Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się tak wydaje. A jaki masz rom?
Dziś odblokowuje bootloadera i wrzucam jakiś sprawdzony global, bo ten 8.5.2.0 to jakaś porażka.
Jak dla mnie to każdy ROM żre tyle samo. Może bez transmisji danych by było tak jak niektórzy tu opowiadają, ale nie po to za to płacę żeby się ograniczać, wyłączać itp.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, miodek898 napisał:

Mówisz na każdym globalu czy w ogóle? Czy nie ma sensu zmieniać też na eu ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnio nie mam czasu na testowanie dev, globale sprawdzałem tylko i raczej to samo było. Jak bym nie używał i tak wyjdzie 1 dzień z groszami, może  1.5 dnia i 20% zostaje gdzie trzeba już ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam czasu na testowanie dev, globale sprawdzałem tylko i raczej to samo było. Jak bym nie używał i tak wyjdzie 1 dzień z groszami, może  1.5 dnia i 20% zostaje gdzie trzeba już ładować.
Ja właśnie jestem po instalacji .eu. pół godzinki i po robocie. Teraz biorę się za testy. Dam znać za kilka dni jak tam bateria w porównaniu do globala.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 16:03, d3tr0 napisał:

Ostatnio nie mam czasu na testowanie dev, globale sprawdzałem tylko i raczej to samo było. Jak bym nie używał i tak wyjdzie 1 dzień z groszami, może  1.5 dnia i 20% zostaje gdzie trzeba już ładować.

Spadało dalej tak samo, czyli przy pełnej synchro, chmurze xiaomi i danych włączonych cały czas (NIE wifi) chyba tak będzie.

Ale zrobiłem inny myk, wylogowałem się z konta Xiaomi, gdzie mi wszystko synchronizowało cały czas po LTE/3g i ... przestało spadać, sot 5 godzin, tylko LTE, dwa pełne dni działania.

Mam wrażenie że niektórzy tutaj wyłączają sobie dane jak nie korzystają z nich i dlatego osiągają takie wyniki. Korzystanie z wifi też nie jest miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiąc się telefonem dość często czyli SMS fejsbuk itp to non stop LTE/wi-fi mam 7-8h przy 20% baterii pod koniec 2 dnia użytkowania czyli o godzinie 21-23 podpinam do ładowarki. Także pełne 2 dni. Bez zabawy spokojnie byłoby 4-5 dni co z resztą dwaj znajomi osiągają.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2017 o 15:45, meccaryn napisał:

Niezłe wyniki, ale weekend w domu i na WiFi, więc się nie liczy
naj naj xiaomi.eu.

Ja mam xiaomi.eu i bateria mi gorzej trzyma niz na oryginalnym sofcie .wszyscy tu chwała xiaomi.eu .
.co mam nie tak?


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

1 godzinę temu, tomasz11 napisał:
Ja mam xiaomi.eu i bateria mi gorzej trzyma niz na oryginalnym sofcie .wszyscy tu chwała xiaomi.eu . Myślałem że te 4000 to będzie trzymać z 3 dni....
.co mam nie tak?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś mi tu nie gra. Rozumiem, że Snap 435 jest procesorem wykonanym w starszym procesie technologicznym (28 nm) w porównaniu z modelem 625 (14 nm?) i przez to może być nieco mniej zoptymalizowany pod względem poboru energii, ale nie spodziewałem się, że czas pracy na baterii będzie... taki zły.

Jeśli chodzi o ogólny czas życia na baterii, to nie jest źle, bo "daje radę" przetrwać półtora dnia na jednym pełnym ładowaniu i częstym korzystaniu (rozmowy, chrome, wykop, messenger), ale czas SOT mnie zaskoczył bardzo negatywnie w porównaniu z Redmi Note 4. Tam udawało się osiągnąć nawet 10 godzin SOT między 100 a ~15% baterii, zaś w tym telefonie uzyskanie 5 godzin to jest już chyba max. Kombinowałem z różnymi wersjami systemu, żonglowałem używanymi aplikacjami i, niestety, nic nie pomaga. Obecnie "wyświeciłem" 3,5 godziny, ostatnie ładowanie równe 24 godziny temu, aku na poziomie 23%. Sporo używam Messengera, ale tak samo robiłem na Note 4X.

Czy coś mam skopane, czy też ten typ tak ma? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, paralemptor napisał:
Coś mi tu nie gra. Rozumiem, że Snap 435 jest procesorem wykonanym w starszym procesie technologicznym (28 nm) w porównaniu z modelem 625 (14 nm?) i przez to może być nieco mniej zoptymalizowany pod względem poboru energii, ale nie spodziewałem się, że czas pracy na baterii będzie... taki zły.
Jeśli chodzi o ogólny czas życia na baterii, to nie jest źle, bo "daje radę" przetrwać półtora dnia na jednym pełnym ładowaniu i częstym korzystaniu (rozmowy, chrome, wykop, messenger), ale czas SOT mnie zaskoczył bardzo negatywnie w porównaniu z Redmi Note 4. Tam udawało się osiągnąć nawet 10 godzin SOT między 100 a ~15% baterii, zaś w tym telefonie uzyskanie 5 godzin to jest już chyba max. Kombinowałem z różnymi wersjami systemu, żonglowałem używanymi aplikacjami i, niestety, nic nie pomaga. Obecnie "wyświeciłem" 3,5 godziny, ostatnie ładowanie równe 24 godziny temu, aku na poziomie 23%. Sporo używam Messengera, ale tak samo robiłem na Note 4X.
Czy coś mam skopane, czy też ten typ tak ma?

u mnie ostatni sot wygląda tak:
Spróbuj wgrać nowszy ROM albo starszy... Przedtem spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych

25c84a22f358d2544e87effcc40d0e2a.jpg8dde6e1e7c8223dbc1c9de90288d9488.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ziku90 napisał:

To jest czas całkowicie bez danych mobilnych?

Większość na wifi, ale dane mobilne też były używane, choć nie w takim stopniu jak wifi.... Kiedyś jak robiłem testy na samym internecie mobilnym to sot miałem w granicach 8 godzin. Dokładnie nie pamiętam. W pracy mam cały czas właczone dane mobilne, a w domu wifi...

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...