Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie telefon trzyma ponad jeden dzien a bateri jest 80% co zrobiłem? Wyłączyłem opcję oszczedzanie baterii i pokazuje mi, że bateri zostało na ponad dwa dni ( tak jeszcze nigdy nie pokazywał ). W takim razie najprawdopodobniej drenuje baterie opcja "oszczedzanie baterii". Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadmiernego zużywania baterii to mam jeszcze podejrzane dwie apki których nie instalowałem a były i żarły baterie. Przeszedłem z globala na 7.6.15, a apki to msa i Analictics.  Obie poszły w kosz i zobaczymy.  Na globalu sot miałem w granicach 9h. teraz raczej koło 7h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie telefon trzyma ponad jeden dzien a bateri jest 80% co zrobiłem? Wyłączyłem opcję oszczedzanie baterii i pokazuje mi, że bateri zostało na ponad dwa dni ( tak jeszcze nigdy nie pokazywał ). W takim razie najprawdopodobniej drenuje baterie opcja "oszczedzanie baterii". Co o tym sądzicie?

Standard w miui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś ewidentnie jest nie tak... 14 godzin na baterii, 15 min SOT i zeszło 10%, nie ma szans żeby uzyskać jakiś SOT w granicach 7 godzin chyba.

Dodatkowo jak patrzyłem to u wszystkich zużycie przez System Android wynosi około 30%, u mnie praktycznie 60%, nie wiem co jest nie tak.

 

Chyba, że to ja już panikuję? Po ostatnim S4 mini z problemem drenażowym który po dziś dzień nie został ostatecznie rozwiązany jestem przewrażliwiony. Jeśli tak to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aramis napisał:

Co do nadmiernego zużywania baterii to mam jeszcze podejrzane dwie apki których nie instalowałem a były i żarły baterie. Przeszedłem z globala na 7.6.15, a apki to msa i Analictics.  Obie poszły w kosz i zobaczymy.  Na globalu sot miałem w granicach 9h. teraz raczej koło 7h.

CO to są za aplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest panowie, jakie w końcu ten procesor ma taktowanie.

Bo raz pokazuje mi 1.9 raz 1.4 , sam się nie może zdecydować xd

A może na xiaomi.eu podkręca mu proca? :D

Screenshot_2016-01-01-01-05-41-884_com.android.settings.png

Edit: @aramis jak te najnowsze xiaomi.eu ( bo chyba nowsze nie wyszło?) jakieś bugi? ja chyba wracam na global ,w sumie i tak oddam ten telefon , używam zuka z2 i do xiaomi juz nie wróce.

Edytowane przez Nocnykochanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względnie dobrze. Troszkę krócej bateria niż global, google now nie zawsze startuje i wysypuje się wyszukaj pliki, kontakty. Za to działa wibra przy sms na wyciszonym.

@obek-86 u mnie normalnie można było odinstalować tak jak bym sam instalował bo nie były one w systemowych. 

 

Edytowane przez aramis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nocnykochanek napisał:

 

Edit: @aramis jak te najnowsze xiaomi.eu ( bo chyba nowsze nie wyszło?) jakieś bugi? ja chyba wracam na global ,w sumie i tak oddam ten telefon , używam zuka z2 i do xiaomi juz nie wróce.

Taktowanie wynosi blisko 1.4 GHz. Warto zaktualizować bo to przynosi dużą poprawę. Jak dla mnie to bateria osiąga 2 dni więc mnie cieszy ten wynik. Troszkę gorzej ma system zoptymalizowany niż Redmi 3S ale będą naprawiać niedoróbki. Mi się wydawało, jakby  na globalu system się szybko starzał w przeciwieństwie do xiaomi.eu (mam na myśli że z dnia na dzień system zwalnia i jest to odczuwalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, obek-86 napisał:

Posiadam wersję 8.2.9.0, nie dało się u mnie odinstalować  msa i Analictics.

ja tez posiadam wersję 8.2.9.0, i trzyma mi 1 dzień i 3 godz jak dostałem tel to od razu zrobiłem aktualizację chyba nie potrzebnie myślałem że ktoś Crakował mój tel ale ma zablokowany BL myślę zaktualizować na 8.2.10.0.MAMMIEA ze strony http://en.miui.com/download-323.html ale niektórzy piszą że jeszcze gorzej tel posiadam od piątku 2 razy ładowałem. 

Edytowane przez emilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem redmi 4x i przedstawiam statystyki baterii po pierwszym ładowaniu. Telefon zakupione na allegro z polskiej dystrybucji zafoliowany, niestety aktualizacja zrobiła sie od razu i prezentowane wyniki sa na 8.2.9. Co sądzicie o takich wynikach ? i mam jeszcze kilka pytań:

1. czy na romie 8.2.1 będzie jeszcze bardziej wydajna ta bateria ?
2. jak z wibracjami w trybie cichy były tylko w 8.2.1 ? czy są w nowym 8.2.10?
3. czy odblokowanie bootloadera w celu wgrania ewentualnie starszej części roma nie jest równoznaczne z utratą gwarancji ?

 

19576084_1421641121284182_1696333075_n.png

19489661_1421641441284150_40677436_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydawało że sot koło 8h to już nawet ok :) ,a na romie 8.2.1 lepsze osiągi by można było uzyskać ?

Teraz od 85 procenta włączyłem   2G zobaczymy teraz ;p dodam że wcześniej jak i teraz dane mobilne lub wifi non stop włączone :)

Edytowane przez michael_004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze System android na pierwszym miejscu,  dex2oat nie mam na liście aplikacji pożerających baterie :) 

Co do Sotu - na najnowszym sofcie 8.2.10.0 MAMMIEA wyciągam cały czas 8-9h. Telefon ładuje co drugi dzień późniejszym wieczorem, gdzie mam ok 10% baterii :) Aktualnie telefon odłączony wczoraj o godzinie 7 rano od ładowarki, teraz mam 50% baterii i 4.20h Sotu :) Cały czas dane mobilne i LTE włączone, do tego dochodzi gps codziennie ok 1,5h w trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...