Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - soft 8.2.9.0 niby spowodował problem z większym zużyciem baterii. Czy soft 8.2.10.0 również sam jako taki to spowodował, czy po prostu nie naprawił błędu z poprzedniego? W skrócie, czy robiąc update z 8.2.1.0 bezpośrednio na 8.2.10.0 bateria będzie krócej trzymać czy nie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziku90 napisał:

Pytanie - soft 8.2.9.0 niby spowodował problem z większym zużyciem baterii. Czy soft 8.2.10.0 również sam jako taki to spowodował, czy po prostu nie naprawił błędu z poprzedniego? W skrócie, czy robiąc update z 8.2.1.0 bezpośrednio na 8.2.10.0 bateria będzie krócej trzymać czy nie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

jak aktualizowałem z 8.2.7.0 do 8.2.10.0 było napisane że naprawili 'heating problem' i rzeczywiście chyba się minimalnie mniej grzeje, czyli może mniej pożera akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, obek-86 napisał:

Panowie i Panie mam problem bo gdy mam telefon w etui do biegania to mi to wyskakuje jak to wyłączyć bo nie idzie tak jak pokazuje to na ekranie

Ustawienia, Ekran blokady i hasło, Opcje zaawansowane, Tryb kieszonkowy (mogę nie pamię tać dokładnie po polsku, bo używam menu angielskiego).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 06:25, piotrino napisał:
Aktualniejszy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


LTE stale włączone? Jaki ogólny czas pracy telefonu? Kolega ma od początku 8.2.10.0?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie wersja 8.2.10.0 drugie z 8.2.1.0 oba global, może 6h sot to nie zbyt wiele ale ciągle coś pobieram lub gram, często w tym samym czasie. Bateria trzyma od godziny 6 zazwyczaj do 23-24, wtedy ma zazwyczaj już około 15% baterii. Co do wersji systemu jak widać bateria trzyma niemal tak samo ale na 8.2.10.0 telefon mniej i wolniej się nagrzewa. Mam wersję 4/64GB.

2b811b97809647cabe18dc1beb1ccc99.jpg117149b27c719e1aec45cd7508f7b388.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 13:43, Ziku90 napisał:

LTE stale włączone? Jaki ogólny czas pracy telefonu? Kolega ma od początku 8.2.10.0?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Często z LTE korzystam jak jestem po za domem. Od początku mam 8.2.10.0. Czekam na andka 7.0. Ogólny czas telefonu wynosi od 100% w dół:Sądzę , że nie jest zle....

 

Screenshot_2017-07-31-20-52-44-212_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-07-31-20-53-00-060_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy wyciagacie czasy grubo ponad 3 dni na telefone, ja mam ledwo dwa dni, telefon w miare ustawiony,nawet wczesnej iż ogladałem polecany tutaj film konfiguracyjny,  ekran świeci na około 33 procent jasności, kilka rozmów, smsów, ekran 4 godziny przy 29 % stanu baterii, całosc: 1 dni, 17 godz, 20 min. Soft to global 8.2.10.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, golec2604 napisał:

Jak wy wyciagacie czasy grubo ponad 3 dni na telefone, ja mam ledwo dwa dni, telefon w miare ustawiony,nawet wczesnej iż ogladałem polecany tutaj film konfiguracyjny,  ekran świeci na około 33 procent jasności, kilka rozmów, smsów, ekran 4 godziny przy 29 % stanu baterii, całosc: 1 dni, 17 godz, 20 min. Soft to global 8.2.10.0

sprawdź czy jakaś aplikacja nie drenuje ci baterii, dodatkowo możesz wyłączyć animacje systemu

Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to jeszcze inny problem, a mianowicie wskaźnik baterii pokazuje mi około 19% telefon się wyłącza i muszę go podpiąć do ładowarki i wtedy ładowanie zaczyna się od 0%.

Tak jak by był źle skalibrowany poziom baterii. Instalował od nowa twrp i próbowałem kilka razy instalować romy miuiposlka ale nadal to samo. Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matiasmovie napisał:

sprawdź czy jakaś aplikacja nie drenuje ci baterii, dodatkowo możesz wyłączyć animacje systemu

Jak to zrobić??

Po drugie powyłańczałem co sie tylko dało (dokładnie to to co wiedzialem że można wyłończyć. Duzo z tego zgadzało sie z filmikiem co tutaj jeden z was umieścił i kilka rzeczy dodatkowo wyłączyłem.  Dziś o 2 w nocy odpiołem telefon od ładowarki - 100% naładowania, obudziłem sie o 5 rano patrze na telefon a tam już 96 % po 3 godzinach samego czuwania poszło 4 % baterii. Teraz jak pisze tego posta o 7.10  to mam 94 % po 5 godzinach 19 minutach. - Telefon praktycznie nie używany przez ten czas.

Animacje w zakładce bateria  mam ustawione na : "Ukryj animacje systemowe".  Nie ma innych opcji jak "ukryć albo pokaż" .  W autostarcie mam tylko WhatsApp.

Kończać pisać  tego posta jest 7.22 pogrzebałem jeszcze w ustawieniach kilka minut i bateria na 92%.  Coś jest nie tak ale nie wiem. Ktoś pomoże ?

 

Przypominając mam oryginalny soft Global: Android 6.0.1 MMB29M   /   MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.10.0 (MAMMIEA)

Edytowane przez golec2604
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima cały czas. Auto służbowe, trochę jeżdżę po Polsce. Yanosik musi być.... Dzisiaj też w delegacji więc testów nie porobie. Z wykresu twojego wynika że ok 35 stopni to norma. Czy jak mam opaskę mi band 2 z bt podłączona to też może to być wspolprzyczyna przegrzewania się tel. Swoją drogą już ja odłączyłem :-)

Tel na Nova launcher.... Nie wiem czy to w jakiś sposób obciąża tel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli juz tacy, którzy tracili 1/3 wydajności przez ten launcher, tak że od niego bym zaczął.
Winowającą tego może być sam procek. Dobrze że jest nisko taktowany co ogranicza grzanie, ale snap 625 z note 4 jest praktycznie całkowicie chłodny. Tutaj coś tam czuję w ręku że nieraz potrafi się przygrzac, choć do np mi4 to brakuje bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, golec2604 napisał:

Jak to zrobić??

Po drugie powyłańczałem co sie tylko dało (dokładnie to to co wiedzialem że można wyłończyć. Duzo z tego zgadzało sie z filmikiem co tutaj jeden z was umieścił i kilka rzeczy dodatkowo wyłączyłem.  Dziś o 2 w nocy odpiołem telefon od ładowarki - 100% naładowania, obudziłem sie o 5 rano patrze na telefon a tam już 96 % po 3 godzinach samego czuwania poszło 4 % baterii. Teraz jak pisze tego posta o 7.10  to mam 94 % po 5 godzinach 19 minutach. - Telefon praktycznie nie używany przez ten czas.

Animacje w zakładce bateria  mam ustawione na : "Ukryj animacje systemowe".  Nie ma innych opcji jak "ukryć albo pokaż" .  W autostarcie mam tylko WhatsApp.

Kończać pisać  tego posta jest 7.22 pogrzebałem jeszcze w ustawieniach kilka minut i bateria na 92%.  Coś jest nie tak ale nie wiem. Ktoś pomoże ?

 

Przypominając mam oryginalny soft Global: Android 6.0.1 MMB29M   /   MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.10.0 (MAMMIEA)

Ustawienia -> Bateria -> Użycie baterii i tam masz wypisane procentowe użycie apek, jak cię niepokoi że któraś za dużo pobiera to może któraś z nich
 

2 godziny temu, golec2604 napisał:

co to jest ten launcher  i czy twoja odpowiedź dotyczy mnie. Najlepiej jak sie cytuje czyjeś pytanie, wtedy wiadomo na które pytanie sie odpowiada.

launcher to taka aplikacja, która "zmienia" twój pulpit i zarządzanie ikonami aplikacji, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do app drawera (klikasz i masz przwijaną liste z ikonami) to przeważnie go zmienia na MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 15:57, bizonkrk17 napisał:

Ja mam za to jeszcze inny problem, a mianowicie wskaźnik baterii pokazuje mi około 19% telefon się wyłącza i muszę go podpiąć do ładowarki i wtedy ładowanie zaczyna się od 0%.

Tak jak by był źle skalibrowany poziom baterii. Instalował od nowa twrp i próbowałem kilka razy instalować romy miuiposlka ale nadal to samo. Miał ktoś taki przypadek?

Mialem to samo. Tel zdychal przy 27%, ladowal sie od 0% i zatrzymywal na 98%. instalowalem rozne ROMy po globalu i na kazdym to samo. jakies poradniki w sieci mowily o kalibracji, jakis apkach do teg itp. Zrobilem tak: naladowalem go wylaczonego do 98% (wiecej sie nie dalo). wlaczylem od razu w TWRP, wyswietlalo sie 99%+, w menadzerze plikow znalazlem plik /data/system/batterystats.bin i go wywalilem, do tego wipe, reboot i dziala. bateria jak wytrzymywala max 1,5 doby, tak teraz daje rade 3 dni i 2 noce, SOT jakes 6 godz. Aktualnie jestem na 7.7.20 miui_polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 00:57, ciastomir napisał:

Mialem to samo. Tel zdychal przy 27%, ladowal sie od 0% i zatrzymywal na 98%. instalowalem rozne ROMy po globalu i na kazdym to samo. jakies poradniki w sieci mowily o kalibracji, jakis apkach do teg itp. Zrobilem tak: naladowalem go wylaczonego do 98% (wiecej sie nie dalo). wlaczylem od razu w TWRP, wyswietlalo sie 99%+, w menadzerze plikow znalazlem plik /data/system/batterystats.bin i go wywalilem, do tego wipe, reboot i dziala. bateria jak wytrzymywala max 1,5 doby, tak teraz daje rade 3 dni i 2 noce, SOT jakes 6 godz. Aktualnie jestem na 7.7.20 miui_polska.

O super, będę próbował tego sposobu mam nadzieje, że u mnie też zadziała :) 

Po testach jest lepiej, ale nadal przy poniżej 19% telefon się wyłącza i po podpięciu ładowarki ładuje od zera ;/

Edytowane przez bizonkrk17
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 12:18, bizonkrk17 napisał:

O super, będę próbował tego sposobu mam nadzieje, że u mnie też zadziała :) 

Po testach jest lepiej, ale nadal przy poniżej 19% telefon się wyłącza i po podpięciu ładowarki ładuje od zera ;/

Ja to zrobilem na swiezym systemie. Raz odpalonym i reboot do recowery od razu. Moze ma to znaczenie? Na "uzywanym" pojawiaja sie jeszcze 2 dodatkowe pliki: batterystats-daily.xml i batterystats-checkin.bin. Jak wczesniej robilem jakies manewry zeby ustalic co jest grane, to je zauwazylem. Ale nie wywalilem ich, tylko zmienilem im nazwy (jakby co;)) i tez zadzialalo, tylko system nie ten byl co chcialem, wiec i tak musialem go wywalac i od nowa kombinowac. Tyle sam ustalilem. Powodzenia.

aha... jak kasowalem/zmenialem nazwy plikow i ogolnie bylem w twrp to ladowarka byla podpieta, ale jak sie system resetowal, to juz wyciagnalem kabel. Ja wiem... detal i pier**la, moze bez znaczenia, ale nauzeralem sie z ta bateria i moze komus oszczedze kombinowania.

Edytowane przez ciastomir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 14:21, golec2604 napisał:

Jak wy wyciagacie czasy grubo ponad 3 dni na telefone, ja mam ledwo dwa dni, telefon w miare ustawiony,nawet wczesnej iż ogladałem polecany tutaj film konfiguracyjny,  ekran świeci na około 33 procent jasności, kilka rozmów, smsów, ekran 4 godziny przy 29 % stanu baterii, całosc: 1 dni, 17 godz, 20 min. Soft to global 8.2.10.0

Może ktoś podać link do tego polecanego filmu? nie znalazłem na forum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...