Skocz do zawartości

Widżet Map Google


bieniu79

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś, kto korzysta z MIUI, kto widzi widżet "Trasa dojazdu" z Map Google i może go dodać do ekranu głównego? Poniższy link wyjaśnia, o co mi chodzi:

https://support.google.com/maps/answer/6291823?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl

 

Na trzech telefonach Xiaomi (dwa Redmi 3 i jeden Redmi 3S) z trzema różnymi wersjami xiaomi.eu w widżetach nie ma nic od Map Google. Widżety wielu aplikacji (nie tylko systemowych) widzę, ale nie Map Google. Reinstalacja aplikacji Mapy nie pomaga. Zanim się zabiorę za akcje typu "wipe" albo kombinowanie z wersjami ROM-u chciałbym wiedzieć, czy to komukolwiek działa.

 

Gdyby komuś te widżety działały, serdecznie proszę o podanie modelu telefonu i wersji ROM-u. Będę bardzo wdzięczny.

 

Wiem, że mogę trasę dodać do ekranu głównego wybierając odpowiednią opcję w Mapach, ale nie znalazłem sposobu, aby tym sposobem wpisać własną nazwę takiego skrótu, a bardzo mi na tym zależy i z opisu wynika, że dodając skrót przez widżet jest to możliwe.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bieniu79 napisał:

Wiem, że mogę trasę dodać do ekranu głównego wybierając odpowiednią opcję w Mapach, ale nie znalazłem sposobu, aby tym sposobem wpisać własną nazwę takiego skrótu, a bardzo mi na tym zależy i z opisu wynika, że dodając skrót przez widżet jest to możliwe.

Nie ma takiego widżetu i żaden wipe nie pomoże, możesz sobie darować (na romach global też nie ma). Nazwa skrótu dodana z map ma nazwę od adresu i chyba nie można tego zmienić. Jedyną opcją z widżetem od Googla który pokazuje info z map jest widżet z kartami. Tylko to działa jak chce i nie zawsze pokazuje to co się ustawi. Tak to u mnie wygląda z info o dojeździe do pracy:

widget.thumb.jpg.cd1db88dcb47c317e25fb9f215a5086b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego widżetu i żaden wipe nie pomoże, możesz sobie darować (na romach global też nie ma).


Czyli co? Ten sposób z linka działa tylko na czystym Androidzie i MIUI coś celowo robi, żeby ten widżet ukryć? Hmmm... W wolnej chwili sprawdzę na swoim starym Samsungu, jak to się zachowuje.

W każdym razie dzięki za informację. Uchroniłeś mnie przed zmarnowaniem mnóstwa czasu. :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bieniu79 napisał:

Czyli co? Ten sposób z linka działa tylko na czystym Androidzie i MIUI coś celowo robi, żeby ten widżet ukryć? Hmmm... W wolnej chwili sprawdzę na swoim starym Samsungu, jak to się zachowuje.

 

Wygląda na to że w Miui nie wszystkie widżety działają i chyba nie da się z tym nic zrobić. Sprawdziłem i na CM 13 którego mam na tablecie Samsunga, widżety map są.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to działa jak chce i nie zawsze pokazuje to co się ustawi.


Karty mają być Smart i pokazywać się kiedy są potrzebne. Jeżeli do pracy jedziesz na 6:00 to odpowiednio wcześniej powinna pokazać się informacja o ruchu (jeżeli ustawiłeś, że poruszasz się samochodem). I to samo bliżej końca pracy - szacowany czas dojazdu do domu i informacja o natężeniu ruchu.

Tap Tap Tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, acanth napisał:

Karty mają być Smart i pokazywać się kiedy są potrzebne. Jeżeli do pracy jedziesz na 6:00 to odpowiednio wcześniej powinna pokazać się informacja o ruchu (jeżeli ustawiłeś, że poruszasz się samochodem). I to samo bliżej końca pracy - szacowany czas dojazdu do domu i informacja o natężeniu ruchu.

 

Wiem że tak miało być, ale osobiście wolę polegać na swoim smart, nie Googla. Na razie z tego smart zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Temat dość stary, ale trafiłem tu szukając właśnie informacji dotyczącej widgetu Ruch z map Google. Na Mi Max 2 z MIUI 9 Global widgetów map nadal brak jeśli chodzi o dodawanie ich z poziomu pulpitu. Można jednak dodać Ruch z poziomu mapy i jest to wtedy widoczne jako ikona pulpitu.

Edytowane przez rot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Można jednak dodać Ruch z poziomu mapy i jest to wtedy widoczne jako ikona pulpitu.


Dzięki za info. Z tym dodawaniem z poziomu mapy jest tylko taki problem, że nie da się (ja przynajmniej nie potrafię) wtedy nadać takiemu skrótowi dowolnej nazwy. Tworzy się nazwa nadana przez Google i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bieniu79 napisał:

stworzenie za jego pomocą skrótu włączającego nawigację do założonego punktu na mapie mnie przerosło.

 

Do zadanego punktu, to chyba w nim nemożliwe, ale skrót do ruchu (korków) ze zmianą ikony i jej nazwy, tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...