Skocz do zawartości

Podziejszej aktualizacji telefon poodebraniu połączenia zrzuca je.


MLynx25

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, odjakiś 2 miesięcy mam problem z tym telefonem. Mianowcie ciagle coś z nim jest nie tak. Myślalem że z czasem wady zostana zniwellowane nowymiaktualizacjami okazuje się ze co aktualizacja jest coraz gorzej. Podczas rozmowy telefon potrafil sie zwiesic czarny ekran brak mozliwości wykonywania czynnosci klawiaturowych,nie reagował na wylaczenia i uspienia przyciskiem. Bylem pewien ze juz po telefonie. Trzymajac przycis wylaczeniaprzez 3 minuty dopierotelefon sie zresetowal. Aktualizacja do 4.4.2 przyniosła kolejne problemy nagrywanie rozmów to jeden wielki bełgot albo szum i nic nie slychać, to samomam przy nagrywaniu video. Stwierdzam że to obecnie gorsze padło niż najgorszy telefon za 300 zł. Po dzisiejszej aktualizacj przeszedł samego siebie słuzy tylko dopisania smsów bo rozmawaić się nie da. dzwonie ktoś odbiera i telefon rozlącza rozmowę. Dzwoni ktoś i sytuacja taka sama. Niewiem co jest z nim ale wydaje mi się że jest toostatni xiaomi w mojej historii. Strasznie wychwalalem ten telefon imarkę po znajomych i jest mi teraz głupio i przykro że telefon który maił być fenomenalny w swojej klasie okazuje się dlamnie bez użytecznym plastkowym bublem. Nie wiem czy ktoś wie co może być powodem ijak temu zaradzić poproszę o wskazówki.

Nie jestem znawcą updaterw i innych twardych resetów to poprostu nie moja bajka. Wiec jak cos proszę prostym ludzkim językiem o wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam dwa MI3 i nie ma tych problemów. Na moim codziennym MI3 64 nawet wipe nie robiłem przy update do 4.4.

Sprawdziłem też nagrywanie rozmów a nagrywam wszystkie. Bardzo dobry dźwięk (zresztą po mojej poprawce tej funkcji...).

Tylko jedna rozmowa nie jest zarejestrowana tak jak trzeba tzn słychać tylko mnie. Ale to może być problem operatora sieci albo tamtego telefonu. Ogólnie to co używasz to wersja developerska czyli inaczej rozwojowa lub beta. W jednym tygodniu jest tak ale w drugim może się coś popsuć co i tak jest szybko naprawiane.

 

Noszę się z zamiarem wydania wersji stabilnych czyli tych miesięcznych dla telefonów MI. Wtedy byłby wybór, albo ktoś chce nowinki w becie albo stabilność w wersji Stable (co nie znaczy, że Beta nie jest stabilna). Używam MI3 służbowo i nie ma problemu.

 

Możesz zrobić 3 rzeczy w tej sytuacji od najłatwiejszej do najtrudniejszej ale dzięki temu będziesz mieć pewność czy problem leży w zrobieniu wipe czy może problem jest sprzętowy z samym telefonem

 

  1. Przywrócenie danych fabrycznych. Xiaomi nie jest wcale bardziej niestabilne od np. Apple iOS i tu też czasem trzeba przywrócić telefon do stanu fabrycznego. Po pierwsze zrób kopię danych za pomocą aplikacji Kopia MIUI (masz na pulpicie w folderze bezpieczeństwo lub podobnie). Kopię czyli najłatwiej zawartość katalogu "MIUI" z pamięci USB telefonu przenieś na komputer. W telefonie przejdź do
    Ustawienia > Kopia i kasowanie danych > Ustawienia fabryczne > zaznacz by usunąć też aplikacje (których kopię zrobiłeś)

    Po restarcie telefonu przywróć aplikacje częściowo. Tzn tylko to co potrzebujesz, przywróć niektóre dane systemowe, w międzyczasie sprawdzając zachowanie telefonu.

  2. Instalacja romu fabrycznego. Posiadasz wersję dev. Ale możesz wgrać wersję stabilną Xiaomi. Niestety po angielsku. System pobierzesz stąd: http://en.miui.com/download-101.html. Dla ciebie system to JXDCNBD13.0. Uważaj który pobierasz bo MI3 jest w kilku wariantach. Zainstaluj jak normalną aktualizację albo... wykonaj pkt 1 i dopiero potem wgraj tę wersję.

  3. MiFlash. To jest taki hard format telefonu. Wykonuje się go w ostateczności i przez komputer. Tu jest instrukcja: http://en.miui.com/thread-11047-1-1.html. Nie pomogę bo nigdy nie używałem MiFlash. Oczywiście musisz zrobić kopię danych i także z Nośnika USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam swojego MI3 od dwóch miesięcy i mogę stwierdzić że jest niezawodny, żadnych zwieszeń, nie potrzeba restartów, a jedno przywracanie do ustawień fabrycznych robiłem na własne życzenie gdy zmieniałem soft na starszy.

Przywracanie do ustawień fabrycznych może naprawdę wiele błędów pojawiających się z czasem w systemie naprawić.

Ja polecam ci na razie nie instalować każdej aktualizacji która wychodzi tylko jak pisze Acid zainstaluj ROM fabryczny a potem wrzuć na kartę ROM z MIUI.POlska w wersji 4.4.11 lub coś obok tej numeracji i zaktualizuj do tej wersji - będzie po polsku, i tu moje małe przemyślenie, jeśli robisz przywrócenie do danych fabrycznych ( a masz spore problemy ) to moim zdaniem nie rób kopii zapasowych ustawień ( oprócz kontaktów - ale to można na gmailu) zaznacz że ma sformatować pamięć wewnętrzną, będziesz miał czysty system.

Wiem że pewne rzeczy można stracić ale to może być lekarstwo na twoje problemy z telefonem

 

Xiaomi MI3 - to naprawdę jeden z najlepszych telefonów na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid z tego co pamiętam to gdzieś napisałeś, że wracając na androida 4.3 z Kit Kat trzeba użyć tylko i wyłącznie MiFlash. Możesz to potwierdzić lub nie? 

Z powodu tego że nie działa mi powiadomiene Led przy nieodebranm połączeniu chcę także zrobić full wipe, wrócić do 4.3 a następnie do 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz dwa razy zaliczyl zawieche,raz na galerii zdjec,raz na firefox...nie bylo tak,jedynie restart pomaga...co jest?


Miui 4.5.16

dzis trzeci raz zwiecha...wracam do poprzedniej wersji

Mozecie podac linka skad zassac poprzednia wersje?

Edytowane przez wchpikus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a ktory zaladac?

Znaczy sie ktory jest stabilny, nie wersja beta?

4.4.27

4.5.16

  4.5.9   5.0

 

4.5.16 mam, widze 4.4.27...jest tez 5?

 

Android 4.4.2

 

sciagnalem 4.4.27, ale nie moge zaktualizowac, mam zrobic reset fabryczny i potem zainstalowac miui polska?

Przy probie aktualizacji w dol prosi o sciagniecie calego rom.

Edytowane przez wchpikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwać update.zip, ma znajdować się w pamięci telefonu luzem. Wgrac rom przez recovery, które włącza się przez aktualizacje/menu/uruchom w recovery. Jak się uruchomi wybierz jezyk angielski oraz install zip from sdcard.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...