Skocz do zawartości

Jakie macie oczekiwania wobiec Mi6?


dave

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że to forum jest bardzo ciekawe. Mało kto chwali urządzenia Xiaomi ale i tak prawie każdy przy kupnie nowego sprzętu zostaje przy marce...

Może mały off-top.

Przez wątek przewija się hasło, że Redmi Note 4(X) robi słabe zdjęcia. Oświećcie mnie który telefon za 500zł (gdzieś za tyle można go teraz mieć z ochroną przed VAT i gwarancja EU z ibuygou.com) robi lepsze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, wszedłem na wersje bez NOTE (ale aparat podobny, myślę że do 1000 zł i tak trudno jest znaleźć wyraźnie lepszy aparat).

Chyba za 700zł można mieć Redmi Note 4X:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon-625-3gb-ram-32gb-rom-8768.html

cena 170$ + GW EU 10$ + 5% wartość ochrony przed podatkami - kupon rabatowy około 5$, daje jakieś 184 $, dolar jest w tym momencie poniżej 3.8 zł, więc cena w zł będzie ok 700 zł.

Na ibuygou nie ma już mi4c.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tryhp3 napisał:

Zauważyłem, że to forum jest bardzo ciekawe. Mało kto chwali urządzenia Xiaomi ale i tak prawie każdy przy kupnie nowego sprzętu zostaje przy marce...

Nooo nie byłbym taki pewny, sporo ludzi odeszło, starych miłośników, lub nie planują dłużej kupować Xiaomi, widać to również po statystykach sprzedaży i wzroście cen.

350$ w Chinach za Mi6 to dobra cena, ale co nas to obchodzi, my możemy mieć za 450$ + VAT lub nie, w zależności jak to wyjdzie. Do tego gwarancja w Chinach. Resellerzy sprzedają po te 1750 zł na chwilę obecną, za niewiele więcej można dostać telefon z przedłużenia umowy (byle nie plus/tmobile bo blokują IMEI) i mamy S7 z gwarancją w swoim mieście... Tak, za już 1800 zł można kupić S7. Przecież Mi6 u nas w sklepie polskim jak x-kom kosztowałby nowy z 2 tyś :D I Wy mówicie, że w cenie Mi6 nie ma nic lepszego :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, galakty said:

Nooo nie byłbym taki pewny, sporo ludzi odeszło, starych miłośników, lub nie planują dłużej kupować Xiaomi, widać to również po statystykach sprzedaży i wzroście cen.

350$ w Chinach za Mi6 to dobra cena, ale co nas to obchodzi, my możemy mieć za 450$ + VAT lub nie, w zależności jak to wyjdzie. Do tego gwarancja w Chinach. Resellerzy sprzedają po te 1750 zł na chwilę obecną, za niewiele więcej można dostać telefon z przedłużenia umowy (byle nie plus/tmobile bo blokują IMEI) i mamy S7 z gwarancją w swoim mieście... Tak, za już 1800 zł można kupić S7. Przecież Mi6 u nas w sklepie polskim jak x-kom kosztowałby nowy z 2 tyś :D I Wy mówicie, że w cenie Mi6 nie ma nic lepszego :) 

Skoro Mi5 kosztuje w x-kom 1800zł to Mi6 za 2k byłby sporym rarytasem :)

Na allegro można spotkać S7 poniżej 2k, ale z pewniejszego źródła kosztuje ponad 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tryhp3 napisał:

Skoro Mi5 kosztuje w x-kom 1800zł to Mi6 za 2k byłby sporym rarytasem :)

Na allegro można spotkać S7 poniżej 2k, ale z pewniejszego źródła kosztuje ponad 2k.

Tak? Nie patrzyłem, no to jeszcze lepiej to wygląda... Także jak widzisz, jak na rynek chiński / indyjski to takie Xiaomi jest cud miód, dla nas sprowadzanie jest pewną okazją, ale jak widać po doliczeniu tych samych podatków co do LG/Samsunga cena się równa do zera.

Te poniżej 2k to z przedłużania umów lub jakiś wyprzedaży czy zleżek magazynowych, a pewne ze sklepu to powyżej 2k, ale skoro Mi6 też by kosztował ponad 2k, no to sam powiedz, czy narzekanie że Mi6 ma słabe wideo nie ma podstaw? Moim zdaniem ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nigdy nie przeglądają forum i postów, zobacz ile jest nowych tematów i pytań "jak odblokować BL", "jak wgrać xiaomi.eu" "na którym sofcie najlepsza bateria" :D

W sumie już tam kit z tą jakością, najbardziej boli mnie to że Xiaomi nie implementuje api2 aparatu do softu... Na takim LG/Samsungu wystarczy zedytować pewien pliczek tekstowy i masz 60 fps, większy bitrate, mniejszy, lepszy dźwięk, instalujesz manual camerę, masz sterowanie klatkami i takie tam.

U nas tego nie ma i nie będzie, mimo że api2 to podstawa Androida z wersji 5.0 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zeork napisał:


Możesz o tym zapomnieć :-) myślę, że w tej kwestii specjalnie upośledzono to, w końcu dostajesz wydajny fajny telefon za niezbyt wysoką cenę, więc muszą gdzieś coś przyoszczedzić, popsuć, abyś nie dostał wszystkiego w niskiej cenie. A przy okazji masz też nadzieję, że w następnym tel to naprawią, dodadzą więc kupujesz kolejny :-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Ja już się wyleczyłem i kilku znajomych też, jeden nawet po kilku msc sprzedał Mi5 jak zobaczył klatki w 4K :D 

Co ciekawe, w takim 2015 roku Xiaomi było jednym z najlepszej sprzedających się marek w Chinach, a dzisiaj mają już coraz mniejszy udział w rynku. Skoro nawet tam sprzedaż spada i ludzie wolą inne marki, to coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zeork napisał:


W chinach od zawsze panowało Vivo i chyba dalej panuje.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Huawei, OPPO, Vivo - tak trójka się plasuje w 2016 roku, ale... W 2015 na pierwszym miejscu było Xiaomi, potem Huawei i Apple. 

2015 rok - Xiaomi ma 15% rynku

2016 rok - Xiaomi ma 8,9% rynku

Spadek sprzedanych telefonów o 36% przez rok, wydaje mi się że boom na tę markę po prostu minął.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, galakty said:

Huawei, OPPO, Vivo - tak trójka się plasuje w 2016 roku, ale... W 2015 na pierwszym miejscu było Xiaomi, potem Huawei i Apple. 

2015 rok - Xiaomi ma 15% rynku

2016 rok - Xiaomi ma 8,9% rynku

Spadek sprzedanych telefonów o 36% przez rok, wydaje mi się że boom na tę markę po prostu minął.

Nie prawda, to są dane łączne na światowych rynkach. W Chinach króluje OPPO. 

idc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. To wszystko jasne.

Jeden z polskich resellerów (nie mylić z oficjalnymi dystrybutorami!) z dobrą opinią na forum wycenił Mi6 6/64 na 2.699zł. :shock:

 

Dziękuję, dobranoc!

 

P.S. To w takim x-komie, przy takim układzie, Mi6 6/128 liźnie pewno 3k :-)

Edytowane przez kemp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

* Tzn. Huawei jest pierwszym Chińczykiem na świecie, ale w Chinach pierwsze jest OPPO.

Pomyliłem dwa pierwsze miejsce, o różnicę 0.4%... Reszta się zgadza.

Zobacz ile OPPO miało w 2015 roku, a ile Xiaomi. A potem na 2016 rok :D 

3 minuty temu, kemp napisał:

No. To wszystko jasne.

Jeden z polskich resellerów (nie mylić z oficjalnymi dystrybutorami!) z dobrą opinią na forum wycenił Mi6 6/64 na 2.699zł. :shock:

 

Dziękuję, dobranoc!

Coooooo oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, kemp said:

Jeden z polskich resellerów (nie mylić z oficjalnymi dystrybutorami!) z dobrą opinią na forum wycenił Mi6 6/64 na 2.699zł. :shock:

ok, ale to najwyższa oferta na alledrogo, są już oferty poniżej 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, galakty said:

Od Januszy biznesu którzy ściągnęli sobie z Chin... Jak zrobisz to samemu to zapłacisz jeszcze mniej, nigdy nie zrozumiem tego fenomenu kupowania Xiaomi na allegro.

Na allegro się opłaca, jeśli kupisz na FV23%. odcinasz VAT resztę wrzucasz w koszty i wychodzi taniej niż z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

Na allegro się opłaca, jeśli kupisz na FV23%. odcinasz VAT resztę wrzucasz w koszty i wychodzi taniej niż z Chin.

Nie każdy tak może. A dużo osób prywatnych tak robi, a potem płacz, bo mirek z allegro nie odpisuje na zepsuty telefon ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większość ludzi nie rozumie różnicy między gwarancją serwisową a producenta, nawet jak pisze producenta to często jest to nie prawda. Ostatnio napisałem do https://allegro.pl/uzytkownik/42046151/oceny są niby jakoś powiązani z dystrybutorem Xiaoyi, ale nie Xiaomi. Na ich aukcjach pisze GW producenta. Wiec pisze do nich. A ci mi odpisali że telefony są serwisowane w Polskim serwisie bo Xiaomi nie ma oficjalnie dystrybucji i serwisu w PL, a ja im odpisałem, że ma przynajmniej w dwóch formach. Na czym rozmowa się ucięła...

Sporo sklepów jest zakładanych żeby sprzedać partię telefonów, daje się gw serwisową po czym po miesiącu zamyka się sklep i wtedy nic z gw serwisowej. Jak tłumaczysz to amatorom zakupów na allegro to otwierają szeroko oczy.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi czas po jakim cena Np. Mi6 6/64 na ibuygou może zacząć się zbliżać do poziomu 400usd zamiast obecnych 460. Jak sądzicie to kwestia dwóch-trzech miesięcy, czy może jeszcze dłuższy okres? Pytam się, bo nie śledziłem wcześniej premier tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RedXII napisał:

A mnie ciekawi czas po jakim cena Np. Mi6 6/64 na ibuygou może zacząć się zbliżać do poziomu 400usd zamiast obecnych 460. Jak sądzicie to kwestia dwóch-trzech miesięcy, czy może jeszcze dłuższy okres? Pytam się, bo nie śledziłem wcześniej premier tej marki.

Szybciej niż te 2-3 miesiące cena nie spadnie. Pomijając już fakt że na IBG i tak jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

ok, ale to najwyższa oferta na alledrogo, są już oferty poniżej 2k.

Tak, ale wysyłka z Chin.

Ja napisałem o cenie sklepu internetowego, który trochę w Xiaomi już siedzi, wysyła z Polski i oferuje wsparcie w serwisie.

Poniżej 2k to można kupować z Chin. Chodzi o to, że skoro nieoficjalny dystrybutor wycenia go (na dzień dzisiejszy w pre-order) na 2,7k, to oficjalny podbije cenę o te kilka stówek i za Mi6 trzeba będzie dać 3 koła.

 

1 godzinę temu, tryhp3 napisał:

Na allegro się opłaca, jeśli kupisz na FV23%. odcinasz VAT resztę wrzucasz w koszty i wychodzi taniej niż z Chin.

I co z tego, że biznesmena na fakturę VAT wyjdzie o 1/5 taniej? Innych producentów smartfony też można kupić na fakturę VAT :-o

Edytowane przez kemp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kemp said:

I co z tego, że biznesmena na fakturę VAT wyjdzie o 1/5 taniej? Innych producentów smartfony też można kupić na fakturę VAT :-o

Nie 1/5, sam VAT to jest 1/4, po wrzuceniu w koszty wychodzi około 1/3 taniej. Mi chodziło o to, że na FV, taniej kupić na allegro niż w Chinach, a nie, że można kupić inną słuchawkę na FV.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tryhp3 napisał:

Nie 1/5, sam VAT to jest 1/4, po wrzuceniu w koszty wychodzi około 1/3 taniej. Mi chodziło o to, że na FV, taniej kupić na allegro niż w Chinach, a nie, że można kupić inną słuchawkę na FV.

Ani 1/5, ani 1/4, tylko pomiędzy, dla ścisłości :-P

Tylko przed zakupem należy się upewnić czy to będzie faktura VAT a nie VAT-marża (bo z taką propozycją sprzedającego się spotkałem), żeby się później nie rozczarować przy kontroli skarbowej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, kemp said:

Ani 1/5, ani 1/4, tylko pomiędzy, dla ścisłości :-P

Tylko przed zakupem należy się upewnić czy to będzie faktura VAT a nie VAT-marża (bo z taką propozycją sprzedającego się spotkałem), żeby się później nie rozczarować przy kontroli skarbowej ;-)

pomiędzy to by było 22,5%, ja byłem bliżej ;)

No na VAT-marża pisze ile jest VATu (0zł, albo nie ma takiej kolumny) i księgujesz zero. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie życzył, żeby nie resetował się sam z siebie :)

Mam ten sam problem z Mi Note Pro:-(

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

[mention=16652]cr01[/mention]
Mi Note miał przyzwoity głośnik

Do czasu:(

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, ponieważ jakiś tydzień temu złożyłem prośbę o odlokowanie bootloadera i do dziś nie mam odpowiedzi. Chciałem się dowiedzieć czy to normalne. Być może skorzystałem ze złej strony - http://www.miui.com/unlock/index_en.html (z opisu poradnika pirza), a znalazłem także taką - http://en.miui.com/unlock/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LoOp napisał:

Witam. Mam pytanie, ponieważ jakiś tydzień temu złożyłem prośbę o odlokowanie bootloadera i do dziś nie mam odpowiedzi. Chciałem się dowiedzieć czy to normalne. Być może skorzystałem ze złej strony - http://www.miui.com/unlock/index_en.html (z opisu poradnika pirza), a znalazłem także taką - http://en.miui.com/unlock/

Zaloguj sie na http://en.miui.com/unlock/ jezeli przeniesie Cie do pobrania miunlocka to masz zgode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...