Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tpawel napisał:

do tego na mi6 jest już global, a w ZUKu niestety nie ma. Ja sobie poradzę z tym, Ty też i większość z tego forum też. Ale 90% ludzi nie wie co to adb. Nie będę jechał po mi6 tylko z tego powodu że dużo by mnie kosztował, z oceną wstrzymam się do momentu aż go nie wezmę w rękę

Taaa, bo jak kupują Xiaomi to mają super czysty system i nie muszą nic robić... Popatrz na ilość tematów na tym forum "jak wgrać xiaomi.eu", codziennie na każdy telefon to 1 pytanie jest. 

Do Zuka jest OTA i najnowszy Nougat.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:


Do mi6 także masz OTA :-) i andka 7.1.2

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Ale mu chodziło że nie trzeba kombinować, z jakimś adb. Przecież właśnie większość Xiaomi ma chiński soft (syf) i trzeba go zmieniać, z czym sobie nie radzą patrząc po ilości tematów ;) Także argument nie trafiony.

Samo odblokowanie bootloadera to sfera mitów i tajemnic, nikt nie wie kto tym steruje. :D 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z odblokowaniem bootloadera, ludzie sami tworzą problemy nie czytając dobrze turioali. Jakoś nawet na global stable się udaje zrobić unlock.
Jest soft global, nie trzeba wrzucać xiaomi.eu. Przy ZUKu nie ma tego komfortu.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Nigdy nie miałem problemów z odblokowaniem bootloadera, ludzie sami tworzą problemy nie czytając dobrze turioali. Jakoś nawet na global stable się udaje zrobić unlock.
Jest soft global, nie trzeba wrzucać xiaomi.eu. Przy ZUKu nie ma tego komfortu.

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Poczytaj co się działo jak Mi4C miał starą metodą odbloku, przyszedł android 7 i masowo Xiaomi cofnęło tysiącom ludzi zgody... Sam dostałem odmowę, złożyłem ponownie, dostałem zgodę i co? Nie da się odblokować. Radzili mi żeby zmieniać softy, jakieś konta, lokalizacje, synchronizacje, cuda... Nic nie pomagało. Potem znajomy dał mi cynk, że jeden gościu z XDA odblokował bootloader na... Custom Romie RR :| 

Poczekałem 2 tygodnie nic nie robiąc, odblokowanie przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tpawel napisał:

Kupiłeś telefon który nie ma globala. Mi6 ma globala z OTA. Nie trzeba nic odblokować żeby mieć język polski.


Wysłano z Redmi Note 4x
 

No dobrze, masz rację. Ale co to zmienia ten Global? Nadal większość problemów zostaje, czyli niestabilny często GPS i Bluetooth. Do tego global czasem gorzej działa od china dev aka xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tpawel napisał:

Porównuj porównywalne. Global ma język polski i ok trochę bugów. Nie pasuje Ci i masz w nosie język polski masz china dev, który działa dobrze( baza do xiaomi.eu)
I to jest taki odpowiednik zukowego softu z OTA.

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Nadal nie rozumiem co ma te porównanie softów do aparatu, ale w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty zacząłeś dyskusje o softach że syfmiui i odblokowanie. Więc pokazałem Ci że Twój ideał czyli ZUK z2 pro jest jeszcze gorszy w tej kwestii. Aparat nie przystoi do klasy sprzętu- nie jest flagowy. Ale cena też nie jest flagowa.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to Ty zacząłeś dyskusję od "Mi6 ma już globala a ZuK nie" ;) 

Kończąc już, sam przyznajesz że aparat nie jest flagowy i nie konkurencyjny, o to mi tylko chodziło w tym temacie. Jak na chińską cenę 350$ to jest dobry, ale u nas za tyle nie kupisz a za 450$, a to już lekkie przegięcie pod względem możliwości.

Jedyne czym się wyróżnia to najnowszy SoC. Tylko zastanawia mnie czy potrzebujemy aż takich wydajności skoro nie ma co z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tpawel napisał:

Nie no stop. Cena jest niska. 350$ w Chinach. Za telefon ze Snapem 835, którego nikt nie ma to jest mega promocja. To że resellerzy zdzierają po 100$ na sztuce to cóż. Jest popyt to czemu by nie zdzierać.

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Nie no stop. Cena jest niska. Ponizej 100 dolarow w fabryce. Za telefon ze Snapem 835, którego nikt nie ma to jest mega promocja. To że Firma xiaomi zdziera po 250$ na sztuce to cóż. Jest popyt to czemu by nie zdzierać.

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Sciaganie z aliexpress to jest w zasadzie najtansza opcja dla nas, i nie mozna miec taniej, wiec dla nas cena jest taka a nie inna. A to ze na miejscu jest nizsza... Trudno. 

Jakie to ma znaczenie dla osoby ktora kupuje telefon ile on kosztuje w miejscu XXX na swiecie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tpawel napisał:

100$ nic tylko xiaomi produkować i sprzedawać z 350% narzutem :D
Daj mi inny przykład telefonu że Snapem 835, lepszym aparatem i nawet w tej cenie od Goldwaya po 450$.

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Daj mi przyklad aplikacji ktora nie bedzie dzialac na snapie 821..Nie czekaj, to slaby pomysl. Nie ma takiej aplikacji. 

W takim razie daj przyklad aplikacji ktora dziala slabiej lub gorzej wzgledem np op3t ktory jest w podobnej cenie.

A teraz ty pokaz jak robisz na xiaomi video fullhd w 60fps.

Czekam.

Tu pojawia sie kolejna durnota xiaomi. Sensory ktorych hardwar wspieraja pierdylion funkcji w aparacie takich jak robienie zdjec w rawie, czas ekspozycji, naswietlania, krecenie w 60fps... A tu d*pa. Nie ma i raczej nie bedzie. Dlaczego? Ktos mi to moze wytlumaczyc?

Powiem ci ze mial bym dylemet czy brac op3t czy mi6. Ale w zasadzie poza snapem nic nie przemawia na korzysc xiaomi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźmy dalej. Nie dam Ci nawet apki która nie pójdzie na snapie 625. Więc po co kupować OP3T skoro Redmi 4 za 150$ też je otwiera.
Dyskusja widzę że ta sama co przy premierze mi5. Po co to po co tamto skoro stare działa a poza tym to za drogo

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

Idźmy dalej. Nie dam Ci nawet apki która nie pójdzie na snapie 625. Więc po co kupować OP3T skoro Redmi 4 za 150$ też je otwiera.
Dyskusja widzę że ta sama co przy premierze mi5. Po co to po co tamto skoro stare działa a poza tym to za drogo

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Dobra, ale mi6 i op3t sa w podobnej cenie, podobne mozliwosci, podobne podzespoly.

Jak ktos sie zastanawia czy kupic ferrari czy astona martina to nie patrzy na polonezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6589]tpawel[/mention]
Jak się Xiaomi nie otrząśnie to nie będzie dyskusji o Mi 7.

Niestety masz racje
Dobra, ale mi6 i op3t sa w podobnej cenie, podobne mozliwosci, podobne podzespoly.
Jak ktos sie zastanawia czy kupic ferrari czy astona martina to nie patrzy na polonezy.

Jasne, przykład był zbyt skrajny.



Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Mi6 ma wszystko co potrzeba oprócz aparatu, czyli to samo co zawsze i każdy flagowiec od nich. Jeden musi mieć najnowszego snapa bo to najtańszy telefon z nim dostępny, a drugi nie wyda tylu pieniedzy bo nie ma po co.

Inna sprawa, że OP3T kupimy w tej samej cenie u producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Po prostu Mi6 ma wszystko co potrzeba oprócz aparatu, czyli to samo co zawsze i każdy flagowiec od nich. Jeden musi mieć najnowszego snapa bo to najtańszy telefon z nim dostępny, a drugi nie wyda tylu pieniedzy bo nie ma po co.

Inna sprawa, że OP3T kupimy w tej samej cenie u producenta...

No dokladnie tak.

I co z tego ze od producenta? Co to ma za znaczenie bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha…

O czym wy w ogóle gadacie?

W 2/2 watków jedziecie po mi6 i xiaomi przez aparat. Przez aparat?

Liczyłem że będzie lepiej, jak zastosują lepsze matryce, ale to tylko telefon.

Chcecie rewelacyjne zdjęcia no to kupujcie lustrzankę, najlepiej FF np. CANON EOS 1DX MK2 plus optykę. To wyjdzie tak coś koło 30k golda. A i tak jak nie umiecie jej obsługiwać to pieniądze w błoto wyrzucone.

Mogło być lepiej szkoda że nie jest. Ja mi6 zamierzam sobie kupić, bo wygląda… i na baterii powinien dłużej trzymać.

Wiem wygląd rzezcz względna, kwestia gustu. Mi jego wygląd pasuje. Reszta na wyskim poziomie, więc słabszy aparat niż konkuręcia przeboleję.

A teraz jak w kawalę może będę prorokiem: xiaomi może soft aparatu poprawić, a ONEPLS ładniejszy nie będzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak tak, juz moj mi4c wspiera (hardwarowo) nagrywanie fullhd 60fps i innych bajerach.

I nic nie zostalo zrobione w tym kierunku. O nowych, lepszych modelach nawet nie wspominam.

Skoro wyglad to kwestia gustu to nie rozumiem czemu oceniasz? op3t jest spoko.

 

Xiaomi poprawia soft aparatu. Normlanie

Iksdede.

Oni 2 lata poprawiali fimrware/software do mojego telefonu z bugiem wyswietlacza ktory nie lapal przy krawedziach. 

Wiedz prosze nie pier**lic na temat postepu z softwarem.


I tak, jedziemy po aparacie bo reszta telefonu jest na bardzo dobrym poziomie. Co w tym dziwnego?

 

Edytowane przez Pawliko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:

No ale ktoś obiecał, że to się zmieni :-) ? Ktoś myślał, że zrpbią super aparat :-) ? Myślę, że nikt.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Ja tam zawsze po cichu licze... Ale to naiwne i zdaje sobie z tego sprawe.

Ogolnie sprawa jest prosta. Dobry aparat sie nie pojawi dokoki nie wydadza nowego, dobrego softwaru. A wydanie tak owego softu poprawi aparaty i doda mozliwosci w poprzenich modelach. Wiec latwo mozna przewidziec kiedy nowy flagowiec bedzie robil dobre zdjecia i filmy.

Narazie sie na to nie zanosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zeork napisał:

No ale ktoś obiecał, że to się zmieni :-) ? Ktoś myślał, że zrpbią super aparat :-) ? Myślę, że nikt.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Zobacz na Mi5s, używa sensora z Google Pixela, a potem sobie porównaj efekty obydwu telefonów. O TO mamy pretensje, że pomimo dobrych podzespołów aparat kuleje. Gdyby pakowali stare sensory to pal licho, są słabe, to niech będą. Ale dają najnowsze nowinki technologiczne, a wyniki są sprzed 5 lat konkurencji.

Do tego przy MIUI 8 obcięli możliwości Mi5/Mi4C, na miui 7 30 fps 4K, przychodzi miui 8 nagle fpsów robi się 26-27... Jak to możliwe? Co się stało? A no Mi5s się stało... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawliko napisał:

Skoro wyglad to kwestia gustu to nie rozumiem czemu oceniasz? op3t jest spoko.

Mi6 ładniejszy według mnie. I tylko o to tu chodzi.

 

3 godziny temu, galakty napisał:

Oj chłopie poleciałeś. Oni nie poprawią softu aparatu, tylko go pogorszą, nie znasz chyba historii z Mi5 i MIUI 8... ;) 

Nie ładnie tak cytować wyrwaną z kontekstu wypowiedź.

 

Dla obu panów zamiast maści kawał, bo chyba go nie znacie:

Obok kobiety stoi w autobusie pijany mężczyzna. Ona, patrząc na niego z pogardą, mówi: 
-Aleś się pan uchlał jak świnia! 
-A pani jest strasznie brzydka!... I dodaje z tryumfem: - A ja jutro będę trzeźwy! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, galakty said:

Zobacz na Mi5s, używa sensora z Google Pixela, a potem sobie porównaj efekty obydwu telefonów. O TO mamy pretensje, że pomimo dobrych podzespołów aparat kuleje. Gdyby pakowali stare sensory to pal licho, są słabe, to niech będą. Ale dają najnowsze nowinki technologiczne, a wyniki są sprzed 5 lat konkurencji.

Nie wiem dlaczego ludzie płaczą, że mają taką samą matrycę a aparat robi gorsze zdjęcia. Przecież jeszcze oprócz matrycy jest optyka. Nie bez powodu w takim P10 jest optyka Leica a w Honorze jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

Nie wiem dlaczego ludzie płaczą, że mają taką samą matrycę a aparat robi gorsze zdjęcia. Przecież jeszcze oprócz matrycy jest optyka. Nie bez powodu w takim P10 jest optyka Leica a w Honorze jej nie ma.

Soft, panie, soft. Wbrew pozorom chińczycy nie ładują kiepskiej optyki i słabych ISP do telefonów, ale soft kuleje masakrycznie.

Honor bez Twojej Leici i tak robi lepsze foty niż Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...