Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

No dzięki za sugestie, sprawdzę jeszcze to o czym piszesz. Obecnie siedzę na na RR ale jednak MIUI dużo lepsze. Telefon ładowałam w niedzielę i mam obecnie 34% a telefon praktycznie leży nieużywany.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu telefonu do ładowania na dłuższą chwilę, np. na całą noc, widzę coś tego typu:

Screenshot_2017-12-26-16-29-57-845_com_miui.securitycenter.thumb.png.b650198816b66e5ca358ce0c9fddbd80.png

Wygląda to tak, jakby telefon po osiągnięciu 100% naładowania przełączał się na korzystanie z akumulatora, ale pobór energii był tak duży, że po krótkim czasie poziom naładowania spada do około 96% i ładowany jest ponownie do 100%. Pierwszy raz widzę takie cuda.

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odnoszę wrażenie, że cały panel z baterią nie działa prawidłowo, zarówno w wersji Global, jak i xiaomi.eu -- odnoszę wrażenie, że czasami dłużej korzystałem z telefonu, niż wskazuje na to licznik SoT. Tak samo wydawało mi się raz (nie mam teraz absolutnej pewności), że odłożyłem telefon naładowany w 59% na jakieś dwie godziny, po czym dalej miał te 59%, ale na wykresie kreska szła w dół...

Edytowane przez paralemptor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2 stycznia rom na próbę z xiaomi.eu, przez ten czas bateria trzymała świetnie, dobiłem do 8 godzin SOT przy zaledwie 50 procentach zużycia baterii, od 50 procent zaczął się drain i w ciągu 1,5 godziny bateria zeszła do 15, mimo że nie używałem telefonu. Czy ktoś spotkał się wcześniej z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Moim poprzednim telefonem był Blackview A7 z wymienną baterią o pojemności 2800 mah- telefon wytrzymuje na normalnym użytkowaniu ponad 3 dni.

A mój nowo kupiony telefon który dostałem w poniedziałek nie jest w stanie 3 dni wytrzymać. Czy wyłączając tryb LTE zyskam na baterii?

Może temperatura jaka panuje teraz w Polsce nie jest odpowiednia dla Xiaomi? 

Czy mógłby ktoś mi pomóc?

Screenshot_2018-01-14-16-06-35-255_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-14-16-06-03-835_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-14-16-05-55-725_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Może temperatura jaka panuje teraz w Polsce nie jest odpowiednia dla Xiaomi? 
Czy mógłby ktoś mi pomóc?


Po prostu to jest legenda, że ten telefon długo trzyma. On trzyma ile chce i nie ma na to żadnej zasady chyba.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/5/2018 o 02:55, bloom napisał:

Zainstalowałem 2 stycznia rom na próbę z xiaomi.eu, przez ten czas bateria trzymała świetnie, dobiłem do 8 godzin SOT przy zaledwie 50 procentach zużycia baterii, od 50 procent zaczął się drain i w ciągu 1,5 godziny bateria zeszła do 15, mimo że nie używałem telefonu. Czy ktoś spotkał się wcześniej z taką sytuacją?

To chciałbyś 16 godzin SOT tak ? To chyba raczej jasne , że po prostu do 50 % błędnie pokazywało zużycie baterii a potem nagle pokazał prawidłowy stan baterii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja wyciągam max jeden dzień. Dwa dni to jakbym zajechał do 5%, a to niezdrowe dla baterii.

SOTu ok. 7h, ale trzeba się postarać o to. Teraz od 6 włączony telefon i mam 1h SOTu i 71% baterii. W statystykach na działaniu 11h 51m. Czy to wg Was dobry wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin od odpięcia od ładowarki, 30 minut SOTu i 12% zażarte. To albo cały telefon jest o kant pewnej części ciała albo ten wykres pokazuje bzdury łącznie ze wskaźnikiem baterii.
Chyba, że ja cudów wymagam, nie wiem już sam...
Soft 9.1.1.0 global.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin w trybie standby też baterie Ciągnie. Jeśli te pół godziny SoT zrobiłeś kilkanaście razy patrząc na telefon a nie na raz to telefon nie wszedł w deep sleep i w tle wszystko sobie działało. Przy takim korzystaniu SoT nie jest dobrym wskaźnikiem bo nie tylko wyświetlacz prąd bierze. Jeśli jestes w miejscu że słabym zasięgiem albo nie daj Boże w Playu i na granicy zasięgu macierzystego /roaming to to też powoduje zużycie baterii

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres z teraz, SOT 52 minuty. Rozumiem, że ten sygnał sieci ciemnozielony na początku oznacza, że jest słaby?

079c3b373aab7c530769d07e41a8b77b.jpg

 

Tu kolejny przykład z dziś. Nie rozumiem, o co chodzi z tym sygnałem. Telefon cała noc leżał w jednym miejscu i w sumie dalej tam jest.

 

5b479756942edfb9ff543ef7ca8472a6.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiło się na starych bateriach nicd. Nowe baterie Lion lub lipo to nawet możesz uszkodzić przy rozładowywaniu do zera.
Tu masz link tak na szybko i może admin nie usunie https://tech.wp.pl/poradnik-prawdopodobnie-tez-zle-ladujesz-telefon-jak-wydluzyc-zywotnosc-baterii-6035087032689793g/2

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grover. Baterii nie trzeba formatować. Osobiście wszystkie telefony ładuje zawsze od ok. 15% do 100%, przecież nie kupujemy ich na 5 lat a bateria spokojnie da rade. Jedyna rzecz jaką robie to gdy telefon się ładuje to daje mi spokój i go nie używam.

@Marrik. Nie widze powodu czemu link miałby zostać usunięty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
Zakupiłem tydzień temu Redmi 4x 32gb/3gb Global Rom i chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie długości działania na baterii początkowo telefon trzymał mi różnie (Miui 9.1) przede wszystkim z powodu bardzo intensywnego użytkowania, ale w poniedziałek zainstalowałem sobie najnowszą wersje 9.2.3 i chciałem się zapytać czy na załączonych screenach długość działania jest w miarę akceptowalna? Telefon użytkowałem głównie na przeglądaniu netu, FB, słuchaniu audycji na YouTube (głównie z wyłączonym ekranem), graniu ok 2h, kilku rozmowach/sms i przeglądaniu różnych apk.bfc3c0fdba0fc1defeac25842b5cea26.jpg26ae793545e7d2cb209a709882e2664c.jpg71d9af4c8b49995dcb1564d35aaf1249.jpg776ab01f70bf7f3e5df7b14fa62281ba.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega@Stanstok nie zamieścił SS z SOT.

Zupełnie jak u mojej żony. Telefon większość czasu leży nieużywany, od czasu do czasu sprawdzi watssupa, zadzwoni, wyśle SMS-a. Jej rekord to był ok 8 dni ale miała jeszcze wtedy 15%.

Na te 8 dni SOT był niecałe 3 godz. Tak można i dwa tygodnie wyciągnąć, ustawić na stałe 2G, powyłączać wszystko co możliwe i położyć na stole i raz dziennie sprawdzić godzinę.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna legenda, tylko z którąś aktualizacją popsuł się czas pracy na baterii. Dlatego ja siedzę na 2 wydaniu stable xiaomi.eu. Soft stary ale telefon można ładować co 3-4 dni
Jaki konkretnie soft gdzie można go pobrać i jak wgrać?
Czy na miui 9 jest coś poprawione z tą nieszczęsna bateria?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

System V9.1.1.0.NAMMIEI (MIUI9)  a jeżeli chodzi o apki to podstawowe komunikatory.

 

Następnym razem oprócz SS z wykresem zrób też SS użycia baterii przez aplikacje oraz SS z czasem włączenia ekranu.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Drugie stabilne wydanie xiaomi.eu, z tym, że nie działają na nim powiadomienia w trybie wibracji.

Nie działają powiadomienia jak jest włączony dźwięk + wibracje czy same wibracje w trybie cichym?

Zależy mi najbardziej na długim działaniu na baterii.

1. Czy oprócz powiadomień coś jeszcze nie działa?

2. Czy to będzie ten rom? czy lepiej 8.2.1.0?

xiaomi.eu_multi_HM4X_V8.2.8.0.MAMCNEA_v8-6.0.zip   czy to jest global?

https://androidfilehost.com/?fid=457095661767150306 

Aktualnie po zakupie mam wersje 8.2.9.0 i narazie nie aktualizuje, ale bateria nie trzyma chyba tak długo jak bym chciał

tel włączony 1 dzień 11 godz

SOT 6H 48 min  zostało jeszcze 35% baterii 

jeszcze trochę po testuję tel mam od tygodnia, a później odblokuje bootloadera i może wgram 8.2.8.0 i zobaczymy różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marioforever napisał:

V8.2.8.0.MAMCNEA_v8-6.0

Dokładnie ten soft. Są na nim dwa błędy: 1. Problem z powiadomieniami w trybie cichym w normalnym działają, 2. Kilka dni temu zaczął się problem z samoczynnie przestawiającym się zegarkiem, przez pół roku było ok. nagle się pojawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2017 o 22:33, preston2009 napisał:

@tipmaniak Wyłączyłem jej możliwość pracy w tle i teraz nie wbija się tuż za przeglądarkę www.

Jak to zrobić?

 

Co macie ustawione w ustawienia>bateria i wydajność>zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje>tryb oszczędzania baterii jest opcja "Nie blokuj" i "włączony" co lepiej wybrać i jaka jest różnica?

Edytowane przez marioforever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...