Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.04.2019 o 22:09, PawelG7 napisał:

Możliwe jednak, że bateria pada

Też bym właśnie to obstawiał, takie zachowania są zazwyczaj miał naturalne dla zdrowych baterii. Aczkolwiek u mnie też czasem potrafi coś ześwirować raz na miesiąc a później wszystko działa elegancko, także @Dressari jeśli jest to powtarzalne to może wskazywać na problem z baterią, jeśli zdarza się raz na jakiś czas, w tym momencie nie przejmował bym się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Telefon mam od roku. Do tej pory działał i w sumie działa bez większych zarzutów. Oczywiście po roku pojawia się już zawieszanie przy szybkim "przechodzeniu" z jednej aplikacji do drugiej itd. I po chwili telefon zalapuje. Ale to nie ten problem akurat na dziś.

Mianowicie przy pełnym naładowaniu 100% i po tzw. nocy telefon spada do 85-90%. Odrazu uprzedze, że wiem że nie którym może pobierać więcej, ale w moim wypadki nigdy takiego spadku nie miałem od roku. Zawsze przy kompletnym nie użytkowaniu spadała mi bateria o 2-3%. Generalnie zawsze mam włączone "dane komórkowe" a teraz powylaczalem je, jasność zminimalizowana i nadal pobiera ile pobiera. Podsylam parę zdjęc. Zaznaczę, że telefon naładowany do 100% ok 1 w nocy a ok. 6 już mu spadło do tych 90%. 

Sytuacja zarówno jest w przypadku naladowania telefonu 100 % lub też gdy jest, jak na przykładzie 12% i spadek do 2%.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na to?.

Oczywiście wszelkie aktualizacje jak tylko się pojawiają od razu aktualizacje. To samo z aplikacjami. 

Dzięki za pomoc.

 

Screenshot_2019-04-18-06-24-48-462_com.android.settings.thumb.png.601f2304fcf58ac10ddd273cd3bcd2b9.pngScreenshot_2019-04-18-06-25-20-711_com_miui.securitycenter.thumb.png.4ec89db23098d977b1889d0930939374.pngScreenshot_2019-04-16-23-11-32-204_com_miui.securitycenter.thumb.png.1b9666c5dfe724abde607114ec702c72.png

Screenshot_2019-04-16-23-11-41-451_com_miui.securitycenter.thumb.png.6db0799a46b6e65abfa25e19e90abc48.png

Screenshot_2019-04-18-06-25-35-030_com_miui.securitycenter.thumb.png.3356f765029d8bd363bfe95f261870fb.pngScreenshot_2019-04-18-06-25-29-910_com_miui.securitycenter.thumb.png.4c9f287f6e34e675c656abc43d35fc4b.pngScreenshot_2019-04-18-06-25-43-901_com_miui.securitycenter.thumb.png.b0a307644b9dd1940cdf832f00c2d22b.png

Screenshot_2019-04-16-23-11-32-204_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-04-16-23-11-41-451_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że już nic z tym nie poradzę i muszę się przyzwyczaić do tego? Bo bawić się zbytnio w instalowanie/przechodzenie w starą/poprzednią wersję nie chce.

Oczywiście co chwila pojawia się komunikat o dostępnych nowych wersjach, że "poprawiono" wydajność itd. i teraz wiem dlaczego to się pojawia. Spartaczyli co nie co to teraz poprawiają.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że obecne statystyki to 1 dzień i 11 godzin a zostało mi 11% tylko. Sot to 4h bez kilku minut. Generalnie jestem mega zaskoczony bo do tej pory nie miałem aż takich słabych wyników, że nawet 2 pełnych dni na baterii nie wyciągnę a używam tak samo jak do tej pory. 

No nic, spróbuję rozładować do końca baterię i naładować na max. Ktoś tutaj na forum taką opcję przyjął, że przy nowych miui może być to rozwiązanie na obecne/podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę, że rozładowując baterię Li-ion do zera możesz ją uszkodzić?
Zastanawiam się dlaczego ciągle panuje przekonanie, że kupując nowy telefon lub przy jakichkolwiek problemach z baterią to trzeba ją formować?
Ludzie tak było wieki temu przy bateriach ni-mh i ni-cd!
Baterii li-ion i li-poly się nie formuje bo nie mają tzw. efektu pamięci.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, może źle to ująłem poprzednio.

Ze względów bezpieczeństwa, rozładowanie takiej baterii do faktycznego zera jest niemożliwe w urządzeniu.

Zatem co daje rozładowanie do zera jak faktycznie nie jest do zera rozładowana?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo usunięcie statystyk nic nie daje, tu masz trochę o tym

https://komorkomania.pl/8301,kalibrowanie-baterii-androida-to-nieprawdziwy-mit

Ładowanie i rozładowanie nie wpłynie na pojemność baterii i sprawność baterii tak jak miało to miejsce w starszych typach baterii.

Sam robiłem takie zabawy. Pamiętam,że po paru takich cyklach, baterie, które po naładowaniu do pełna pokazywały tylko połowę deklarowanej pojemności, nagle przy tym samym 100% ich pojemność zwiększyło się nawet do 80% deklarowanej pojemności.

Tam miało to sens, przy nowych bateriach nic to nie daje.

Oczywiście nie robiłem tego w telefonie tylko na mikroprocesorowej ładowarce stąd znałem wartości.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Dobrze jest się dowiedzieć czegoś nowego. 

No nic rozładować i tak rozładowałem. Zobaczymy, jaki będzie tego efekt. Choć pomijając już fakt, że może i się nie powinno tego robić (na co dzień tego nie praktykuje) to zawsze mogła się taka sytuacja w życiu przydarzyć :-) choćby w podróży :-)

Pozdrowienia, Wesołych!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

IWitam od jakiegoś czasu odczuwam że moja bateria wytrzymuje krócej i to dużo wcześniej wyciągałem dot 4 5 h przy sporym użytkowaniu teraz jest to dużo mniej nie wiem czy to wina tomu czy bateria padła telefon. Ma rok reset już był robiony i nic  podrzucam screenyScreenshot_2019-07-04-11-16-54-464_com_miui.securitycenter.thumb.png.503f0f47a43fb5a165b5916bc2a0d85d.png

Screenshot_2019-07-04-11-17-01-434_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-04-11-17-10-389_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-04-11-17-13-397_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, od paru tygodni zauważyłem znaczny spadek czasu działania telefonu na baterii. Do jeszcze niedawna wytrzymywał on cały dzień normalnego użytkowania. Teraz po naładowaniu do pełna potrafi paść po niecałych 2h słuchania spotify. Dodatkowo zaczął się wyłączać przy 20-40 %. Pomyślałem, że to może problem softu (miałem najnowsze miui global, bieżąco aktualizowane) i zmieniłem na najnowszy aosp. Nic to nie dało. Zainstalowałem aplikacje accubattery, a ona po paru cyklach ładowania pokazuje w zakładce zdrowie baterii, że posiada ona 30% pojemności tj. około 1200 mAh z 4000mAh. Możliwe, że bateria nagle straciła, aż tyle pojemności czy to wina softu? No i czy wymiana baterii da pozytywny skutek. Spotkał się może ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bateria dziwnie się zachowuje. Przeszedłem z miui 9 na 10, bo nagle mój telefon zaczął się tak nagrzewać, że odbarwiło mi na stałe ekran w jednym miejscu. Wtedy pomyślałem, że coś się skopało. Przeszedłem na 10 i pierwsza noc super, przez 8 godzin zeszły tylko 3 procenty. Później kilka dni podobnie się utrzymywało, a teraz od 5:10 do północy zjadło mi prawie całą baterię przy prawie 4 godzinach sot. A w codziennym użytkowaniu uzyskuje 2h sot i kończę dzień z 30 procentami... AccuBattery pokazuje ewidentnie większe chwilowe zużycie baterii, niż kilka dni po instalacji, ale nie mogę dojść z czego to wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety i mi bateria od kilkunastu dni trzyma tak samo czyli max 2 dni.

Co chwilę się pojawiało jakieś aktualizacje dotyczące poprawności wydajności które oczywiście klikałem. 

Teraz 2 dni i nie cale 3 godziny to dla mnie masakra. Jak do tej pory na spoko pelne 3 dni trzymało a sot to nie mniej nic 4 godziny. A robię tylko i wyłącznie te same rzeczy. Facebook, Messenger, Whatsapp.

Zaczyna być to irytujące bo nie wiadomo, czy jak się kliknie ta aktualizacje to czy się coś nie spier....

Zamieszczam screeny. Może ktoś coś poradzi. Dzięki

 

Screenshot_2019-07-22-17-19-29-944_com.android.settings.png

Screenshot_2019-07-22-17-16-52-702_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-22-17-16-36-397_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-22-17-16-31-650_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-22-17-16-21-993_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witajcie.

Mam podobny problem. Po aktualizacji  Miui 11 lub 10 moj telefon Redmi 4x zaczal zjadac baterie i nie wytrzymuje nawet calego dnia. Przez 1 h dziennie uzywam Endomondo z GPSem. LTE wlaczone. Czasami spojrze na FB lite, Insta i messenger. Wczesniej ta sama bateria wytrzymywala 2 dni. I wracajac do domu miale 50% w zapasie. Tel ma 3 lata wiec baterie wymienilem na nowa jak zalecil mi ktos z serwisu. Nowa bateria dziala jeszcze gorzej xD. Jakis czas temu zainstalowalem kaspersky antivirus, ale nie sadze aby ta apka zjadala az tyle baterii. Zwlaszcza ze wykres pokazuje ekran i androida jak glowne zrodla. Ktos coś? Jakis pomysl co tu sie od...ten tego? Moze jakas apka szpieguje i zbiera dane? Czy jest mozliwosc sprzwdzic przesyl danych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marioforever napisał:

Jaką baterie kupiłeś i skąd? Mam tel 4 lata ale nie aktualizowalem MUI bo po kazdej aktualizacjo czytam ze jeet gorzej. Mi już bateria też siada i myślę nad wymiana i kupnem jakiejs na aliexpress.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja zakupilem baterie w serwisie napraw. w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...