Skocz do zawartości

Recenzja - wersja wstępna (uaktualniana co jakiś czas)


pawelll

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czekając na polską dystrybucję (i wyższą cenę) kupiłem 4X w jednym ze sklepów z all...

Pierwsze wrażenia (trochę w porównaniu do 3S który trafił do syna :)).

Wersja 3/32 GB, LTE800 (B20)

+dużo lepiej leży w dłoni i jest mniej śliski (wersja czarna)

+lepsza powłoka na szkle, mniej się palcuje, bardziej śliska

+przyzwoita szybkość

+wydaje się że lepsza czułość telefonu

 

Minusy:

- nadal nie wiem (podobnie jak w 3S) dlaczego radio w samochodzie (Bolero w Skodzie O3) nie wyświetla zdjęć kontaktów tak jak nie wiem dlaczego nie wyświetlało, nie wiem dlaczego zaczęło wyświetlać. Jedyne co zrobiłem to ponowne wczytanie zdjęcia do jednego z kontaktów którego nie chciał wyświetlać też telefon :) (01.05.2017)

- nie działa niestety MirrorLink, na szczęście działa AndroidAuto

30.04.

Obudowa/wykonanie:

Wykonanie staranne, wszystko dobrze spasowane, sztywne, nic nie skrzypi. Górny i dolny pasek tyłu to dobrej jakości plastik, centralna część to aluminium. Wzrokowo nie do odróżnienia.

 

Foto/wideo:

Pod tym linkiem kilka przykładowych fotek i filmów (będzie uaktualniane).

https://www.dropbox.com/sh/bqr9lru9rcg8y55/AADSHJ8qXYfjvXWgdBahWZh9a?dl=0

-zdjęcia z 30.04 godz. 21.xx - światło sztuczne, obrus na zdjęciu z kwiatami biały, z lampą i bez (widać w EXIF)

uwagi i problemy

05.05

- przy telefonie podłączonym do zestawu BT w samochodzie nie mogę uzyskać dźwięku z Yanosika, Naviexperta czy GoogleMaps. Po podpięciu kablem i uruchomieniu AndroidAuto dźwięk z GM jest. (ktoś już na forum pisał o tym problemie). W Yanosiku trzeba przekierować kanał dźwiękowy na "alarm" (12.05)

- nie mogę zmusić AndroidAuto (w samochodzie) do pracy w języku polskim (w Galaxy A3 nie było problemu). Ta sama aplikacja uruchomiona na telefonie działa bez problemu w języku polskim. Tak jak nie wiedziałem dlaczego nie działa, tak nie wiem dlaczego język polski sie pojawił :) (17.06)

- nie można uruchomić słownika T9 (brak opcji w menu dialera). Bez tego trudno wyszukiwać kontakty z polskimi znakami diakrytycznymi.

12.05

- pojawiły się problemy z dźwiękiem po bluetooth z zestawie samochodowym (fabryczne Bolero Skody), podobne opisywałem kiedyś przy 3S. Po dłuższym czasie i kilku rozmowach, znika transmisja dźwięku - generalnie połączenie jest, działa sterowanie itp.Nie pomaga restart telefonu, ponowne nawiązanie połączenia, krótkie zgaszenie zapłonu. Po kilkuminutowym postoju (wyłączeniu zapłonu) działanie wraca. Jak przy AA - problem zniknął - prawdopodobnie po aktualizacji do 8.2.9. (17.06)

18.05

Właśnie pobiera mi się aktualizacja do 8.2.9.0. Zobaczymy czy i co poprawi (a co zepsuje).

Edytowane przez pawelll
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstępną recenzję bo sam zastanawiam się nad wyborem pomiędzy redmi 4X a MI4. Jakbyś mógł sprawdzić łączność bo słyszałem o problemach z zasięgiem i ogólną płynność urządzenia. 

Pozdrawiam

Ps. Jaką masz wersję telefonu (2/3 ram) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kjnm Ja także mam 3/32. Wg mnie lepszy zasięg niż na Mi4, ale słabszy od Mi4c. Pewnie przez EU normy SAR i częściowo metalową obudowę. Chodzi płynnie. Czasami delikatnie przytnie się przy przewijaniu w boki np w dialerze i galerii. Przy tak nowym urządzeniu wszystko jeszcze może się zmienić. Może wieczorem zmienię soft na xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała sugestia. najbardzej reprezentatywne to sąfotki wykonywane

 

1. w pomieszczeniach w świetle dziennym

2. w pomieszczeniach przy sztucznym świetle

3. na ulicy gdzie jest dużo obiektów i szczegółów typu budynki, samochody itd itp

4. jakieś fotki z oddali 

5. Zdjęcia makro konkretnych obiektów ( nie kwiatki) tylko coś z konkretną fakturą.

Fotki z ogródka z bliska są najmniej reprezentatywnymi do oceny jakości aparatu. 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelll
Bardzo ciekawe porównanie, gdyż technicznie 3S i 4X są takie same (z wyjątkiem szybszego modemu i ładowania), dziwi mnie tylko szybkie wycofanie od priemiery S3 globala lte800 i zastąpienie go 4X-em. Zachęcam Cię do napisania więcej.

Edytowane przez dz1q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje kilka groszy :D Jest to mój pierwszy telefon Xiaomi, ale marka znana (posiadam kamerkę Xiaomi Yi). Przedtem używałem Sony Xperii E4, oraz Samsunga S5 i jestem bardzo mile zaskoczony Redmi 4x. Stosunek ceny do jakości b. dobry. Największy plus wg. mnie to bateria, która spokojnie wytrzyma 2 dni bez ładowania przy intensywnym użytkowaniu (WiFi, LTE). Niestety u mnie problemem jest gubiący się zasięg (Play). Jak narazie nie potrafię tego ogarnąć :/
Telefon kupiony w Foster Technologies za 650 zł z wysyłką (polecam sklep :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rezmus nie mam od kogo wsadzić żeby na dłuższą metę poprobowac :/ zależy, raz wcale, raz kilka razy. Na poprzednich telefonach nie było takiego problemu przez to wątpię żeby to przez operatora. Zastanawiam się żeby iść do Play to zgłosić, ale pewnie powiedzą że wina urządzenia :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być podczas rozmowy, normalnie sam z siebie urwie nawet podczas "spoczynku". Widziałem też, że jedna osoba z Mi5s też miała taki problem. Narazie ustawiłem sieć Plus i narazie git. Zobaczmy co dalej. Czekam też na ROM Global. Może to być też wina softu czy niezbyt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu to tak jak pisałem, nie mam problemów (chociaż nie testowałem jeszcze przy dłuższych trasach samochodem). Ktoś na forum pisał o problemach (z innymi modelami) w sieci Play. Reszta uwag w uaktualnieniu pierwszego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz znow wsadzilem play i dzwoni za kazdym razem... ale jak go polozylem w miejscu, gdzie zasieg play mam slabszy 2-3 kreski to raz zaczal mi dzwonic z opoznieniem 3 dzwonkow i rzeczywiscie widzialem wtedy na wyswietlaczu przez chwile brak sieci.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem tu nowy :-)  Przymierzam się do kupna albo tego 4x, albo Mi5. Być może wystarczy mi redmi 4x. Mam pytanie gdzie niby macie wersję z obsługą band 20 (lte 800mhz)?? Na razie przymierzam się do kupna albo z allegro za ~625zł. Albo ze sklepu gearbest.com tylko obawiam się cła. Ale w podsumowaniu zamówienia można dopłacić za przesyłkę DHL (eu). Tam nie będzie cła? Cena to niecałe 136USD. Tylko wtedy chyba praktycznie bez gwarancji. W Chinach to nawet nie liczę. Z allegro mam natomiast gwarancję. A z tym lte 800mhz, to chyba nie ma takiej wersji. Nawet w oficjalnej polskiej dystrybucji, na morele nie ma wcale wymienionego obsługiwanego lte. Natomiast w xcom jest w opisie samo lte. Gdzie kilka dni temu był opis obsługi band 20 800mhz. Ale już tego nie widzę, więc chyba to usunęli.

Edytowane przez Amigo007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dhl masz 99% szans na vat. b20 ma wersja 3/32 tylko, mozesz ja kupic w polsce za ~750 od reki z gwarancja w polsce (import sklepow).

Jest 4/64 z b20. Za 180$ na Ali wczoraj widziałem
Ja kupiłem na alle..o za niecałe 800 PLN (od sprzedawcy z Konstantynowa Łódzkiego). W chińskich sklepach wersja z B20 jest sporo droższa niż bez- ok. 170 USD.

Kupi za 150$ już, ale jak można w PL kupić poniżej 8 stówek to się nie ma co zastanawiać.


Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie wersja z 3gb ram jest sporo szybsza od tej z 2gb ram? Zaraz poszukam na allegro aukcje z band 20 lte. W takim x-com odpada za 1k pln. I przed chwilą pytałem, jest obsługa lte 800mhz. Ale nie za 1k pln, dokładam 100zł i mam na allegro mi5.. Rezmus to jaką przesyłkę z gearbest wybrać, żeby nie zapłacić cła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem za 784zł na allegro za wersję z lte b20. Tylko pytanie czy nie warto dozbierać i dołożyć 320zł do xiaomi mi5 32gb? (bez obsługi lte 800mhz)? Między tymi telefonami jest duża różnica? Nie gram. Na smartfonie tylko www. Moja obecna motorola xt 910, już ma problemy z płynnym przeglądaniem internetu. I jak z jakością obrazu na tych telefonach. Obecnie w Motoroli mam ekran amoled. I kolorki na zdjęciach przepiękne. Porównywałem wczoraj kolorowe zdjęcie. Na mojej Motoroli, a następnie na monitorze lg IPS. I na IPS-ie to lipa. Wcale nie miałem głębi kolorów. Czy to samo będę miał na tych telefonach? Tego się obawiam, bo dla mnie to krok wstecz. Przyzwyczaiłem się do świetnej jakości amoled. Czy wyświetlacze IPS w tych telefonach są dobrej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rezmus napisał:

 ale jak go polozylem w miejscu, gdzie zasieg play mam slabszy 2-3 kreski to raz zaczal mi dzwonic z opoznieniem 3 dzwonkow i rzeczywiscie widzialem wtedy na wyswietlaczu przez chwile brak sieci.

@rezmus hmmm, to może spróbuje to zgłosić w Play, tylko co oni mogą z tym zrobić? :D wiadomo może kiedy wychodzi global ROM do Redmi 4x?

@Amigo007 zwykłe Redmi 4x 2/16GB polecam kupić np tam gdzie ja, tzn Foster Technologies (650 zł + rok gwarancji). Ja przesiadłem się z Galaxy s5, w którym również jest Amoled i ja jako zwykły użytkownik nie widzę różnicy. Co do użytkowania, to używam Fb, Instagrama itp i 0 przycinek, więc powinien sprostać Twoim wymaganiom :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...