Skocz do zawartości

Recenzja - wersja wstępna (uaktualniana co jakiś czas)


pawelll

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem kilka zdjęć i film do galerii na dropboxie (link w pierwszym wpisie).

Na filmie widać brak stabilizacji (ale w tej klasie nie ma jej nikt - ostatni był A5 2016). Widać też nieprzyjemne pulsowanie obrazu związane z działaniem autofocusa. Ale dokładnie tak samo działa to w A3/A5 2017.

Jest też jedno zdjęcie HDR.

Wszystkie nowe zdjęcia z przy całkowitym zachmurzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafael1993 napisał:

Mam go z polskiej dystrybucji, reklamować? 

Ale niby co reklamować? Samo porównanie odcienia bieli z innym modelem kompletnie nic nie mówi o jakości wyświetlacza (oprócz tego że biel ma inny odcień). Paradoksalnie bardzo często lepsze wyświetlacze (pod względem odwzorowania barw), często mają biel ciepłą (przyżółconą), a te gorsze zimną (niebieskawą). Musiał byś porównać inne parametry, np maksymalną jasność, nasycenie kolorów, wierność, kontrast itd. To też nie było by miarodajne, bo zależy od samych ustawień wyświetlania, romu i innych rzeczy. Możesz co najwyżej sprawdzić jaki ci tam wyświetlacz wsadzili, wchodząc np. w Hardware info z tego chińskiego menu serwisowego uruchamianego Vol+ i Power przy włączaniu telefonu. W Redmi 3 wstawiali wyświetlacze BOE (chyba najlepsze pod względem jasności maksymalnej kontrastu i kolorów) i EBBG. W Redmi 3s czasami jeszcze wyświetlacze Tianma, ale chyba tylko tych na chiński rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2017 o 18:19, preston2009 napisał:

Bo jest w w miarę mały, oraz ma pojemną baterię (u mnie 8dni 19g czuwania z 5g 52min SOT). Wg mnie dobra jakość i wydajność za tę cenę. Tylko ROM mógłby być szybciej udostępniany.

"preston2009" a jaki rom masz, że taki czas pracy na baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elbi Miałem 8.2.1.0. Jest idealny jeśli chodzi o baterię. Tylko zch.... sprawę i zaktualizowałem przez OTA do 8.2.9.0 który jest tragiczny. Tel miejscami był szybszy, ale bateria o połowę gorsza. Xaomi.eu 7.5.19 ciut lepsze, ale do pierwszego/fabrycznego softu brakuje 2 dni czuwania. Pomimo mniejszej ilości aplikacji google to ich usługi zbierają więcej baterii od globala z całym syfem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na ten moment 8.2.1.0 najlepszy z wszystkich rom-ów

Zastanawiałem się czy wgrywać Xaomi.eu ale chyba sobie daruje bo nie zauważę zbytniej różnicy w wydajności a kpiłem ten telefon ze względu na baterię (czas pracy) więc na ten moment ja pozostaje na 8.2.1.0

ps. ja używam na co dzień z Samsunka A5 2016 i tu też nie jest źle przy baterii pojemności 3000 można dojść do 8d 6g z  3g 15min SOT (to mój wynik) nie wiem jak innych użytkowników A5 2016 (A5 2017 ma jeszcze lepsze zarządzanie energią, ekonomiczniejszy procek) podobno wyciągnie spokojnie 7g SOT przy baterii 3000 !!!) https://www.tabletowo.pl/2017/02/21/test-opinia-recenzja-samsunga-galaxy-a5-2017/3/

Edytowane przez dziadek-NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 20:04, pawelll napisał:

Dodałem kilka zdjęć i film do galerii na dropboxie (link w pierwszym wpisie).

Na filmie widać brak stabilizacji (ale w tej klasie nie ma jej nikt - ostatni był A5 2016). Widać też nieprzyjemne pulsowanie obrazu związane z działaniem autofocusa. Ale dokładnie tak samo działa to w A3/A5 2017.

Jest też jedno zdjęcie HDR.

Wszystkie nowe zdjęcia z przy całkowitym zachmurzeniu.

Ferio Gaj :) tak na marginesie.

Zakupiłem kilka dni temu Xiaomi 4X. Od razu zaktualizował mi sie do 8.2.9.0 i bateria na tą chwilę 20 % zostało i telefon działą 2 dni i kilka godzin masakra :/ Jak wrócić do 8.2.1.0?

Telefon fajny stabilnie działa mam opcję 3/32 GB. Zakupiony w polsce w RTV AGD za 799.

Na tą chwilę co mnie denerwuje to aby zadzwonić trzeba w chodzić w numer telefonu nie można przeciągnąć w prawo jak to było w innych telefonach :? Może ktoś pomoże czy da się inaczej?

Największa bolączka jednak to ta bateria :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, obek-86 napisał:

Jak wrócić do 8.2.1.0?

http://uploadboy.me/v69fx4ptcr7x/santoni_global_images_V8.2.1.0.MAMMIEA_20170328.0000.00_6.0.rar.html  - ale na wlasna odpowiedzialnosc, nie wiadomo czy cos w nim siedzi czy jest czysty, z jakiegos forum link, ja nie mialem odwagi instalowac i poleciało xiaomi.eu, chcesz to flashuj.

25 minut temu, obek-86 napisał:

Na tą chwilę co mnie denerwuje to aby zadzwonić trzeba w chodzić w numer telefonu nie można przeciągnąć w prawo jak to było w innych telefonach :?

Tej funkcjonanosci nie znajdziesz w MIUI w lewo wiadomosc w prawo dzwonienie, niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do galerii (link w  pierwszym wpisie) przykład działania HDR. Generalnie nie jestem zwolennikiem HDR w foto ale tu efekt nie jest zbytnio przesadzony. Na krzewach światło na zdjęciu HDR jest bliższe rzeczywistości. Ale cienie na chmurach na HDR są zbyt duże, zdjęcie bez HDR jest bliższe rzeczywistości. 

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Warto ten telefon dla dziewczyny za 699zł w proline? dziewczyna chce coś płynnego , bateria dobra w nim jest widze, aparat też chce dobry jednak dla niej dobry to średni bo podobają jej się zdjęcia w moim redmi note 3 pro. Tak więc występują w tym modelu jakieś problemy? czy do 700zł raczej w polskich sklepach nie znajdę nic lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Recenzja - wersja wstępna (uaktualniana co jakiś czas)
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli dużo przeskakujesz między aplikacjami to 4GB jest ok w innym wypadku raczej będzie się marnować przy takim procesorze, ale ogólnie dodatkowe 250zł to sporo jak dla mnie za 4/64

co prawda nie jest to redmi 4x a note ale różnice będą mniej odczuwalne niż przy tych
redmi note 4x 3GB vs 4GB

Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też do czego i jak używa się telefonu, jeśli wykorzystuje się dobrodziejstwa dual sim to wbudowane 24gb pamięci dla użytkownika może okazać się za mało. I lepiej w tym momencie mieć więcej pamięci bo 55GB jest już bardziej wystarczające - jeśli już nie da się włożyć dodatkowej karty SD.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...