Skocz do zawartości

Przywracanie ustawień fabrycznych.


Numilka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam w mi5 przywrócić ustawienia fabryczne, ale niestety nic z tego :/ Wchodzę w Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne wciskam resetuj telefon. Wyskakuje okienko czy chcę wymazać wszystkie informacje. Wciskam Potwierdź. Ekran gaśnie. Następnie wyświetla się na czarnym ekranie znaczek MI i... na tym koniec  :/ Przy innych próbach najpierw wpisuję hasło do konta xiaomi a dopiero po tym wyskakuje okienko z zapytaniem czy chcę wszystko wymazać. Próbowałam kilka razy. Zawsze muszę go sama uruchomić i nic się nie zmienia.
Co robię źle? Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numilka

Masz już zainstalowane TWRP, wiec nie instaluj ponownie TWRP. ID ci się nie wyświetla bo nie masz telefonu w Fastboot.

1.Wyłącz telefon,

2. Przytrzymaj klawisz głośności (+) oraz włącznik (power) i trzymaj oba klawisze do momentu pokazania się logo Mi na czarnym tle, poczekaj aż włączy się TWRP i wykonaj czyszczenie partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@Nezumi

Dziwne, bo ja miałem chyba wszystkie wersje TWRP na różnych systemach i zawsze działał mój sposób.

Sam się u siebie przekonałem, że czasami (nie mam pojęcia od czego to zależy) TWRP nie startuje z przycisków, telefon się po prostu w kółko restartuje, jakby nie miał recovery. Ot, ciekawostka. Pewnie kwestia "zachcianki" danego modelu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numilka Jeżeli to co napisał @majdan12 nie zatrybi, to będziesz zmuszona zainstalować na nowo Recovery według tych kroków:

Cytat

. Instalacja recovery

      • Instalujemy Fastboot wg FAQ
      • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
      • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
      • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
      • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
      • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
      • Na koniec fastboot boot twrp.img
      • Jeśli recovery ma chiński język to wg tego filmu zmienimy go na Polski

link do FAQ: FAQ

link do filmiku: FILM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam podobny problem, przez przypadek usunąłem system (tak wiem jak to brzmi ;) ) z telefonu, teraz próbuje wgrać od początku, raz udało mi się uruchomić TWRP, zainstalowałem i myślalem że już wszystko w porządku, włączyłem telefon ale jednak nadal coś nie gra, a niestety ponownie już mi nie chce wejść do tego TWRP. Robiłem już wszystkie kombnacje vol+/power ; vol+/vol-/power i nic. Jedyne co mi się otwiera to fastboot z vol-/power tyle że wyświetla mi się ten obrazek fastboot i nic nie mogę dalej zrobić (chyba że jest jakaś inna kombinacja żeby aktywować cokolwiek w tym menu?). Ktoś może pomóc? Ewentualnie jeśli ktoś jest z Warszawy chętnie bym podjechał żeby zobaczyła to osoba która się zna, bo ja już zaczynam wątpić w powodzenie całej akcji ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 S

Pobrałem twrp 3. 2. 1-0-gemini

Problem w tym, że dopiero co kupiłem telefon, chciałem zresetować i nawet nie spojrzałem jaka wersja and.

Czyli możliwe, że pobrałem zły twrp?

https://eu.dl.twrp.me/gemini/twrp-3.2.1-0-gemini.img

Dokładnie z tego linku, nie wiem czemu teraz ta strona jest niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest niedostępna bo europejskie serwery im padły, ktoś gdzieś już pisał o tym. @szydloo123 tak więc gratulacje wybrania odpowiedniego działu (ten niestety jest niewłaściwy), tak to jest jak się klepie w kilku tematach i "mam podobny problem“. Prosta rada, pomyśl pierw dobrze 10 razy zanim coś gdzieś zrobisz lub napiszesz o ile wcześniej sam nie uceglisz na amen swojej nowej słuchawki. Inna sprawa to po co się bawisz w xiaomi... bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...