ZduneX25

MIUI 7.4.27

Recommended Posts

20 minut temu, szymam napisał:

Na Mi4c nie mam prawie żadnych widżetów. Ni Spotify, ni nic. Ma ktoś podobny problem?

Wołam @Zeork, bo wiem, że on na pewno ma ten sam telefon ;)

U mnie kalendarz działa bez problemu w marcu miałem problem z pogodą (sklep play) i tylko ten jeden widget mi wywaliło inne aplikacje pogody działały normalnie tak jakby zostało coś w pamięci z Pogoda Polska XL ale nic z tym nie robiłem. Wather Now działa poprawnie, innych widgetów nie używałem.

Mi4c

Pokierujcie do właściwego wątku lub podpowiedzcie co zrobić - usunąłem blokadę ekranu wzorem, zrobiłem update mi4c z poziomu recowery i teraz pyta o kod odblokowania a nie powinno go być, jak odblokować telefon ?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Twrp / zaawansowane  / menadżer  plików  / data / system / 

• password.key
  • pattern.key
  • locksettings.db-wal
  • locksettings.db-shm
  • locksettings.db
  • albo gatekeeper

TWRP-pinreset1.png

• Like 2

Wszystko ok. Dzięki za szybką odpowiedź.
Na mi4 nie było tego problemu, widziałem że pisano o problemie blokady na innych telefonach, usunąłem hasło przed aktualizacją i byłem przekonany że będzie ok... Problem rozwiązany... mogę oddać telefon żonie w użytkowanie:) dziękuję za pomoc.

• Like 1

Witam, mam następujący problem z aktualizacją na mi4c: 

Bootloader odblokowany, wgrane TWRP 3.0.3-0. próbuję zainstalować MIUI 7.4.27, wgrywam zip do katalogu TWRP  wszystko niby przebiega poprawnie

pod koniec logu pojawia się info:

unmount of /system failed; no such volume

script succeeded: reltut was[]

Jednak na górze w statusie komunikat install Zip Successful, robię wipe davlik, Data,Internal Storage, cashe i potem Reeboot system --> system nie wstaje wraca do TWRP?

Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić? :(

Edited by Peyotl
literówki

Jeżeli zrobiłeś wipe dalvik, data, Internal storage,cache - to tym oto sposobem wymazales wszystko z pamięci telefonu. Jedyny wipe jaki należało zrobić (choć niektórzy twierdzą że i to nie koniecznie , może jedynie po zmianie z dev Chinach na xiaomi.eu) to tylko dalvik i cache. Robienie​ wipe data i Internal storage wymazuje system z telefonu i jego zawartość z pamięci wewnętrznej.

Korzystałem z tego poradnika w którym na końcu jest informacja że trzeba tak zrobić. Jest teraz na to jakiś sposób?? po kolejnym restarcie wisi mi logo "mi". 

Problem rozwiązany pomogło zainstalowanie TWRP 3.0.3-1

Edited by Peyotl

Dobry.

Czy wyleciała opcja ustawienia poziomu baterii od której ma wołać o podłączenie do ładowania?

Redmi 3 (xiaomi.eu) i Redmi 4 PRO (global) nigdzie tego nie widać. A przynajmniej na R3 mogłem to ustawić sobie od np 10%. Teraz w obu woła od 20%.

Skąd wziąć "takie ładne" ikony po pierwszej aktualizacji do Androida 7? bo motyw mi się nie zmienił..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mi Note bardzo słabo w porównaniu do poprzedniego. Bateria słabo i GPS martwy znowu.. Przypomnijcie gdzie znaleźć poprzednie wersje. Konkretnie  7.4 .20 mnie interesuje. 

U mnie na Mi Note wręcz przeciwnie. Korzystanie z baterii ideał, GPS bez zająknięcia na A2 i 3 województwach.
5d6aa2d59f57cd5a6cfed9101cdf6a37.jpg63b8e8351e41652534b8c8f7c3dc3fc0.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Na Mi5S ciągle ten sam problem z niepoprawnie otwieranymi okienkami 3d touch ( zbyt mocno wchodzą w prawą krawędź) 

Na Mi5S ciągle ten sam problem z niepoprawnie otwieranymi okienkami 3d touch ( zbyt mocno wchodzą w prawą krawędź) 

Nie mam takiej przypadłości.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

[mention=28803]festina2[/mention] zrobiłeś FW?

Nie robiłem, nie mam na to czasu.
Bez wipe wyskakują błędy, więc przywróciłem kopię 7.4.27.
Denerwująca jest ta belka, ale da się z tym żyć, tym bardziej że nie zauważyłem żadnych innych błędów.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

BT dalej do d**y. Teraz działa kiedy ma ochotę. Czasami jest stabilnie zaraz po restarcie czasami od razu rozłącza. RN 2P.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

@Acid nie moglibyście w jakiś sposób ułatwić przełączanie trybu korzystania z przeglądarki ? Chodzi mi o przełączanie między Userem Android a Komputer PC. Niektóre strony nie chcą śmigać w trybie "Android" a takie przełączanie to kilka kliknięć zakopanych w ustawieniach.

• Like 1

Bateria moim zdaniem na plus po tej aktualizacji. Jest dobrze ;)
Jedynym małym problemem (jeśli tylko zainstaluję dodatki MIUIPolska) jest ten brak zapisu historii na YT. Jest szansa@Acid na naprawę tego? Bo to nie wina romu tylko ewidentnie dodatków (może coś w hosts?)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

A mój redmi 3s właśnie bije rekordy baterii. 

SoT(wi-fi, 20 minut gry) 1h10 i zostało 30%. 

Gdzie te czasy 10h SoT i zapominaniu o ładowarce na trzy dni?

• Like 1

Guest dobot

Ja też nie mogę zrozumieć jak ludzie robią SoT po 10h. Ja miałem nax 4h

Ehh...

Po prostu każdy używa telefonu inaczej. Też mam różne wyniki, czasem 8h jak jestem głównie na WiFi, a czasem tylko 5h jak głównie na LTE. Trzeba umieć dostrzec anomalie pokroju zaledwie 1h, chociaż to też zależy od modelu, ale nie można robić z SoT-u celu samego w sobie.

Po aktualizacji Mi4C mój dotychczasowy wzór odblokowywania przestał działać (pattern lock). Nie polecam instalować

Jakieś 1,5 miesiąca temu na moim Mi5s fabrycznego globala (po odblokowaniu DL) przeskoczyłem na wersję MIUI Polska 7.3.30 (rozwojowa). Od tamtego czasu nie jestem w stanie zrobić żadnej aktualizacji. Ściągam odpowiedni plik do katalogu (pobrane), np. teraz xiaomi.eu_multi_MI5S_7.4.27_v8-6.0.zip. Wchodzę w aktualizację, następnie Zainstaluj aplikację z pliku .zip. Plik się rozpakowuje do 100%, następuje reset telefonu i nic się nie zmienia. Nadal jest stara wersja 7.3.30. Po pliku xiaomi.eu_multi_MI5S_7.4.27_v8-6.0.zip nie ma już śladu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia podczas aktualizacji ?

Guest
This topic is now closed to further replies.