Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że duża część osób zbyt wiele wymaga od współczesnych smartfonów. Ubytek 7-8% przez noc przy włączonym WiFI to wcale nie jest tak dużo. Ogólnie myślę, że nawet 10% przez noc to nie jest dużo. Obecnie smartfony są tak projektowane aby potrzymać te 2 dni i tyle i do tego trzeba się przyzwyczaić, czasy Nokii i 14 dni na jednym ładowaniu już nie powrócą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie nie tak, gdyż 7-10% ubytku przez noc to coś, czego nie doświadczyłem na dwóch sztukach Redmi Note 4 (snap), ani nawet na Letv X600, który miał znacznie mniejszą baterię. Spadek przez noc przy włączonym wifi w tamtych telefonach to 1 - 3%. Tutaj zdążyłem się już do tego przyzwyczaić, że poziom akumulatora leci dużo bardziej, ale w sumie dwa dni daje radę na jednym pełnym ładowaniu, więc tragedii nie ma, choć SoT jest "taki se" (3 - 4h). Zastanawiam się nad kupnem Xiaomi Mi6, bo ceny zaczynają być akceptowalne, ale tam nieduży akumulator jest i... to już wykracza poza temat tego wątka ;)

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos to posiada Nougat 7.1.2 i miui global 9.2 | stabilna 9.2.3.0 (NAMMIEK) ma problem taki ze jak stan bateri wynosi 10% w dol telefon nie chodzi juz tak plynnie? dluzej wczytuja sie aplikacji itp. gdy poziom bateri wejdzie na 15% jest okej ogolnie bateria trzyma mi 2/3 dni miui 9 na plus ale wiecie czemu tak sie dzieje? sprawdzcie prosze u siebie dziekuje :) chyba ze mam cos poprzestawiane w bateri ale juz sprawdzalem :/ ps. wiece kiedy bedzie cos nowszego od aktualizacji 9.2.3.0 (NAMMIEK) czy to nie wiadomo kiedy wejdzie nowa aktualizacja ?

Edytowane przez Czerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saataniel oszczedzanie baterii nie mam ale mam w opcjach programisty (włacz optymalizacje miui, mam właczone ,wyłaczyc to czy jak? za co to odpowiada? tylko tez dziwne bateria jest dobra dlugo trzyma nie zaleznie czy ma 90,50,30,20 jak spadnie poniżej 10% to juz nie chodzi tak szybko aplikacje dluzej sie wczytuja czy mozliwe zeby to bylo przez ta opcje? czy poprostu wina miui 9 na redmi 4x ma ktos taki problem albo moze nikt na to uwagi nie zwracal albo nie dopuszczał telefonu do 5% np. 

Edytowane przez Czerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Redmi 4x Android Nougat 7.1.2 i miui global 9.2 | stabilna 9.3.2.0 (NAMMIEK) Telefon chodzi idealnie wszytko jest okej gdy w telefonie bateria spada pozniej 9% i na ikonce bateri pojawia sie kolor "czerwony" telefon zaczyna wolniej chodzic aplikacje o 2 sekundy  dłużej sie wczytuja nie chodzi nie wiadomo jak zle ale zwalnia widac to gołym okiem gdy telefon naladuje do 15% czy tam 12 i z telefonu znika "czerwona ikonka bateri" telefon znowu chodzi idealnie dodam ze nie mam włączone opcje oszczedzania energii, na miui 8 takiego czegos nie bylo i o to moje pytanie czy ktos chętny sprawdził by czy u niego to samo jest na tym  samym miui czy to jest wina tylko "mojego" telefonu pisałem juz powyżej ale nikt chetny zbytnio nie jest dziekuje, bateria jest dobra trzyma 2/3 dni takze to nie wina bateri,wątpie zeby akurat cos bylo u mnie nie tak moze miui 9 ma taka opcje z ktorej nie da sie wylaczyc jak ma tak malo bateri pozdrawiam czekam na odpowiedz :) 

Edytowane przez Czerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie sprawdzałem /nie pamiętam zachowania poniżej 10%, ale myślę że to zupełnie normalne zachowanie. Wydaje mi się, że SONY tak miał zawsze (mimo wyłączenia trybu stamina), Samsung też chyba... Po prostu to bardzo niski poziom baterii i telefon przechodzi w oszczędniejszy tryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz no to dobry miesiąc jeszcze do aktualizacji i jak ktoś będzie miał czas i akurat mało baterii (8% w dół)  to niech zerknie czy telefon mu zwalnia nie będę się rozpisywał bo pisałem wszystko w poprzednich postach dzięki za wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy jest jakaś możliwość kalibracji baterii w xiaomi ? Ładuje baterie do np. 40% odłączam ładowarkę bo idę do drukiego pomieszczenia w pracy trwa to z 4-5 min. Podlaczam do ładowarki patrzę a tam  z 40% procent rośnie w oczach impulsowo do 46 % mieliście tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...