Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrałeś stabilną Android 6 a mamy już 7

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Doradzisz coś co ma dobre zużycie baterii? Na tym wydaje mi się że jest gorzej niż na globalu 8.5.2.0. Chociaż ten podoba mi się bardziej niż global ze względu na to, że nie ma problemów z aplikacjami, które wymagają roota. Nie musi być najnowszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na tygodniówkach EU i wszystkie są porównywalne , około 8 godzin SOT i 2.5 dnia , każdy używa inaczej .SOT na przeglądarce ,a na gierkach też pewno inny dlatego też nie sugerować się screenami.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asch1970 dokładnie tak. Jedynie porównuję do siebie, zawsze było 2,5 dnia max a na ostatniej tygodniówce okazało się, że wyciągnął dzień dłużej. Po kolejnym naładowaniu znów widzę różnicę na plus co do poprzednich wersji, a w sumie codziennie używam telefonu prawie tak samo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście jakość sieci ma wpływ , z ładowarką nie trzeba biegać to jest dla mnie wynik dobry , bateria daje rade po aktualizacji bez wipe po pewnym czasie się ustatkowało. Ja głownie muza,filmy online .

Edytowane przez saataniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie chciałbym się dowiedzieć czy wszystko jest w porządku z moim telefonem.Gdyż przeszedłem z globala na eu.I dodatkowo przywróciłem backup (backup przewracany z tel. bez pośrednich aplikacji) z globala i nie jestem pewny czy wszystko jest ok.A mianowicie czy to normalne jest zużycie przez android system?

------

Ps.Tel.Redmi 4x rom miui 9 v9.5.2.0 Stable.

Ps2.Albo mi się wydaje,ale telefon szybciej się nagrzewa.Podczas przeglądania int. temp. wynosi 44 ° tak jak i podczas gry.Czy to nie za dużo?

Nie powiem,ale jest bardziej szybszy rom eu niż global.Tylko nie wiem czy ten rom tak ma czy to problem jakiś związany przez backupa,a nie chcę bezmyślnie robić wipe telefonu.

I po dalszych testach Android system spadł jednak do 55%

--

Z góry dziękuje za pomoc jak i odpowiedzi.

Screenshot_2018-03-20-19-01-59-356_com.miui.securitycenter.pngę

Screenshot_2018-03-20-19-02-06-589_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-20-19-02-21-190_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-20-19-03-16-468_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez joes
uzupełnienie specyfikacji telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam


Posiadam problem z baterią tak ki się wydaje gdyż codziennie muszę ładować., nieraz niema nawet 1 dnia tak jak na screenach i sot 3h q bateria ze 100% na 40% leci. Po wyłączyłem wszystkie możliwe apki nie mam żadnej złośliwej wszystkie bardzo znane.xo to może być? Może spróbować globala ale podejrzewam że będzie to samo3ee9fd50dad525630629fcf15bc99cba.jpg3de5cd2dd1e18b70608a6c34ec50b26e.jpgb129f80f15df4448581ce84b8fa05c6a.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42252]IczYn[/mention] zdajesz sobie sprawę, że gry dość mocno drenują baterię? Jeszcze mógłbyś spróbować zmienić sobie soft, żeby wykluczyć, że aktualizacja coś popsuła
Wiem zrobiłem test i nie grałem przez 3 dni to bateria wytrzymała 3 dni i sot był 7 czy 8 godzin ale jak już grałem w coś to lipa.

A jaki soft proponujesz? Ja mam xiaomi.eu tygodniowe aktualizacje

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IczYn na xiaomi.eu rozwojowym jechałem dobre trzy miesiące ale od jakiegoś czasu co aktualizacja to zawsze coś nie pasowało. Od dwóch tygodni jestem na xiaomi.eu stable 9.5.2.0 i mimo początkowych problemów (adaway nie chciał się uruchamiać) wszystko jak narazie działa dobrze. W gry nie gram ale w normalnym użytkowaniu telefon trzyma dłużej niż wcześniej.

 

P.S. Jaka to czcionka jest na ostatnim Twoim ss?

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42252]IczYn[/mention] na xiaomi.eu rozwojowym jechałem dobre trzy miesiące ale od jakiegoś czasu co aktualizacja to zawsze coś nie pasowało. Od dwóch tygodni jestem na xiaomi.eu stable 9.5.2.0 i mimo początkowych problemów (adaway nie chciał się uruchamiać) wszystko jak narazie działa dobrze. W gry nie gram ale w normalnym użytkowaniu telefon trzyma dłużej niż wcześniej.
 
P.S. Jaka to czcionka jest na ostatnim Twoim ss?
 
 
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Może przetestuję stable3d3ef8dc3c1cb209f03541eaf9abf0a5.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magisk v16 i Adaway będzie działać na eu stable 9.5.2.0.Tylko trzeba mieć najnowszą wersje adaway v3.3 ,bo inaczej aplikacji się nie uruchomi.

I co do romu 9.5.2.0 ja osobiście nie polecam mocno drenuje baterie.I szybko się telefon nagrzewa.Na chwilę obecną polecam 9.2.1.0 eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana testuję 9.2.1.0 i mam mieszane uczucia. Pierwszy raz widzę na moim telefonie, żeby wolny RAM zszedł poniżej 1GB. Braki w spolszczeniu, głównie "missed call".

Na plus to zauważalne szybsze działanie telefonu.

Na temat baterii się nie wypowiem, bo jeszcze za wcześnie.

 

Oto SS telefonu mojej żony. SOTu nie zrobiła ale wczoraj miała ok 6 i pół godziny.

Telefonu używa do rozmów i smsów, rzadko Whatsapp.

Rom Global Stable.

Sam jestem w szoku!

67a1919ade0b4c65c89bf2049fbfcf84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą Stable?
Po tygodniu testów wersji 9.2.1.0 zrobiłem aktualizacje do 9.5.2.0.
Jak telefon mocno zwolnił i zobaczyłem 385MB wolnego RAMu to podziękowałem i zrobiłem aktualizację.
Faktycznie przy włączonych danych komórkowych telefon jakby mocniej się nagrzewał ale coś za coś.
Na najnowszej wersji mam 1,5 do 1,7 GB wolnego RAMu korzystając dokładnie tak samo z telefonu.
Do tego te braki w tłumaczeniu trochę mnie denerwowały.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marrik napisał:

A którą Stable?
Po tygodniu testów wersji 9.2.1.0 zrobiłem aktualizacje do 9.5.2.0.
Jak telefon mocno zwolnił i zobaczyłem 385MB wolnego RAMu to podziękowałem i zrobiłem aktualizację.
Faktycznie przy włączonych danych komórkowych telefon jakby mocniej się nagrzewał ale coś za coś.
Na najnowszej wersji mam 1,5 do 1,7 GB wolnego RAMu korzystając dokładnie tak samo z telefonu.
Do tego te braki w tłumaczeniu trochę mnie denerwowały.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

No właśnie ja też z tym problem się borykam i czekam na nowszą aktualizacje.Gdyż w moim przypadku v9.5.2.0 eu przy przeglądaniu stron w firefox bateria momentalnie grzała się do 44 stopni.A nie mówiąc już w coś pograć.Tego problemu właśnie nie mam w v9.2.1.0eu,ale z kolei rzeczywiście jest coś z tym ramem.

A ty nie masz takich problemów z v9.5.2.0? Nie drenuje ci momentalnie baterii przy używaniu stron i gier? I z tym,że mocno się grzeje?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem są plusy i minusy z wersją eu ja zaś byłem już zmuszony,gdyż chciałem mieć roota(magisk).I po samym wgraniu twrp na globalu na dzień dobry telefon nie bootował dalej (nie załączał systemu android ,tylko stało na logu MI unlocked).Liczę,że coś się zmieni w tym temacie na eu.I ciągle tylko sprawdzam i oczekuje,aż coś nowego i dobrego się pojawi :D

Chyba,że ktoś zna lepszą wersje eu .Bądź żeby działał global przy twrp i magisk.

I przy 9.5.2.0eu w bardzo szybko telefon się nagrzewał grając w tekkena.Chociaż dotychczasowo najszybciej chyba chodził mi telefon,ale co z tego jak to była jakaś grzałka przy tej wersji.Myślałem,że mi w grze to baterie eksploduje xD

 

Edytowane przez joes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global 9.5.4.0 wspaniały soft, w 2 godziny 8 procent baterii...

Ekran 20 minut03c3b4af5bb56a9258aec964bf03f87b.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Ja globala jakoś nie trawie u mnie na xiaomi.eu weekly narazie 24h ponad 2h SOT i 40%bateri z czego to głównie gry

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ostatnio na xiaomi.eu słabo mi bateria trzymała (sot w graniach 7-8h, koniec dnia z ~20%). Wróciłem ostatnio do global stable 9540 i jest jeszcze gorzej ;) Sot 5-6h i nie wytrzymuję do końca dnia - muszę podładować w trakcie. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon jest cały czas wybudzony, jeśli wierzyć wykresowi baterii, mimo że WiFi wyłączone, GPS też, nic nie działa w tle, robiłem nawet factory reset i nic nie instalowałem i jest to samo. Co to może być? Wersja Global 9.5.4.0.

Bateria schodzi strasznie szybko, po 2 dniach gdzie był praktycznie nieużywany zeszło ze 100 do 22%.

Wykorzystanie baterii to głównie System Android ok. 50%, ekran 4%.

Edytowane przez Ardaenye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem dokładnie ten sam problem. W tym temacie zobacz sobie od postu 565. Z dnia na dzień telefon przestał przechodzić w deep sleep. Ktoś pisał, że to przez jakieś ustawienie wifi ale to nie było to. Nie pomogło factory reset, flash globala miflashem ani nawet zmiana na custom ROM, czy zmiana kernela. Już chciałem reklamować telefon ale usterka jak nagle się pojawiła, tak sama ustąpiła i wszystko wróciło do normy i do dziś jest w porządku.

Wg mnie musiała to być jakaś usterka sprzętowa, gdyż działo się tak na każdym wgranym sofcie, choć dziwne,że sama ustąpiła.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...