Skocz do zawartości

Problemy z baterią


yookerek

Rekomendowane odpowiedzi

Baterie kupiłem od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/100-oryginalna-bateria-xiaomi-redmi-4x-bm47-i7398528827.html

Moja aukcja zakończyła się z chwilą sprzedaży. Na zdjęciu jest data 26.10.2017, ale jak spytałem sprzedającego jaka jest konkretnie data produkcji to odpisał że 6.12.2017 i taką dostałem. Generalnie jak szukacie, to wpiszcie BM47, warto poszukać też w sklepach internetowych i przed zakupem spytać o datę produkcji, żeby się nie naciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 3 miesiące temu...

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego telefonu. Zakupiłem go w styczniu w sieci PLAY. Z telefonem było wszystko spoko, do czasu automatycznej aktualizacji oprogramowania, po której to sprawność baterii bardzo spadła. Wcześniej mogłem cały dzień na LTE słuchać muzyki, a teraz jak go prawie nie używan, telefon nie wytrzyma całego dnia, gdy przy takim użytkowaniu mogłem go spokojnie używać nawet 2 dni. 

Akualizacja 'wisiała' w powiadomieniach od dawna, ale telefonu nie aktualizowałem. Kilka dni temu, telefon sam z siebie ją w nocy zainstalował...  <_<

Nie wiem jaka była poprzednia wersja, ale chętnie bym do niej wrócił, o ile to możliwe. No chyba że można coś 'włączyć/wyłączyć' w ustawieniech, co przywróci dawną sprawność. 

Obecna wersja MIUI to Global 10.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wlodi89LCT zmienił(a) tytuł na Problem z baterią| Po aktualizacji softu spadła jej sprawność.

Dzień dobry,

to mój pierwszy post tutaj, a więc serdecznie witam wszystkich. 

Mam nietypowy problem z moim Redmi 4X, kupionym w lutym ubiegłego roku na portalu Sferis.pl. (MIUI Global 10.1 Stabilna)

Otóż od połowy listopada telefon zaczął pożerać w niesłychanie szybkim tempie baterię. To znaczy, gdy odpalę go w pełni naładowanego około 7 rano po przebudzeniu i włączę dane komórkowe to około 11 rano bateria jest już na wykończeniu, to znaczy ma mniej niż 15%. Korzystam z telefonu biernie, to znaczy w ciągu tych kilku godzin jedyne co to mam odpalonego Chroma raz na jakiś czas, bądź słucham Spotify na słuchawkach bezprzewodowych.

Pytałem już na jednym z forów, zalecano mi zrobić hard reset, co też uczyniłem, a co w niczym nie pomogło. 

Moje podejrzenia padły więc na problem z zasięgiem. Ale nie problem u operatora, ale wewnętrzny problem telefonu z łapaniem zasięgu. Dlaczego? 

Telefon bez włączonego Wifi nie pożera baterii w ogóle.

Telefon z włączonym Wifi domowym traci wydajność w normalny sposób.

Telefon z włączonymi danymi komórkowymi pożera beterię w oka mgnieniu.

Pomyślałem więc, że może to wina mojego operatora (Virgin Mobile), z którego korzystałem od zakupu telefonu,  bateria oraz zasięg był w porządku aż do połowy Listopada, gdy zaczęło mi pożerać baterię błyskawicznie. Pomyślałem, że może w mojej wioseczce jakimś cudem osłabły nadajniki Virgina, czy jak tam się nazywają te urządzenia, które decydują o sile zasięgu. Przeszedłem więc do Plusha, który jak mnie zapewniono w salonie korzysta z nadajników Plusa, i z którego zasięgiem nie ma problemów reszta moich domowników. Niestety, operator zmieniony, a bateria nadal jest pożerana w oka mgnieniu. Co dziwne, będąc w mieście (bliżej głównych nadajników) i korzystając z danych komórkowych wydajność baterii znacznie się poprawia i jest ona wytracana w normalny sposób. Pomyślałbym, że może po prostu mieszkam na zadupiu i muszę się pogodzić z faktem, że zasięg tu będzie kiepski, ale reszta moich domowników nie ma w ogóle takich problemów, a korzystają z zasięgu Plusa, więc to raczej wina stricte mojego telefonu. Próbówałem już wymuszać na telefonie by korzystał tylko z sieci 3G, ale to w żaden sposób nie poprawiło wydajności baterii.

Oczywiście pomyślałem już wstępnie o gwarancji, ale nie mam na tę chwilę telefonu zastępczego. (Na marginesie, czy żeby wysłać telefon do gwarancji muszę mieć oryginalne pudełko i ładowarkę? Pudełko się gdzieś zawieruszyło, zdarzało mi się czasami podładowywać telefon ładowarkę Huawei'a)

A może problem zaczął się od którejś z aktualizacji?

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, będę wdzięczny za każdą radę. 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

 

redmi.jpg

Edytowane przez sebbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Przeczytałem stare posty związane związane z moim problemem i myślę, że z moja bateria od jakiegoś czasu - paru miesięcy jest coś nie tak. Posiadam xiaomi redmi note 4 (4GB/64GB, procesor snapdragon, wersja globalna) od roku i 8 miesięcy. Bateria na SOT wytrzymuje ok.5 godzin przy normalnym użytkowaniu (przeważnie jest to 20% na godzinę), czyli wi-fi lub pakiet, przeglądnie fb i yt, pisanie na mesie -  przy 10-20% jasności wyświetlacza. Pierwsze co przyszło mi do głowy to - wymiana baterii, bo komórka nie zachowuje się jakoś dziwnie, a także nie zacina się. Temperatura pracy też jest raczej w porządku, bo przeważnie jest to 37-40 stopnie (według internetu 36-43 stopnie to normalna temperatura pracy większości telefonów), więc myślę, że nie w tym problem.

Moja uwagę zwróciło kilka rzeczy - oczywiście po ówczesnym zapoznaniu się z podobnymi problemami innych ludzi.

1. Najnowsza aktualizacja systemu, czyli wersja 10.2.3.0. Od czasu tej aktualizacji faktycznie coś zaczęło dziać się z bateria, bo zdaje mi się, że wcześniej bateria nie rozładowywała się tak szybko. Jeśli to jest powód problemu z baterią czy można jakoś wrócić do poprzedniej wersji systemu?

2. Usługi google play (do wglądu na screenie) pożerają 30-40% baterii, a powinno to być co najwyżej kilka procent. Jeśli to jest problem to jak wyłączyć niepotrzebne usługi, które pożerają baterie?

3. Jak mam włączone wi-fi lub pakiet okno ustawień zaczyna dziwnie się zachowywać. Napis MIUI Global 10.2 zaraz obok "O telefonie" zaczyna migać, a jak przewijam ustawienia to po chwili ekran wraca do początku.

 

Nie wiem co się dzieje, ale na pewno coś nie gra z bateria. Wspomagam się dwoma aplikacjami do nadzorowania pracy baterii, ale one nie rozwiążą mojego problemu. Pomoże ktoś rozwiązać mój problem?

Dołączam kilka screenów dla lepszego zapoznania się z problemem. Dziękuje!

z7.png

z6.png

z5.png

z4.png

z3.png

z2.png

z1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mnie na mojego szlag trafia. Kiedy go kupiłem (listopad 2017) bateria trzymała 4 dni. Gdy zacząłem korzystać z internetu - 2 dni. Teraz to jest jakaś padaka. Odłączę go od ładowarki o 23 załóżmy, budzę się o  5 rano i mam 79%. Albo najlepsze jest to: mam 40 % telefon padnie, próbuje go włączyć, nie daje rady - jak już się uda włączyć to pokazuje mi że jest 2%, kiedy podłączę do ładowarki - 50%. No kur*a. Wiecie co z tym zrobić? Mam gwarancję jeszcze do listopada ale nie uśmiecha mi się do Warszawy go odsyłać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Muszę wymienić baterię w Redmi 4x i zastanawiam się, jaką kupić. Baterie Green Cell i NOHON mają niewiele mniej negatywnych opinii co podróbki z Allegro. Niektórzy piszą, że w magboss.pl są oryginalne baterie, ale podobno do Xiaomi nie ma, nowych oryginalnych baterii. Nie wiem, czy wyższa cena w tym przypadku oznacza lepszą jakość, czy to tylko kwestia marży. Może ktoś doradzić gdzie szukać dobrego zamiennika? Jakiej firmy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...