ZduneX25

MIUI 7.4.27

Recommended Posts

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

@Tellur wgrałeś chiński rom stable i pewnie w miflash zaznaczyłeś flash_all_and_lock i dlatego masz zablokowany BL. Musisz sobie teraz najpierw odblokować BL przez MiUnlock. Najlepiej poszukaj w dziale swojego telefonu tam na pewno jest jakiś poradnik

Rom wgrywałem przez twrp ale pewnie będę musiał prosić chińczyków o odblokowanie.

Próbuję teraz zainstalować rom przez właśnie MiFlash tylko nie wiem dlaczego nie wykrywa mi urządzenia

Telefon jest w EDL i widać go poprzez sterownik w portach na 1 screenie

2 screen to miflash po naciśnięciu F5

mene.thumb.png.6fb383c98fb7b53e15ea15acfdb52c46.png

mif.thumb.png.e0ac031e10e7a86cb26c3694000e6a3c.png

18 minut temu, Tellur napisał:

Telefon jest w EDL i widać go poprzez sterownik w portach na 1 screenie

Chyba nie jest w normalnym EDL, tylko podobnym trybie diagnostycznym (Diagnostic 900E). Powinno być QDLoader 9008.

Qalcomm.JPG.ed3c662227ff975b60af86d0fb0f8c4f.JPG

Lepiej też chyba użyć MiFlasha 2016.04.01 albo najnowszego 2016.12.22 http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=519835&highlight=miflash%2B2016.12

49 minut temu, FromWP napisał:

Chyba nie jest w normalnym EDL, tylko podobnym trybie diagnostycznym (Diagnostic 900E). Powinno być QDLoader 9008.

Qalcomm.JPG.ed3c662227ff975b60af86d0fb0f8c4f.JPG

Lepiej też chyba użyć MiFlasha 2016.04.01 albo najnowszego 2016.12.22 http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=519835&highlight=miflash%2B2016.12

Więc na szczęście wszystko się udało.  Zostawiam informacje jak to zrobiłem jakby ktoś potrzebował. 

Żeby przełączyć się na EDL użyłem tego skryptu:  http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

MiFlash zainstalowany od FromWP: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=519835&highlight=miflash%2B2016.12

Co do samego flasha kierowałem się poradnikiem ACIDA : 

(linki do romów w poradniku)

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

• Like 2

Pytanie do użytkowników mi5s 

Czy dalej taki drenaż baterii w tle jest? Odkąd pamiętam było na nim gdzieś z 1% na godzinę, co daje 1/4 baterii na dobę. A z innymi xiaomi takich problemów nie mam. Np mi note 2 przez 10 godzin zużywa 3%

Przesiadka z 6.12.22 póki co na duży plus. Zauważalny mniejszy drenaż baterii. Zgoda na unlock przyszła po 5h.

Czyli lipa? Dociagnie od 6 do 20?

Dociaga od 5 rano do 16 nastepnego dnia.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

@fuxmen

A co ty taki pesymista! Wręcz odwrotnie, ten telefon pod względem akumulatora jest całkiem niezły. U mnie, ponieważ nie jestem phonoholikiem mam długą linię prostą, łagodnie opadającą.

• Like 1

Nadal występuje błąd w zapisie na karcie pamięci. Niby aktywuję tę aplikację Documents, niby przydzielam miejsce, ale i tak nie mogę tworzyć katalogów. Karta jest tylko w trybie do odczytu. Mowa o Mi4s.

No i nie działa plik hosts z dodatków.

Nadal występuje błąd w zapisie na karcie pamięci. Niby aktywuję tę aplikację Documents, niby przydzielam miejsce, ale i tak nie mogę tworzyć katalogów. Karta jest tylko w trybie do odczytu. Mowa o Mi4s.

Nie mogę potwierdzić. MI4s tworzę foldery na karcie bez problemu. Także usuwam. Żadnego trybu tylko do odczytu nie mam.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Telefon nie przechodzi w deep sleep po odłączeniu od ładowarki; trzeba restartować po naładowaniu - nie było tego błędu ze 3 miesiące. Poza tym  działa płynniej.

Zauważyłem u siebie problem z wyszukiwarką. Nie pokazują się wyniki wyszukiwania, a jedynie ten pasek z niebieską łapką i napisem google. Spotkał się ktoś z tym problemem?

Screenshot_2017-05-01-02-27-41-009_com.android.quicksearchbox.png

11 godzin temu, mark_Q napisał:

@fuxmen

A co ty taki pesymista! Wręcz odwrotnie, ten telefon pod względem akumulatora jest całkiem niezły. U mnie, ponieważ nie jestem phonoholikiem mam długą linię prostą, łagodnie opadającą.

2 tyg temu zainstalowalem MIUI na testy, i miałem bardzo ładną linie prawie 45st opadającą i po 8 po baterii... Używam MIBand 2, bluetooth, słuchawek też bluetooth. Blokowałem/ nie blokowalem aplikacji w zarzadzaniu i to nic nie dawało, w BBS zadnych wakelocków a bateria szła w dół. W statystykach nie było ze jest awake a bateria szła w dół dlatego ten pesymizm :) ten bug ze po ladowaniu restart to na MI5?

@Acid czy możesz sprawdzić na swoim Mi Note czy jest odpowiednia ikona podczas ładowania w trybie quick charge? Na Redmi 3s jest, na Virgo brak.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

U mnie na virgo również brak ikony qc

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, fuxmen napisał:

en bug ze po ladowaniu restart to na MI5?

U mnie z ładowaniem nie ma problemów. Naładuje się do 100% i działa.

10 godzin temu, Krauza napisał:

Zauważyłem u siebie problem z wyszukiwarką. Nie pokazują się wyniki wyszukiwania, a jedynie ten pasek z niebieską łapką i napisem google. Spotkał się ktoś z tym problemem?

Screenshot_2017-05-01-02-27-41-009_com.android.quicksearchbox.png

U mnie szuka, ale wyniki pokazuje w stockowej przeglądarce, choć jako domyślna ustawiony jest Chrome.

• Like 1

17 minut temu, Direct napisał:

U mnie szuka, ale wyniki pokazuje w stockowej przeglądarce, choć jako domyślna ustawiony jest Chrome.

Dałeś mi dobry trop. Odmroziłem stockową przeglądarke i faktycznie działa, no ale w formie własnie wyświetlenia wyników w tej stockowej. No jednak na wcześniejszych wersjach mając zamrożoną tą przeglądarke wszystko działało w jak najlepszym porządku.

Dnia 30.04.2017 o 11:30, acocieto napisał:

@grabtom na różnych apkach to się zaczynało, ale jak napisał @Zexon72 możliwe, że problem leży w Motywach.

Wróciłem wczoraj do 7.2.9 i mam spokój :)

2 minuty temu, Krauza napisał:

Dałeś mi dobry trop. Odmroziłem stockową przeglądarke i faktycznie działa, no ale w formie własnie wyświetlenia wyników w tej stockowej. No jednak na wcześniejszych wersjach mając zamrożoną tą przeglądarke wszystko działało w jak najlepszym porządku.

Zasadniczo z tego paska nigdy nie wyszukuję, więc mi to tam obojętne, ale na poprzedniej wersji Xiaomi.eu, której używałem (7.3.2) wyniki otwierało normalnie w domyślnej przeglądarce.

Wgrałem global stable i większość problemów zniknęła. Jedank te versje developerskie są dosyć niestabilne i zawierają wiele bugów, które utrudniają codzienne użytkowanie. Zobaczymy może kiedyś wrócę do miui Polska.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, grabtom napisał:

Wróciłem wczoraj do 7.2.9 i mam spokój :)

Potwierdzam, to byl ostatni rom bezproblemowy☺

• Like 1

Potwierdzam, to byl ostatni rom bezproblemowy

A mogę tą wersję 7.2.9 wgrać przez twrp bezpośrednio na 7.4.27 bez wipe?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Nie mogę potwierdzić. MI4s tworzę foldery na karcie bez problemu. Także usuwam. Żadnego trybu tylko do odczytu nie mam.

A robiłeś coś więcej, poza włączeniem aplikacji Documents i nadaniu uprawnień? Mnie nie działa i nie wiem dlaczego
Zrobiłem już sobie Backup, korzystając z długiego weekendu i najwyżej zrobię wipe, jak nie zadziała.

A robiłeś coś więcej, poza włączeniem aplikacji Documents i nadaniu uprawnień? Mnie nie działa i nie wiem dlaczego

Tak naprawdę jedynie odpaliłem apkę i utworzyłem folder dla testu, skopiowałem kilka plików i usunąłem całość. Nawet żadnych​ uprawnień nie nadawałem. Jest szansa, że nadałem je kiedyś tam i nie pamiętam już.

• Like 1

2 godziny temu, festina2 napisał:

A mogę tą wersję 7.2.9 wgrać przez twrp bezpośrednio na 7.4.27 bez wipe?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Mógłbyś, ale nie wiem czy problem zniknie. Zrób ewentualnie backup w twrp.

3 godziny temu, Szuja napisał:

Tak naprawdę jedynie odpaliłem apkę i utworzyłem folder dla testu, skopiowałem kilka plików i usunąłem całość. Nawet żadnych uprawnień nie nadawałem. Jest szansa, że nadałem je kiedyś tam i nie pamiętam już.

Uznajmy temat za niebyły, widzę, że mam walniętą kartę. 

Ale to wątek na inny temat.

Guest
This topic is now closed to further replies.