Skocz do zawartości

Nie widzi słuchawek


melloon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Telefon widzi słuchawki normalnie, po czym po kilku sekundach znika możliwość ustawiania efektów dżwiękowych, znika opcja funkcji przycisków (komunikat "nie wykryto słuchawek") i dżwięk robi się totalnie płaski. Na pasku powiadomień w tym czasie jest ikona słuchawek, i dżwięk się z nich wydobywa, choć bez korekcji to nie dżwięk :-(. Mam tak na kilku sprawnych słuchawkach, bez i z mikrofonem, ale żadne nie są produkcji Xiaomi. Soft 7.4.27, na poprzednich wersjach było identycznie. Czyżby MIUI blokowało możliwość używania słuchawek innej marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też mam problem ze słuchawkami. Mam dokanałowe i zwykle, nauszne. Jack nie wchodzi głęboko i przy dokanalowych głośność sama się scisza w dół i... Uruchamia się Google now. Nie wiem, co za błąd.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisnalem jacka i wszedł cały, ale słychać przy przełączaniu piosenek jakieś dziwne dźwięki, które ustają w trakcie odtwarzania muzyki. A teraz jak podpisałem słuchawki i kliknąłem w odtwarzanie, telefon się restartuje... Soft global 8.2.9.0 dystrybucja abc

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam to samo!

MIUI Global 8.2.0.2.

Podłączam słuchawki z mikrofonem, przez kilka sekund jest symbol słuchawek z mikrofonem a później zmienia się na same słuchawki i dźwięk ulega zmianie oraz znika sterowanie telefonem.

Obecnie mogę zauktalizować rom na Global 8.2.9.0 ale widzę w poście powyżej, że na nim równiez występuję ten probblem :(.

Macie jakieś rady?

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałowe z mikrofonem (pilotem) Brainwawz Beta i Remax rm610d.

Przez kilka sekund jest symbol słuchawek z mikrofonem później znika i jest symbol słuchawek bez mikrofonu. Sprzęt gra ale zmienia się dźwięk i traci sterowanie w pilocie.

Pozdrawiam

Jednak jest to problem softowy, a bałem się, że może być sprzętowy. Wkładam słuchawki do telefonu pokazuje się zestaw z mikrofonem i włączam play z palca na ekranie, zmienia się ikona na słuchawki bez mikrofonu i nie działa pilot. Jeżeli po włożeniu słuchawek play odpalę guzikiem z pilota to wszystko działa jak powinno. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale dla mnie ważne, że działa.

Pozdrawiam Grzegorz

Edytowane przez Grzech76
Rozwiązanie mojego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.06.2017 o 17:31, angry napisał:

Biała działają dobrze (sony nauszne) czarne mają dodatkowe szumy (krugermatz dokanałowe)

Zauważ, że mają troche inna budiowę jacka i w tym zapewne tkwi problem.

 594769b18efad_2017-06-1908_05_17-MicrosoftPowerPoint-Prezentacja1.thumb.jpg.f445071f7fa30867ec41397a2af7802c.jpg

Białe masz 3 pinowe a czarne 4 pinowe (czyli z mikrofonem) i moze przez ten 4 PIN coś jest nie tak i dlatego odczuwasz dodatkowe szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...