Skocz do zawartości

Redmi 4X z polskiej dystrybucji


nymus156

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Redmi 4X w polskich sklepach dostępne są w dwóch rodzajach: z kodem kreskowym 6954176836618 - np. w Proline, oraz z kodem 6954176833938 - np. w Komputroniku. Niby te same telefony; 4X czarny, 3/32GB, Global LTE B20, polska wersja językowa. Czymś się jednak muszą różnić skoro Xiaomi nadaje im różne kody kreskowe. Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy spróbować coś wywnioskować :)

Mój to 6954176833938 . Czarny 3/32 ,kupiony prywatny import ,Global , polska ładowarka , ekran eBBg

Jak ktoś ma inny kod Ean to niech poda specyfikację może coś się da wywnioskować  . Choć może być trudne bo posiadam też Redmi 4A i jego kod to 6654176834157 to tak naprawdę kod różni się tylko 4 ostatnimi cyframi gdzie ostatnia to cyfra kontrolna całego kodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Redmi 4X z polskiej dystrybucji
  • 4 tygodnie później...

Witam, kupiłem redmi 4x na allegro i mam wątpliwości cz obsługuje B20?

opis aukcji: Wersja GLOBAL obsługująca LTE 800MHz Telefon pochodzi z polskiej dystrybucji

ale na pudełku nie było naklejek Global Version ani nie ma znaku CE i co mnie zaskoczyło jest napis Made in Indonesia:

IMG_20171129_112347.thumb.jpg.47e531f90570441034df9297d9099aa0.jpg

Dodam że pudełko było oryginalnie zafoliowane a w środku europejska ładowarka, MIUI 9 Global zainstalowałem bez problemu.

Z tyłu nadrukowane jest CE0680.

Ktoś rozwieje moje wątpliwości? 

Edytowane przez robinhopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 11:52, robinhopl napisał:

Witam, kupiłem redmi 4x na allegro i mam wątpliwości cz obsługuje B20?

opis aukcji: Wersja GLOBAL obsługująca LTE 800MHz Telefon pochodzi z polskiej dystrybucji

ale na pudełku nie było naklejek Global Version ani nie ma znaku CE i co mnie zaskoczyło jest napis Made in Indonesia:

 

Dodam że pudełko było oryginalnie zafoliowane a w środku europejska ładowarka, MIUI 9 Global zainstalowałem bez problemu.

Z tyłu nadrukowane jest CE0680.

Ktoś rozwieje moje wątpliwości? 

Na pudełku masz model MAG138 to oznacza jest to wersja z B20 Na tylnej klapce telefonu też powinno być MAG138 ...Gdyby było MAE136 to by było licho bo ten model nie wspiera B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
24 minuty temu, data17 napisał:

kupywal ktos gdzies ostatnio??

Gdzieś Ty się języka polskiego uczył? "Kupywał"? "Kupował" znam, ale to...? Co to słowo oznacza, bo nawet słownik PWN milczy..

Co zaś do meritum:

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-4x-lte-wifi-dualsim-32gb-android-60-czarny-p498645

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-4x-wifi-lte-dualsim-32gb-android-60-czarny-p526124

Taniej w Polsce raczej nie kupisz. Modele są identyczne, więc nie pytaj skąd różnica w cenie, bo nie wiem. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tylko jedno pytanie bo gubię się już w tym wszystkim z tymi importerami itp. Mianowicie chodzi mi o to czy kupiony XIAOMI REDMI 4X w RTVEUROAGD będzie miał częstotliwość LTE 800Mhz czyli B20 jak dobrze pojąłem i czy na pudełku powinna być wypisana ta informacja,jest to dla mnie strasznie istotne. Naprawdę w marketach jest spore zamieszanie wokół tego tematu. Z góry dziękuje za odpowiedz i przy okazji życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresach maja wypisane 800mhz w rtveuroagd. Chciałem go kupić w media markt ale tam sprzedawca zapytał mnie z jakiego tel. korzystałem do tej pory więc odpowiedziałem mu ze z sonego z 3compact to powiedział ze sprzedawane u nich Redmi 4x nie mają pasma B20 i to będzie dla mnie spore nieudogodnienie jeśli przebywam w małych miejscowościach.Zresztą w marketach zgodnie odradzają Xiaomi ciekawe dlaczego? Po przyjezdzie do domu sprawdziłem wierze kolo mnie i okazało się ze nadaje na 800mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek1985 napisał:

To mogę śmiało brać z RTVEUROAGD i nie zawiodę się brakiem B20. A na pudełku musi pisać  MAG138 czy możne inaczej pisać?

Wszystkie duże sieci, czyli RTVEUROAGD i Mediamarkt mają Xiaomi z oficjalnej dystrybucji, także 4x i na 100% mają B20. Wystarczy że na pudełku jest napisane "Global Version". Często mają jeszcze naklejki ABC Daty czyli oficjalnego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 20:50, kamillm napisał:

Trzeba uważnie czytać regulamin sklepu gdyż często sklepy stosuja chywty i przy odbiorze osobistym nie obowiązuje już 14 dni na zwrot. 

@smoczu @kamillm - zwrot 14 dniowy wynika z ustawy a nie z regulaminu sklepu. Regulamin tutaj jest drugorzędny. Aczkolwiek sam miałem problem z w Saturnie, kiedy zwracałem towar zakupiony przez net a odebrany osobiście. Nie chcieli mi tego przyjąć ale byłem uparty i po rozmowie z kierownikiem sklepu towar przyjęli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając wpis @boru...

@smoczu i @kamillm, zwrot 14-dniowy, zgodnie z ustawą o ochronie praw konsumenta, przysługuje nawet wówczas, gdy kupuje się towar na odległość, z opcją odbioru osobistego.

Precyzuje to ustawa o prawach konsumenta z 30 maja 2014 roku (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 683).

Mało tego, jeśli sklep nie poinformuje nas o tym w chwili zawarcia umowy kupna-sprzedaży, czas wydłuża się z 14 dni do 12 miesięcy. :) 

Z czystym sumieniem można więc sklep zgłosić do rzecznika praw konsumenta. Niech pojedzie z nim jak z podartym misiem... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi. Z tego co widzę cytowany przeze mnie sklep Alsen usunął już ten zapisek ze swojego regulaminu. No i najgorsze jest to, że mało jest osób które walczą ze sklepami a szkoda bo wg mnie warto zgłaszać wszystkie rzeczy które są sprzeczne z prawem konsumenta, w końcu mamy do tego prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, boru napisał:

@smoczu @kamillm - zwrot 14 dniowy wynika z ustawy a nie z regulaminu sklepu. Regulamin tutaj jest drugorzędny. Aczkolwiek sam miałem problem z w Saturnie, kiedy zwracałem towar zakupiony przez net a odebrany osobiście. Nie chcieli mi tego przyjąć ale byłem uparty i po rozmowie z kierownikiem sklepu towar przyjęli. 

To ciekawe, bo Saturn i MediaMarkt  (ten sam właściciel) chwalą się, że nawet na zakupy w sklepie stacjonarnym jest 30 dni na zwrot.

A jak to w praktyce wygląda każdy chyba wie. W MediaMarkt zwracałem nie raz (nawet zakupy w sklepie stacjonarnym) i nigdy nie było najmniejszych problemów. A w Staurnie przy zwrocie zamówienia internetowego też robili problemy, ale przyjęli. Wszystko zależy od tego na kogo się trafi i tak jest w każdym sklepie.

Ale o ile zwrotu zakupu w sklepie stacjonarnym mogą Ci odmówić (to ich dobra wola, że przyjmą) to przy zakupie przez internet już nie mogą bo takie jest prawo.

W USA już dawno ktoś mądry wpadł na to, że sklepy więcej tracą na klientach, którzy wychodzą z pustymi rękami bo boją się popełnić błąd niż umożliwiając zwroty.

 

Edytowane przez dragonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...