Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją / TWRP


maneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zauważyłem, że ostatnio wyszła aktualizacja MIUI, więc chciałem zrobić aktualizację.
Chciałem wejść przez twrp, lecz okazało się, że było tylko ori
TWRP
(Był ten z lewej, a nie z prawej)
Postanowiłem wgrać od nowa twrp z filmiku Pirzu (od 3:25 aż do końca) i teraz mam takie okno:

TWRP

Co zrobić?
Wyłączyłem i włączyłem telefon i wszystko się usunęło, tak jakbym zrobił hard reset.
Dodam, że zip wrzuciłem dla pewności i na kartę i na telefon.

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez maneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki chcesz instalować? Ja na globalu mam 8.2.1.0.

Powinieneś był swypnąć na dole bo właśnie o modyfikację ci chodzi. Powinieneś był o tym wiedzieć jeśli się za to zabierasz. Mam na dzieję także, że pobrałeś TWRP odpowiednie dla swojego telefonu. Ja od dwóch dni nie mogę pobrać bo błędy wyskakują na serwerach z których próbuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@preston2009 miałem wgrane chińskie oprogramowanie, więc wgrałem MIUI Polska, lecz ostatnio wyszła aktuazliacja więc chciałem ją wgrać :)
TWRP na pewno dobre, bo przecież nie wgrałbym MIUI Polska.

@Zexon72 dzięki za info :D

@rezmus a tego nie widziełem :D 
również dzięki za info :)

reasumując, przeciągam pasek na dole i wtedy powinno mi wyskoczyć TWRP?
Zauważyłem, że jak wejde w ustawienia -> informacje o telefonie -> aktualizacja to tam moge wybrac Zainstaluj aktualizacje z pliku .zip, tam tez mozna normalnie aktualizowac czy jak tam wygląda sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A skąd macie Globala? Na stronie http://en.miui.com/a-234.html nie widzę żadnego romu, żeby móc odblokować BL i wgrać miuipolska. Dopiero zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, nie mam go w posiadaniu. Czy ten:
https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4X-4-X-Mobile-Phone-Snapdragon-435-Octa-Core-5-0-HD-2GB/311331_32796300206.html
to będzie rzeczywiście Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fortune na stronie xiaomi z romami fastboot ostatnio pojawiają się one i znikają. 

Jakiś czas temu zniknęły te dla Redmi 4a a teraz widzę, że już powróciły. 

Od Goldiego telefon może przyjść Ci z czystym globalem, albo z chińskim globalem czyli syfmiui. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc.

Jak w temacie.

Odblokowalem bootloadera, zainstalowalem TWRP, zmienilem jezyk z chin na ang, zrobilem: wipe>format data jak w poradniku.

I pytanie: jak dostac sie do TWRP? 

Gdy wlaczam tel [vol down] + [power] tel zamiast TWRP odpala fastboota.

jest mozliwosc dostanai sie do TWRP bez uzycia komputera, a jezeli nie, to jaka komende trzeba wpisac w ADB zeby sie do TWRP dostac?

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam za to taki problem. Nie mogę zainstalować aktualizacji w TWRP. 

Ukazuje mi się taki komunikat:Plik zip uszkodzony! Błąd instalacji pliku zip @/casche/recovery/block.map 

oraz plik zip uszkodzony! Błąd instalacji pliku zip (tu ścieżka mojego pliku). 

Instalowałem plik ściągnięty z tej strony w telefonie jak i na kompie. To nic nie pomogło. Mam andka 7 i odblokowany bootloader.

Co mogę zrobić?

Edytowane przez johnybiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam za to taki problem. Nie mogę zainstalować aktualizacji w TWRP. 
Ukazuje mi się taki komunikat:Plik zip uszkodzony! Błąd instalacji pliku zip @/casche/recovery/block.map 
oraz plik zip uszkodzony! Błąd instalacji pliku zip (tu ścieżka mojego pliku). 
Instalowałem plik ściągnięty z tej strony w telefonie jak i na kompie. To nic nie pomogło. Mam andka 7 i odblokowany bootloader.
Co mogę zrobić?


Zainstaluj z otg. Na przykład z pendrive'a przez twrp .

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boroch napisał:

 


Zainstaluj z otg. Na przykład z pendrive'a przez twrp .

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Poradziłem sobie w ten sposób, że zainstalowałem na nowo twrp i poszło bez problemu więc problem rozwiązany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, tpawel napisał:

Jak dajesz power+vol+ to przytrzymaj dłużej to od razu wejdziesz w TWRP. Tez tak mam od jakiegoś czasu

Jak zrobię power+vol+ mam diagnostykę jak na zdjęciu (a nie mi recovery), jak dam vol+, vol- i power mam twrp

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Ja jak dłużej przytrzymam to mam twrp :)
Tez się pierwszym razem zdziwiłem WTF

Którą metodą wrzuciłeś TWRP?

@tpawel Druga sprawa to czy TWRP po zakończeniu instalacji zapytało Cię czy wyłączyć/dezaktywować mi recovery?

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Po instalacji TWRP wrzuciles od razu xiaomi.eu, bo jesli nie to logiczne ze wgra Ci na nowo mi recovery przy bootowaniu systemu.

Na zdjęciu wyżej to diagnostyka i możliwość wyboru boot do fastboot/recovery , czy on jest nieusuwalny?

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

@acocieto nie mam pojecia ja u siebie tak nie mam, jezeli w niczym Ci to nie przeszkadza i mozesz wejsc w TWRP no to zostaw i nie przjemuj się tym.

Którą metodą instalowałeś TWRP? Np w RN3SE też tego nie mam, ale od czego to zależy.

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acocieto napisał:

co jest przyczyną tego trybu przed wejściem w recovery?

Przyczyną jest to że wszystkie Redmi (nie Note) mają to chińskie menu serwisowe i nie można tego wyłączyć. To menu uruchamia sę właśnie kombinacją vol+ i power, która w innych telefonach uruchamia recovery. W zwykłych Redmi recovery uruchamia się kombinacją trzech klawiszy, vol+, vol- i power. Ot cała tajemnica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Przyczyną jest to że wszystkie Redmi (nie Note) mają to chińskie menu serwisowe i nie można tego wyłączyć. To menu uruchamia sę właśnie kombinacją vol+ i power, która w innych telefonach uruchamia recovery. W zwykłych Redmi recovery uruchamia się kombinacją trzech klawiszy, vol+, vol- i power. Ot cała tajemnica.

Dziękuję za wyjaśnienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko.

Posiadam 4x który staje na logo MI i restartuje się aż do zejścia baterii na 0%.
Z tego co wyczytałem muszę odblokować bootloader który blokowany jest przez firmware (prawdopodobnie). 
ADB nie widzi urządzenia. Fastboot widzi, komendy w konsoli ADB and fastboot albo mają failed, albo wykonują się a telefon za wibruje i staje na logo (fastboot oem edl, reboot edl i wszystkie inne)
MIflash widzi urządzenie jako ciąg cyfr, niestety nie mogę w niego wgrać nic bo zawsze jest
"critical partition flashing is not allowed".

Udało mi się chińskim Mi PC Suite niby wgrać v8.2.10.0.mammiea według pewnego poradnika na YT, niestety, po update, kolejny pasek dotarł do połowy, telefon zrestartował się, pasek poleciał kawałek dalej i znów zrestartował się i nie dociera nigdy do końca.

Słyszałem o MIUI Deep Flash Cable, mogę go zrobić, wczoraj zwarłem obie ścieżki skręcając - niestety ale nie wykryło jako Qualcomm hs-usb qdloader 9008 - dzisiaj zrobie to lutując switch lub zworke.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kamillm napisał:

Dlatego, że masz zablokowany bootlader.

Jest jeszcze metoda z testpoint jesli to nie pomoze/

Wiem, napisałem wyżej że zablokowany, więc trzeba odblokować, wgrać soft, potem Unlocka zrobić ;P Pytanie czy oprócz kabla (jeżeli by jakimś cudem nie działał (zaraz będe lutować)) i test pointu - nie chce zniszczyć obudowy lub szkła - jest jakaś metoda... Niby przez fastboota powinno się dać, na YT w poradnikach ludziom się udaje...

mimo zalozonej zworki na czas wlaczenia, nie pojawia sie nic w miflash oraz w menadżerze urządzeń...

Edytowane przez Iryseq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Masz zablokowany EDL skoro nie wchodzi Ci z fastboota, wiec tylko deep flash kabel albo testpoint.

Deep flash kabel nie dziala, ciagly bootloop MI LOGO mam, i na lapku i na PC. Zwieram zworką Data+ i GND i nic sie nie dzieje, rozwieram to to samo, 

A tak jak pisałem, fastboot w cmd widzi urządzenie, ale komendy nie działają, Miflash też widzi urządzenie ale jest ten krytyczny z partycją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...