Skocz do zawartości

Jakie macie oczekiwania wobiec Mi6?


dave

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pawelll napisał:

Nie rozumiem czemu się czepiacie. W końcu jest swoboda działalności gospodarczej czy nie? Każdy może produkować co chce (no powiedzmy prawie wszytko) i sprzedawać komu chce i za ile chce. A cena towaru? Jest wynikiem umowy między sprzedającym i kupującym. Jeśli nie znajdzie się chętny na zbyt wysoką cenę to towar się nie sprzeda. Tak to działa- już od kilku tysięcy lat.

Zabłysnąłeś bardziej niż palący się Galaxy Note 7 ... tak wiem, żarty o Note 7 straciły już swój urok :)

Wpisz sobie na Allegro "Xiaomi Mi6" i zobaczysz, że cena oscyluje w okolicy 2000-2400 zł za wersję 6/128 GB (co i tak jest sporym wydatkiem pomijając możliwość zakupu w Chinach jeszcze taniej - ale nie każdy jeździ do Chin ... wiadomo). Kwota 4 850 zł to więcej niż dwu krotność tego ...

"Każdy może produkować co chce i sprzedawać komu chce i za ile." - z tym stwierdzeniem popłynąłeś, bo ten "Janusz" z allegro nie stworzył tego telefonu, a go sprowadził. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na Januszy Biznesu
 
592173b57444b_januszbiznesumi6.thumb.png.719aae766b90e4a40f74d62f78152fd0.png

Daj spokój, przecież to przykład typowego podbicia ceny na przeczekanie. Wtedy nie trzeba aukcji usuwać, jakbyś dobrze poszukał to pewnie i znajdziesz Redmi Note 4 za dwójkę w ten sam sposób podbitą.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie kosztuje 3 tys i jest w miarę dostępny. To tak naprawdę pierwszy telefon który da się kupić z wysyłką do PL ze Snapem 835. S8 jest ma exynosy, XZ premium niby jest ale jeszcze nie ma, htc 11 też jeszcze chwilę.

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tryhp3 napisał:

Tak się zastanawiałem czy Mi6, ma coś czego nie mają inne flagowce. Wymyśliłem obudowę w trzech wersjach: szkło, ceramika i aluminium. Są jeszcze jakieś inne unikatowe cechy?

Bluetooth 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

Tak się zastanawiałem czy Mi6, ma coś czego nie mają inne flagowce. Wymyśliłem obudowę w trzech wersjach: szkło, ceramika i aluminium. Są jeszcze jakieś inne unikatowe cechy?

Podaj mi jakiś nowy flagowiec 5.0" do 2000 zł :)

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to znaczy "flagowiec"?

Jeśli mamy na myśli najlepszy (najwyższy) model producenta w danej linii produktowej to Mi6 jest flagowcem.

Ale jeśli za flagowce będziemy uważać zbiór modeli różnych producentów o określonych najwyższych parametrach to nie jest oczywiste czy Mi6 jest "flagowcem", choćby biorąc pod uwagę opisywane problemy/braki z aparatem czy dziury w oprogramowaniu. Do klasy prezentowanej przez S8, Ipone 7 czy P10 jeszcze trochę brakuje.

Więc i cena musi być odpowiednia do tych braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pawelll napisał:

Pytanie co to znaczy "flagowiec"?

Jeśli mamy na myśli najlepszy (najwyższy) model producenta w danej linii produktowej to Mi6 jest flagowcem.

Ale jeśli za flagowce będziemy uważać zbiór modeli różnych producentów o określonych najwyższych parametrach to nie jest oczywiste czy Mi6 jest "flagowcem", choćby biorąc pod uwagę opisywane problemy/braki z aparatem czy dziury w oprogramowaniu. Do klasy prezentowanej przez S8, Ipone 7 czy P10 jeszcze trochę brakuje.

Więc i cena musi być odpowiednia do tych braków.

Flagowiec - topowa specyfikacja danego producenta w danym okresie czasu. Galaxy S8 wyszedł z zepsutymi wyświetlaczami i po miesiącu producent to poprawił :) Mi6 też się poprawi z czasem... A za 2x niższą cenę, ten czas może trwać trochę dłużej...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, veg said:

Podaj mi jakiś nowy flagowiec 5.0" do 2000 zł :)

Tegoroczny żaden. Ale z końca poprzedniego: https://www.ibuygou.com/p-oneplus-3t-qualcomm-snapdragon-821-quad-core-6gb-ram-64gb-rom-8684.html

Ale obserwując wzrosty cen, to dużym zaskoczeniem była by cena następcy poniżej 2k.

 

Co do flagowców, na chwilę obecną można uznać te z procesorem SG 835. Mi6 ma 6GB pamięci a S8 nędzne 4GB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tryhp3 napisał:

Tegoroczny żaden. Ale z końca poprzedniego: https://www.ibuygou.com/p-oneplus-3t-qualcomm-snapdragon-821-quad-core-6gb-ram-64gb-rom-8684.html

Ale obserwując wzrosty cen, to dużym zaskoczeniem była by cena następcy poniżej 2k.

Co do flagowców, na chwilę obecną można uznać te z procesorem SG 835. Mi6 ma 6GB pamięci a S8 nędzne 4GB ;)

Tak ale ja potrzebuję telefonu max 5" a OP3t jest 5,5" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelll napisał:

Tak, to flagowiec tego producenta :) Na ubiegły rok... 

Każdy producent ma swoje flagowce, które przecież być w półce premium (top) / średniej / budżetowej :)

 

Już się nie mogę doczekać mojego Mi6... xD A mogłem poczekać 2 tygodnie więcej na ceramiczną - https://gizchina.com.pl/2017/05/22/ceramiczna-wersja-xiaomi-mi6-sprzedazy/:P

Edytowane przez Tymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Tymcio said:

Już się nie mogę doczekać mojego Mi6... xD A mogłem poczekać 2 tygodnie więcej na ceramiczną - https://gizchina.com.pl/2017/05/22/ceramiczna-wersja-xiaomi-mi6-sprzedazy/:P

Ja czekam na cenne tego alu https://www.engadget.com/2017/04/19/xiaomi-mi-6/#gallery=528755&slide=4994530&index=0

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, pawel.sierzant.h said:

możesz kupić spray za 2 dychy i tak samo pomalować. rozumiem że by się chwalić jak masz przy uchu bo z przodu wygląda jak zwykły chińczyk

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Obudowa jest z aluminium pokrywanego lustrzaną powłoką w procesie galwanizacji. A nie żaden spray...

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, veg said:

Podaj mi jakiś nowy flagowiec 5.0" do 2000 zł :)

Jeszcze poszperałem.

Aktualnie LG G6 na allegro da się kupić od 1800zł (odsprzedaż od operatorów, tak wiem co robi T-Mobile i Plus)

Mi6 z ibuygou i GW EU 24 + ube od celnika, kosztuje też tyle.

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...