Skocz do zawartości

Problemy z baterią


yookerek

Rekomendowane odpowiedzi

To jest normalny SOT. Ja osiągam w domu ok. 9 godzin SOT, a poza domem góra 6. Wszystko zależy jak używamy telefonu, no i zasięg ma znaczenie, bo przy słabym zasięgu SOT będzie mniejszy. Na WiFi osiągam lepsze wyniki, ale ogólnie się nie przejmuję SOt-em, bo co dwa dni telefon ładuje, a to i tak rzadko patrząc na to jak używam telefon:)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SOT w granicach 8h, że pół na pół WiFi i lte cały czas w tle, grania tak z 1,5h trochę rozmow, smsow, dużo internetu, pobranie z dysku Google 5gb zdjęć, kilkadziesiąt zdjęć przesłanych przez bluetooth. Mam wyłączone oszczędzanie baterii, nie korzystam z aplikacji Facebook, tylko loguje się przez stronę. Mam messengera w tle uruchomionego cały czas. Mam wersję 8.2.10.0(MAMMIEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OoWitam, przejrzałem temat i widzę że z moim telefonem jest jeszcze gorzej. Na początku spisywał się bardzo dobrze. Pracując od 7 do 15 bateria o 15 miała zawsze około 80% niestety od około tygodnia bateria zaczęła strasznie szybko spadać. Dodatkowo zauważyłem że jest jakiś problem z GPS wyskakuje ikonka że nie może się połączyć czy coś. Nie mam nikogo znajomego kto używałby xiaomi i nikt nie umie mi pomóc..w załączeniu zrzuty..

Niestety nie mogę dodać zrzutów. Włączony ekran 4 godziny i zostało 19% baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną lipę tylko screenów nie mogę wrzucić.  Kupiłem 4x z powodu baterii, a tu taka wtopa. W note 4x mieszali z aparatami a ty może lipne baterie powkladali. Lepsze wyniki sot mam na 3letnim lenovo p780

Edytowane przez Bebico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

dzisiejszej nocy mój nowy Redmi 4X (kupiony cztery dni temu z ProLine.pl, wersja global, ładowałem go dopiero 3 razy) pożarł 45 procent baterii.

Ku mojemu zdziwieniu sprawdzając ile energii zużyły dane aplikacje przoduje  system Android, ma aż 42 procent (!!!). Co gorsza,miałem włączony  wtedy tryb samolotowy .... Proszę o pomoc i załączam niezbędne screeny.

W dodatku teraz 30 minut pracowalem na nim i nie zszedł nawet procent baterii po czym jak podłączyłem do ładowarki to w ciągu 15 sekund "naladowalo się" z 61 na 68 procent.

Screenshot_2017-09-30-15-01-24-200_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-30-15-01-26-114_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-30-11-13-52-787_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-30-15-02-00-840_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matiasmovie napisał:

Jaki soft? Czy masz włączone oszczędzanie energii (podobno czasem powoduje problemy), czy masz w Autostart tylko niezbędne apki, które mają działać w tle?

Soft tak jak w screenie wyzej - miui 9 global develop.

Appki na autostarcie i oszczędzanie baterii załączam poniżej.

Edit: 
Dodam, że "oszczędzanie baterii" włączyłem rano bo tym jak zobaczyłem 40 procent baterii mniej .

Screenshot_2017-09-30-16-48-38-551_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-30-16-50-43-563_com.android.settings.pngScreenshot_2017-09-30-15-02-00-840_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oszczędzaniu chodziło mi o Panel Sterowania->Bateria->Oszczędzanie
może dev robi jakieś problemy, zrób factory reset lub wgraj na nowo soft

40 minut temu, hiroh1to napisał:

Soft tak jak w screenie wyzej - miui 9 global develop.

Appki na autostarcie i oszczędzanie baterii załączam poniżej.

Edit: 
Dodam, że "oszczędzanie baterii" włączyłem rano bo tym jak zobaczyłem 40 procent baterii mniej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Muerte napisał:

U mnie dalej lipa , tak czytam ile inni mają sotu i się zastanawiam nad wysłaniem telefonu na gwarancję ;/
 

 

Rzeczywiście słabo może jakieś aplikacje ci pobierają prąd? u mnie na dzień dzisiejszy wygląda to tak.

c5c29d538da8e0d666fd699fdf519290.jpga8214dc35144ced8d5c932ca2b6f0ce0.jpg


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje. Dodam jeszcze że tydzień temu robiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych i zero poprawy. 

 

Screenshot_2017-10-08-13-21-26-423_com.miui.securitycenter.png

A czy np opcja zwiększonego kontrastu wyświetlacza może mieć wpływ na baterie? Już po prostu nie wiem gdzie szukać winy. Telefon kupiony w proline, może oni coś kombinują z częściami czy coś ? 

Edytowane przez Muerte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrino napisał:

hm....Ja instalowałem ręcznie 8.5.1.0 wydanie stable global na zablokowanym bootloaderze...To nie jest wersja dev , żeby odblokowywać bootloader...

To zależy od tego czy masz zakładkę w opcjach programistycznych "Stan blokowania Mi". Jak tak to prawdopodobnie odblokujesz bl na tym romie. Powinieneś dostać przez OTA 8.5.2: http://en.miui.com/download-323.html jak nie to możesz pobrać plik romu i go zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego czy masz zakładkę w opcjach programistycznych "Stan blokowania Mi". Jak tak to prawdopodobnie odblokujesz bl na tym romie. Powinieneś dostać przez OTA 8.5.2: http://en.miui.com/download-323.html jak nie to możesz pobrać plik romu i go zainstalować.
Po co mam wracać do 8 5 2 0 jak mam na 8 5 1 0 Androida 7....

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...