Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do tych co posiadają ładowarkę Quick Ch. 3.0 . Czy wy też tak macie że np. Od 17% gdy naladujecie np. 45 minut miałem jakieś 44% odlaczylem telefon od ładowarki zostawiłem nie używałem  na jakieś 15-20 minut podłączyłem znowu do ładowarki i szybko wciskalem przycisk blokady impulsowo przez jakies 10sekund . to były szybkie naciśnięcia wyraźnie zauważyłem jak procent baterii wzrósł z 44 do 51% . Czy u was też tak jest czy to jest jakiś błąd w przeliczniku baterii ? To samo będzie np. Jak ladujecie od 0% nie musicie być koniecznie od 17% 

Edytowane przez Piotras214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladujesz tym samym kablem z obydwu ładowarek? Różnice na kablu też mogą wydłużyć ładowanie. Redmi 2 chyba miał QC 1.0 ale to działa tylko od 0 -30%. Ściągnij sobie ampere ze sklepu i porównaj odczyty i będziesz widział ewentualne różnice.

Wysłane z mojego Redmi 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, drabollo napisał:

Ladujesz tym samym kablem z obydwu ładowarek? Różnice na kablu też mogą wydłużyć ładowanie. Redmi 2 chyba miał QC 1.0 ale to działa tylko od 0 -30%. Ściągnij sobie ampere ze sklepu i porównaj odczyty i będziesz widział ewentualne różnice.

Wysłane z mojego Redmi 4X
 

Tak kabel ten sam oryginalny od Xiaomi szkoda że pokazuje tylko Ampery 2,060A a ile volt to nie wiem nie chce mi się kupować miernika  ale QC reguluje ten prąd w zależności od temperatury jak jest za ciepły telefon to spada do ok 1,700A nie wiem ile V a jak się ochłodzić to znów jest 2,060A na zwykłej 5V 2A tyle nie wyciąga na tym samym kablu by było jasno i wiadomo że różnice są na ladowarkach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pochwalcie się jakie aktualnie macie numery softu (jaki MIUI 8 czy 9 jaki antek) i jaki przy tym wynik, podając SOT podajcie przy jakiej liczbie dni
(8 SOT ale 1 dzień) nie będzie równy (8 SOT przy 4 dniach)
Wyniki są różne zależy od używania i tym podobne...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 09:49, ZduneeeK napisał:

Pierwsze zdjęcie wersja 8.2.10.0 drugie z 8.2.1.0 oba global, może 6h sot to nie zbyt wiele ale ciągle coś pobieram lub gram, często w tym samym czasie. Bateria trzyma od godziny 6 zazwyczaj do 23-24, wtedy ma zazwyczaj już około 15% baterii. Co do wersji systemu jak widać bateria trzyma niemal tak samo ale na 8.2.10.0 telefon mniej i wolniej się nagrzewa. Mam wersję 4/64GB.

Chcę kupić na Ibuygo taką wersję Redmi 4x, czyli 4/64GB. Tylko nie wiem czy można wgrać do niego MIUI Polska?

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty zastanawiałem się co trzeba robić aby w trakcie 1-2 dni osiągnąć SOT 8-10 godzin.

Swoją drogą nie wiem kto jest statystycznym posiadaczem takich telefonów, bo kto patrzy w w ekran telefonu przez 10 godzin 1-2 dni.

Postanowiłem włączyć film HD z internetu na telefonie i odłożyłem go na jakiś czas, w ten sposób uzyskałem 12godzni i 30 minut przy ekranie podświetlonym na około 70% w trakcie 2 dni.

Przy jednym dniu pewnie wyszedł by wynik 14-15 godzin.

Soft mam GLOBAL 8.2.9.0

Moje wnioski są takie że statystyki SOT w internecie są nieadekwatne ponieważ można obniżyć podświetlanie + przeglądać neta co mało obciąża procesor itd.

 

Wiec od dzisiaj już nie zwracam uwagi na SOT bo to nie miarodajne porównanie.

Mój prywatny A5 2016 trzymał mi na baterii 8dni na REDMI 4X trzyma 10dni jak nie używany to 12dni.

Więc wydaje mi się że (4x) to mało w porównaniu do pojemności A5 2016 ma baterię 3000 a REDMI 4X ma 4000

 

Ja osobiście kupiłem telefon nie dla długiego SOT (to też ma swoje plusy ale nie dla mnie) ładując takie duże baterie jak w REDMI 4X co 1-2dni uważam że to nie ekonomiczne i zaraz stracą na pojemności za rok ich pojemność znacznie spadnie i ogólna żywotność się skróci. Bateria jest nie wymienialna więc telefon do kosza.

 

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój prywatny A5 2016 trzymał mi na baterii 8dni na REDMI 4X trzyma 10dni jak nie używany to 12dni.


10 dni? To chyba wszystko na off. Ja przy normalnym użytkowaniu to 3 dni góra. Tylko stale LTE preferowane i dane mobilne włączone.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o 1/3 jest tańszy więc chyba same plusy? ;)

Ale muszę przyznać Ci rację, mnie też SOT nie powala jako miarodajną statystykę, dla mnie miarodajne jest jak często muszę ładować telefon, nikt nie korzysta w 100% w ten sam sposób więc SOT może być mylny. Ładuję średnio co 4 dni (wifi,net, zdjecia, yt, fb, twitter) i dla mnie to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mi chodził 14 dni na czuwaniu. Jakbym faktycznie nie używał to byłoby 15 dni. Bez sim pewnie koło 18-20.
SOT SOTEM ale telefon ten powinien wytrzymać o trzech do czterech dni do sześciu siedmiu godzin SOT. To będzie OK moim zdaniem SOT jak tu ktoś wcześniej napisał to jest mało ważne liczy się ile dni wytrzyma aparat na jednym ładowaniu ale to tylko moje zdanie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam jak to robocie, że Wam tak długo wytrzymuje ten telefon .... Nigdy nie miałem więcej jak 6 godzin SOTu i nigdy do 2 dub nie wytrzymał. Używam telefonu raczej przeciętnie. W nic nie gram, używam tylko Messengera, FB lite, i Gmaila. To moje główne aplikacje które są odpalone. 

Mój ROM to 8.5.2.0 stable.

Na poprzednich wersjach bateria wytrzymywała w zasadzie tyle samo. 

Czy Redmi 4x na Romie Dev (z miui 9) działa dłużej komuś na baterii w stosunku do miui 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mbiesza baterie i tez wyciagne tyle co oni kwestia uzytkowania
https://framapic.org/XTZDLeXBY9uG/TXjKE1HAXX4b

Послано из Mi5s плюс

RN3P ma baterie 4000 moj model 3800 nihdy nie wyciagnelem na poprzednim tyle co na obecnym, ale 3 umiec oszukac system (a ten jest glupi) windowsa nie zrobie tak ale linuxa i jego glupiego brata juz tak (:

Послано из Mi5s плюс

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...