Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.12.2017 o 06:47, paralemptor napisał:
Zgadnijcie, w którym momencie telefon leżał w bezruchu przez noc :-\

W każdym?

 

Dnia 25.11.2017 o 21:41, Robert_B. napisał:
Od ładowarki. Ten telefon nie lubi tych poniżej 2A.

Nie wydaje mi się, mi zawsze każda ładuje do 100%. Pytanie tylko w jakim czasie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, przewalając go wraz z obrazkami i dodając pół strony pustych wierszy. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wykresu to Messenger lite, spotify, przeglądanie wykopu. Ostatni fragment wykresu, ten największy spadek, to noc. Wychodzi więc na to, że najbardziej prądożerną czynnością dla mojego telefonu jest spanie :-P

Od mniej więcej 01:00 do 6:30 poszło ok. 13%.

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych fejsbuków, instagramów czy mesengerów, inne apki pozamykane, mam aplikacje z pogodą ale miałem ją też wcześniej, niż zaczął się problem z drenażem.

Jest jakaś apka by sprawdzić co wybudza telefon?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, że to przez odblokowany bl są te wybudzenia? Zrobiłem już dosłownie wszystko włącznie z flashem czystego obrazu przez miflash i nadal telefon jest wybudzany z deepsleep. Podejrzewam już usterkę techniczną, tylko czego, procesora, płyty głównej?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam także mam odblokowany BL. i włączone oszczędzanie baterii. Schodzi mi w nocy na najnowszym około 7%.
Neta na noc wyłączasz? Ja mam tylko BT.

Pokaż statystyki tylko z naładowanego do 100% i pierwszej nocy bez robienia niczego innego. Inaczej nie można nic sensownego wyciągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z wybudzeniem i włączonym ekranem, widocznie to bug w tej wersji systemu.

Dzisiejszej nocy już bez żadnej synchronizacji kilku gigabajtów na Google Photos... telefon skonsumował blisko 15% przez noc. Nie wiem o co chodzi. Kiedy świecę ekranem, to w półtorej godziny czasem nawet 10% nie zejdzie, ale telefon za żadne skarby nie chce porządnie zasnąć.

Zaraz znów wywalę Globala, wrzucę TWRP i najświeższy xiaomi.eu - jak będzie tak samo, to mój Redmi 4X pojawi się w dziale Giełda :D

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres i tak leci mocno w dół u Ciebie. Na Redmi Note 4(X) przez noc miałem może co najwyżej 2% spadku, i to przy włączonym BT i LTE, a tutaj mój Redmi 4X potrafi 15% zjechać w sytuacji, kiedy telefon leży całą noc w bezruchu, przy idealnej łączności z wifi :(

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wszystko było OK, trzy dni lekką ręką trzymał, przy 11h SOT. Od tygodnia coś mu się porąbało. Żona ma ten sam telefon i jej raptem 1 - 2% schodzi w ciągu nocy.

Teraz po 16 i pół godziny mam 55%! To jest masakra jakaś.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej ten sam soft co żona ale to właśnie na nim zaczął się problem, dlatego zmieniłem na xiaomi.eu. Z aplikacji to ciężko powiedzieć, z logów wynika, że nie bardzo.
Bardziej niepokoją mnie procesy PoweeMenagerServices, NETLINK, [timerfd], może to one odpowiadają za drenaż? W sumie nawet nie wiem co to jest.6f4eab68b42adcd60d2f1fcf361ef0db.jpg76dadcaee052cc9e71f31e4ef03dff08.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik OK.

@Marrik Nie wyłączasz neta na noc? Wyłącz i sprawdź. Wyłącz synchronizacje i automatyczne kopie zapasowe. Włącz oszczędzanie baterii w aplikacjach jeśli wyłączyłeś. Mi 5-6 dni chodzi z włączonym. Wyłączyłem tylko dla niektórych aplikacji. A dla kilku innych zablokowałem całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączam neta na noc, włączam oszczędzanie baterii, żadna synchronizacja nie leci. Nic z tych rzeczy.

Wcześniej wszystko było ok a teraz takie cuda. Nawet po flashu czystego softa miflashem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to. Wczesniej użytkowałem tak samo i nie było problemu z baterią.
Ja już się poddaję, zmieniałem soft, kernel, próbowałem wyłączać usługi i nic, ciągle to samo, telefon jest notorycznie wybudzany z deep sleep. Jedyna opcja to, że to jest usterka techniczna, soft niczego tu nie zmieni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marrik Miałem coś podobnego. Telefon mam 3 tydzień, co drugie ładowanie pojawiał się drain i fon wytrzymywał na ekranie z 2,5 godziny; co drugie ładowanie, bo za tym drugim razem było coś koło 5 godzin. Ostatnio szukałem rozwiązania problemu i zaryzykowałem zmianę w opcjach deweloperskich - wyłączyłem optymalizację MIUI, wyłączyłem optymalizację pamięci i włączyłem renderowanie na GPU. Sprawdź u siebie, a nuż pomoże.

Dziś zostało mi 27 procent baterii, telefon ładowany 2 dni 19 godzin temu, ekran włączony 6 godzin 55 minut - i w końcu jestem zadowolony z działania 4x'a.

Soft to global MIUI 9, odblokowałem ostatnio bootloader i zrobiłem roota.

Pozdrawiam świątecznie wszystkich, to mój pierwszy post :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...