Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

12 minutes ago, galakty said:

Soft, panie, soft. Wbrew pozorom chińczycy nie ładują kiepskiej optyki i słabych ISP do telefonów, ale soft kuleje masakrycznie.

Honor bez Twojej Leici i tak robi lepsze foty niż Xiaomi.

Masz jakieś rzetelne info o optykach?

I nie mojej Leici, bo ja mam Carl Zeiss w Lumi 1020...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tryhp3 napisał:

I co z tego? Intel produkuje i7 ale produkuje i Celerony...

No i to z tego, że ta optyka się niczym nie różni. To jest tylko brand. Dostają kasę za to, że  Huawei chciał ich użyć na obudowie. Zapewne i honor i Huawei maja te same soczewki ale w jednych trzeba dopłacać do loga leica a w drugich nie. Też mam jeszcze w szafie 1020 z Carl Zeiss i co z tego jak w co drugiej Nokii byli to logo nie mające nic wspólnego z prawdą (btw l1020 dalej robi lepsze fotki i filmiki niż mój mi5). To co powodowało, że fotki z lumii było nieźle to ich całe softowe pureview. Bo i obiektyw i matryce flagowe xiaomi ma dobrą. Gorzej z softem 

Edytowane przez stereo0
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leica pomogła Huaweiowi wyłącznie z optymalizacji oprogramowania, a także w poprawieniu algorytmów odpowiedzialnych za przetwarzanie obrazu. ;) Chińczycy tak się podekscytowali zdjęciami, że o filmach zapomnieli, przez co P9 rejestruje marne i niepłynne wideo. Można by rzec, że Leica stoi wyłącznie za oprogramowaniem. Jeśli chodzi o Zeissa to wkład tutaj jest znacznie większy, bo to Zeiss produkował dla Nokii/Microsoft aparaty oraz wprowadził nadpróbkowanie finalizujące świetne zdjęcia. Lumia 1020 jest już dawno out of date ale wciąż da się pstryknąć niezłe zdjęcie czy nagrać film w wysokiej szczegółowości. Na trybie ręcznym ten telefon śmiało jeszcze będzie konkurował z nowszymi słuchawkami podobnie jak Lumia 950, która mimo mniejszej matrycy ma lepsze światło i oferuje większą rozdzielczość zdjęć w trybie oversampling (8 zamiast 5MP).

Jeśli chodzi o Xiaomi to spodziewałem się lepszej jakości aparatu. Można mówić, że niska cena, i że zdjęcia jak na telefon i tak dobre, ale spadek klatek na sekundę podczas nagrywania w kiepskich warunkach oświetleniowych jest dla mnie nie do przyjęcia (i zresztą nie pierwszy raz już takiego u nich widzę). Jakość zdjęć też w tych warunkach pozostawia wiele do życzenia. Sample prasowe jak zwykle ściema, ale do tego już zdążyłem się przyzwyczaić. :)

Edytowane przez dave
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dave napisał:

Jeśli chodzi o Xiaomi to spodziewałem się lepszej jakości aparatu. Można mówić, że niska cena, i że zdjęcia jak na telefon i tak dobre, ale spadek klatek na sekundę podczas nagrywania w kiepskich warunkach oświetleniowych jest dla mnie nie do przyjęcia (i zresztą nie pierwszy raz już takiego u nich widzę). Jakość zdjęć też w tych warunkach pozostawia wiele do życzenia. Sample prasowe jak zwykle ściema, ale do tego już zdążyłem się przyzwyczaić.

Nie wiem czym się kierują, ale np. na Mi4c mam zawsze stałe 30 FPS, nawet na kamerce z przodu... Mi5 już tylko z tyłu trzyma fps, z przedniej dropi chyba do 16 czy 20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tryhp3 napisał:

Ale skąd to wiadomo? Jakieś info?

przecież Ci huawei nie powie oficjalnie, że tak jest, ale tak jest. Ej frajerze kup se honor bo ma tą samą matrycę i optykę co w p9 czy w jakimkolwiek innym. Pierwszy lepszy link:

http://www.spidersweb.pl/2016/04/huawei-p9-aparat-leica.html

Cytat

Przekaz marketingowy przy promocji Huawei P9 opiera się niemal w całości na aparacie stworzonym we współpracy z niemieckim producentem. Z doniesień serwisu Adroid Authority wynika jednak, że wbrew wcześniejszym informacjom, aparat Huawei P9 nie został wyprodukowany przez firmę Leica.

Okazuje się, że logo Leiki na pleckach P9 to tylko branding, a więc efekt umów między firmami, a nie następstwo zastosowania matrycy i optyki stworzonej w niemieckich laboratoriach. Z najnowszych informacji wynika, że aparat(y) Huawei P9 opracowała chińska firma Sunny Optical Technology.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, stereo0 said:

przecież Ci huawei nie powie oficjalnie, że tak jest, ale tak jest. Ej frajerze kup se honor bo ma tą samą matrycę i optykę co w p9 czy w jakimkolwiek innym.

Ale ja nie kupuje P9 ani Honor, pytanie jest czy optyka w Mi6 jest dobrej jakości (rzetelne info), a ty schodzisz na jakieś wątki poboczne.

Edytowane przez tryhp3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tryhp3 napisał:

Nie wiem dlaczego ludzie płaczą, że mają taką samą matrycę a aparat robi gorsze zdjęcia. Przecież jeszcze oprócz matrycy jest optyka. Nie bez powodu w takim P10 jest optyka Leica a w Honorze jej nie ma.

sam się uczepiłeś tej optyki i że jak jest leica to soft może być przez aborygenów z piasku ulepiony. To Ci wytłumaczyłem, że leica w huawei to tylko brand, a cała robotę robi soft. Xiaomi mogłoby topowy obiektyw z canona czy nikona zamontować, a i tak by zdjęcia były jakie są. Obracasz gościu kota ogonem. Optykę to wszyscy praktycznie biorą z tego samego miejsca. Zresztą wystarczy ostatnio wejśc na oficjalne forum miui. Takie fali rozgoryczenia i żali wśród fanów nie było dawno. Xiaomi niestety, ale idzie w złą stronę i może się nie wykaraskać. Mówię tu o tematach z mi5 bo ten model mnie interesuje. I to nie hejtują xiaomi nowicjusze, a ludzie z dość dużym stażem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tryhp3 napisał:

Ale ja nie kupuje P9 ani Honor, pytanie jest czy optyka w Mi6 jest dobrej jakości (rzetelne info), a ty schodzisz na jakieś wątki poboczne.

Nie szukaj dziury w całym. Dałem Ci dowód, że Mi4C ma optykę od nich, a porównaj sobie foty / wideo z takim LG G6. Optyka fakt, ma znaczenie, ale nawet jakby wrzucili denko od słoika to jakość powinna być duuuużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, stereo0 said:

sam się uczepiłeś tej optyki i że jak jest leica to soft może być przez aborygenów z piasku ulepiony. To Ci wytłumaczyłem, że leica w huawei to tylko brand, a cała robotę robi soft. Xiaomi mogłoby topowy obiektyw z canona czy nikona zamontować, a i tak by zdjęcia były jakie są. Obracasz gościu kota ogonem.

Co do P10 i Honora to OK, ale ja dalej nie wiem tego o co pytałem, czy w Mi6 jest dobra optyka... 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tryhp3 napisał:

Co do P10 i Honora to OK, ale ja dalej nie wiem tego o co pytałem, czy w Mi6 jest dobra optyka... 

Dyskusja schodzi na "Boga nie ma? A daj mi dowód!"...

To, że Xiaomi psuje soft i libsy to wiemy, więc nawet dobra optyka nic tu nie pomoże (co nie znaczy, że stosuje złą).

Jakby pogrzebać w plikach to bym Ci powiedział dokładną firmę co zrobiła, ale nie mam Mi6 i nie będę miał, chyba że wygram na loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, galakty said:

Dyskusja schodzi na "Boga nie ma? A daj mi dowód!"...

To, że Xiaomi psuje soft i libsy to wiemy, więc nawet dobra optyka nic tu nie pomoże (co nie znaczy, że stosuje złą).

Jakby pogrzebać w plikach to bym Ci powiedział dokładną firmę co zrobiła, ale nie mam Mi6 i nie będę miał, chyba że wygram na loterii.

No to jak nie znasz odpowiedzi na moje pytanie to po co się wypowiadasz. Optyka jakaś jest, więc nie wiem o co chodzi Ci z "Boga nie ma? A daj mi dowód!"

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tryhp3 napisał:

No to jak nie znasz odpowiedzi na moje pytanie to po co się wypowiadasz. Optyka jakaś jest, więc nie wiem o co chodzi Ci z "Boga nie ma? A daj mi dowód!"

Jezu... Mi4C, idź porównaj z LG G6 (mi4c ma dobrą optykę od sunny, więc nie marudź, że nie znam odpowiedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, galakty said:

Jezu... Mi4C, idź porównaj z LG G6 (mi4c ma dobrą optykę od sunny, więc nie marudź, że nie znam odpowiedzi).

Powtórzę pytanie i je doprecyzuje, jaka jest optyka w Mi6 (model i producent) i jak się ona ma w porównaniu do innych flagowców (rzetelne info). Pytanie jest chyba proste. Jak nie znasz odpowiedzi to nie zaśmiecaj forum bo szkoda czasu i nerwów, bo to nie o to chodzi. 

Edytowane przez tryhp3
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, stereo0 said:

soft może być przez aborygenów z piasku ulepiony.

Co do powszechnej opinii słabego softu aparatu. Moim zdaniem to mogą być marketingowe brednie. Kupcie Xiaomi, mamy taką samą matrycę jak konkurencja, poprawimy algorytmy i będzie ok. Ludzie potem kupują takie słuchawki, czekają, czekają i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tryhp3 napisał:

Co do powszechnej opinii słabego softu aparatu. Moim zdaniem to mogą być marketingowe brednie. Kupcie Xiaomi, mamy taką samą matrycę jak konkurencja, poprawimy algorytmy i będzie ok. Ludzie potem kupują takie słuchawki, czekają, czekają i nic...

Marketingowe brednie to ich fotki promocyjne. Pamiętam jak Mi5 miało robić zdjęcia, żyleta, ludzie na en.miui pisali "galaxy s7 killer", a dostali nieco lepszą wersję Mi4C... 

4 osiowa stabilizacja miała być przełomem (chyba nawet Samsung jej nie miał), czymś cudownym, a okazało się, że nie działa prawie wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmików w pierwszym poście widać że kamera w porównaniu do innych flagowców nie porywa ale tragedii nie ma. Mnie to akurat nie martwi bo rocznie może robię z 3-4 krótkie filmiki... pewnie spory odsetek użytkowników też. 

Co do aparatu to jest całkiem nieźle.

Porównanie aparatów flagowych chińczyków:

https://www.gizmochina.com/2017/04/29/dual-camera-shootout-xiaomi-mi-6-huawei-p9-play-game-spy/

https://www.gizmochina.com/2017/04/28/xiaomi-mi-6s-vs-oneplus-3t-dual-cameras-comparison/

https://www.gizmochina.com/2017/05/05/xiaomi-mi-6-vs-huawei-p10-camera-shootout-ultimate-dual-camera-comparison/

Z porównania widać że Mi6 robi lepsze zdjęcia od P9 i 3T, można powiedzieć że na zbliżonym poziomie do P10. Ja akurat robię sporo zbliżeń czy makr i raczej Mi6 tu przoduje. Co do porównania aparatu z pierwszego posta do iPhone 7, to też myślę, że fotki są do siebie bardzo zbliżone. 

Dlatego też, nie za bardzo rozumiem hejtu na aparat Mi6. Trzeba obiektywnie powiedzieć, że S8 tutaj rządzi, ale Mi6 w porównaniu z innymi flagowcami nie ma się czego wstydzić. 

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie masz rację, że tel za 450$ nie powinien mieć takich problemów z kamerą. Ale myślę, że to dla większości ludzi nie jest to problem, bo większość chce dobrego aparatu i taki dostanie. Ja sam myślałem nad kupnem Mi6 (przesiadka z Lumi 1020, więc aparat musi być dobry :) ), potem przestałem myśleć, przez wzgląd na rzekomo słaby aparat, ale po zobaczeniu testów które zamieściłem znowu myślę o zakupie... no chyba że ktoś mi znowu namąci :)

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Recenzja na końcu testy aparatu i kamery pokazane jak wygląda drop fps w słabym oświetleniu

2  Po grecku sporo kręcenia nocą

3 Po hiszpańsku, porównanie do LG G6

Nie po angielsku trzy ostatnie, ale do obrazu każdy może mieć obiektywną opinię.

Edytowane przez RedXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tryhp3 napisał:

Powtórzę pytanie i je doprecyzuje, jaka jest optyka w Mi6 (model i producent) i jak się ona ma w porównaniu do innych flagowców (rzetelne info). Pytanie jest chyba proste. Jak nie znasz odpowiedzi to nie zaśmiecaj forum bo szkoda czasu i nerwów, bo to nie o to chodzi. 

Tego chyba nikt nie wie. To jest właśnie całe Xiaomi. Napiszą, że jest super, 12MP, więcej światła, itd. ale o specyfikacji nic nie powiedzą :) . Dobrze, że podają chociaż model procesora bo równie dobrze mogliby napisać liczbę rdzeni i taktowania, no i masz, zastanawiaj się, co siedzi w środku. Tak było i jest i nie tylko w przypadku aparatów.

Jeśli chodzi o mnie to obstawiałbym rzecz jasna Sony, a konkretniej IMX386 lub IMX286.

Niemniej jednak sama nazwa modelu nie ma nic do rzeczy. Wystarczy tylko zobaczyć co robi Nexus 6P z IMX 377 z 2015 roku, a Mi5S z IMX378 z 2016 roku, gdzie ten drugi sensor jest poprawioną wersją pierwowzoru. 

Na szczęście każdy ma rozum i widzi, że jak Xiaomi publikuje swoje super sample, a potem okazuje się, że sprawa wygląda kompletnie inaczej, nawet na tle konkurencji, która używa podobnych lub tych samych rozwiązań, to chyba coś jest na rzeczy, że jednak stworzenie aparatu nie jest ich mocną stroną.

Edytowane przez dave
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach widać, że wadą Mi6 jest kręcenie filmów nocą. 

LG G6 ma słabą kamerę przednią.

Zdjęcia G6 na powiększeniach, szczególnie w pierwszym porównaniu mają słabszą ostrość i nieco mniej szczegółów w dzień, ale za to w nocy jest lepszy (z tym że jeżeli w nocy jest w miarę dobre sztuczne światło to zdjęcia znowu są podobne). 

Mi6 ma matrycę IMX386, to akurat nie jest tajemnicą.

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tryhp3 napisał:

Mi6 ma matrycę IMX386, to akurat nie jest tajemnicą.

Jesteś w stanie potwierdzić to u oficjalnego źródła czy powołujesz się na redakcje?

Fotki wychodzą nawet niezłe, ale przy słabym świetle nie wygląda to za fajnie. Wideo to już grubsza sprawa. Czemu jest taki spadek tych klatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo G6 służy do nagrywania tyłem + ma szerokątną drugą kamerkę, przód to dodatek i nigdy się nim nie chwalili. S8 za to ma chyba najlepszą selfie kamerkę.

Poza tym G6 ma sensor z Mi4C, o czym my to rozmawiamy. :) 

Przed chwilą, dave napisał:

Jesteś w stanie potwierdzić to u oficjalnego źródła czy powołujesz się na redakcje?

Fotki wychodzą nawet niezłe, ale przy słabym świetle nie wygląda to za fajnie. Wideo to już grubsza sprawa. Czemu jest taki spadek tych klatek?

Bo biblioteki + apka aparatu jest do niczego... By zlikwidować spadek klatek wystarczy kilka wpisów w libsach... Ale nie licz, że programiści Xiaomi są na tyle mądrzy, bo to zrobić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie potwierdzić to u oficjalnego źródła czy powołujesz się na redakcje?
Fotki wychodzą nawet niezłe, ale przy słabym świetle nie wygląda to za fajnie. Wideo to już grubsza sprawa. Czemu jest taki spadek tych klatek?

Słuchajcie a nie możecie sami tego sprawdzić? Ktoś ma tu Mi6. W Diagnostyce w pierwszym menu macie jak byk producenta kamery. Po co pisać dziesięć postów z domysłami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sensora to imx386, tu się rozchodzi o optykę, ale to nie ma znaczenia.

Mi4C ma 2 producentów, a jakość jest niemalże identyczna. Optyka jest ważna, ale tu bardziej chodzi o efekt flary, smużenia na krawędziach itp. To nie ma nic wspólnego z OIS, kolorami, szumami, jakością zdjęć i wideo. Ile razy można to wałkować :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po przybliżeniu"

No kur** to zdjęcie ma ładnie wyglądać w całości, czy po przybliżeniu (powiększeniu)??? Serio każdy robi zdjęcia żeby tylko przybliżać to co na nich się znajduje? 

A jak zrobisz wydruk zdjęcia, np. u fotografa, to też będziesz z lupą siedział i przyglądał się jakie to zdjęcie po przybliżeniu jest niedoskonałe, rozmyte i w ogóle ble?

To co powinno liczyć się w smartphone'owym zdjęciu to:

  • Jakość ogólna w słabych warunkach oświetleniowych;
  • Dobre łapanie ostrości, szczególnie podczas kręcenia wideo (takie rzeczy jednak tylko w Samsungach Galaxy S6/S7/S8, Google Pixel, iPhone'y) - chodzi tu o brak Autofocus Breathing, czyli efektu łapania "czkawki" przez Autofocus podczas całego filmowanego materiału.
  • Dobre odwzorowanie barw, żeby biały nie był żółty przykładowo.

Uprzedzam wypowiedzi typu: "Zrób zdjęcie swoim telefonem i wyświetl je na telewizorze, a zobaczysz jakie to zdjęcie jest niedoskonałe" - Aparat w telefonie to nie lustrzanka ...

Oczywiście osoby, które notorycznie przybliżają zrobione zdjęcia, nie zgodzą się ze mną, no cóż :)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fotki oglądasz na telefonie, to masz rację. Ale ludzie zazwyczaj zrzucają je na kompa, FB, Twittera czy inne media. A tam już widać cholerną różnicę.

Najlepiej fotki porównuje się przy cropie 100%, ewentualnie 200% jeśli nie widać różnic. Ale wiesz lepiej nerwowy znawco, aż wulgaryzmów musiałeś użyć, bo nie masz argumentów :) 

Co do zdjęć, jak dla mnie to są takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...