Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

tpawel

przeciez nie trzeba wgrywać deva tylko od razu przejsc do punktu 2. zle mówie?

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

-----------------------------------------------------------------------------------------------

właśnie wyskoczyła mi dzienna aktualizacja MUI8 jak myślicie aktualizować? Wyczyści mi to telefon? Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, obek-86 napisał:

tpawel

przeciez nie trzeba wgrywać deva tylko od razu przejsc do punktu 2. zle mówie?

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

-----------------------------------------------------------------------------------------------

właśnie wyskoczyła mi dzienna aktualizacja MUI8 jak myślicie aktualizować? Wyczyści mi to telefon? Czy nie?

jeśli masz global stable 8.2.1.0 to zostań przy tej póki buga z baterią nie poprawią bo po aktualizacji bateria ucieka szybciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@obek-86 U mnie było tak:

  1. Miałem już zgodę na odblokowanie Mi4c
  2. Zaznaczyłem zdjęcie blokady OEM w opcjach programistycznych na MIUI 8.2.9.0
  3. Zdjąłem blokadę apką MiUnlock.
  4. Zainstalowałem TWRP instalatorem (lenistwo i ciekawość).
  5. Zainstalowałem xiaomi.eu 7.5.19 i wykonałem factory reset w TWRP.

Wszystko chodziło normalnie. Bateria nawet ok bo około 7dni 8g czuwania i 4,5SOT na pierwszym ładowaniu. Na drugim z wyłączeniem paru opcji gboard i brakiem czasu na cokolwiek było sporo lepiej:

59414b1d484e4_xiaomieu7.5_19..thumb.jpg.788b6262cd6473d20d27e182745eb98c.jpg

Teraz testuję niby słynny xiaomi.eu Stable 8.2.8.0. Po dwóch ładowaniach będę wiedział coś więcej, ale wstępnie to tak samo podgrzewa procek na przeglądarce www. Na 8.2.1.0 było o połowę chłodniej. Dodatkowo przywrócenie kopii aplikacji pobrało mi więcej prądu niż na fabrycznym sofcie. W ostateczności mam plik ROMu 7.5.19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpawel

przeciez nie trzeba wgrywać deva tylko od razu przejsc do punktu 2. zle mówie?
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
-----------------------------------------------------------------------------------------------
właśnie wyskoczyła mi dzienna aktualizacja MUI8 jak myślicie aktualizować? Wyczyści mi to telefon? Czy nie?

Ja już byłem na xiaomi.eu dev
Miałem TWRP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, preston2009 napisał:

@obek-86 U mnie było tak:

  1. Miałem już zgodę na odblokowanie Mi4c
  2. Zaznaczyłem zdjęcie blokady OEM w opcjach programistycznych na MIUI 8.2.9.0
  3. Zdjąłem blokadę apką MiUnlock.
  4. Zainstalowałem TWRP instalatorem (lenistwo i ciekawość).
  5. Zainstalowałem xiaomi.eu 7.5.19 i wykonałem factory reset w TWRP.

Wszystko chodziło normalnie. Bateria nawet ok bo około 7dni 8g czuwania i 4,5SOT na pierwszym ładowaniu. Na drugim z wyłączeniem paru opcji gboard i brakiem czasu na cokolwiek było sporo lepiej:

59414b1d484e4_xiaomieu7.5_19..thumb.jpg.788b6262cd6473d20d27e182745eb98c.jpg

Teraz testuję niby słynny xiaomi.eu Stable 8.2.8.0. Po dwóch ładowaniach będę wiedział coś więcej, ale wstępnie to tak samo podgrzewa procek na przeglądarce www. Na 8.2.1.0 było o połowę chłodniej. Dodatkowo przywrócenie kopii aplikacji pobrało mi więcej prądu niż na fabrycznym sofcie. W ostateczności mam plik ROMu 7.5.19.

7 DNI?? :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Jak to zrobić ? Też tak chcę ! Masz telefon 4X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ziku90 napisał:

Czy to dobry wynik? Telefon kupiony w x-komie w zeszły czwartek, transmisja danych stale włączona (domyślnie LTE), soft 8.2.1.0.

Screenshot_2017-06-14-16-46-46-137_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-06-14-16-46-55-495_com.miui.securitycenter.png

Masz coś dziwnie niski ten SOT musi ci coś chyba baterie drenować bo ja jak miałem telefon z softem Miui  8.2.1.0 global stable MAMMIEA wyciągnąłem SOT ponad 10 H z czasem czywania 7 Dni ale na 8.2.9.0 to jest juz gorzej

 

 

Edytowane przez coogar2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawelAkurat ubijania wszystkiego nie ma sensu.

@obek-86 Mi wystarcza Inteligentne oszczędzanie baterii. Zmienić na 2G. Opcje animacji systemowych, wyszukiwanie gestem od dołu, przypadkowe użycie, skanowanie wi fi w uśpieniu, autorotacja i synchronizacja wyłączone. Polecam także przy używaniu gboard powyłączać wysyłanie danych statystycznych i fragmentów pisanego tekstu, wibracje, etykieta przy naciśnięciu klawisza, podpowiadaj kolejne słowo, podpowiadaj emotikony, pokazuj ślad gestu, spersonalizowane sugestie (u mnie na wł. klawiatura nauczyła się pisać z błędami :( ).

Te 7 dni i jeszcze 44% było jak nie miałem w ogóle czasu na cokolwiek. Tylko na kompie siedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tpawel napisał:

Po instalacji na zwykłego deva od razu konieczne full wipe.

Ja to zawsze jakikolwiek soft bym nie isnstalowal to robie full wipe po instalacji, a pozniej niektorzy na tym forum na mnie krzycza, że głupote robie, ale ja tak robie i nikogo do tego nie zmuszam ;)

Dnia 14.06.2017 o 14:27, obek-86 napisał:

A jak  jest teraz? Dalej po 4 dniach? Może nie używa telefonu tylko lezy :)

Dalej 4 dni, nie no uzywa, caly czas siedzi na instagramach, facebookach, zdjecia cyka, normalnie uzytkuje telefonu.

Dnia 14.06.2017 o 14:27, obek-86 napisał:

EURO RTV AGD.

Ja bym sprobowal zareklamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, coogar2006 napisał:

rzeczywiście jest aktualizacja softu global stable z 8.2.9.0 do 8.2.10 mammiea ale ja nauczony doświadczeniem poczekam na opinie jak to chodzi i jak z baterią sprawa wygląda i innym radze podobnie 

Gdzie? U mnie póki co nie wykrywa aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rezmus napisał:

Nie wszyscy jeszcze otrzymali możliwość pobrania aktualizacji. Możesz to zrobić ręcznie, pobierając paczkę z tego linku i w menu z aktualizowaniem systemu wciskasz 3 kropki i wybierasz opcję "Wybierz paczkę aktualizacji". Wskazujesz na ścieżkę do pliku na telefonie i rozpocznie się proces aktualizacji :) Niestety, jak już ktoś wcześniej wspomniał w innym wątku nadal nie działają wibracje w trybie cichym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajdziesz inny telefon który wytrzyma dłużej? Ludzie nie wariujcie. Smartfon i 7 dni? To chyba tylko leży, ma wszystko powyłączane i 3 minuty rozmów dziennie. OK może coś spaprali w nowym sofcie ale jak dla mnie telefon który bez bólu wytrzyma przez 1 dzień z powłączanymi wszystkimi kanałami komunikacji, 2- 3 godz. rozmów, kilkanaście maili, smsy, aktywny GPS, kilka godzin hotspotu itp. jak dla mnie jest wystarczający. Pogadajcie z iPhonowcami (ale nie z wyznawcami) - jak pod koniec dnia rozglądają się za ładowarką.

I żeby nie było - używałem jeszcze takich telefonów

https://3.allegroimg.com/s400/01dbb8/291f049b42d8a6602a93c1ee1493 (zdjęcie podebrane z allegro).

i miałem telefony które intensywnie używane wytrzymywały tydzień roboczy.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelll jeżeli nawiązujesz do mojej odpowiedzi o reklamacji to nie chcę reklamować telefonu ze względu na krótki czas trzymania na baterii

:D

Chodzi o to, że wejście do ładowania lata jak by było wyrwane, w moim 6 letnim starym telefonie tak nie lata tylko siedzi sztywno. Nie chcę kusić losu jak za jakiś czas telefon odmówi posłuszeństwa - najprawdopodniej uszkodziło sie w transporcie bo przysłali pudełki z telefonem tylko w folii UPS albo poprsotu dali mi telefon jakis ze zwrotu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie doczytałem tego, ale ogólnie wpis był adresowany do wszystkich malkontentów wykłócających się z rzeczywistością o kolejne minuty SOT. Oczywiście byłoby dobrze mieć telefon (smartfon) który normalnie użytkowany wytrzymuje 4-5 dni ale nie zapowiada się to w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@obek-86 na pewno się nie uszkodziło w transporcie. Od wstrząsów to nic by się nie stało. Musiałbyś mieć uszkodzone pudełko. Mój także był w kopercie zwykłej i nic mu nie było. Nawet telefony kupowane z chin mi się nie uszkodziły w takim opakowaniu.

Biały kabel z pudełka także chodzi na boki, ale w gnieździe trzyma jak należy. Ja nie mam zamiaru zwracać. Jeśli tobie w tel za niecałe 800zł to nie odpowiada to proszę bardzo. Już widzę uśmiech osoby przyjmującej telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pawelll napisał:

OK, nie doczytałem tego, ale ogólnie wpis był adresowany do wszystkich malkontentów wykłócających się z rzeczywistością o kolejne minuty SOT. Oczywiście byłoby dobrze mieć telefon (smartfon) który normalnie użytkowany wytrzymuje 4-5 dni ale nie zapowiada się to w najbliższym czasie.

Tak spaprali aktualizacje z globala na 8.2.9.0 i baterie jest do przyjęcia i mimo że jest gorzej niż na 8.2.1.0 to jest to akceptowalne przeze mnie niestety brak wibracji w trybie cichym po przyjsciu smsa jest już troche słaby bo przed aktualizacją to działało  w sofcie 8.2.1.0 Mamiea

2 minuty temu, preston2009 napisał:

@obek-86 na pewno się nie uszkodziło w transporcie. Od wstrząsów to nic by się nie stało. Musiałbyś mieć uszkodzone pudełko. Mój także był w kopercie zwykłej i nic mu nie było. Nawet telefony kupowane z chin mi się nie uszkodziły w takim opakowaniu.

Biały kabel z pudełka także chodzi na boki, ale w gnieździe trzyma jak należy. Ja nie mam zamiaru zwracać. Jeśli tobie w tel za niecałe 800zł to nie odpowiada to proszę bardzo. Już widzę uśmiech osoby przyjmującej telefon.

Szczerze jeśli kupił w Euro RTV to mu współczuje bo słyszałem że sprzedają telefony bez ofoliowanego pudełka podejrzewam że ze zwrotu ja kupiłem na allegro od sprawdzonego sprzedawcy i mi śmiga wszystko jak należy http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-3-32-eu-lte800-sd-435-gw24msc-blk-i6793696322.html polecam tego sprzedawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pudełko było zafoliowane mimo że kupowałem na allegro zadzwoniłem z pytaniem do dystrybutora MI Polska czy telefon nowy od oficjalnego dystrybutora powinien być zafoliowany i zapakowany na to mi  odpowiedzieli że tak a w Euro RTV AGD sprzedają już otwarte kolega kupił to wiem miał tackę SIM która mu chodziło luźno i oddał go podejrzewał że kupił ze zwrotu go po tym jak mu powiedziałem że mój był zafoliowany

 

Edytowane przez coogar2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bym był sobą poszedłem do sklepu xkom i koleś przy mnie rozfoliował telefon nowy rozfoliowany po włożeniu kabla od ładowania też lata sam się zdziwił :shock: tak więc ten model tak ma po prostu. Nie zmienia faktu, że z rtv agd przysłali mi bez folii. Nie będę jednak zwracał :) poczekam na fajną promocję to może się kupi z chin Mi 8 :D

Edytowane przez obek-86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model tak nie ma. A dokładniej, żadna z moich 2 szt R4X tak nie ma. Chyba że za "latanie" uważasz luz boczny wtyczki. To akurat jest normalne, Ważne że wtyczka siedzi mocno, wchodzi z wyraźnym "klikiem" i dobrze łączy.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...