Skocz do zawartości

Xiaomi MiKey


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

@acid nie o to chodzi. To powinno działać na redmi jeśli działa na telefonach typu moto g. Może aplikacja na MTK nie działa hmm? Bo klick podobno działa na hongmi.

MIUI_V5/N5

No ale to chciałem powiedzieć: skoro budżetowy telefon na mtk to pewnie i rom do poprawy.

Rom do Redmi ma wiele błędów a Xiaomi to poprawia raz na 2 miesiące albo w ogóle.

Choć Mikey powinien działać bez względu na soft, więc tylko ten viper może psuć.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak masz włączony ekran...

1 kliknięcie wlaczasz wylaczasz muzykę, 2 kliknięcia piosenka do przodu, 3 kliknięcia piosenka do tylu.

1 na 10 prob włożenia mikeya, kończy się niepowodzeniem. Wczesniej było 10/10...

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy, czy ekran włączony czy nie, jeżeli nie zostawię apk w pamięci, po pewnym czasie każde kliknięcie uruchamia muzykę, a to czy przełącza do przodu czy nie, jest mało istotne, bo kliki mam ustawione do czegoś innego, i nie chcę odtwarzacza zamiast dyktafonu, taki dziwny jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj dotarł do mnie mój MiKey (prędzej miałem przez moment pożyczony od kumpla) no i jest problem ;)

 

Testowałem już kilka wersji apki MiKey, 1.4.1, 1.5.2 EN i spolszczony 1.5.2.

MiKeya w sumie mam włożonego w jack cały czas bo i tak muza przez bt no ale do sedna.

 

Wiedziałem od początku że fajnie byłby go mieć z racji możliwości zrobienia zdjęcia ze zgaszonym ekranem, no i się zawiodłem, ustawiłem że 1 klik to zdjęcie no i raz je zrobi, raz wcale. Jeżeli zrobi to trwa to za długo, około 3 sekundy (sądziłem że będzie to max 1sek, a tu po 3 często zerowa ostrość), czasem nawet do 6 sekund albo nie robi zdjęcia a jak wejdę w aparat to mam coś takiego:

 

"Błąd aparatu - Nie można nawiązać połączenia z aparatem, uruchom ponownie aplikację"

 

Najs.

 

Kombinowałem z pracą w tle i innymi ustawieniami no i to jest loteria. Prędzej po próbie zrobienia zdjęcia kliknięciem wywalało aparat tak, że pomagał dopiero restart telefonu. Teraz mam 2x kliknięcie by zrobić foto, mniej wywala aparat ale nadal jest źle.

 

Tak samo ze sterowaniem muzyki, w czasie słuchania jej jest tak - 1 kliknięcie włączą lub wyłącza granie (loteria, czasami tylko wyłączy ale włączyć się nie da) 2x kliknięcie albo zmienia piosenkę albo robi zdjęcie, albo crashuje muzykę i aparat, no jaja jakieś... Nie tego się spodziewałem. Nawet tak jest jak nic nie jest przypisane na 1x i 2x klik.

 

Macie podobnie?

Cały opis tyczy się Mi-2 z MIUI 4.3.21, sprawdzę również na Note jak mi tylko przyjdzie.

 

Czekać na jakieś aktualizacje apki czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie pisałbym posta na ponad 1500 znaków gdybym nie próbował z min 20 razy podłączać, dociskać, lekko/mocniej klikał itd.

 

MiKey siedzi najgłębiej jak się tylko da. Trochę się powtórzę - działa jak loteria jeżeli chodzi o funkcje szybkiego zdjęcia, raz zrobi zdjęcie, raz scrashuje aparat (tylko restart fona pomaga).

 

1x klik jako latarka lub przycisk menu działa ok, ale te funkcje są dla mnie zbędne. Po prostu u mnie jest problem na linii aparat-MiKey. Tempo klikania opanowane.

W tej chwili mam ustawione 1x klik na szybkie foto głównym aparatem i 2x klik aparat przedni.

No i jest tak że zrobię poprawnie 4 foto głównym (na 5 próB) a już 2x klik zrobi 1 albo wcale (na 5 próB), wejdę w aparat i crash, zdjęcia z obu kamer potrafią crashować. 

 

To samo lipka z muzyką, jak słucham muzyki to nie mogę zrobić szybkiego zdjęcia bo 1x klik wyłącza granie muzyki a zdjęcia i tak nie zrobi. Szkoda że funkcji muzycznych nie da się zmienić programem, i tak zmieniam piosenki przez funkcyjne vol-+, wł/wył muzę/głośniej/ciszej/przód/tył w MW600.

 

Nie wiem, na razie kiszka.

 

[/marudzenie]

 

Ktoś z Mi-2 ma MiKeya i może potestować szybkie zdjęcia i powiedzieć jak to wygląda u niego? Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie- jak w aplikacji mikey zmienić język na Polski? Zainstalowałem ja z paczki z xiaomi.eu ale domyślnie ustawił się język chiński co odrobinę utrudnia użytkowanie :P

Xiaomi red rice

Edytowane przez Mikolaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...