Skocz do zawartości

Znikający sygnał GSM w MI5 w pierwszym slocie


aficio

Rekomendowane odpowiedzi

Półtorej miesiąca temu zakupiłem Mi5 prime 3/64 . Wersja Androida 6.0.1 wersja MIUI 8.1.2.0 Stabilna 
Od samego początku był problem z sygnałem GSM . W pierwszym slocie umieściłem kartę z T-Mobile , w drugim z Plusa . TMobile służy do rozmów , sms, internetu , a Plus tylko do odbierania rozmów .
Zauważyłem jednak , że w pierwszym slocie często pokazuje sie brak aktywnej usługi , pokazuje sie krzyżyk i za chwilę znowu pojawia się sygnał . Dzieje sie tak niezależnie czy sygnał jest mocny czy słaby . Kilka razy tak miałem w biurze gdzie nadajnik mam na dachu i sygnał bardzo dobry . Na drugim slocie nie ma tego problemu . Zamieniłem teraz karty i testuję . Jest to wkurzające , bo często się tak dzieje kiedy prowadzę ważną rozmowę .
Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał ? Co może być przyczyną ?
Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli... dopiero co zamieniłeś karty.. testujesz... ale już wiesz, że to wina telefonu, a nie karty SIM? Ok...

Moja rada? Przetestuj to i sprawdź, czy dalej będzie tak samo, jeżeli nie, to nie masz się czym martwić, jeżeli zacznie wywalać 2, to znaczy, że walnęła SIM, jak dalej będzie wywalać 1, to przeinstaluj system ew. gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że ktoś miał też taki problem i go rozwiązał . Co do karty , to już wymieniona na nową , bo myślałem że jest stara i nie obsługuje LTE . Okazało się że firma nie wykupiła pakietu LTE i temat padł ( karta słuzbowa) . Tak więc jest nowa . Potestuję kilka dni i odezwę się . Może zmiana globala na Miui Polska pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aficio napisał:

Myślałem , że ktoś miał też taki problem i go rozwiązał . Co do karty , to już wymieniona na nową , bo myślałem że jest stara i nie obsługuje LTE . Okazało się że firma nie wykupiła pakietu LTE i temat padł ( karta słuzbowa) . Tak więc jest nowa . Potestuję kilka dni i odezwę się . Może zmiana globala na Miui Polska pomoże ?

To jest więcej jak prawdopodobne :). Global jest niestety.. niedopracowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...