Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno wielu z was się zastanawia jak dobry aparat jest w Mi6. Czy Xiaomi jest w stanie zrobić telefon z aparatem godnym flagowcowi? Postanowiłem założyć ten temat by wrzucić kilka filmików z yt, na których pokazane są możliwości aparatu mi6. Z chęcią z biegem czasu chciałbym zobaczyć wasze filmiki i zdjęcia wykonane tym telefonem. Z tego co widzę to dalej stabilizacja obrazu jest jaka jest no i zdarza się to dziwne łapanie ostrości tak jak w Mi5. A jak wam się podobają te filmiki? Wiadomo cena Mi6 jest  dużo lepsza niż porównywanych tutaj telefonów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu poszli we większą przesłonę, cud.

Stabilizacja nadal słaba.

Niby przesłona większa, a nadal mamy problem z low light. Widocznie przetwornik obrazu / algorytmy szwankują. 

W dobrym świetle fotki niezłe, ale niezłe to nawet na Redmi wychodzą gdy słońce razi po oczach. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LoOp napisał:

Witam. Daję link z moimi filmami i zdjęciami z MI6 jakby ktoś był zainteresowany. W między czasie dziś coś jeszcze dodam :D

https://drive.google.com/folderview?id=0BwjojJkrf6HqWDFITTc4YTRDcUk

No i mamy pierwsze wrażenia:p podziel się też czymś w gorszych warunkach oświetleniowych;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stereo0 napisał:

No i mamy pierwsze wrażenia:p podziel się też czymś w gorszych warunkach oświetleniowych;p

No pewnie :D wieczorem coś postaram się zrobić. A jeszcze dziś coś w slowmotion wrzuce i timelapsa jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, stereo0 napisał:

ktoś wspominał na forum o honor 8 i sobie oglądam recenzje i tam było, że można nagrywać filmiki w 1080p i 60 fps xd na moim mi5 to mogę pomarzyć xd pewnie w mi6 też można pomarzyć o takiej opcji?

1080p oraz 4k są nagrywane w 30 fpsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LoOp napisał:

Niby pokazuje 1280x720 więc chyba prawdziwe XD

To nic nie znaczy, że pokazuje. Już w Mi2 pokazywało 1280x720, a w rzeczywistości jest to przeskalowany w górę znacznie mniejszy obraz. Łatwo to sprawdzić samodzielnie – nagraj sobie w normalnym tempie normalny filmik 1280x720 pokazujący jakieś np. ukośne linie, czy inne wyraźne wzory, albo napisy, a potem tę samą scenę w Slow-Mo. W Mi5 różnica w szczegółowości jest drastyczna (tak na oko to ~480p przeskalowane do 720p).

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, latet napisał:

To nic nie znaczy, że pokazuje. Już w Mi2 pokazywało 1280x720, a w rzeczywistości jest to przeskalowany w górę znacznie mniejszy obraz. Łatwo to sprawdzić samodzielnie – nagraj sobie w normalnym tempie normalny filmik 1280x720 pokazujący jakieś np. ukośne linie, czy inne wyraźne wzory, albo napisy, a potem tę samą scenę w Slow-Mo. W Mi5 różnica w szczegółowości jest drastyczna (tak na oko to ~480p przeskalowane do 720p).

 

Wiem o tym, sprawdzę to sobie wolnym czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, galakty napisał:

Te zdjęcia są na pewno z Mi 6? Przecież to padaka... W takim słońcu i taka kaszanka :| Brak mi słów, ale to niewiele lepiej (o ile wgl lepiej) niż na moim Mi4c...

Ja wiem czy padaka? Zdjecia sa bardzo dobrej jakosci,

Nie zmienia to oczywiscie faktu ze moim mi4c przy dobrym swietle rowniez zrobie bardzo ladnie zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawliko napisał:

Ja wiem czy padaka? Zdjecia sa bardzo dobrej jakosci,

Nie zmienia to oczywiscie faktu ze moim mi4c przy dobrym swietle rowniez zrobie bardzo ladnie zdjecia.

Jak na tę cenę i rozwój + zastosowany sensor to jest padaka. Przy takim świetle zdjęcia powinny być znacznie lepsze, a są po prostu dobre. W takich warunkach uzyskam identyczne rezultaty na swoim Mi4C. Nie widzę postępu między tymi telefonami, a trochę ich wydali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Jak na tę cenę i rozwój + zastosowany sensor to jest padaka. Przy takim świetle zdjęcia powinny być znacznie lepsze, a są po prostu dobre. W takich warunkach uzyskam identyczne rezultaty na swoim Mi4C. Nie widzę postępu między tymi telefonami, a trochę ich wydali. 

Bo nasz model mial stosunkowo bardzo dobry aparat na tyle innych modelei xiaomi, i jak sie okazuje rowniez przyszlych modeli xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawliko napisał:

Bo nasz model mial stosunkowo bardzo dobry aparat na tyle innych modelei xiaomi, i jak sie okazuje rowniez przyszlych modeli xD

Ostatni doceniony telefon pod tym względem :) Dałem za to 500 zł i nic do tego tysiaka nie robi lepszych zdjęć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej zamówiłem mi6 w pre orderze i czekam ...wczoraj zauważyłem jednak promocje na ibuygou na mi note 2 za 439.99$ i zastanawiam się czy nie zmienić zamówienia ? Doradzicie coś ?

https://www.ibuygou.com/p-official-global-version-xiaomi-mi-note-2-qualcomm-snapdragon-821-235ghz-6gb-ram-128-rom-global-frequency-band-8864.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, widziałem już trochę porównań Mi6 z S8 oraz IP7 i naprawdę jestem w szoku jak dobre kolory ma Mi6. Zdjęcia robi naprawdę genialne, kolory są po prostu żywsze. Wideo co prawda też spoko chociaż tu wypada nieco słabiej no i z tego co widzę nadaje się tylko na dzienną porę dnia. Chciałem go kupić ale chyba jednak poczekam co nowego dostaniemy od Xiaomi na koniec roku i kupię sobie jakąś nowość na Boże Narodzenie ;)

P.S. Z czego wykonana jest tylna obudowa? Bo świeci się jak tani plastik i trochę mnie to zmartwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, wytykać błędy można, miewałem różne telefony przed Xiaomi za które wykładałem znacznie więcej pieniędzy a koniec końców miewałem z nimi więcej problemów lub po prostu efekty nie były zadowalające. W porównaniu do reszty za mojego Mi4 naprawdę dałem wtedy grosze i jestem ogromnie zadowolony z tego producenta. Fakt, zdjęcia robi dobre, filmy dość średnie, ma swoje wady ale akceptuję je. Nie jestem wymagającym użytkownikiem, nie oczekuję żeby smartfon robił wszystko idealnie, do tego jeszcze prał i gotował. Zawsze jakieś niedociągnięcia będą ale za taką cenę ten telefon mi wystarczy, tak samo z Mi6 na pewno byłbym zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dzień jest ok" to nawet na starym Redmi w dzień robiłem dobre foty.

Mi6 na tę chwilę kosztuje 1800 zł, sorry ale Honora 8 dostaniesz taniej a jest lepszy... Po prostu tego nie kupuję, seria Mi jest coraz droższa a niczego lepszego nie oferuje (ma to co stare Mi, topowy SoC i tyle). 

Za to seria Redmi zaczyna być lepsza z edycji na edycję, dotykałem dziś w sklepie 4A oraz RN4 i byłem pod wrażeniem, jakość wykonania jest nieziemska, na prawdę.

Btw. RN4 w pewnym sklepie w Polsce kosztuje 1300 zł :D Za to z Chin 650 zł, to jest dopiero parodia. Ale co lepsze, to i tak do tych 1300 zł ten telefon nie ma konkurencji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię, że aparat jest zły, by wiedział. Na tym forum 99% ludzi wychwala Xiaomi pod niebiosa mówiąc jakie to genialne sprzęty. Ciekawe tylko dlaczego potem codziennie jest kilka tematów z narzekaniami i awariami? Zobacz ile jest postów i tematów, że coś nie działa, albo GPS zrywa, czy Bluetooth czy inne bugi... Jestem przeciwwagą, która obiektywnie pokazuje błędy. I kilka osób uratowałem przed "wtopą życiową", co chcieli oszczędności przeznaczyć na Mi5 bo "fajne 4K i OIS" ludzie mówią że ma.

Zazdroszczę? Czego? Dla mnie mogą sobie nawet Mi Mixa kupić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zeork napisał:

Tak aparat w xiaomi w mi i redmi jest bardzo średni i wątpię aby się to zmieniło. Tu raczej stawia się na wygląd i jakieś fjuczery a cena wiadomo dość niska, więć trzeba się z tym pogodzić.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Dość niska po pewnym czasie, bo nawet takie Redmi w czasie premiery jest nieco drogawe, ale to już prawo rynku. Zawsze warto odczekać, tym bardziej z Xiaomi gdzie wsparcie mają kilkuletnie a nie miesięczne. Kupisz telefon sprzed roku i nie ma to znaczenia, bo wsparcie nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w Chinach, interesuje mnie cena jaką ja mogę mieć. U Goldiego 450$ za Mi6. SoC to nie wszystko, ja siedzę na 808 i mi wystarcza. Po prostu dla osoby takiej jak ja nie ma sensu zmieniać na Mi 6, bo oprócz lepszego procka i pamięci nic nie oferuje... Tak, jest ładny, fajne szkiełko, lubię taki design.Tylko że na moim wydajność wystarcza, GPS działa idealnie, a inne parametry nie są lepsze.

100$ zarobku od pojedynczej sztuki... Ehhh, ustawiony do końca życia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkasz ale jedziesz po Xiaomi że drogo taki słaby aparat. Tyle że na to że drogo xiaomi ma mały wpływ. Te 350$ jak po premierze to nawet z takim aparatem to świetna cena. Można mieć telefony z lepszym aparacie w lepszej kasie ale to jest nowość. I wiadomo że podatek od nowości się płaci. Niech ten ZUK Z2 pro ma sobie świetny stosunek cena/jakość ale On też zaczynał od 400$, do tego na mi6 jest już global, a w ZUKu niestety nie ma. Ja sobie poradzę z tym, Ty też i większość z tego forum też. Ale 90% ludzi nie wie co to adb. Nie będę jechał po mi6 tylko z tego powodu że dużo by mnie kosztował, z oceną wstrzymam się do momentu aż go nie wezmę w rękę

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupię mimo że podoba mi się jak cholera. Ale aparatem to robią krok w tył. Nie wiem czy winien jest sam aparat( w co wątpię) czy gamonie od softu...

Cena i tak robi robotę,no ale aparatu nie przeżyję :P 

Jeżeli komuś odpowiadają zdjęcia i filmy z tego telefonu,to jak dla mnie oferta jest miazga :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...