Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze wyłączony leprzy efekt ale to dziwne że ładowanie QCh 3.0 załącza się od 0% jak smartfona już się nie da włączyć i jest zdechniety ciekawe co jest tego przyczyną ale się tym nie przejmuje i korzystam tak jak pisałem zawsze od 0% na padniętym smartfonie i jak już się nie chce włączyć
, zobaczymy jak to będzie byle to nie miało wpływu na baterie w przyszłości

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2017 o 21:19, drabollo napisał:

U mnie na oryginalnej ladowarce wygląda to tak

Nie mogę jeszcze pokazać ile się będzie ładować do 80% bo mam jeszcze 51% baterii od wczoraj , powyżej są wczorajsze screeny jak ładowałem do 91% szybkim ładowaniem od 0% jeszcze mi bateria nie padła by pokazać jaki czas do 80% ale godzina to 54% a 80% powinno być w przybliżeniu godziny 20-25 minut

Screenshot_2017-10-02-10-31-07-429_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-10-02-10-31-40-107_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 10:33, Piotras214 napisał:

Nie mogę jeszcze pokazać ile się będzie ładować do 80% bo mam jeszcze 51% baterii od wczoraj , powyżej są wczorajsze screeny jak ładowałem do 91% szybkim ładowaniem od 0% jeszcze mi bateria nie padła by pokazać jaki czas do 80% ale godzina to 54% a 80% powinno być w przybliżeniu godziny 20-25 minut

Powyżej 80% ładowanie zwalnia więc bardziej wiarygodny czas jest do 80%

Jesli między QC 2.0 a 3.0 będzie różnica w prędkosci 38% jak deklaruje producent to warto zakupić mocniejszą ładowarkę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2017 o 14:48, Piotras214 napisał:

Zawsze wyłączony leprzy efekt :) ale to dziwne że ładowanie QCh 3.0 załącza się od 0% jak smartfona już się nie da włączyć i jest zdechniety ciekawe co jest tego przyczyną ale się tym nie przejmuje i korzystam tak jak pisałem zawsze od 0% na padniętym smartfonie i jak już się nie chce włączyć :)

Hm....Zastosowałem się do twoich rad, pełne ładowanie od 0 - 100% 2:45 min. Telefon rozładowany do konca, tak że nie można było uruchomić... Na wyłaczonym telefonie ładowanie cały czas...QC 3.0 Jestem cholernie zawiedziony...Albo ten model mój redmi 4x nie wspiera QC3.0, albo ja zle coś robie (raczej niemożliwe) W ciągu pół godziny naładowało mi 22%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotrino napisał:

Hm....Zastosowałem się do twoich rad, pełne ładowanie od 0 - 100% 2:45 min. Telefon rozładowany do konca, tak że nie można było uruchomić... Na wyłaczonym telefonie ładowanie cały czas...QC 3.0 Jestem cholernie zawiedziony...Albo ten model mój redmi 4x nie wspiera QC3.0, albo ja zle coś robie (raczej niemożliwe) W ciągu pół godziny naładowało mi 22%....

Jak tylko będę miał czas nagram film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quick charge działa zawsze niezależnie od % naładowania ani od wyłączonego tel.
Jeżeli ikona pioruna jest w kółku to macie quick , jeśli nie to zwykle ładowanie . Prościej się nie da


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Jak tylko będę miał czas nagram film
Jaki masz soft , jaka jest ikona ładowania. W kółku czy bez. Nie bawcie się w rozładowywanie telefonu do 0 tak że już się nie załączy.
Może za którymś razem zaskoczy? Bezsens. Albo masz QC albo nie.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 22:26, baconp napisał:
Jaki masz soft , jaka jest ikona ładowania. W kółku czy bez. Nie bawcie się w rozładowywanie telefonu do 0 tak że już się nie załączy.
Może za którymś razem zaskoczy? Bezsens. Albo masz QC albo nie.

Ikona ładowania jest taka jak widać więc qc 3.0 ROM jak widać dziwne że mi tyle czasu ładuje za długo według przy tej ładowarce....

90b59107ff3572d4e55ceed11fdbac09.jpgbe7ea2e658a584cb7138ae09beaf519a.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie baterii i wyświetlacza mam 4x od 3 dni i zaobserwowałem że bateria dość szybko się rozładowuje w porównaniu do tego samego modelu który ma moja żona ... sprawdzając co pobiera tyle energii znalazłem informację ze wyświetlacz zjada 50% ... Czy jest jakiś sposób aby zmniejszyć to zużycie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrino ......to jest quick charge. Choć u mnie dopiero się pojawił na miui polska 9. Na global 8 nie ładował quick



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



. Czy jest jakiś sposób aby zmniejszyć to zużycie ??


Wróżenie z fusów aby dokładniej określić wejdź w Sklep play
Wakelock detector
Betterbatterystats

Ten drugi powinien być też na xda developers wraz z opisem jak wybadać

Ps wyłącz GPS po wifi jeśli masz włączony zostawiając na sam GPS urządzenia







Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 13:11, baconp napisał:
Piotrino ......to jest quick charge. Choć u mnie dopiero się pojawił na miui polska 9. Na global 8 nie ładował quick

To jak rozumiem według tej ikony to było ładowania Quick charge 3. 0?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kabel
jaką ładowarkę
Jaki czas naładowania

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Kabel Mam oryginalny od tego telefonu redmi 4x co dostałem jeśli chodzi o ładowarkę którą teraz kupiłem podaje ci screen, czas ładowania od zera do 100% wynosi dwie godziny 45 minut metodą Quick Charge 3. 0de642948cbcb31063f8f9687e80ba7ca.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrino. Patrzę na twoje screeny Romu. Ja u siebie nie kojarzę bym miał 8 globala miui na Android 7 . Na stronie Miui w zakładce download Global 8.5.2.0 MAMMIED . Może masz oprogramowanie modyfikowane i stąd inne ładowanie niby quick a go rzeczywiście nie ma ? U ciebie pokazuje co innego w wersji oznaczenia Romu


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Czy ten twoj ROM to nie dla Indonezji ? Albo dla redmi Primera. Może lepiej wgraj miui Polska lub globala na Europę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 16:14, baconp napisał:
Piotrino. Patrzę na twoje screeny Romu. Ja u siebie nie kojarzę bym miał 8 globala miui na Android 7 . Na stronie Miui w zakładce download Global 8.5.2.0 MAMMIED . Może masz oprogramowanie modyfikowane i stąd inne ładowanie niby quick a go rzeczywiście nie ma ? U ciebie pokazuje co innego w wersji oznaczenia Romu  

Oprogramowania modyfikowanego na pewno nie mam bo ściągałem przez OTA z automatu....  Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz ładowanie na zwykłej ładowarce . Oryginalna powinna mieć 5V 2A max i podaj czas . Nie mierzyłem do 100 . Do 80 jest 1h35min . Sprawdzę przy najbliższej okazji ile jest u mnie od 0-100 na QC 2.0 a ile na zwykłej  

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

OK jak będę miał czas to porobię pomiary ale na oryginalnej ładowarce jak wcześniej ładowałem 5 volt 2A to czas od 10 do 100% wynosił 3 godziny 20 minut 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

, ale w ładowarce qc30 czas wyniósł mi 2 godziny 45 minut od 0 procent do 100

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, baconp napisał:

Quick charge działa zawsze niezależnie od % naładowania ani od wyłączonego tel.
Jeżeli ikona pioruna jest w kółku to macie quick , jeśli nie to zwykle ładowanie . Prościej się nie da

U mnie jest, ale piorunek obok i bez kółka. Czas ładowania z 18-20% to średnio 2:45 ( tyle samo ładował mi się Mi4 z 3000mAh ). Oczywiście czas czuwania mniejszy niż na androidzie 6. Tel jest bardziej zrywny, ale nie po to kupiłem słabszy wydajnościowo model by chodził tak szybko jak z serii Mi. Ewidentnie optymalizacja baterii jeszcze kuleje ostro na bezużytecznym andr7.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czas ładowania z 18-20% to średnio 2:45 ( tyle samo ładował mi się Mi4 z 3000mAh ). Oczywiście czas czuwania mniejszy niż na androidzie 6. Tel jest bardziej zrywny. Ewidentnie optymalizacja baterii jeszcze kuleje ostro na bezużytecznym andr7.

 

Czas czuwania takie same odczucia u mnie jak i krótsza praca na SOA

Zgadzam się z tym że jakby dostał kopa na 7 przy otwieraniu aplikacji , przełączaniu się między kartami . Ogólnie obsługa telefonu jest szybsza.

 

Tylko że na Android 7 pojawiło się quick charge a na 6 tego nie miałem

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5.2.0 global QC działa ładowarka z QC3 ta

http://allegro.pl/ladowarka-2xusb-kabel-qc3-0-35w-aukey-pa-t13-i6873244958.html?snapshot=MjAxNy0xMC0xM1QxMzo0MDo1Ni40MDRaO2J1eWVyO2E0MzA5NDM5YTAyYjc5YTkzOWJjNmE3ZGJiMmY1ODAzNzMzN2RiZmJkMGYzOTFlNDg5NjFiMWQ4MjAzOTQwZmM%3D

piorun w kółku przy 51%ładowanie do 100% niecała godzina ,zobaczę od 0 do 100% to dam znać

 

Edytowane przez saataniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...