Skocz do zawartości

Problemy z baterią


yookerek

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni mam problem z szybko rozładowującą się baterią. Obecnie bateria trzyma tylko 2 dni, chociaż używam telefonu z taką samą intensywnością jak zawsze. Do niedawna bateria wytrzymałaby około 4 dni. Dziwne jest to, że rozładowuje ją oprogramowanie, ściślej Android, a nie sprzęt - wi-fi czy wyświetlacz. Nie wiem czy jakiegoś wirusa złapałem czy coś innego to powoduje. Przesyłam screeny odnośnie zużycia energii przez telefon. Telefonu używam nieco ponad rok.

Screenshot_2018-05-22-04-17-11-889_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-05-22-04-17-22-371_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-05-22-04-17-31-518_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-05-22-04-17-43-302_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest ok, mało używam telefonu. Wydajność z dnia na dzień spadła na moje oko o połowę. W tej chwili mam czas od ostatniego ładowania 1 dzień i sześć godzin, 47% baterii a czas podświetlenia ekranu to 1 godzina i 16 minut. Coś jest zdecydowanie nie tak. Strzelam, że w tym przykładnie u góry czas podświetlenia ekranu to 2, góra 3 godziny. Telefon mam ponad rok i doskonale wiem jak się zachowuje. Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, bo ostatnia duża aktualizacja była już dość dawno temu, nic się nie zmieniło a telefon z dnia na dzień jakby stracił o połowę wydajność baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Nowy redmi note 4 (mam go 3 tygodnie). Na początku była bajka, telefon trzymał 3 dni przy ciężkim użytkowaniu, w nocy schodziło 1-2% baterii. Jakiś tydzień temu coś się popsuło, w nocy schodzi 8-10% i największe zużycie notuje właśnie android. Telefon trzyma teraz raptem 1,5 dnia przy średniej pracy... Mam nadzieję, że ktoś kompetentny pomoże, być może to tylko kwestia ustawień, bo bateria raczej jest w porządku (patrząc na tempo zużycia przez ekran)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich ustawień? Skoro u mnie chodziło dobrze przez rok, to jakim cudem teraz się to zmieniło? To jest jakaś hydrozagadka, albo jakiś wirus, no chyba że nagle bateria padła. Tu ustawieniami się nic nie zmieni, zresztą przy baterii potworze 4100mAh coś jeszcze ustawiać? szaleństwo.

Edit: Dejah, ale w jednym się zgadza, to było jakiś tydzień temu, dziwne że w podobnym czasie.

Edytowane przez qbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problemy z baterią
  • kamillm odblokował(a) ten temat

Na najnowszych screenach widać, że problem jest. Dzisiaj zrobiłem przywracanie ustawień do fabrycznych i zobaczymy czy to coś pomoże. napiszę, jak będę wiedział.

Edit: moja obecna wersja MIUI to 9.5.4.0. niestety nie popatrzyłem jaką miałem wcześniej :-/

Screenshot_2018-05-24-04-58-51-281_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-05-24-04-59-21-458_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez qbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co chcesz mi powiedzieć. Inny soft tzn. jaki? Po prostu przywróciłem ustawienia fabryczne, nic więcej. To tak jakby zrobić format komputera i wgrać na nowo windowsa, w moim przypadku to zmodyfikowany android (Miui) przygotowany przez producenta telefonu, nie wgrywałem nic swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że aż tak zaawansowany w androidzie nie jestem, ale z tego co zdążyłem przeczytać w necie, to faktycznie zrobiłem OTA. Co ciekawe na początku pomogło, bo bateria wolniej się rozładowywała, ale dzisiaj w nocy stało się znowu to samo - nic nie robiłem a ubyło 10%. Szczerze mówiąc nie czytałem jak się wgrywa na czysto MIUI, ale muszę coś zrobić, to tak się nie da używać telefonu. Wklejam screeny z obecnego działania telefonu.

Screenshot_2018-05-28-09-22-15-828_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-05-28-09-22-28-521_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez qbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze inny temat z trickami do baterii poprawił ją trochę

Ustawienia programistyczne
Aby włączyć Opcje Programistyczne: Ustawienia -> O telefonie ->Wersja MIUI -> Klikaj do włączenia. 

  • Ustawienia -> Dodatkowe Ustawienia -> Opcje Programistyczne:

- Skala animacji okna: 0,5x lub Animacja wyłączona
- Skala animacji przejścia: 0,5x lub Animacja wyłączona 
- Skala długości animacji: 0,5x lub Animacja wyłączona 
- Nie zachowuj działań: Wyłączone 
- Limit Procesów w tle: Standardowy Limit 
- Optymalizacja pamięci: Wyłączona 
- Pokaż wszystkie ANR: Wyłączone 
- Aplikacje z wymuszonym zamknięciem: Wyłączone 
- Włącz optymalizacje MIUI: Wyłączone

Panel Sterowania:

  • Panel sterowania - > pamięć -> zębatka w prawym górnym rogu -> wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony -> nigdy
  • "blokada aplikacji w pamięci" można wrzucić newralgiczne apki
  • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Czyszczenie -> Wyczyść automatycznie -> Wyłączone 
  • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Czyszczenie -> Skanowanie pamięci aplikacji -> Wyłączone 
  • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Czyszczenie -> Aktualizuj automatycznie> Wyłączone 
  • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Firewall -> Wyłącz 
  • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu ->Zużycie baterii -> Wyłącz dane mobilne, gdy urządzenie jest zablokowane ->Nigdy 
  • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu ->Zużycie baterii -> Wyczyść pamięć podręczną, gdy urządzenie jest zablokowane ->Nigdy 
  • Panel sterowania -> Uprawnienia -> Autostart -> Wyłącz zbędne

Google:
1. Wyłącz historię lokalizacji
2. Wyłącz spersonalizowane reklamy
3. Dostęp do lokalizacji: Pozabierać uprawnienia aplikacjom typu facebook itd. U mnie tylko mapy mają dostęp.
4. Wyłącz wysoką dokładność lokalizacji.
5. Wyłącz w koncie google smartlooki, zabezpieczenia, google cast, itd
6. Sklep Play: wyłącz aktualizacje automatyczne, powiadomienia.

7. Za pomocą tej instrukcji wyłącz nieużywane aplikacje. U mnie są to: Duo, Dysk, Filmy Google Play, Hangouts, Klawiatura Google, Muzyka Google Play, Zdjęcia.

Xiaomi:
1. Wyłącz synchronizację poszczególnych usług (misynchronizuje tylko galerię i dyktafon). Wyłącz automatyczną kopię zapasową urządzenia

Inne:
1. Zamiast Facebooka i Messengera zainstaluj np Friendly for Facebook
2. Zabierz niepotrzebne uprawnienia aplikacjom, wyłączyć niektórym powiadomienia.
3. Wykorzystaj zautomatyzowane zadania: wyłączenie i włączenie bluetooth, ew. gps o zaplanowanych godzinach.
4. Wykorzystaj zaplanowane włączenie/wyłączenie telefonu
5. Jasność ekranu - im ciemniej tym dłużej :)
6. Nie korzystaj z automatycznych tapet

7. Ustawienia -> WI-FI -> Ustawienia zaawansowane: wyłącz "Skanowanie zawsze dostępne"
8. Gdy telefon pozostawiasz podpięty do ładowarki na całą noc, ładuj go jak najwolniej. Aby telefon się nie nagrzewał. Ja to robię ładowarką 5V/500Ah.

Ustawienia Baterii:

  • Ustawienia -> bateria i wydajność -> Animacje systemowe:

- Ukryj animacje systemowe: Przyspiesza urządzenie

  • Ustawienia -> bateria i wydajność -> Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje:

- Nie blokuj: bez ograniczeń
- Włączony: Domyślnie ustawienie, dłuższe działanie baterii

  • Ustawienia -> bateria i wydajność -> Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje -> Wybierz aplikacje:

- Tu można skonfigurować użycie danych i usług lokalizacyjnych w tle dla każdej aplikacji.

"Kłódkowanie aplikacji" - czyli zabronienie zabijania danej aplikacji w tle:

- Uruchom daną aplikację. Teraz otwórz "ostatnio uruchomione aplikacje" - domyślnie lewy klawisz funkcyjny, przesuń tą aplikację w dół i kliknik kłódkę. To blokuję aplikację w pamięci"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziutek11113 dzięki za rady, ale ja mam swój telefon już ponad rok i bez specjalnych ustawień działał normalnie, teraz się to zmieniło i moim zdaniem trzeba naprawić przyczynę a nie łagodzić skutki. Bardziej skłaniam się do sposobu załatwienia tematu jak radzi @kamillm z tym, że poczekam jeszcze jeden dzień, bo jak dzisiaj w nocy naładowałem telefon, to w 5 godzin nie ubyło nic z baterii i po raz pierwszy nie było dużego zużycia przez Androida, co jest dziwne. W tej chwili mam 98% baterii, 26 minut pracy ekranu i około 6 godzin pracy od naładowania, więc jest całkiem dobrze. Tak się zastanawiam, bo od czasu do czasu w ciągu dnia włączam endomondo i GPS, czy tam się coś przez to nie kaszani, np. pomimo tego że wyłączam GPS on jakimś cudem cały czas działa lub inne dziwne historie. W każdym bądź razie wszystko mam już przygotowane do wgrania na czysto MIUI przez miflash, jeśli do jutra lub pojutrza nic się nie zmieni, to wgrywam na nowo, bo nic lepszego nie wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałem wszystkich tych rad wyżej bo zwyczajnie leniwy jestem i nie znalazłem u siebie niektórych ale bateria zdecydowanie dłużej trzyma. 

Moim zdaniem to jest celowe z tą bateria, żeby kupować nowe urządzenia, ja czekam na jakąś dużą aktualizację i pozniej mniejszych już nie pobieram 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bakteria ma te same objawy rozładowania, tzn. działa źle - krótko trzyma. W tej chwili jestem na etapie czekania 72 godzin na możliwość zdjęcia blokady. Powiem szczerze, że cała procedura zdejmowania blokady to droga przez mękę. Dobrze, że znam angielski, nie mówiąc o tym, że podczas finalizowania ustawień na chińskiej stronie, pomimo wybrania języka angielskiego, pojawiła się strona chińska... Małymi kroczkami jakoś dam radę ogarnąć temat. Napiszę za kilka dni, jak wgram nowy soft i przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszą, stabilną wersję Miui przez miflash i jest bardzo podobnie jak wcześniej przez OTA, czyli jednym słowem lipa. Jak porównuję czasy pracy z telefonem żony, to mój wypada bardzo blado. Moja diagnoza - zdechła bakteria i trzeba nową kupić. Wklejam screeny z czasem pracy, niestety nie zjechałem nawet do 20%, dzisiaj jadę autem i będę używał yanosika, a co za tym idzie, muszę bez przerwy być pod napięciem. Może ktoś ma jeszcze jakieś podejrzenia co do przyczyny? Ja stawiam na bakterię, no chyba że sprzętowo coś dryluje, bez mojej wiedzy (wi-fi, GPS?).

Screenshot_2018-06-03-14-37-08-147_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-06-03-14-37-19-078_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-06-03-14-37-25-111_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-06-03-14-37-33-571_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Twoim zdaniem to dobry wynik? Przy tym tempie, po 2 dniach SOT dobiłby do 4 godzin, wiem bo to wypróbowałem. Z łaski swojej przeczytaj cały ten temat od początku do końca i zobaczy ile inni mieli. Wynik 8-9 godzin, przy 2 dniach pracy jest według innych normą. Zwróć uwagę, że wcale nie używam wi-fi, transfer danych włączam na krótko, gdy przeglądam net, nie gram w gry. Dużo czytam i to wszystko. Mało tego mam do porównania telefon żony: SOT 4 godziny, bateria 40%, ilość dni pracy 3 dni i 5 godzin. Nie wmawiaj mi że to jest dobrze, bo doskonale znam mój telefon i wiem, że nie jest. Jeśli inni dwukrotnie bardziej wykorzystują swoją baterię to jak to może być żart? wytłumacz mi to bo nie rozumiem o co ci chodzi.

@devho Plik, który wgrałem: santoni_global_images_V9.5.5.0.NAMMIFA_20180427.0000.00_7.1_global

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbol To całkiem normalny wynik w rocznym telefonie. Po roku bateria mogła stracić około 20,% wydajności i to też jest normalne nawet z bardzo firmowymi ogniwami. Masz 33% spadku po prawie dobie i ponad 2h Sot i jak sam piszesz na danych komórkowych (na wifi było by lepiej). Możesz sobie wymienić tą baterię, tylko nie zdziw się jak po wymianie będziesz miał gorsze wyniki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx Masz rację, może zbytnio się śpieszę. Pozwólmy mu trochę popracować, chociaż bateria schodzi "sama", wczoraj wieczorem go doładowałem, a dzisiaj przeczytałem jednego sms-a i już mam tylko 96% baterii, nie robią nic, telefon zeżarł 4% (wszystko mam powyłączane), 4 godziny pracy, ekran podświetlony przez 1 minutę. Ale zobaczymy jak będzie na końcu i dajmy mu kilka tygodni nawet.

@FromWP Toż przecież cały czas piszę, że wygląda mi na to, że bakteria zdechła. Dane komórkowe nie chodzą cały czas, włączam je tylko na chwilę, czytaj uważnie. To co dalej piszesz to mnie jeszcze bardziej przeraża. Nowa bateria może krócej działać niż ponad roczna??? wow. To co oni za baterie sprzedają? Do nowych telefonów dają lepsze, niż później na rynek rzucają części zamienne? Niesamowite. Stara zużyta bateria, ze zmniejszoną pojemnością będzie lepsza niż nowa?

Dodam jeszcze, że telefon żony też nie jest nowy, kupiła go kilka miesięcy po moim, ma może mniej go niż rok, a działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, qbol napisał:

tylko 96%

Nie chce być niemiły, ale... no aż mi się ciśnie aby napisać "je..." ale nie wypada... wiec tylko napiszę, że padłem na ziemie i tarzam się ze śmiechu. Czytam sobie ten temat i jedyne do czego mnie on doprowadził to do opinii, że dramatyzujesz, robisz z igły widły. Ja potrafię wyciągnąć na Mi5 8-9h SoT, czy to znaczy, że ten telefon tyle wyciągać ma codziennie? No nie. Zdaża się też, że na dzień mam 1-2h SoT i też wieczorem muszę telefon ładować, SoT to nie wszystko... 2dni to nie jest zły wynik, co więcej, abyś miał dobry punkt odniesienia do innych, to inni musieliby używać telefonu w takich samych warunkach, jak Ty, co jest niemożliwe. Każdy używa telefonu inaczej... Na screenach które dałeś wszystko wygląda OK. 40% przy praktycznie dniu używania, 2h SoT, to jest ok wynik, nie masz ani drastycznych spadków, ani drenowania, co więcej, na wykresie widać dość częste spadki siły sygnału, a to żre najwięcej. Tak więc skończ dramatyzować i używaj telefonu.

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym temacie już nic więcej się nie dowiem, może i dramatyzuję ale mam ku temu powody, bo wiem jak mi telefon działał i jak działa, nic się nie zmieniło w sposobie mojego użytkowania, mieszkam w tym samym miejscu, czyli używam tych samych stacji przekaźnikowych. Problem jest, czy go będziecie bagatelizować czy też nie. Ja sobie poradzę. Dziękuję tym, którzy chcieli pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, qbol napisał:

To co oni za baterie sprzedają?

Oni czyli kto, bo nie wiem gdzie tą baterię kupisz (wymienisz). Nieoficjalne serwisy i sklepy prawdopodobnie będą miały zamienniki. Oficjalny może mieć oryginały. Zamienniki mogą być gorsze od tego co masz już na starcie. Bateria ci nie padła co najwyżej wykazuje normalny stopień zużycia adekwatny do swojego wieku. Wymiana tak zachowującej się baterii moim zdaniem jest nieporozumienie. Wyłączanie danych komórkowych niestety niewiele zmniejsza zużycie baterii. Zależy to głównie od siły sygnału sieci, a nie tego czy dane są włączone. Jakbyś przestawiał na sztywno na 2G zaoszczędził byś więcej. 3G potrzebuje więcej prądu, a LTE najwięcej. Przy słabym sygnale sieci telefon w trybie czuwania potrafi zjeść kilka procent na godzinę. Jakbyś non stop był z żoną w tym samym miejscu, używał telefonu w identyczny sposób, wtedy można by było to porównywać..

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbol między innym dlatego wymianę bym sobie darował. Za rok kupisz nowszy telefon, a twoja bateria prawdopodobnie nadal będzie lepsza niż w wielu innych nowych telefonach. Żona używa ponad 3 letniego Redmi 3 który ma podobną baterię i jeszcze na 5h sot w ciągu jednego dnia z reguły wystarcza (jak ma dobry zasięg 3g, lub LTE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wszystko już jest jasne. Tak jak przypuszczałem zwyczajnie w świecie zdechła bakteria. Na nowej działa nieporównywalnie dłużej. Dziwne, że nikt wymiany baterii tutaj nawet nie zasugerował, nie mówiąc o niektórych komentarzach, które już zostawiam, bo nie ma sensu tego komentować. A ja od początku mówiłem, że telefon działa źle. Może komuś się ta wiedza kiedyś przyda. Oto screeny z obecnej pracy (na razie bateria się formatuje, to jest praca dopiero po pierwszym ładowaniu telefonu):

Edit: Dodam jeszcze, że bateria którą kupiłem jest oryginalna, udało mi się kupić z 6 grudnia 2017 (kupiłem na Allegro), czyli ma nieco ponad pół roku. Dałem za nią 70zł, wymiana kosztowała mnie 50zł (do serwisu przyniosłem swoją baterię i poprosiłem o wymianę, bo tu ktoś miał z tym problem co i jak ci włożą itp.). Co ciekawe, bardzo spadła temperatura baterii, nie wiem czy w tej źle działa czujnik, czy co, ale cały czas mam 25 stopni, na czucie, telefon w ogóle się nie grzej, wcześniej miałem zawsze około i powyżej 30 stopni, nawet  gdy go wybudzałem po długim spoczynku i był gorącawy. Z komentarzy innych i swoich obserwacji widzę, że coś te baterie w Xiaomi za dobre to nie są. Mi wydajność klękła z dnia na dzień, wcześniej nie miałem zastrzeżeń. Teraz jest dobrze - działa tak jak na początku. Problem rozwiązany.

Screenshot_2018-06-12-23-59-58-642_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-06-13-00-00-09-851_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez qbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...