Skocz do zawartości

Etui i szkło


angry

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, graba napisał:

Ceikawy wynalazek, ale to foila i 7H wiec bedzie mniej chronila ekran niz szkla 9H. Reszta zalezy od preferencji, ja wole szkła niż folie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zakupiłem z rozpędu szkło hybrydowe firmy 3mk https://www.x-kom.pl/p/367418-folia-ochronna-na-smartfon-3mk-flexible-glass-do-xiaomi-redmi-4x-global.html.

Przyznam szczerze, że nie doczytałem czym jest szkło hybrydowe i trochę mina mi rzedła jak zobaczyłem folię ( no jest to troche stabilniejsze i mocniejsze niż standardowa folia). Co myslicie o czymś takim? Przed zarysowaniami może i cos uchroni ale przed ewentualnym upadkiem? Zastanawiam się czy nie dokupic zamiast tego "zwykłego" szkła hartowanego np mofi. Co myslicie o tym produkcie 3mk? Miał to ktoś?

 

Krótka piłka odnośnie etui. Co byście polecili:

1. http://fostertechnologies.pl/pl/p/Etui-Nillkin-case-do-Xiaomi-Redmi-4X/531

2. http://fostertechnologies.pl/pl/p/Silikon-karbonowy-do-Xiaomi-Redmi-4X/544

3. http://fostertechnologies.pl/pl/p/Pokrowiec-IPAKY-XIAOMI-REDMI-4X-w-4-kolorach/529

Ipaky raczej odpuszczę, wygląda bardzo ładnie, ale na moim poprzednim redmi ścieralo się na momencie i nie było wytrzymałe, po roku zaczeło się sypać. Zastanawiam się między nilkinem a tym drugim silikonem karbonowym. Jest sens dopłacać i brać nilkina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, angry napisał:

Nillkin jest fajny. Ale podobno jeszcze lepsze jest MSVII

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16
 

Posiadam Nillkina, bardzo dobrze przylega do telefonu i pewnie trzyma się w dłoni. Jednak porównując go do zdjęć MSVII może wypadać gorzej. Nillkin nie zakrywa dolnej i górnej krawędzi telefonu, a z tego co widzę to MSVII ochrania te miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, obek-86 napisał:

http://allegro.pl/etui-pancerne-karbon-bumper-xiaomi-redmi-4x-szklo-i6801999348.html

Tutaj zamawiałem pokrowiec i szkło. Bardzo fajna obudowa szkoło też niczego sobie ale nie zachodzi na zaaokrąglenia. Dla mnie bardzo duży pozytyw.

witam  ja jednak się nie zgodzę bo to samo zamawiałem na przesyłkę tą najszybszą za 15 zł za pobraniem czekałem tydzień czasu a pokrowiec jako tako ale szkło to porażka bardzo się palcuje i w niektórych częsciach jest tzn efekt tęczy  przypuszczam ze szkło jakieś uniwersalne bo na opakowaniu  bylo 4,7" cala pokrowiec oki ale szkło odstaje i nie pasuje  a etiu oki ale bardzo trudy dostęp do odblokowania odciskiem palca trzeba mocno przyduszać  tzn guma ma swoją grubość 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez kris259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam  szkło jakieś uniwersalne bo na opakowaniu  bylo 4,7" cala pokrowiec oki ale szkło odstaje i nie pasuje  a etiu oki ale bardzo trudy dostęp do odblokowania odciskiem palca trzeba mocno przyduszać  tzn guma ma swoją grubość 
1.thumb.jpg.a2e22e6bc6e8c4ecfe60fbdbe659c350.jpg
2.thumb.jpg.b2bce536ae0fc4e4f57be343b91780d0.jpg

Załóż spór

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie te etiu mi przyszło i od tego sprzedawcy prawie tydzień czekania, ale to nie istotne, istotne jest to że etui przylega bardzo dobrze wręcz za dobrze... ma taki ostry kant który bardzo skutecznie podchodzi pod szkło Mocolo i je wypycha od ekranu... Szkło chyba nie podróba 40 dychy szkło plomby całe. Przydało by się dosłownie 2 mm krótsze na szerokość szkło to byłby ideał a tak jest jak jest. Z czasem paprochy będą pod nim i te głuche tąpnięcia jak chce się na ekranie coś postukać , do tego szkło pływa. Coś mocny problem z odpowiednim szkłem do naszych tel.

PS. szkło z tej aukcji przyszło takie jak na obrazku z tym że inny rozmiar, po prostu za duże większe nawet od mocolo wychodzi poza ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem na Allegro szkło Mocolo i mam mieszane uczucia. Pod względem wielkości szkła do ekranu jest ok,  niestety szkło nie jest idealnie przyklejone do ekranu i jak patrzy się pod kątem to zostaje oleista smuga. Wydaje się ze szkło nie jest przyklejone w środkowej części ekranu. Dodatkowo szkło nie jest czyste tylko ma sporo malutkich kropeczek na powierzchni. Podczas montażu nie było efektu rozlewania ekranu. Jak u was to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Accord2025 napisał:

Wydaje się ze szkło nie jest przyklejone w środkowej części ekranu

Mam to samo

18 godzin temu, Accord2025 napisał:

. Dodatkowo szkło nie jest czyste tylko ma sporo malutkich kropeczek na powierzchni.

Tego nie mam, ale szklo sie mega palcuje

Na razie chyba nie ma lepszego szkła niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ta oleista tęcza. Podczas korzystania z telefonu lata po całym ekranie. W A4 z kolei tez nie miałem dopasowanego szkła i tez po tygodniu odkleiło się od ekranu około cm. Zamawiam dzisiaj folie 3mk do 4X i 4A i dam znać jak to wygląda. Trudno ochrona mniejsza ale myślę, że lepiej będzie to wyglądać. Są też szkła z mk3 do telefonu ale nie wiem jak z dopasowaniem i są w cenie 49 zł.

Edytowane przez Accord2025
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem parę zdjęć szkła mocolo, kupionego z ich oficjalnego sklepu na aliexpress. Szkło palcuje się dosyć mocno, choć tego raczej ciężko uniknąć przy szkłach. Dodatkowo jak już wcześniej było wspominane, są widoczne pod odpowiednim światłem+wygaszonym ekranie małe kropki, widoczne na ostatnich 2 zdjęciach w galerii. Mi w niczym nie przeszkadzają. Po naklejeniu szkła przez pierwsze dwa dni był efekt 'tęczy' na środku ekranu, o powierzchni wielkości palca wskazującego. Tęcza była widoczna tylko i wyłącznie na wyłączonym ekranie, jednakże zniknęła po 2 dniach od naklejenia. Telefon nosze 5-8h dziennie w kieszeni, nie zauważyłem aby szkło pływało. Trzyma się pewnie swojego miejsca naklejenia. Szkło nie odstaje, ładnie przylega do telefonu. Za to jest magnesem na kurz przy krawędziach, widoczne na fotkach z wycięciami na słuchawkę/aparat/czujnik. Dla zainteresowanych telefon jest w pokrowcu Nillkin - porządne tworzywo, pewnie trzyma się dłoni, ładnie wycięte na przyciski z boku/odcisk palca. Jedyną jego wadą jest brak pełnej ochrony na górnej i dolnej krawędzi telefonu. 

Mocolo szkło hartowane + case Nillkin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co używają frosta od Nillkina - czy etui wystaje poza obrys ekranu i szkła? tak by chroniło przy upadku na płasko?

MSVII - mam i jest do d*py - nie wystaje poza obrys ekranu a co dopiero szkła - przy upadku na płasko, żadnej ochrony nie ma.

Edytowane przez piratez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw:

- case MSVII

-szkło hybrydowe od 3mk.

Jeżeli chodzi o case to wizualnie jest rewelacja, 90% znajomych nawet nie zauważyło, że telefon ma założoną ochronę. Pewny chwyt, dobrze lezy w dłoni i bardzo ładnie wygląda.

Natomiast niestety, ale wogole nie chroni przedniego panelu. Case wogóle nie wystaje poza obrys ekranu, powiedzialbym, że jest nawet minimalnie poniżej lini ekranu. Niesety, ale od case za 40 zł to moznabyłoby oczekiwać jakiejkowliek ochroni przedniego panelu. Podsumowując - świetny, szczupły wygląd, słaba ochrona przodu.

 

szkło hybrydowe - wygląda jak folia, hmm no może taka troche "wzmacniania" folia. Wygląda, ok, pytanie jak z ochroną? sam nie wiem czy to zostawiac czy zakładac szklo MOFI. Na subforum dotyczącym redmi 4 pro bardzo sobie ludzie chwalą to "szklo"/flexible glass, podobno nawet daje rade. Ja mam mieszane uczucia, obawiam się, że jak cos mi upadnie na przedni panel to pierduknie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn zaokrągiłem i troche przesadziłem,  case jest chyba w okolicach 30 zl na allegro. No logiczne że jak ktoś  cos ściąga to po to, żeby na tym zarobić, nie mam z tym problemu, mi sie nie chce bawic w jakies zakupy w chinach. Skupmy sie na fukcjonalności, jak dla mnie aspekt wizualny kozacki, na prawde najlpeszy case jaki kiedykowliek miałem, dla estety bajka, niestety brak odpowiedniej ochrony przedniego panelu.

Edytowane przez biały miś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biały miś chodziło mi o to, że gdybyś zapłacił za to 10 zł w chinach to nie oczekwiałbyś mega super ochrony, bo czego sie spodziewać po case za 10 zł, im wyższa cena tym człowiek więcej wymaga ;)

1 godzinę temu, biały miś napisał:

Niesety, ale od case za 40 zł to moznabyłoby oczekiwać jakiejkowliek ochroni przedniego panelu.

Tak stwierdziles, dlatego do casea za 10 zł nie wymagaj super ochrony, dlatego się czepnąłem. Mam na mi4c MSVII i to jest najładniejszy case jaki dotąd miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 13:01, Accord2025 napisał:

Witam,

Zakupiłem na Allegro szkło Mocolo i mam mieszane uczucia. Pod względem wielkości szkła do ekranu jest ok,  niestety szkło nie jest idealnie przyklejone do ekranu i jak patrzy się pod kątem to zostaje oleista smuga. Wydaje się ze szkło nie jest przyklejone w środkowej części ekranu. Dodatkowo szkło nie jest czyste tylko ma sporo malutkich kropeczek na powierzchni. Podczas montażu nie było efektu rozlewania ekranu. Jak u was to wygląda?

Podczas montażu w tego typu szkłach nie może być efektu rozlewania bo te szkła przylepiają się w miejscach barwionych czyli krawędzie i góra i dół . Wyniku takiej technologi widoczne kropki to nic innego jak wspomaganie dotyku . Efekt oleistości to wynik słabego odtłuszczania ekranu ponieważ taki jak już panowie zauważyliście centralnie szkło nie powinno być przyklejone . 

 

Osobiście używam tego typu szkła i obecnie nie widzę nic lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pompon napisał:

Efekt oleistości to wynik słabego odtłuszczania ekranu ponieważ taki jak już panowie zauważyliście centralnie szkło nie powinno być przyklejone

Jesli parokrotne odtluszczanie ekranu denaturatem uważasz za słabą metodę, to nie mam więcej pytań..... Ja tak robilem i na środku mam plywające coś.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 19:22, mocin napisał:

Zrobiłem parę zdjęć szkła mocolo, kupionego z ich oficjalnego sklepu na aliexpress. Szkło palcuje się dosyć mocno, choć tego raczej ciężko uniknąć przy szkłach. Dodatkowo jak już wcześniej było wspominane, są widoczne pod odpowiednim światłem+wygaszonym ekranie małe kropki, widoczne na ostatnich 2 zdjęciach w galerii. Mi w niczym nie przeszkadzają. Po naklejeniu szkła przez pierwsze dwa dni był efekt 'tęczy' na środku ekranu, o powierzchni wielkości palca wskazującego. Tęcza była widoczna tylko i wyłącznie na wyłączonym ekranie, jednakże zniknęła po 2 dniach od naklejenia. Telefon nosze 5-8h dziennie w kieszeni, nie zauważyłem aby szkło pływało. Trzyma się pewnie swojego miejsca naklejenia. Szkło nie odstaje, ładnie przylega do telefonu. Za to jest magnesem na kurz przy krawędziach, widoczne na fotkach z wycięciami na słuchawkę/aparat/czujnik. Dla zainteresowanych telefon jest w pokrowcu Nillkin - porządne tworzywo, pewnie trzyma się dłoni, ładnie wycięte na przyciski z boku/odcisk palca. Jedyną jego wadą jest brak pełnej ochrony na górnej i dolnej krawędzi telefonu. 

Mocolo szkło hartowane + case Nillkin

Wydaje mi sie ze wygląda rewelacyjnie , można prosić link do aukcji ? To szkło ma na dole czarną ramkę ?

Edytowane przez kuczka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Dnia 13.06.2017 o 11:30, graba napisał:

Czy ktoś testował ten wynalazek? Pasuje? Sam ostatnio badałem temat tego typu ochrony na przód i tył telefonu na bezpośredniej stronie 3mk i nie znalazłem informacji, żeby coś takiego było dostępne. Również po zadanym pytaniu otrzymałem odpowiedź, że na chwilę obecną FlexibleGlass jest dostępny jedynie na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...