Skocz do zawartości

Problem ze słabym zasięgiem


karolkillercrlc

Rekomendowane odpowiedzi

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problem ze słabym zasięgiem
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem z zasięgiem w Redmi 4X.

W Warszawie wszystko jest ok, LTE działa -full zasięg, wszystko elegancko. Natomiast jadąc w stronę Nieporętu mijam znak "koniec Warszawy" i zaraz zaczyna gubić zasięg i w końcu nie da się zadzwonić ani dodzwonić na telefon. O internecie już nie wspomnę. Dzieje się w sumie tak za każdym razem :-(  więc różne opcję ustawień APN itp. kombinacje już przetestowałem i nic nie pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej sieci jestes?

miałem taki sam problem jak ty ale to było wina tego ze nadajnik nie nadarzal sie przełaczac podczas podrozy i do tej pory to mam jak jade samochodem 80km na pustej drodze przejezdzam kolo nadajnika np orange a na telefonie pokazuje mi dalej 2 kreski zamiast full co stoje na swiatłach. Zgłaszalem to wiele razy teraz jestem w play to mi włączyli utrzymymanie preferencji sieci i na ten moment wszystko ładnie chodzi to dziala na takiej zasadzie ze trzyma mnie z roomingu krajowego na wsii zamiast na play co wogole nie ma i to naprawde działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując to co napisałem tutaj https://miuipolska.pl/forum/topic/24873-problem-ze-s%C5%82abym-zasi%C4%99giem/?do=findComment&comment=449997

Miałem przenieść nr do Orange z a2mobile, ale był jakiś problem jako iż mój nr nie jest aktywny (akurat, tylko dziwne że ciągle z niego korzystam), przez jakiś czas miałem dwie karty w telefonie. No i na Orange zasięg też znikał (choć to mogę jeszcze sprawdzić). Z tym że dla mnie to nie jest problem, że zasięg znika. Problem polega na tym, że jak telefon utraci zasięg, to nie chce automatycznie połączyć się z siecią, gdy jestem w miejscu, gdzie ten zasięg jest. Tego problemu nie mam na moim starym telefonie. 

Mój sprzedawca jako iż miałem problem i musiałem otworzyć obudowę telefonu, nie chce przyjąć go na gwarancję (i walił go pies), twierdzi że to przez mikropęknięcia na obudowie od uderzeń. Sam ma Redmi 3 i ma to samo. Jasne, mikropęknięcia na obudowie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Jestem szczęsliwym posiadaczem Xiaomi 4X od ponad 2 lat. 2 krotnie w ciągu okresu użytkowania telefonu zmieniałem panel przedni ze względu na pęknięcia. Wszystko działało pięknie do czasu.

Posiadam tranfer nielimitowany LTE 30 GB miesięcznie jednak nie wiem dlaczego mój telefon od kilku dni nie współpracuję z siecią. Po przełożeniu karty SIM do innych modeli Xiaomi nie ma takiego problemu internet śmiga jak opętany. Niejednoktronie zmieniałem ustawienia sieci zgodnie z poleceniem Operatora jednak nic to nie dało internet LTE nadal działa jak krew z nosa. Wifi oraz zasięg działa znakomicie jedynym problemem jest to zwolnione LTE oraz brak zasięgu przy korzystaniu z LTE. 

I takie pytanie do was czy wina telefonu czy raczej szukać winy u operatora sieci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...