumione lecz nie traci na szczegółowości i klarowności. Kolejna wada mi5 jest optyka gdyż tworzy "lens flares" co widać na załączonym zdjęciu(zrobiłem mega croopa bo ograniczenie 3mb a zdjęcie miało 8). Do tego gdy pada słońce na matryce to obraz wygląda jakby był robiony przez folię  jakąś.(kluczem do zdjęć w nocy w xiaomi to włączyć hdr) a co do 4k na s8 ma 30fps ale tez są mega widoczne przeskoki jakby było 25 więc każdy kto myśli poważnie o nagrywaniu i tak kupi lustrzankę nawet używkę za 1 kafla i ma spokój... Nawet głupią kamerę z alledrogo za 700zł

IMG_20170521_213046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DominikMIUI napisał:

Ech na codzień mam do porównania moją mi5 z galaxy s8 s6 edge i iphonem 6s/7. Porównywałem sobie jakość zdjęć s8 kolegi z moja mi5 w ciemnej szopie i powiecie że jestem mitomanem ale jest bardzo podobnie z tym że w s8 są za***iste post-procesy gdyż na ekranie widać meeega dużo szumów a po zrobieniu zdjęcia w galerii jest mega odszumione lecz nie traci na szczegółowości i klarowności. Kolejna wada mi5 jest optyka gdyż tworzy "lens flares" co widać na załączonym zdjęciu(zrobiłem mega croopa bo ograniczenie 3mb a zdjęcie miało 8). Do tego gdy pada słońce na matryce to obraz wygląda jakby był robiony przez folię  jakąś.(kluczem do zdjęć w nocy w xiaomi to włączyć hdr) a co do 4k na s8 ma 30fps ale tez są mega widoczne przeskoki jakby było 25 więc każdy kto myśli poważnie o nagrywaniu i tak kupi lustrzankę nawet używkę za 1 kafla i ma spokój... Nawet głupią kamerę z alledrogo za 700zł

A wiesz co Ci powiem? Zdjęcia z S7 i S8 nie mają wiele wspólnego z prawdziwym światem. One są ładne, bo właśnie jak mówisz do gry wchodzi mocna obróbka postprocesowa. Kolory są mocno podbite, także jak się patrzy na kwiatek, a potem na jego zdjęcie to jakbyśmy sobie dołożyli +2 do kolorów. Do tego AMOLED i ludzie się podniecają zdjęciami z Samsunga.

Oglądałem ostatnio sporo testów i wideo np. w 4K taki LG G5 robi znacznie lepsze... Samsung jedynie w autofocusie wygrywa i możliwościach przy słabym świetle, poza tym nie ma szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, galakty napisał:

A wiesz co Ci powiem? Zdjęcia z S7 i S8 nie mają wiele wspólnego z prawdziwym światem. One są ładne, bo właśnie jak mówisz do gry wchodzi mocna obróbka postprocesowa. Kolory są mocno podbite, także jak się patrzy na kwiatek, a potem na jego zdjęcie to jakbyśmy sobie dołożyli +2 do kolorów. Do tego AMOLED i ludzie się podniecają zdjęciami z Samsunga.

Oglądałem ostatnio sporo testów i wideo np. w 4K taki LG G5 robi znacznie lepsze... Samsung jedynie w autofocusie wygrywa i możliwościach przy słabym świetle, poza tym nie ma szału.

Zawsze możesz włączyć tryb manualny.Ludzie mówią że zdjęcia maja uwieczniać chwile tak jak wyglądała , natomiast moim zdaniem zdjęcia maja lepiej wyglądać gdyż zawsze gdy wspominamy to koloryzujemy. Prosty przykład: stara gra np kangurek kao lub lokomotiver... Pamiętam ją w 10k uhd 100fps ale jak zobaczyłem ja na screenach to.... Zacytuje pana Stonogę:"szkoda szczępić ryja"

https://drive.google.com/folderview?id=0BzwFwgiEqG9MbHNTTVVEX05ySDA

Edytowane przez DominikMIUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w MI6 Xiaomi nadal oszukuje z ekspozycją. Porównywałem Mi4c, Redmi 4x do LG G3 i Samsunga J5. No i Xiaomi udaje wysokie ISO. Oszukuje zazwyczaj o około 1.5ev. Potem człowiek się cieszy, że ISO 800, czy ponad tysiąc jest spoko, a to ISO 400...

EDIT: Obejrzałem zdjęcia z mi6 z pierwszej strony... No szału nie ma, mówiąc delikatnie. Szkoda nieco. XIaomi się chwali, że robi killera flagowców, ale tak nie jest. Flagowce, to nie tylko SoC i ładna obudowa...

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, miklo napisał:

Ciekawe, czy w MI6 Xiaomi nadal oszukuje z ekspozycją. Porównywałem Mi4c, Redmi 4x do LG G3 i Samsunga J5. No i Xiaomi udaje wysokie ISO. Oszukuje zazwyczaj o około 1.5ev. Potem człowiek się cieszy, że ISO 800, czy ponad tysiąc jest spoko, a to ISO 400...

EDIT: Obejrzałem zdjęcia z mi6 z pierwszej strony... No szału nie ma, mówiąc delikatnie. Szkoda nieco. XIaomi się chwali, że robi killera flagowców, ale tak nie jest. Flagowce, to nie tylko SoC i ładna obudowa...

Czekaj ja ci coś powiem teraz 

Galaxy s8 3500 pieniążków 

Ksiajomi mi6 to 2000 smoczych monet

2000=\=3500

Tak samo jak golf 3 po wiśtunie=\= golfowi 5 

Nawet galaxy s6 jest droższe od mi6. 

Edytowane przez DominikMIUI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jeżeli porównujemy cenę do jakości to Mi6 wygra z S8.

Ja jeszcze czekam z zakupem na OnePlus 5, bo pojawiło się info, że będzie miał aparat przygotowany wspólnie z DXO, i chcę zobaczyć co to warta.

Chociaż, minusem OnePlusa z Chin w porównaniu z Mi6 z ibuygou jest brak GW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DominikMIUI napisał:

Czekaj ja ci coś powiem teraz 

Galaxy s8 3500 pieniążków 

Ksiajomi mi6 to 2000 smoczych monet

2000=\=3500

Tak samo jak golf 3 po wiśtunie=\= golfowi 5 

Nawet galaxy s6 jest droższe od mi6. 

My to wiemy. Ale Xiaomi wciska kit, że to jednak konkurent dla S8. A tak nie jest. I ja o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się media profiles xml w mi5, próbowałem wymusić 60fps  ale się nie udało wywalało aparat. Dzisiaj zdekompiluje sobie apke od aparatu z miui spróbuję podbić jakość jpeg na 100% bo wpis w build prop dodany crashuje hdr a często go używam. Może mi się też uda włączyć to 60 fps i pogrzebać coś w kompresji ale wątpię , bo aż tak się nie znam.....

A co do xperii z2 są mody do aparatu gdzie changelog ma 3 strony tyle ulepszyli ale nie próbowałem bo ojciec musi mieć sprawny telefon 

Edytowane przez DominikMIUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DominikMIUI napisał:

Wczoraj bawiłem się media profiles xml w mi5, próbowałem wymusić 60fps  ale się nie udało wywalało aparat. Dzisiaj zdekompiluje sobie apke od aparatu z miui spróbuję podbić jakość jpeg na 100% bo wpis w build prop dodany crashuje hdr a często go używam. Może mi się też uda włączyć to 60 fps i pogrzebać coś w kompresji ale wątpię , bo aż tak się nie znam.....

A co do xperii z2 są mody do aparatu gdzie changelog ma 3 strony tyle ulepszyli ale nie próbowałem bo ojciec musi mieć sprawny telefon 

Szkoda czasu. Wielu próbowało już rok temu (w tym ja). Jedynie zmiany w bibliotekach są możliwe. MIUI nie czyta wartości z media_profiles, a w samej apce nie znajdziesz wartości zapisu jakości JPEG. Tak więc pozostają biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy dało by się przenieść aparat z one plusa 3 przecież ten sam procek + imx298

1 minutę temu, galakty napisał:

Hmmm tego nie widziałem. Czy jest jeszcze coś odnośnie innych plików? Może dałoby się wymusić nagrywanie constant zamiast variable.

koło 17 dzisiaj siądę do tego to zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Nie będzie działać, wymagach plików.

nie rozumiem ludzi z miui naprawienie aparatu w miui to dosłownie 2 tygodnie dla xiaomi........... ale nie lepiej dodawać co tydzień jakieś tryby wydajności które i tak za 3 tygodnie usuwają.............

Edytowane przez DominikMIUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DominikMIUI napisał:

nie rozumiem ludzi z miui naprawienie aparatu w miui to dosłownie 2 tygodnie dla xiaomi........... ale nie lepiej dodawać co tydzień jakieś tryby wydajności które i tak za 3 tygodnie usuwają.............

Nie, to 10 minut. Po prostu nie chcą lub nie mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DominikMIUI napisał:

no ta zmiana 15 wartości w 20-30 plikach............

FPS w 4K to też 10 minut, wystarczy chcieć. Ale oni to specjalnie zrobili, może jak im sprzedaż spadnie jeszcze bardziej (już teraz spadli z 15% w PRC do 9%) to się ogarną i naprawią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

FPS w 4K to też 10 minut, wystarczy chcieć. Ale oni to specjalnie zrobili, może jak im sprzedaż spadnie jeszcze bardziej (już teraz spadli z 15% w PRC do 9%) to się ogarną i naprawią :) 

Ale po co to pogarszają specjalnie jaki to ma sens..... 

Rozumiem żeby był sens kupowania nowego telefonu ALE KTO KUPI 2 raz telefon z tej samej firmy w której specjalnie wszystko niszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DominikMIUI napisał:

Ale po co to pogarszają specjalnie jaki to ma sens..... 

Rozumiem żeby był sens kupowania nowego telefonu ALE KTO KUPI 2 raz telefon z tej samej firmy w której specjalnie wszystko niszczą

No właśnie rzecz w tym, że kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...